Справа № 951/238/24
Провадження №2-о/951/7/2025
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 лютого 2025 року
Козівський районний суд Тернопільської області
у складі головуючої судді Гриновець О. Б.
з участю секретаря судового засідання Галаса В. І.
заявника ОСОБА_1 , його представника ОСОБА_2
представника заінтересованої особи Самиці Б. Р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Купчинецька сільська рада Тернопільського району Тернопільської області, Міністерство оборони України про встановлення факту перебування на утриманні
у с т а н о в и в:
03.04.2024 адвокат Ходюк К. М., яка діє в інтересах ОСОБА_1 звернулася до Козівського районного суду Тернопільської області через систему "Електронний суд" із заявою в якій просить встановити факт перебування ОСОБА_1 на утриманні свого брата ОСОБА_3 з 2017 року по день його смерті (загибелі) ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Стислий виклад позиції заявника й заінтересованих осіб.
В обґрунтування заявлених вимог покликається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 під час виконання бойового завдання із захисту Батьківщини від збройної агресії військ рф в районі населеного пункту Берестове Донецької області загинув рідний брат заявника ОСОБА_3 . Відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Тернопільському районні Тернопільської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстицї 22.06.2023 видано свідоцтво про смерть ОСОБА_3 .
Зазначає, що заявник ОСОБА_1 є рідним братом ОСОБА_3 ; вони весь час проживали однією сім`єю; його брат ОСОБА_4 не був одружений, дітей не мав; їхній батько помер, а мати позбавлена батьківських прав стосовно синів. Стверджує, що заявник тривалий час не міг працевлаштуватися, а тому перебував на утриманні свого брата ОСОБА_4 й одержував від нього допомогу, яка була постійним і основним джерелом засобів до існування. Встановлення факту перебування на утриманні загиблого брата необхідне заявнику для реалізації права на отримання матеріальних виплат та гарантій у зв`язку із загибеллю військовослужбовця, з погляду на що просить задовольнити подану заяву.
Заявник ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_2 в судовому засіданні підтримали заявлені вимоги, просили задовольнити такі в повному обсязі.
Представник Купчинецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області Самиця Б. Р. щодо задоволення заявлених вимог не заперечує.
Представник Міністерства оборониУкраїни в судове засідання не з`явився, повідомлявся належним чином про дату, час та місце розгляду справи, про причини неявки не повідомив та відзиву на заяву не подав.
Процесуальні дії у справі.
Згідно з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, справа № 951/238/24 передана 03.04.2024 судді Гриновець О. Б.
Ухвалою судді Козівського районного суду Тернопільської області Гриновець О. Б. від 08.04.2024 заяву було залишено без руху.
Ухвалою судді Козівського районного суду Тернопільської області Гриновець О. Б. від 16.04.2024 цивільна справа прийнята до провадження, визначено розгляд справи здійснювати за правилами окремого провадження.
Ухвалою суду від 04.02.2025 залучено Міністерство оборони України в якості заінтересованої особи.
Заслухавши пояснення учасників справи, з`ясувавши обставини, на які заявник посилається як на підставу заявлених ним вимог, всебічно, повно, об`єктивно та безпосередньо дослідивши наявні у справі докази, надавши оцінку кожному доказу окремо та зібраним у справі доказам суд дійшов таких висновків.
Фактичні обставини справи встановлені судом.
ОСОБА_1 є рідним братом ОСОБА_3 , що підтверджується копіями свідоцтв про народження серії НОМЕР_1 від 15.10.2007 й серії НОМЕР_2 від 25.07.2006, де в графі про батьків ОСОБА_5 зазначений як батько, ОСОБА_6 як мати /а. с. 8/.
Як видно з копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_3 від 22.06.2021 батько заявника - ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 /а. с. 9 зворот/.
Згідно з рішення Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 20.01.2009 у справі № 2-138/09 ОСОБА_6 позбавлена батьківських прав стосовно неповнолітніх дітей ОСОБА_1 й ОСОБА_3 /а. с. 9, 10/.
19.12.2022 ОСОБА_1 сповіщено про те, що його брат солдат ОСОБА_3 , 1998 року народження загинув в бою ІНФОРМАЦІЯ_2 під час виконання бойового завдання із захисту України від збройної агресії військ російської федерації в районі населеного пункту Берестове Донецької області /а. с. 6 зворот/.
Причина смерті множинні проникаючі осколкові поранення голови, тулуба та кінцівок. Вибухова травма. Ушкодження спричинені внаслідок військових дій від інших вибухів та уламків згідно з довідки про причину смерті ОСОБА_3 від 24.12.2022 /а. с. 7/.
03.01.2023 Козівським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Тернопільському районні Тернопільської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції видано свідоцтво про смерть ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 /а. с. 7 зворот/.
Відповідно до довідки, виданої Яструбівським старостинським округом Купчинецької сільської ради 17.07.2023 за № 36-4, брат заявника ОСОБА_3 був призваний на військову службу, ІНФОРМАЦІЯ_2 загинув в зоні ведення бойових дій; брати були неодружені, проживали разом на АДРЕСА_1 ; були пов`язані спільним побутом, піклувалися один про одного. Вищевказане стверджують своїми підписами сусіди: ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 /а. с. 11 зворот/.
Згідно з витягу про зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб Купчинецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області № 09 від 17.07.2023 ОСОБА_1 з 15.12.2012 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 /а. с. 12 зворот/.
З довідки про склад сім`ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб Купчинецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області № 110-3 від 01.09.2022 за адресою: АДРЕСА_1 зареєстровані ОСОБА_1 й ОСОБА_3 /а. с. 12/.
До матеріалів справи також долучено письмові заяви ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_8 з яких видно, що брати ОСОБА_1 та ОСОБА_3 проживали разом, вели спільне господарство, один одному допомагали та підтримували. Справжність підпису на заявах посвідчив ОСОБА_13 , староста Яструбівського старостинського округу Купчинецької сільської ради /а. с. 13, 14/.
На виконання ухвали Козівського районного суду Тернопільської області від 10.10.2024 АТ «Сенс Банк» надало суду виписки щодо руху грошових коштів на рахунку ОСОБА_3 за період липень-грудень 2022 року /а. с. 81-89, 97-107/.
Звертаючись до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення заявник як на підтвердження обставин, що мають значення для справи, серед іншого, посилався й на показання свідків допитаних у судовому засіданні.
Свідок ОСОБА_14 суду показала, що брати ОСОБА_15 та ОСОБА_4 ще малими приходили до неї, проживали разом, їли з одної тарілки.
Свідок ОСОБА_8 в судовому засіданні показала, що хлопці жили разом по сусідству з нею, помагали бабі, ОСОБА_16 працював на АРС «Кераміка».
Свідок ОСОБА_17 суду показав, що є другом ОСОБА_15 , брати проживали з дитинства разом, батько також з ними проживав, згодом ОСОБА_4 пішов служити в армію, однак помагав брату матеріально, переказував йому кошти.
Застосоване судом законодавство та висновки суду.
Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів (ч. 1 ст. 4 ЦПК України).
Відповідно до ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи.
Цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного); 3) окремого провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом (ч. 3 ст. 294 ЦПК України).
Суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення (п. 5 ч. 2ст. 293 ЦПК України).
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту перебування фізичної особи на утриманні.
Відповідно достатті 41Закону України"Провійськовий обов`язокі військовуслужбу" (тут і далі по тексту в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин)виплата одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та резервістів під час виконання ними обов`язків служби у військовому резерві здійснюється в порядку і на умовах, встановленихЗаконом України"Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) відповідно доКонституції Українивизначає основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі.
Відповідно доч. 1, п. 1 ч. 2 ст. 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей"одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі - одноразова грошова допомога), - гарантована державою виплата, що здійснюється особам, які згідно з цим Законом мають право на її отримання.
Одноразова грошовадопомога призначаєтьсяі виплачуєтьсяу разі загибелі (смерті) військовослужбовця під час виконання ним обов`язків військової служби або внаслідок захворювання, пов`язаного з виконанням ним обов`язків військової служби, або смерті особи, звільненої з військової служби, протягом року після звільнення її з військової служби, якщо смерть настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов`язаних з виконанням обов`язків військової служби.
Відповідно до ч. 6, 8, 9ст.16-3Закону України"Просоціальний іправовий захиствійськовослужбовців тачленів їхсімей" одноразова грошова допомога призначається і виплачується Міністерством оборони України, іншими центральними органами виконавчої влади, що здійснюють керівництво військовими формуваннями та правоохоронними органами, а також органами державної влади, військовими формуваннями та правоохоронними органами, в яких передбачено проходження військової служби військовослужбовцями, навчальних (або перевірочних) та спеціальних зборів - військовозобов`язаними, проходження служби у військовому резерві - резервістами.
Особи, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги, передбаченої цим Законом, можуть реалізувати його протягом трьох років з дня виникнення у них такого права.
Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги визначається Кабінетом Міністрів України.
За приписамист. 16-1 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей"у випадках, зазначених упідпунктах 1-3пункту 2 статті 16 цього Закону, право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мають батьки, один із подружжя, який не одружився вдруге, діти, які не досягли повноліття, утриманці загиблого (померлого).
Утриманцями вважаються члени сім`ї, які мають право на пенсію у разі втрати годувальника відповідно доЗакону України"Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" за загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов`язаного або резервіста (особу, звільнену з військової служби, смерть якої настала протягом року після звільнення).
Згідноз ст.31Закону України"Пропенсійне забезпеченняосіб,звільнених звійськової служби,та деякихінших осіб" (тут і надалі в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин)члени сім`ї померлого вважаються такими, що перебували на його утриманні, якщо вони були на його повному утриманні або одержували від нього допомогу, яка була для них постійним і основним джерелом засобів до існування.
Члени сім`ї померлого, для яких його допомога була постійним і основним джерелом засобів до існування, але які самі одержували будь-яку пенсію, мають право перейти на нову пенсію.
Тому для набуття статусу утриманця військовослужбовця необхідна одночасна наявність таких умов: належність до непрацездатних членів сім`ї, визначених уЗаконі України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"; отримання від військовослужбовця допомоги, яка є основним джерелом засобів до існування.
Відповідно до ч. 4ст. 30 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"непрацездатними членами сім`ї вважаються:
а) діти, брати, сестри та онуки, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років. При цьому братам, сестрам та онукам право на пенсію надається у тих випадках, якщо у них немає працездатних батьків;
б) батьки та дружина (чоловік), якщо вони досягли віку, що дає право на призначення пенсії за віком, встановленогочастиною першоюстатті 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (незалежно від тривалості страхового стажу), або є особами з інвалідністю;
в) батьки та дружина (чоловік), якщо вони не взяли повторний шлюб військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які загинули, померли чи пропали безвісти в період проходження служби або померли після звільнення зі служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних при виконанні обов`язків військової служби (службових обов`язків), захворювання, пов`язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи виконанням інтернаціонального обов`язку, безпосередньою участю в антитерористичній операції або забезпеченням її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення, безпосередньою участю у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченням здійснення зазначених заходів, перебуваючи безпосередньо в районах та у період їх здійснення, безпосередньою участю у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, та/або безпосередньою участю у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, мають право на пенсію не раніш як за 5 років до досягнення віку, що дає право на призначення пенсії за віком, встановленогочастиною першоюстатті 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (незалежно від тривалості страхового стажу), або якщо вони мають право на пенсію незалежно від віку відповідно дочастини третьоїстатті 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", на дострокову пенсію за віком, пенсію за віком на пільгових умовах чи пенсію із зменшенням пенсійного віку відповідно до закону, або якщо вони є особами з інвалідністю ;
г) дід і бабуся - при відсутності осіб, які за законом зобов`язані їх утримувати;
д) дружина (чоловік) або один з батьків чи дід, бабуся, брат або сестра, незалежно від віку і працездатності, якщо вона (він) зайнята доглядом за дітьми, братами, сестрами чи онуками померлого годувальника, які не досягли 8-річного віку, і не працює.
Постійний характер допомоги означає, що вона була не одноразовою, а надавалася систематично, протягом певного періоду часу, померлий взяв на себе обов`язок щодо утримання цього члена сім`ї. Основне значення допомоги слід з`ясовувати шляхом порівняння розміру допомоги з боку померлого та інших доходів. Вирішення питання залежить від співвідношення розмірів допомоги та інших одержуваних доходів. Таким чином, у спірних правовідносинах для встановлення факту перебування особи на утриманні померлого необхідно дослідили зазначені обставини в сукупності та враховувати, що одержання заявником заробітку, пенсії, стипендії, інших доходів чи окреме проживання від померлого не є підставою для відмови у встановленні факту перебування на утриманні, коли суд встановить, що основним і постійним джерелом засобів до існування була для заявника допомога з боку особи, яка надавала йому утримання.Даний правовий висновок викладено в Постанові Верховного Суду від 22 жовтня 2020 року у справі № 210/313/19, Постанові Верховного Суду від 22 травня 2019 року у справі № 520/6518/17, Постанові Верховного Суду від 27 червня 2018 року у справі № 210/2422/16-ц.
Повне утримання означає відсутність у члена сім`ї інших джерел доходів, окрім допомоги померлого. Якщо крім допомоги, що надавалася померлим, особа мала інші джерела доходів, то необхідно встановити, чи була допомога годувальника постійним і основним джерелом засобів до існування. Постійний характер допомоги означає, що вона була не одноразовою, а надавалася систематично, протягом певного періоду часу і що померлий виконував обов`язок щодо утримання цього члена сім`ї. Основне значення допомоги необхідно з`ясовувати шляхом порівняння розміру допомоги з боку померлого та інших доходів. Вирішення питання залежить від співвідношення розмірів допомоги та інших одержуваних доходів. Правова позиція викладена в Постанові Верховного Суду від 22 травня 2019 року у справі № 520/6518/17.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 є рідним братом заявника ОСОБА_1 .
Брати зареєстровані в будинку за адресою: АДРЕСА_1 .
ОСОБА_3 був призваний 29.06.2022 на військову службу по мобілізації. ІНФОРМАЦІЯ_2 загинув в бою під час виконання бойового завдання із захисту Батьківщини від збройної агресії військ рф в районі населеного пункту Берестове Донецької області.
Однак, досліджуючи надані заявником докази на підтвердження факту перебування його на утриманні брата ОСОБА_3 з 2017 року до дня його смерті (загибелі) ІНФОРМАЦІЯ_1 , судом не встановлено належного підтвердження тих обставин, на які посилається ОСОБА_18 у поданій до суду заяві.
В матеріалах справи відсутні докази одержання заявником від померлого брата ОСОБА_3 допомоги, що була для нього постійним і основним джерелом засобів до існування.
Суду не надано підтверджень того, що ОСОБА_3 до 29.06.2022 був працевлаштований й мав змогу отримувати, окрім себе ще інших осіб.
Не наданотакож відомостейні про розмір пенсії, яку отримує заявник, ні про доходийого брата ОСОБА_3 до призову влави Збройних сил України, асам по собі факт реєстрації чи проживання ОСОБА_1 й ОСОБА_3 в одному будинкуне підтверджує факту перебування на утриманні брата.
Банківські виписки про рух коштів є загальними та неконкретизованими, оскільки відсутні необхідні реквізити платежів, що дозволило б встановити ті чи інші обставини щодо предмету спору, зокрема, переказ коштів між рахунками братів.
Показання свідків підтверджують виключно стосунки заявника з братом, проживання за однією адресою та ведення спільного господарства, однак не доводять факту повного утримання ОСОБА_3 свого брата ОСОБА_1 .
Заявникусудомбуло надано можливістьдолучити до матеріалівсправидокументи, які б підтверджувалиобставини, наведені у заяві.
На переконання суду, заявником та його представником свідомо було подано наявні у матеріалах справи докази, які останні вважали достатніми для підтвердження заявлених вимог.
Будь-яких інших належних, допустимих й достатніх доказів, які б свідчили про перебування заявника на утриманні брата ОСОБА_3 матеріали справи не містять.
Згідно з ч. 1ст.76ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення (частини перша та другастатті 77 ЦПК України).
Згідно зст. 80 ЦПК Українидостатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Відповідно до частин 1, 5, 6 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Так як заявником не надано належних й допустимих доказів на підтвердження заявлених вимог, через те суд дійшов висновку щодо необґрунтованості заяви ОСОБА_1 й відсутності підстав для задоволення такої.
Згідно з ч. 7 ст. 294 ЦПК України при ухваленні судом рішення в порядку окремого провадження судові витрати не відшкодовуються.
Керуючись ст. ст. 13, 81, 210, 247, 258, 263-265, 268, 269, 273, 293, 315-319, 352, 354-355 ЦПК України
у х в а л и в:
відмовити у задоволені заяви ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Купчинецька сільська рада Тернопільського району Тернопільської області, Міністерство оборони України про встановлення факту перебування на утриманні.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене до Тернопільського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Дата складення повного судового рішення 17.02.202 5.
Повне найменування сторін:
заявник ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ; зареєстроване у встановленому порядку місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_4 , дані паспорта: № НОМЕР_5 , виданий органом 6118 07.02.2024;
заінтересовані особи - Купчинецька сільська рада Тернопільського району Тернопільської області; місцезнаходження: вул. Франка, 45, с. Купчинці, Тернопільський район, Тернопільська область; код ЄДРПОУ 04395544;
Міністрество оборони України - проспект Повітрофлотський, 6, м. Київ; ЄДРПОУ 00034022.
Суддя О. Б. Гриновець
Суд | Козівський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 12.02.2025 |
Оприлюднено | 19.02.2025 |
Номер документу | 125214310 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Козівський районний суд Тернопільської області
Гриновець О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні