ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
17.02.2025м. СумиСправа № 920/162/23Господарський суд Сумської області у складі судді Яковенка В.В., розглянувши заяву № б/н від 13.02.2025 (вх. № 662 від 13.02.2025) Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про грошові вимоги до боржника у справі № 920/162/23 про банкрутство Дочірнього підприємства Завод обважнених бурильних та ведучих труб,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою від 14.01.2025 суд постановив: відкрити провадження у справі про банкрутство Дочірнього підприємства Завод обважнених бурильних та ведучих труб, ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів; ввести процедуру розпорядження майном; призначити розпорядником майна Дочірнього підприємства Завод обважнених бурильних та ведучих труб арбітражного керуючого Чупруна Є.В.
14.01.2025 на офіційному вебпорталі судової влади України оприлюднено повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Дочірнього підприємства Завод обважнених бурильних та ведучих труб. Строк подання заяв кредиторів з вимогами до боржника 13.02.2025.
13.02.2025 до суду надійшла заява № б/н від 13.02.2025 (вх. № 662 від 13.02.2025) Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про грошові вимоги до боржника у розмірі 1330892,10 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства (далі КУЗпБ) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Застосування положень Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Згідно з ч. 3 ст. 45 КУЗпБ заява підписується кредитором або його уповноваженим представником.
За приписами ч. 2 ст. 162 ГПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
На підставі ч. 5 ст. 164 ГПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
У відповідності до ч. 3 ст. 56 ГПК України юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Частинами 1, 2 ст. 61 ГПК України передбачено, що представник, який має повноваження на ведення справи в суді, здійснює від імені особи, яку він представляє, її процесуальні права та обов`язки. Обмеження повноважень представника на вчинення певної процесуальної дії мають бути застережені у виданій йому довіреності або ордері.
Так, заяву про грошові вимоги від імені Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції підписано Сторчак Анжелою Сергіївною.
В якості доказів наявності повноважень на представництво інтересів Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції до суду надано довіреність від 29.05.2024 у порядку передоручення, сформовану в системі «Електронний суд», Положення про відділ примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, Положення про відділи державної виконавчої служби у Сумській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, посадова інструкція державного службовця, письмова довіреність від 29.02.2024 про уповноваження старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції представляти інтереси заявника, його посадових осіб, структурних підрозділів у судах.
У даному випадку подана від імені Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції заява підписана старшим державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Сторчак Анжелою Сергіївною, проте суд зазначає, що для визнання особи такою, що діє в порядку самопредставництва, необхідно, щоб у відповідному законі, статуті, положенні чи трудовому договорі (контракті) було чітко визначено її право діяти від імені такої юридичної особи без додаткового уповноваження (довіреності).
Довіреність за відсутності доказів, передбачених частиною третьою статті 56 ГПК України (статуту, положення, трудового договору, контракту тощо), не підтверджує повноваження особи діяти від імені відповідного органу в порядку самопредставництва.
Інші матеріали заяви (Положення, посадова інструкція) надають підписанту право на самопредставництва відповідного відділу, але не містять доказів на підтвердження того, що особа, яка підписала заяву, є особою, що уповноважена представляти інтереси кредитора-юридичної особи в порядку самопредставництва.
Таким чином, у суду наявний сумнів у достовірності, достатності та належності доказів стосовно повноважень особи, що підписала заяву.
За таких обставин суд дійшов висновку, що заяву Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції подано без належного підтвердження права старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Сторчак А.С. підписувати заяву кредитора з грошовими вимогами до боржника.
Відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 174 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи також у разі, якщо заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Таким чином, заява про грошові вимоги до боржника підлягає поверненню.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків (ч. 8 ст. 174 ГПК України).
При цьому, суд звертає увагу заявника, що до заяви в обов`язковому порядку додаються докази сплати судового збору
Керуючись статями 174, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву № б/н від 13.02.2025 (вх. № 662 від 13.02.2025) Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про грошові вимоги до боржника повернути.
2. Оскільки заява була подана до суду заявником з використанням підсистеми ЄСІТС - Електронний суд, згідно ч. 7 ст. 6 ГПК України в його електронний кабінет буде надіслана лише дана ухвала.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена у порядку, встановленому статтею 256 ГПК України.
СуддяВ.В. Яковенко
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2025 |
Оприлюднено | 18.02.2025 |
Номер документу | 125191264 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Яковенко Василь Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні