Справа № 1-578/11
Провадження № 1-в/638/116/25
УХВАЛА
Іменем України
12 лютого 2025 року м. Харків
Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:
Головуючого - судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши в приміщенні Дзержинського районного суду м. Харкова клопотання засудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Харкова, громадянина України, одруженого, раніше судимого, мешкаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
засудженого вироком Дзержинського районного суду м. Харкова від 20 квітня 2012 року за ч.2 ст. 190 КК України до 3 років позбавлення волі,
про зняття судимості, -
в с т а н о в и в:
До суду надійшло вказане вище клопотання ОСОБА_3 , де останній зазначив, що раніше був засуджений вироком Дзержинського районного суду м. Харкова від 20.04.2012 року за ч. 2 ст.190 КК України, в якому останній просив суд зняти з нього судимість по закінченню строків давності.
ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився. Засудженому неодноразово направлялися судові виклики за місцем проживання останнього, а саме за адресою: АДРЕСА_1 , однак засуджений до суду не зявляється з невідомих суду причин.
Прокурор в судове засідання надав заяву з проханням розглядати клопотання засудженого за його відсутністю.
Суд, перевіривши матеріали клопотання та долучені до нього документи, приходить до наступного.
Відповідно дост. 538 КПК Українипісля відбуття покарання у виді позбавлення волі або обмеження волі суд, який ухвалив вирок, має право розглянути питання про зняття судимості з цієї особи за її клопотанням.
Неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання (подання), не перешкоджає проведенню судового розгляду, крім випадків, коли їх участь визнана судом обов`язковою або особа повідомила про поважні причини неприбуття.
Як вбачається із матеріалів справи, засуджений ОСОБА_3 про дату судового засідання належним чином повідомлений не був, оскільки вся адресована йому кореспонденція повернулася до суду без вручення.
Як зазначив Європейський суд з прав людини у своєму рішенні від 07 липня 1989 року у справі «Юніон Аліментарія Сандерс С.А. проти Іспанії» заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
Обов`язком заінтересованої сторони є прояв особливої старанності при захисті своїх інтересів (рішення Європейського суду з прав людини від 04 жовтня 2001 року у справі «Тойшлер проти Германії» (Тeuschler v. Germany).
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_3 не виявляє заінтересованості в розгляді ініційованого нею клопотання.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 538 КПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання засудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 прозняття судимості -залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги через Дзержинський районний суд м. Харкова протягом семи днів з дня її проголошення, а засудженим в той же строк та в тому ж порядку з моменту отримання копії ухвали.
Головуючий суддя
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 12.02.2025 |
Оприлюднено | 19.02.2025 |
Номер документу | 125220417 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про зняття судимості |
Кримінальне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Шишкін О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні