Справа №613/1671/24 Провадження № 2-о/613/10/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 лютого 2025 року м.Богодухів
Богодухівський районний суд Харківської області у складі головуючого судді - Харченко С.М., присяжних Свінченко І.А., Швець А.О., за участі секретаря - Мізяк М.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Богодухові цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Орган опіки та піклування Богодухівської міської ради Харківської області про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні суду перебуває вказана вище справа.
17.02.2025 року до суду надійшла заява представника заявника ОСОБА_1 - адвоката Моісеєнко О.М. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції (сформована в системі «Електронний суд» 15.02.2025).
Суд, вислухавши заявника, адвоката особи, стосовно якої розглядається справа - Бережного С.В., перевіривши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Порядок звернення до суду за судовим захистом урегульований ЦПК України. Подання заяви до суду має відбуватись із дотриманням певних умов.
Згідно частини 7 ст.11Закону України«Про судоустрійі статуссуддів» учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
За змістом частини другої статті 212 ЦПК України,учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Разом з тим, заява представника заявника - адвоката Моісеєнко О.М. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції подана з порушенням вимог ст. 212 ЦПК України, а саме - не виконана вимога щодо надіслання копій заяви учасникам справи - адвокату особи, стосовно якої розглядається справа, заінтересованій особі та заява подана пізніше, ніж за 5 днів до судового засідання.
Таким чином, оскільки заява подана з порушенням ст. 212 ЦПК України, то вона не підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.212, 247 ЦПК України, суд-
УХВАЛИВ :
У задоволенні заяви представника заявника ОСОБА_1 - адвоката Моісеєнко О.М. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Орган опіки та піклування Богодухівської міської ради Харківської області про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя
Присяжні
Суд | Богодухівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 18.02.2025 |
Оприлюднено | 19.02.2025 |
Номер документу | 125213173 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Богодухівський районний суд Харківської області
Харченко С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні