Справа № 515/1838/24
Провадження № 1-во/515/1/25
Татарбунарський районний суд Одеської області
У Х В А Л А
19 лютого 2025 року м. Татарбунари
Татарбунарський районний суд Одеської області:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду в м. Татарбунари Одеської області заяву начальника Білгород-Дністровського районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області про виправлення описки у вироку Татарбунарського районного суду Одеської області від 17.12.2024 відносно засудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Татарбунари Одеської області, громадянина України, за ч. 1 ст. 249 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
До Татарбунарського районного суду Одеської області надійшла вищезазначена заява, в якій начальник Білгород-Дністровського районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» в Одеської області в якій просить вирішити неточності, які були виявлені у резолютивній частині вироку Татарбунарського районного суду Одеської області від 17 грудня 2024 року відносно ОСОБА_3 щодо обчислення строку призначеного покарання.
В обґрунтування заяви зазначено, що при виконані вироку у органу пробації виник сумнів щодо правильності обчислення строку призначеного вироком суду покарання, оскільки в резолютивній частині вироку Татарбунарського районного суду Одеської області від 17.12.2024 року зазначено, що міру покарання засудженому ОСОБА_3 необхідно рахувати з моменту оголошення вироку. Однак, відповідно до ст.. 49-2 КВК України передбачено, що строк покарання у виді пробаційного нагляду обчислюється з дня постановки засудженого на облік уповноваженим органом з питань пробації. У ході виконання покарання виникла необхідність уточнити початок строку відбування покарання засудженим ОСОБА_3 .
З урахуванням вищевикладеного та беручи до уваги положення норми ч. 2 ст. 379 КПК України, суд вважає за можливе провести розгляд питання про виправлення описки у відсутності учасників судового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд зазначає наступне.
Вироком Татарбунарського районного суду Одеської області від 17.12.2024 ОСОБА_3 , визнано винуватим у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ст.249 ч.1 КК Українита призначено йому покарання у вигляді пробаційного нагляду на строк 1 (один) рік, поклавши на нього обов`язки передбачені ст. 59-1 КК України: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну свого місця проживання, роботи або навчання; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації. Міру покарання засудженому ОСОБА_3 , рахувати з моменту оголошення вироку. Вирок набрав законної сили 17.01.2025 року.
Відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 374 КПК Україниу резолютивній частині вироку суду зазначається початок строку відбуття покарання.
Згідно положень п. 14 ч. 1ст. 537 КПК України, під час виконання вироків суд, визначений частиною другоюстатті 539 цього Кодексу, має право вирішувати інші питання про всякого роду сумніви і протиріччя, що виникають при виконанні вироку.
Відповідно до ст. 539 КПК України, питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.
Клопотання (подання) про вирішення питання, пов`язаного із виконанням вироку, подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого засуджений відбуває покарання, - у разі необхідності вирішення питань, передбачених пунктами 2-4,6,7(крім клопотання про припинення примусового лікування, яке подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться установа або заклад, в якому засуджений перебуває на лікуванні),7-1,13-1,13-4,14частини першоїстатті 537 цього Кодексу( п. 1 ч. 2ст. 539 КПК України).
Відповідно до роз`яснень, що містяться у п. 3 постанови Пленуму Верховного суду України «Про практику застосування судами України процесуального законодавства при вирішенні питань, пов`язаних з виконанням вироків» від 21 грудня 1990 року (із змінами та доповненнями), суд може вирішувати лише ті питання, які не стосуються суті вироку і не тягнуть погіршення становища засудженого.
Згідно положеньст. 49-2 КВК України, строк покарання у виді пробаційного нагляду обчислюється з дня постановки засудженого на облік уповноваженим органом з питань пробації.
Враховуючи викладене, із урахуванням конкретних обставин справи, суд вважає за необхідне уточнити початок строку відбування покарання засудженим ОСОБА_3 у виді пробаційного нагляду та рахувати його з моменту постановки засудженого на облік уповноваженим органом пробації.
Враховуючи вищенаведене, керуючись ст. ст. 537,539 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Подання начальника Білгород-Дністровського районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області ОСОБА_4 задовольнити.
Відповідно до вироку Татарбунарського районного суду Одеської області від17грудня 2024 року строк відбуття покарання у виді пробаційного нагляду засудженому ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , слід рахувати з моменту його постановки на облік у Білгород-Дністровському районному секторі №2 філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Татарбунарський районний суд протягом семи днів із дня проголошення шляхом подання апеляційної скарги.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Татарбунарський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 19.02.2025 |
Оприлюднено | 20.02.2025 |
Номер документу | 125251935 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Кримінальне
Татарбунарський районний суд Одеської області
Олійник К. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні