УХВАЛА
Справа № 569/2547/25
1-кс/569/1115/25
10 лютого 2025 року м. Рівне
Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянув клопотання слідчого СВ Рівненського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів (інформації),
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СВ Рівненського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 за погодженням із прокурором Рівненської окружної прокуратури ОСОБА_4 звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, а саме до матеріалів кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024181010002395 від 17.10.2024 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.4 ст.190 КК України та речових доказів,які знаходяться в слідчого ІНФОРМАЦІЯ_1 старшого лейтенанта поліції ОСОБА_5 , під процесуальним керівництвом Рівненської окружної прокуратури, з можливістю ознайомитися з ними та вилучити їх копії та оригінали.
В обґрунтування клопотання вказав, що слідчим відділом Рівненського РУП Головного управління Національної поліції в Рівненській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12025181010000089 від 15.01.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.190КК України.
З матеріалів клопотання вбачається, що 01 липня 2024 року, приблизно о 11 год. 41 хв., ОСОБА_6 , перебуваючи за невстановленою адресою, за попередньою змовою з невстановленою в ході проведення досудового розслідування особою, маючи умисел на заволодіння грошовими коштами, шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, за допомогою всесвітньої мережі Інтернет, оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з абонентським номером НОМЕР_1 , мобільного телефона марки «Apple Iphone 6+» з НОМЕР_2 та мобільного додатка « ІНФОРМАЦІЯ_3 », використовуючи дебетовий електронний банківський рахунок, виданий на ім`я ОСОБА_7 , до якого шляхом обману останньої, під приводом виводу криптовалюти з електронного гаманця, напередодні отримав доступ, незаконно оформив на її ім`я кредитний електронний банківський рахунок на суму 5000 грн, з якого переказав грошові кошти у сумі 5 000 грн на банківські рахунки АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , якими в подальшому розпорядився на власний розсуд, чим завдав АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » майнової шкоди у вказаному розмірі.
В ході проведення досудового розслідування виникла необхідність в отриманні доступу до даних речових доказів та оригіналів(копій) матеріалів кримінального провадження №12024181010002395 від 17.10.2024 року, що знаходяться в старшого слідчого ІНФОРМАЦІЯ_1 лейтенанта старшого лейтенанта поліції ОСОБА_5 .
Правова кваліфікація кримінального правопорушення шахрайство вчинене шляхом незаконних операцій з використанням електро-обчислювальної техніки, передбачене ч.4 ст.190 КК України.
Документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати - до матеріалів кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024181010002395 від 17.10.2024 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.4 ст.190КК України та речових доказів, які знаходяться в старшого слідчого ІНФОРМАЦІЯ_1 лейтенанта старшого лейтенанта поліції ОСОБА_5 , під процесуальним керівництвом ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Значення речей та документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні мають істотне значення у даному кримінальному провадженні, та є джерелом доказів, які слугуватимуть для встановлення особи, яка вчинила кримінальне правопорушення.
Можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах та документах відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 91 КПК України доказуванню у кримінальному провадженню підлягають подія злочину, в тому числі обставини вчинення кримінального правопорушення. Відповідно до ч. 2 ст. 91 КПК України доказування полягає, зокрема, у збиранні доказів. Відповідно до ч. 1 ст. 92 КПК України, обов`язок доказування вказаних обставин, покладається на слідчого. Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України збирання доказів здійснюється, зокрема, шляхом витребування від установ та органів державної влади документів.
Слідчий СВ Рівненського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 подав суду заяву про розгляд клопотання у його відсутність, просив задовольнити.
Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цьогоКодексусудове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Враховуючи те, що учасники процесуальної дії не з`явились в судове засідання, слідчий суддя вважає за можливим розглянути дане клопотання без застосування технічних засобів фіксування.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя прийшов до висновку, що клопотання підлягає до задоволення із наступних підстав.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» інформацією з обмеженим доступом є таємна інформація. Згідно зі ст. 8 указаного Закону, таємною, крім іншого, визнається інформація, яка містить таємницю досудового розслідування. Порядок доступу до таємної інформації регулюється Законом України «Про доступ до публічної інформації» та спеціальним законами.
Згідно з ч. 1 ст. 222 КПК України, відомості досудового розслідування можна розголошувати лише з дозволу слідчого або прокурора і в тому обсязі, в якому вони визнають можливим.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно з ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Враховуючи, що слідчим доведено, що вказані документи, які знаходяться в слідчого ІНФОРМАЦІЯ_1 старшого лейтенанта поліції ОСОБА_5 , під процесуальним керівництвом ІНФОРМАЦІЯ_6 , мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та можуть бути використані як докази, суд прийшов до висновку, про наявність достатніх підстав для надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, речей, шляхом їх вилучення.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст. ст. 131, 132, 159, 162-164 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл слідчому СВ Рівненського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до речей та документів, до матеріалів кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024181010002395 від 17.10.2024 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.4 ст.190 КК України та речових доказів,які знаходяться в слідчого ІНФОРМАЦІЯ_1 старшого лейтенанта поліції ОСОБА_5 , під процесуальним керівництвом ІНФОРМАЦІЯ_6 , з можливістю ознайомитися з ними та вилучити їх копії та оригінали.
Встановити строк дії ухвали терміном на один місяць з моменту постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області ОСОБА_8
Суд | Рівненський міський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 10.02.2025 |
Оприлюднено | 25.02.2025 |
Номер документу | 125351220 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Рівненський міський суд Рівненської області
Денисюк П. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні