Справа № 491/565/24
У Х В А Л А
про закриття підготовчого провадження
та призначення справи до судового розгляду по суті
17 лютого 2025 року Ананьївський районний суд Одеської області
в складі головуючого судді - Желяскова О.О.,
за участю секретаря судового засідання - Голубович А.М.,
розглянувши увідкритому підготовчомусудовому засіданнів залісуду вм.Ананьїв Одеськоїобласті впорядку спрощеногопозовного провадженняцивільну справузапозовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про оспорювання батьківства та виключення запису про батька з актового запису про народження дитини, третя особа: Любашівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Подільському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса),
ВСТАНОВИВ:
11 липня 2024 року до Ананьївського районного суду Одеської області надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про оспорювання батьківства та виключення запису про батька з актового запису про народження дитини, третя особа: Любашівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Подільському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса).
Зазначені матеріли були зареєстровані в Автоматизованій системі документообігу суду та їм було присвоєно єдиний унікальний номер судової справи 491/565/24.
В день надходження, 11 липня 2024 року, розподіл судової справи між суддями не відбувся з причини відсутності потрібної кількості суддів для розподілу справи: у судді, Желяскова О.О., закінчено повноваження, суддя, Надєр Л.М., з 26 червня 2024 року перебуває у відпустці на підставі наказу голови суду № 6-В від 04 червня 2024 року.
В подальшому, 15 липня 2024 року, за результатами автоматизованого розподілу судової справи справу за № 491/565/24 було передано для розгляду судді Ананьївського районного суду Одеської області, Желяскову О.О.
Ухвалою судді від 25 липня 2024 року було відкрито провадження в справі в порядку загального позовного провадження та призначено проведення підготовчого судового засідання на 04 вересня 2024 року.
У зв`язку з перебуванням судді на лікарняному, підготовче судове засідання було відкладено на 26 вересня 2024 року.
Ухвалою Ананьївського районного суду Одеської області від 26 вересня 2024 року за клопотанням позивача, ОСОБА_1 , по справі призначено судово-генетичну експертизу з метою визначення кровного споріднення між позивачем, ОСОБА_1 , та ОСОБА_3 , проведення якої доручено експертам Комунальної установи «Одеське обласне бюро судово-медичної експертизи». Провадження в справі було зупинено на час проведення експертизи.
10 грудня 2024 року, у зв`язку з надходженням до суду висновку експерта № 621, ухвалою суду було поновлено провадження у справі для продовження проведення підготовчого судового засідання з викликом учасників провадження.
Позивач, ОСОБА_1 , та його представник - адвокат, Ліпецька В.В., яка діє на підставі ордеру на надання правничої допомоги серії ВН № 1385919 від 10 липня 2024 року (а.с.10), в підготовче судове засідання не прибули. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином у відповідності до вимог статті 128 ЦПК України. Це підтверджується довідкою про доставку електронного листа (а.с.68, 69). Водночас 16 лютого 2025 року представник через систему «Електронний суд» подала заяву, в якій просить судове засідання, призначене на 17 лютого 2025 року, провести без участі позивача та представника позивача. Права позивача та представника позивача відомі та зрозумілі, інших заяв, клопотань не мають (а.с.76).
Відповідачка, ОСОБА_4 , в підготовче судове засідання не прибула. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином у відповідності до вимог статті 128 ЦПК України. Це підтверджується довідкою про доставку електронного листа, довідкою про доставку повідомлення у додаток Viber та рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.70, 72, 75). 08 серпня 2024 року через канцелярію суду відповідачкою було подано відзив на позовну заяву з підтвердженням направлення його копій іншим учасникам справи (а.с.26-32). Будь-яких інших заяв, клопотань на адресу суду не надходило.
Представник третьої особи: Любашівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Подільському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), в підготовче судове засідання не прибув. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином у відповідності до вимог статті 128 ЦПК України. Це підтверджується довідкою про доставку електронного листа (а.с.71). Будь-яких заяв, клопотань на адресу суду не надходило.
Відповідно до частини першої статті 198 ЦПК України підготовче засідання проводиться за правилами, встановленимиглавою 6цього розділу, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до частини третьої статті 211 ЦПК України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідно дочастини третьоїстатті 223ЦПК Україниякщо учасниксправи абойого представникбули належнимчином повідомленіпро судовезасідання,суд розглядаєсправу завідсутності такогоучасника справиу разі,зокрема неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
Враховуючи викладене, положення частини третьої статті 223 ЦПК України, наявність відомостей про належне повідомлення учасників справи про дату, час та місце проведення підготовчого судового засідання, заяву представника позивача, суд вважає за можливе провести підготовче судове засідання за відсутності учасників справи.
У відповідності до частини другої статті 247 ЦПК України, у зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Враховуючи відсутність обставин передбачених частиною другою статті 223 ЦПК України, суд вважає, що відсутні, передбачені частиною другою статті 198 ЦПК України, підстави для відкладення підготовчого судового засідання.
Приписами статті 189 ЦПК України визначено, що завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
На виконання завдань підготовчого провадження судом проведені дії, передбачені статтею 197 ЦПК України.
Згідно пункту 15 частини другої статті 197 ЦПК України суд призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті.
Відповідно до частини другої статті 200 ЦПК України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про: залишення позовної заяви без розгляду; закриття провадження у справі; закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Підстав для залишення позовної заяви без розгляду або закриття провадження у справі не встановлено.
Після проведення підготовчих дій суд вважає за можливе призначити справу до судового розгляду по суті.
Відповідно до частини першої статті 128 ЦПК України суд викликає учасників справи у судове засідання або для участі у вчиненні процесуальної дії, якщо визнає їх явку обов`язковою.
З огляду на обставини справи, суд вважає за необхідне викликати позивача для надання особистих пояснень.
На підставі викладеного, керуючись статтями 197, 198, 200 ЦПК України,суд
ПОСТАНОВИВ:
Підготовче провадження в цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про оспорювання батьківства та виключення запису про батька з актового запису про народження дитини, третя особа: Любашівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Подільському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), закрити.
Призначити цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про оспорювання батьківства та виключення запису про батька з актового запису про народження дитини, третя особа: Любашівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Подільському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), до судового розгляду по суті у відкритому судовому засіданні на 09 годину 00 хвилин 13 березня 2025 року в залі судових засідань Ананьївського районного суду Одеської області, про що повідомити учасників справи.
Визнати обов`язковою явку позивача, ОСОБА_1 , в судове засідання, призначене на 09 годину 00 хвилин 13 березня 2025 року.
Ухвала суду згідно частинипершої статті 261 ЦПК України набирає законної сили негайно після її проголошення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвалу суду згідно частини другої статті 353 ЦПК України може бути включене до апеляційної скарги на рішення суду.
Копію цієї ухвали вручити/надіслати учасникам справи в порядку, встановленому статтею 272 ЦПК України.
СуддяЖелясков О.О.
Суд | Ананьївський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2025 |
Оприлюднено | 19.02.2025 |
Номер документу | 125194014 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Ананьївський районний суд Одеської області
Желясков О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні