Ухвала
від 17.02.2025 по справі 161/18628/24
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 161/18628/24

Провадження № 2-др/161/9/25

ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 лютого 2025 року Луцький міськрайонний суд Волинської області

у складі: головуючого судді Пушкарчук В.П.

при секретарі Швед Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Луцьку заяву представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Кобилинського А.О. про ухвалення додаткового рішення в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Державного підприємства "Дослідне господарство "Перше Травня" Волинської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту картоплярства "Національної академії аграрних наук України" про стягнення заборгованості по заробітній платі та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні,

В С Т А Н О В И В:

Рішенням Луцького міськрайонного суду Волинської області від 21.01.2025 року в цивільній справі № 161/18628/24 позов ОСОБА_1 до Державного підприємства "Дослідне господарство "Перше Травня" Волинської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту картоплярства "Національної академії аграрних наук України" про стягнення заборгованості по заробітній платі та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні задоволено у повному обсязі.

28.01.2025 року від представника позивача адвоката Кобилинського А.О. надійшла на адресу суду заява про ухвалення додаткового рішення. В обґрунтування заявлених вимог останній зазначає, що його довіритель ОСОБА_1 у зв`язку з розглядом цивільної справи № 161/18628/24 понесла витрати на правничу допомогу в сумі 5000 грн. Враховуючи наведене, просить суд стягнути з відповідача на користь позивача 5000 грн. витрат на правничу допомогу.

У судове засідання сторони не з`явились.

Частиною ч. 4 ст. 270 ЦПК України визначено, що в разі необхідності суд може викликати сторони або інших учасників справи в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.

З огляду на наведене, суд вважає за можливе вирішити заяву представника позивача про ухвалення додаткового рішення за відсутності сторін.

Відповідно до вимог ч. 2ст. 247 ЦПК Українив разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши письмові докази, які містяться в матеріалах справи та клопотання про ухвалення додаткового рішення, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до п. п. 1, 3 ч. 1 ст. 270 ЦПК України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо стосовно певної позовної вимоги, з приводу якої сторони подавали докази і давали пояснення, не ухвалено рішення або/чи не вирішено питання про судові витрати.

Відповідно до положень ч. 1, п. 1 ч. 3 ст. 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.

Згідно ч. 3 ст. 137 ЦПК України для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Згідно ч. 8 ст. 141 ЦПК України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.

Із вищевказаної норми ЦПК України слідує, що основною умовою для ухвалення додаткового судового рішення про стягнення витрат на правничу допомогу протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду є необхідність здійснення відповідною стороною заяви про подання доказів щодо розміру витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, яка повинна бути зробленою до закінчення судових дебатів у такій справі.

При цьому, законодавець не визначає форму та зміст такої заяви.

Тобто, сторона, яка має намір подати докази про розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, до закінчення судових дебатів у справі повинна зробити про це заяву в будь-який процесуальний спосіб (подати письмову заяву, оголосити про це в ході розгляду справи в усній формі або ж зазначити у позовній заяві).

Варто наголосити, що положення ч. 8 ст. 141 ЦПК України не є формальною вимогою, це важлива законодавча гарантія об`єктивного та справедливого розгляду справ при здійсненні цивільного судочинства, яка надана сторонам для забезпечення однієї із основних засадам (принципів) цивільного судочинства щодо відшкодування судових витрат сторони, на користь якої ухвалене судове рішення.

Поряд з цим, вищевказана норма спрямована на дисциплінування учасників судового провадження, унеможливлення зловживання своїми процесуальними правами, а також забезпечення розумної можливості опонента відстоювати свою позицію у справі в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище порівняно із заявником.

Разом з тим, як встановлено судом, ані позивачкою, ані її представником у ході розгляду не було заявлено про подання доказів щодо розміру витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, що є порушенням процесуального порядку, визначеного ч. 8 ст. 141 ЦПК України.

Зокрема, у процесуальних документах, які були подані адвокатом Кобилинським А.О. в ході розгляду справи, не було повідомлено про те, що він чи його довірителька мають намір подати до суду докази про розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду.

Також, варто зауважити, що зазначення у позовній заяві попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які сторона позивача понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи не можливо вважати тотожнім заяві, подання якої регламентовано ч. 8 ст. 141 ЦПК України.

Враховуючи наведене, суд не вбачає будь-яких правових підстав для ухвалення додаткового рішення в цивільній справі № 161/18628/24 за заявою адвоката Кобилинського А.О.

На підставі ст.ст. 10, 12, 13, 141, 246-247, 259, 263-265, 270, 352-354 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

У задоволенні клопотання представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Кобилинського А.О. про ухвалення додаткового рішення в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Державного підприємства "Дослідне господарство "Перше Травня" Волинської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту картоплярства "Національної академії аграрних наук України" про стягнення заборгованості по заробітній платі та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.

Повний текст ухвали складений 17 лютого 2025 року.

Суддя Луцького міськрайонного

суду Волинської області В.П. Пушкарчук

СудЛуцький міськрайонний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення17.02.2025
Оприлюднено19.02.2025
Номер документу125196430
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про ухвалення додаткового рішення

Судовий реєстр по справі —161/18628/24

Ухвала від 17.02.2025

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Пушкарчук В. П.

Рішення від 21.01.2025

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Пушкарчук В. П.

Ухвала від 09.10.2024

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Пушкарчук В. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні