Справа № 339/59/25
Провадження № 2/339/81/25
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
24 лютого 2025 року м. Болехів
Суддя Болехівського міського суду Івано-Франківської області Кілик М.П., вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , поданої в інтересах позивачки її представником адвокатом Ридай Н.В., до ОСОБА_2 , Болехівської міської ради Івано-Франківської області, третя особа без самостійних вимог приватний нотаріус Калуського районного нотаріального округу Барабаш Руслана Степанівна про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини,
в с т а н о в и л а:
20 лютого 2025 року до Болехівського міського суду надійшла вищевказана позовна заява.
Оглянувши матеріали позовної заяви, суддя дійшов висновку, що позовна заява подана з порушенням вимог ЦПК України та підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків з таких підстав.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.
Відповідно до ч.5 ст.177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ч.2, ч.4, ч.5 ст.95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Проте в порушення вищевказаних норм долучені до позовної заяви копії документів засвідчені підписом, однак не містять дати такого засвідчення.
При цьому суд звертає увагу, що неналежно засвідчені копії письмових доказів є недопустимими доказами фактичних обставин справи, що відповідає правовій позиції, викладеній у постанові Верховного Суду від 11.07.2018 у справі №904/8549/17.
Крім цього, відповідно до п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що після смерті ОСОБА_3 була відкрита спадкова справа, однак до позовної заяви долучено документи на підтвердження того, що спадкова справа не відкривалася. Відтак, позивачу необхідно усунути вказану розбіжність.
Крім цього, копія свідоцтва про народження позивачки та копія паспорта з відміткою про дату виїзду з України, на що посилається позивач в обґрунтування позовних вимог, є не читабельними.
Відповідно до прецедентної практики Європейського суду з прав людини, реалізуючи п. 1 ст.6Конвенції прозахист правлюдини іосновоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Дотримання процесуальної форми і змісту позовної заяви є однією з обов`язкових вимог національного законодавства, що забезпечує право на звернення до суду та порушення судом провадження у справі.
Відповідно доч.1ст.185ЦПК Українисуддя,встановивши,що позовнузаяву поданобез додержаннявимог,викладених устаттях 175і 177цього Кодексу,протягом п`ятиднів здня надходженнядо судупозовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищенаведене, вважаю, що позовну заяву необхідно залишити без руху з наданням позивачу строку в п`ять днів з дня отримання ухвали для усунення вказаних у ній недоліків.
Якщо позивач відповідно до ухвали судді у встановлений строк виконає вимоги, визначені ст.ст.175, 177 ЦПК України, що зазначені вище, позовна заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду. У випадку неусунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу, що встановлено положеннями частини 3 ст. 185 ЦПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя
у х в а л и л а:
позовну заяву ОСОБА_1 , подану в інтересах позивачки її представником адвокатом Ридай Н.В., до ОСОБА_2 , Болехівської міської ради Івано-Франківської області, третя особа без самостійних вимог приватний нотаріус Калуського районного нотаріального округу Барабаш Руслана Степанівна про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини - залишити без руху, надавши позивачу строк у п`ять днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення зазначених недоліків позовної заяви.
Роз`яснити, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М.П.Кілик
Суд | Болехівський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 24.02.2025 |
Оприлюднено | 25.02.2025 |
Номер документу | 125349652 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Болехівський міський суд Івано-Франківської області
Кілик М. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні