П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа №384/786/24
пров. № 3/384/7/2025
18 лютого 2025 року с-ще Вільшанка
Суддя Вільшанського
районного суду
Кіровоградської області Сорокіна О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в смт. Вільшанка Кіровоградської області справи про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Вільшанка Вільшанського району Кіровоградської області, громадянина України, не працюючого, жителя АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1
- до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130, ч. 5 ст. 126 КУпАП,
в с т а н о в и в
До Вільшанського районного суду Кіровоградської області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 130 КУпАП.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 25 грудня 2024 року головуючим суддею для розгляду вказаної справи (унікальний номер судової справи: 384/784/24, номер провадження: 3/384/504/2024) визначено суддю Сорокіну О.О.
Крім того, до Вільшанського районного суду Кіровоградської області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 25 грудня 2024 року головуючим суддею для розгляду вказаної справи (унікальний номер судової справи: 384/786/24, номер провадження: 3/384/505/2024) визначено суддю Сорокіну О.О.
Згідно з ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Кодекс України про адміністративні правопорушення не містить спеціальних норм, що передбачають порядок об`єднання справ про адміністративне правопорушення, які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою).
17 липня 1997 року Україна ратифікувала Європейську Конвенцію про захист прав і основоположних свобод людини від 04 листопада 1950 року, чим визнала її дію в національній правовій системі, а також обов`язковість рішень Європейського суду з прав людини, які стосуються тлумачення та застосування норм Конвенції.
Частиною 1 ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" визначено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Згідно з практикою Європейського Суду з прав людини, деякі справи про адміністративні правопорушення, за своєю суттю мають кримінальний характер та повністю підпадають під гарантії ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (п. п. 21-22 рішення у справі «Надточій проти України» від 15 травня 2008 року, заява №7460/03).
Враховуючи те, що нормами КУпАП не передбачено об`єднання справ про адміністративні правопорушення в одне провадження, доходжу висновку, що в даному випадку правомірним буде застосувати аналогію закону і керуватися правовими нормами кримінального процесуального закону, які регламентують об`єднання матеріалів проваджень в одне провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 334 КПК України матеріали кримінального провадження можуть об`єднуватися в одне провадження або виділятися в окреме провадження ухвалою суду, на розгляді якого вони перебувають, згідно з правилами, передбаченими ст. 217 цього Кодексу.
Згідно з ч. 1 ст. 217 КПК України у разі необхідності в одному провадженні можуть бути об`єднані матеріали досудових розслідувань щодо декількох осіб, підозрюваних у вчиненні одного кримінального правопорушення, або щодо однієї особи, підозрюваної у вчиненні кількох кримінальних правопорушень.
Враховуючи викладене, зважаючи на те що ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 130 та ч. 5 ст. 126 КУпАП, справи про які одночасно розглядаються Вільшанським районним судом Кіровоградської області, вважаю за доцільне вищевказані справи об`єднати в одне провадження для спільного розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст. 36 КУпАП,
п о с т а н о в и в
Об`єднати в одне провадження матеріали справи №384/784/24 (провадження №3/384/6/2025) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП, з матеріалами справи 384/786/24 (провадження №3/384/7/2025) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Об`єднаній справі присвоїти №384/786/24 (провадження №3/384/7/2025).
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.О. Сорокіна
Суд | Вільшанський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 18.02.2025 |
Оприлюднено | 20.02.2025 |
Номер документу | 125261248 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Категорія | Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку Керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом або не пред’явила їх для перевірки, або стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами |
Адмінправопорушення
Вільшанський районний суд Кіровоградської області
Сорокіна О. О.
Адмінправопорушення
Вільшанський районний суд Кіровоградської області
Сорокіна О. О.