Ухвала
від 18.02.2025 по справі 640/849/22
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

18 лютого 2025 року м. ДніпроСправа № 640/849/22

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Басова Н.М., розглянувши питання про залишення позовної заяви без руху після відкриття провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Ради адвокатів України про визнання протиправним та нечинним положення в частині,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває справа за позовом ОСОБА_1 (далі позивач) до Ради адвокатів України (далі відповідач), в якому позивач просить:

-визнати протиправними (такими, що не відповідають ст.16. Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», як правовому акту вищої юридичної сили) та нечинними п. 2.1.4 розділу 2 Положення про помічника адвоката, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 25 вересня 2015 року №113;

-визнати протиправними (такими, що не відповідають ст. ст. 16, 17 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», як правовому акту вищої юридичної сили ) та нечинними п. п. 3.1. , 3.2., 3.3., 3.5, 3.6. розділу З Положення про помічника адвоката, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 25 вересня 2015 року №113;

-визнати протиправним (таким, що не відповідає ст. 16 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», як правовому акту вищої юридичної сили ) та нечинними п. 3.5.2 Розділу 3 Положення про помічника адвоката, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 25 вересня 2015 року №113 із змінами, щодо надання нотаріально посвідченої копії документа державного зразка, що підтверджує здобуття помічником адвоката повної вищої освіти за наступними спеціальностями: «Правознавство». «Правоохоронна діяльність», «Міжнародне право»;

-визнати протиправними (такими , що не відповідають ст. 22 Кодексу законів про працю України, ст. 16 (Помічник адвоката) Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» , як правовим актам вищої юридичної сили) та нечинними п. 3.5.4. розділу 3 Положення про помічника адвоката, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 25 вересня 2015 року №113;

-визнати протиправними (такими, що не відповідають ст.16. (Помічник адвоката) Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», ст. 17 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», як правовим актам вищої юридичної сили) та нечинними п.п.3.5.12., 3.5.13., 3.5.14. Розділу 3 Положення про помічника адвоката, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 25 вересня 2015 року № 113;

-визнати протиправними (такими, що не відповідають ч.4 ст.55, ч.1 ст. 58 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», як правовому акту вищої юридичної сили) та нечинними п. п. 4.3., 4.4., 4.5., 4.6. розділу 4 Положення про помічника адвоката, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 25 вересня 2015 року № 113;

-визнати протиправними (такими, що не відповідають ст. 17 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», як правовому акту вищої юридичної сили) та нечинними п. п. 3.1.7 п. 3.1., п. 3.8, п. 3.9, п. 3.10, п. 3.11 ст.3 , пп. 4.1.8. п. 4.1., п. 4.9. ст. 4 Порядку введення єдиного реєстру адвокатів України затвердженого рішенням Ради Адвокатів України №26 від 17 грудня 2012 року.

Дослідивши матеріали справи, суддя дійшов висновку, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), у зв`язку з чим вона має бути залишена без руху після відкриття провадження у справі з таких підстав.

Так, відповідно до частини першої статті 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

Частиною сьомою статті 44 КАС України передбачає, що документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.

Відповідно до частини восьмої статті 44 КАС України процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

При цьому згідно з частиною дев`ятою статті 44 КАС України у разі подання до суду документів в електронній формі учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.

Позивач реалізував своє право на звернення до суду в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, однак до позовної заяви, як доказ направлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів, не додана квитанція про доставку документів до зареєстрованого Електронного кабінету користувача ЄСІТС відповідача.

Крім того, відповідно до частини першої статті 160 КАС України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Предмет позову це матеріально-правові вимоги позивача до відповідача, в яких встановлюється спосіб ліквідації правопорушення, вчиненого суб`єктом владних повноважень та іншими особами, в передбачених законом випадках, а підстава позову це ті обставини (юридичні факти) і норми права, які у своїй сукупності дають право особі звернутись до суду з вимогами до іншої особи.

Згідно з пунктами 4, 5 частини п`ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло, а тому особа, звертаючись до суду із позовною заявою, повинна чітко зазначити рішення, дії чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень, що порушили її право, та повинна вказати спосіб захисту свого порушеного права.

Обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги це конкретні юридичні факти, з настанням яких суб`єкти публічного права вступають між собою у спірні правовідносини.

Крім того, відповідно до пункту 9 частини п`ятої статті 160 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень у позовній заяві зазначаються обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод чи інтересів позивача.

Відповідно до частин другої та третьої статті 264 КАС України право оскаржити нормативно-правовий акт мають особи, щодо яких його застосовано, а також особи, які є суб`єктом правовідносин, у яких буде застосовано цей акт. Нормативно-правові акти можуть бути оскаржені до адміністративного суду протягом всього строку їх чинності.

Всупереч зазначених норм, позивач не надав жодного доказу та обґрунтування, що оскаржувані нормативно-правові акти порушують права, свободи та інтереси саме позивача, а також того, що ці нормативно - правові акти застосовано до нього.

Враховуючи значний проміжок часу між стадією відкриття провадження у цій справі Окружним адміністративним судом міста Києва та прийняттям справи до провадження Луганським окружним адміністративним судом, а також те, що за цей час були внесені значні зміни до Положення про помічника адвоката, в тому числі і в ті пункти, які є предметом оскарження позивачем, позивачу необхідно надати позовну заяву, яка має узгоджуватись з вимогами статей 160, 161 КАС України з визначенням актуальності предмету оскарження, підставами, змістом позову, обґрунтуванням, які саме права, свободи чи інтереси позивача порушені, а також що ці нормативно - правові акти застосовано до нього, разом з доказами надіслання листом з описом вкладення відповідачу копій поданих до суду документів (або квитанції про доставку документів до зареєстрованого Електронного кабінету користувача ЄСІТС).

Відповідно до частини тринадцятої статті 171 КАС України суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.

За таких обставин, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху після відкриття провадження у справі, надавши позивачу строк для усунення вказаних недоліків шляхом надання суду позовної заяви, яка має узгоджуватись з вимогами статей 160, 161 КАС України з визначенням актуальності предмету оскарження, підставами, змістом позову, обґрунтуванням, які саме права, свободи чи інтереси позивача порушені, а також що ці нормативно - правові акти застосовано до нього, разом з доказами надіслання листом з описом вкладення відповідачу копій поданих до суду документів (або квитанції про доставку документів до зареєстрованого Електронного кабінету користувача ЄСІТС).

Керуючись статтями 160, 161, 171, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Ради адвокатів України про визнання протиправним та нечинним положення в частині залишити без руху.

Встановити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків протягом 5 (п`яти) календарних днів з дня отримання копії даної ухвали шляхом надання суду:

-позовної заяви, яка має узгоджуватись з вимогами статей 160, 161 КАС України з визначенням актуальності предмету оскарження, підставами, змістом позову, доказами, що підтверджують його обґрунтування разом з доказами надіслання листом з описом вкладення відповідачу копій поданих до суду документів (або квитанції про доставку документів до зареєстрованого Електронного кабінету користувача ЄСІТС).

Роз`яснити, що відповідно до частини п`ятнадцятої статті 171 КАС України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя Н.М. Басова

СудЛуганський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення18.02.2025
Оприлюднено20.02.2025
Номер документу125239926
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу забезпечення функціонування органів прокуратури, адвокатури, нотаріату та юстиції (крім категорій 107000000), зокрема у сфері адвокатури

Судовий реєстр по справі —640/849/22

Ухвала від 07.04.2025

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Коротких Андрій Юрійович

Ухвала від 13.03.2025

Адміністративне

Перший апеляційний адміністративний суд

Гайдар Андрій Володимирович

Ухвала від 24.02.2025

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

Н.М. Басова

Ухвала від 18.02.2025

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

Н.М. Басова

Ухвала від 18.02.2025

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

Н.М. Басова

Ухвала від 06.09.2022

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Головань О.В.

Ухвала від 19.06.2022

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Головань О.В.

Ухвала від 27.01.2022

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Головань О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні