ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА вул. Б.Хмельницького, 44-В, м.Київ, 01054, тел. (044) 334 68 95 e-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua, web: ki.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 05379487
УХВАЛА
24.02.2025Справа № 918/1109/24Суддя Господарського суду міста Києва Блажівська О.Є.,
розглянувши заяву представника Військової частини НОМЕР_1 - Матюшок Назарія Ростиславовича про повернення помилково сплаченого судового збору у справі № 918/1109/24
за позовом Військової частини НОМЕР_1 ( АДРЕСА_1 ; код ЄДРПОУ: НОМЕР_2 )
до
відповідача 1 Івано-Франківської обласної державної адміністрації (76004, м. Івано-Франківськ, вул. М. Грушевського, 21 ; код ЄДРПОУ 20567921),
відповідача 2 Дочірнього підприємства "Івано-Франківський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" (76018, м. Івано-Франківськ, вул. Є.Петрушевича, буд.1, код ЄДРПОУ 31790584)
про стягнення 3 847 542 грн 76 коп.,
ВСТАНОВИВ:
05 грудня 2024 року через підсистему "Електронний суд" ЄСІТС до Господарського суду Рівненської області надійшов позов Військової частини НОМЕР_1 до відповідача-1 Івано-Франківської обласної державної адміністрації до відповідача-2 Дочірнього підприємства "Івано-Франківський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" про стягнення 3 847 542 грн 76 коп. (з яких: збитки за пошкоджене (знищене) майно в сумі 2 742 512,45 грн.; збитки у вигляді упущеної вигоди (матеріальної вигоди - недостача металобрухту від неотриманих елементів мосту) в сумі 229 198,50 грн.; пеня за порушення строків виконання зобов`язання у розмірі 0,01 відсотка вартості мосту, з яких допущено прострочення виконання за кожний день прострочення за період 30.10.2008-20.12.2023 в сумі 193 430,62 грн.; інфляційні втрати в сумі 400 309,71 грн.; три проценти річних від простроченої суми в сумі 52 215,98 грн.; штраф у відповідності, за прострочення понад тридцять днів у розмірі семи відсотків, інфляційних втрат та 3% річних вартості мосту в сумі 175 351,34 грн.; відшкодування витрат за проведення експертизи мосту САРМ-М в сумі 54524,16 грн.).
Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 10.12.2024 справу № 918/1109/24 передано за територіальною підсудністю до Господарського суду міста Києва.
13.01.2025 до Господарського суду міста Києва надійшли матеріали справи № 918/1109/24.
Згідно до з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 13.01.2025, матеріали справи № 918/1109/24 передано на розгляд судді Блажівській О.Є.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 20.01.2025 вказану позовну заяву залишено без руху, встановлено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 5 днів з дня вручення ухвали суду, у визначений спосіб, шляхом: зазначення відомостей про наявність/відсутність у відповідача електронного кабінету; надання довіреності, яка містить візуальне подання паперового документа, отриманого шляхом сканування (фотографування), з підписами уповноважених осіб та повною інформацією щодо обсягу повноважень у представника Матюшок Н.Р. на підписання даної позовної заяви або ордеру; надання до суду положення, трудового договору (контракту) та Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань Військової частини НОМЕР_1 ; доказів надсилання копії заяви про усунення недоліків позовної заяви з доданими документами відповідачу.
23.01.2025 через систему «Електронний суд» від позивача надійшли докази усунення недоліків позовної заяви.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 03.02.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд справи вирішено здійснювати за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання у справі на 26.02.2025.
07.02.2025 представником позивача через систему «Електронний суд» подано до суду заяву про повернення помилково сплаченого судового збору у розмірі 11429,49 грн. плаченого згідно платіжної інструкції від 03.12.2024 № 1372 за подання до суду позовної заяви до Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Дочірнього підприємства "Івано-Франківський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" про стягнення 3 847 542 грн 76 коп. (з яких: збитки за пошкоджене (знищене) майно в сумі 2 742 512,45 грн.; збитки у вигляді упущеної вигоди (матеріальної вигоди - недостача металобрухту від неотриманих елементів мосту) в сумі 229 198,50 грн.; пеня за порушення строків виконання зобов`язання у розмірі 0,01 відсотка вартості мосту, з яких допущено прострочення виконання за кожний день прострочення за період 30.10.2008-20.12.2023 в сумі 193 430,62 грн.; інфляційні втрати в сумі 400 309,71 грн.; три проценти річних від простроченої суми в сумі 52 215,98 грн.; штраф у відповідності, за прострочення понад тридцять днів у розмірі семи відсотків, інфляційних втрат та 3% річних вартості мосту в сумі 175 351,34 грн.; відшкодування витрат за проведення експертизи мосту САРМ-М в сумі 54524,16 грн.).
Вирішуючи дану заяву, суд виходить з наступного.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
Статтею 1 Закону України "Про судовий збір" визначено, що судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Згідно з положеннями пункту 1 частини 1 статті 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.
Відповідно до частини 2 статті 7 Закону України "Про судовий збір" у випадках, установлених пунктом 1 частини першої цієї статті, судовий збір повертається в розмірі переплаченої суми; в інших випадках, установлених частиною першою цієї статті, - повністю.
Відповідно до п. 2 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру встановлена в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Матеріали справи свідчать, що позивач звернувся до суду з позовними вимогами майнового характеру (стягнення 3 847 542 грн 76 коп.), сума судового збору за які становить 57 713, 14 грн.
При зверненні з позовом до суду позивачем було сплачено судовий збір у загальному розмірі 57 600,00 грн. на підставі платіжної інструкції №1372 від 03.12.2024.
Суд зазначає, що позовна заява позивача надійшла до суду в електронній формі через систему «Електронний кабінет», за подання цієї позовної заяви позивач мав сплатити судовий збір у розмірі 46 170, 51 грн. із застосуванням коефіцієнту пониження ставки судового збору.
Таким чином при зверненні з позовом до суду було надмірно сплачено судовий збір в розмірі 11 429,49 грн., отже, клопотання позивача є обґрунтованим.
На підставі викладеного, суд дійшов до висновку, що судовий збір у розмірі 11 429,49 грн. підлягає поверненню заявнику з Державного бюджету України.
Керуючись ст. 7 Закону України "Про судовий збір", ст.ст. 232, 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
УХВАЛИВ:
1. Клопотання Військової частини НОМЕР_1 про повернення судового збору задовольнити.
2. Повернути Військовій частині НОМЕР_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний код: НОМЕР_2 ) з Державного бюджету України судовий збір у розмірі 11 429,49 грн. (одинадцять тисяч чотириста двадцять дев`ять гривень 49 коп.), сплачений згідно з платіжної інструкції №1372 від 03.12.2024.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Оксана БЛАЖІВСЬКА
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 24.02.2025 |
Оприлюднено | 25.02.2025 |
Номер документу | 125354791 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Блажівська О.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні