Ухвала
від 25.02.2025 по справі 753/3264/25
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/3264/25

провадження № 2/753/5138/25

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"25" лютого 2025 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Мицик Ю.С., розглянувши заяву ОСОБА_1 про відвід судді від розгляду цивільної справи № 753/3264/25,-

В С Т А Н О В И Л А:

В лютому 2025 року позивач ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_1 , Міністерства юстиції України, Публічного акціонерного товариства «Астра Банк», Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк», Товарної біржі «Електронні торгові системи», ОСОБА_3 , Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, про поділ майна, що є спільною сумісною власністю, визнання недійсними результати проведення електронних торгів, оформлених протоколом електронних торгів.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу справ між суддями від 20.02.2025 для розгляду справи визначено суд у складі головуючого судді Мицик Ю.С. Фактично справу було передано судді 20.02.2025.

Ухвалою судді Дарницького районного суду м. Києва Мицик Ю.С. від 24.02.2025 позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , Міністерства юстиції України, Публічного акціонерного товариства «Астра Банк», Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк», Товарної біржі «Електронні торгові системи», ОСОБА_3 , Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, про поділ майна, що є спільною сумісною власністю, визнання недійсними результати проведення електронних торгів, оформлених протоколом електронних торгів, залишено без руху, та надано строк для усунення недоліків - п`ять днів з моменту отримання копії ухвали суду.

25.02.2025 до суду надійшла заява ОСОБА_1 про відвід судді Дарницького районного суду м. Києва Мицик Ю.С. від розгляду зазначеної цивільної справи.

В обґрунтування поданої заяви ОСОБА_1 посилається на те, що в ухвалі суду від 24.02.2025 про залишення позову без руху суддя Мицик Ю.С. робить безпідставні висновки про вартість спірного майна, не будучи фахівцем у сфері оцінки нерухомого майна, не володіючи належним обсягом фахових знань, вважаючи безпідставно зазначені на «популярних» інтернет-ресурсах дані достовірними.

В свою чергу ОСОБА_1 за аналогією права посилається на інші «популярні» інтернет-ресурси, які на його думку дають підстави сумніватися в здатності судді Мицик Ю.С. об`єктивно розглядати цю справу. Вказуючи на наявність сумнівів у неупередженості та об`єктивності судді Мицик Ю.С., а також заінтересованість у результатах розгляду справи, просить задовольнити заяву про відвід.

Вказана заява про відвід судді була передано головуючому у справі 25.02.2025.

Згідно з ч. 1 ст. 40 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч. 2 ст. 40 ЦПК України питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість.

Відповідно до ч. 8 ст. 40 ЦПК України суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи. За ініціативою суду питання про відвід судді може вирішуватись у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неявка учасників справи у судове засідання, в якому вирішується питання про відвід судді, не перешкоджає розгляду судом питання про відвід судді.

Дослідивши доводи поданої заяви приходжу до наступного.

Статтею 36 ЦПК України визначені підстави для відводу (самовідводу) судді.

Так, суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо:1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.

Відвід, за ч. 3 ст. 39 ЦПК України, повинен бути вмотивованим і заявлений у визначені законом строки, та з наданням доказів неупередженості судді для цілей відводу ч. 4 даної статті.

Статтею 6 Конвенції про захист прав і основних свобод людини 1950 року, ратифікованої Верховною Радою України (Закон України від 17 липня 1997 року № 475/97-ВР), закріплені основні процесуальні гарантії, якими може скористатися особа при розгляді її цивільного позову в національному суді, серед яких - розгляд справи незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Європейським судом з прав людини у рішенні в справі «Білух проти України» від 09 листопада 2006 року зазначено, що особиста безсторонність суду презюмується, поки не надано доказів протилежного.

При вирішенні справи Європейський суд у пункті 49 рішення з посиланням на свою усталену практику зазначає, що наявність безсторонності відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції повинна визначатися за суб`єктивним та об`єктивним критеріями.

За суб`єктивним критерієм беруться до уваги особисті переконання та поведінка окремого судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у цій справі.

Відповідно до об`єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності.

У пункті 52 цього ж рішення щодо об`єктивного критерію зазначено, що при вирішенні питання, чи є у справі обґрунтовані причини побоюватися, що певний суддя був небезсторонній, позиція заінтересованої особи є важливою, але не вирішальною.

Вирішальним же є те, чи можна вважати такі побоювання об`єктивно обґрунтованими.

ОСОБА_1 заявляє відвід судді посилаючись на п. 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК. Зокрема, заявник не погоджується з попереднім визначенням суми судового збору в ухвалі суду від 24.02.2025, вказуючи, що суддею Мицик Ю.С. безпідставно зроблені висновки щодо вартості майна.

Разом з тим, за приписами ч. 2 ст. 176 ЦПК України, якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред`явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при вирішенні справи.

Крім того, ч. 4 ст. 36 ЦПК України передбачає, що незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думку судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.

Інших обставин, які б викликали обґрунтовані сумніви у неупередженості та об`єктивності судді Мицик Ю.С., заявник не навів і доказів на підтвердження їх існування не надав.

Якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу і заява про такий відвід надійшла до суду за три робочі дні (або раніше) до наступного засідання, вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 33 цього Кодексу. Якщо заява про відвід судді надійшла до суду пізніше ніж за три робочі дні до наступного засідання, така заява не підлягає передачі на розгляд іншому судді, а питання про відвід судді вирішується судом, що розглядає справу.

Питання про відвід вирішується невідкладно.

Враховуючи вищевикладене, вважаю, що наведені заявником підстави для відводу головуючої судді Мицик Ю.С. у справі №753/3264/25 є необґрунтованими.

З урахуванням цього заява про відвід підлягає передачі для розподілу Автоматизованою системою документообігу Дарницького районного суду м. Києва.

Керуючись ст.ст. 36, 39, 40 ЦПК України, суддя, -

ПОСТАНОВИЛА:

Визнати заяву ОСОБА_1 про відвід судді Мицик Ю.С. від розгляду цивільної справи №753/3264/25 - необґрунтованою.

Передати заяву про відвід на вирішення іншому судді, який не входить до складу суду, що розглядає справу, в порядку ч. 1 ст.33 ЦПК України для її подальшого вирішення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СУДДЯ: Ю.С. МИЦИК

СудДарницький районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення25.02.2025
Оприлюднено26.02.2025
Номер документу125389119
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них:

Судовий реєстр по справі —753/3264/25

Ухвала від 12.03.2025

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Мицик Ю. С.

Ухвала від 05.03.2025

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Мицик Ю. С.

Ухвала від 04.03.2025

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Мицик Ю. С.

Ухвала від 26.02.2025

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Каліушко Ф. А.

Ухвала від 25.02.2025

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Мицик Ю. С.

Ухвала від 24.02.2025

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Мицик Ю. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні