У Х В А Л А
25 лютого 2025 року м. Чернігівсправа № 927/1140/24
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Моцьора В.В., розглянувши матеріали заяви від 19.02.2025 Приватного акціонерного товариства "Чернігівський лікеро-горілчаний завод «Чернігівська горілка", код 31597869, вул. Котляревського, 38, м. Чернігів, 14005, про визнання кредиторських вимог до боржника у справі
за заявою кредитора: Головного управління ДПС у Чернігівській області,
код ЄДРПОУ 44094124, вул. Реміснича, буд. 11, м. Чернігів, 14000
боржник: Товариство з обмеженою відповідальністю "Ашер",
код ЄДРПОУ 14236924, вул. Борисенка, буд. 47, м. Чернігів, 14037
про відкриття провадження у справі про банкрутство
без повідомлення (виклику) учасників справи
ВСТАНОВИВ:
Головне управління ДПС у Чернігівській області звернулось до Господарського суду Чернігівської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Ашер" у зв`язку з неспроможністю останнього виконати грошові зобов`язання перед кредитором.
Ухвалою суду від 19.12.2024 заяву Головного управління ДПС у Чернігівській області про відкриття провадження у справі про банкрутство залишено без руху та надано кредитору строк для усунення недоліків заяви.
Ухвалою суду від 06.01.2025, після усунення заявником недоліків, заяву прийнято до розгляду, підготовче засідання призначено на 21.01.2025 на 09:00.
Ухвалою суду від 21.01.2025 відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Ашер" (код ЄДРПОУ 14236924); визнати грошові вимоги Головного управління ДПС у Чернігівській області (код ЄДРПОУ 44094124) у сумі 4 636 648,99грн, з якої 4 534 368,99грн грн податковий борг, 30 280,00грн витрати зі сплати судового збору та 72 000,00 грн - витрати на авансування винагороди арбітражному керуючому; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; введено процедуру розпорядження майном боржника строком на 170 календарних днів; призначено розпорядником майна боржника арбітражну керуючу Вихор Ю.С.; зобов`язано розпорядника майна надати суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів до 28.02.2025; встановлено строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна встановити до 21.03.2025; попереднє засідання суду призначено на 04.03.2025 о 09:00.
21.01.2025 на офіційному вебпорталі судової влади України оприлюднено повідомлення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність №75067.
21.02.2025 на адресу суду надійшла заява Приватного акціонерного товариства "Чернігівський лікеро-горілчаний завод «Чернігівська горілка", в якій заявник просить суд визнати грошові вимоги до боржника у сумі 557 328,98грн.
Частиною 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Відповідно до приписів ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутств.
Відповідно до ч.1 ст.46 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд не пізніше п`яти днів з дня надходження заяви конкурсного кредитора здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Кодексу. У разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог цього Кодексу, господарський суд письмово повідомляє заявника про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов`язаний їх усунути. Якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду. В іншому разі господарський суд постановляє ухвалу про повернення заяви.
Згідно з ч. 3 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства до заяви в обов`язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, що підтверджують грошові вимоги до боржника.
Згідно з ч.1 ст.3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Частиною 1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.10 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом - 2 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України Про державний бюджет на 2025 рік установлено, що станом на 01.01.2025 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3 028,00грн.
Таким чином, за розгляд господарським судом заяви кредитора, який звертається з грошовими вимогами до боржника, має бути сплачено судовий збір у сумі 6 056,00грн.
Заявником до заяви не надано доказів сплати судового збору.
В якості доказів надсилання копії заяви з додатком боржнику і розпоряднику майна заявником до заяви додано фіскальний чек від 19.02.2025 та накладну від 19.02.2025.
Належними доказами надсилання стороні копії заяви та доданих до неї документів є розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), виданий відправникові оператором поштового зв`язку при прийнятті реєстрованого поштового відправлення для пересилання та опис вкладення до цього листа, з якого вбачається які саме документи направлені на адреси відповідачів.
Заявником до заяви не додано опис вкладення, з якого вбачається які саме документи направлені на адреси боржника та розпорядника майна.
Таким чином, заява кредитора подана без дотримання вимог ч. 3 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства.
За змістом ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи викладене, господарський суд вважає необхідним залишити заяву ПрАТ "Чернігівський лікеро-горілчаний завод «Чернігівська горілка" про визнання грошових вимог до боржника без руху та надати заявнику строк у 10 днів з дня отримання цієї ухвали для усунення зазначених недоліків шляхом подачі до суду: квитанції (платіжного доручення) про сплату судового збору у сумі 6 056,00грн та належних доказів надсилання копії заяви та доданих до неї документів боржнику і розпоряднику майна.
Керуючись ст. 2, 45, 46 Кодексу України з процедур банкрутства та ст. 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву від 19.02.2025 №86 ПрАТ "Чернігівський лікеро-горілчаний завод «Чернігівська горілка" про визнання грошових вимог до боржника залишити без руху.
2. ПрАТ "Чернігівський лікеро-горілчаний завод «Чернігівська горілка" протягом десяти днів з дня отримання цієї ухвали усунути зазначені в ухвалі недоліки поданої заяви.
3. Роз`яснити ПрАТ "Чернігівський лікеро-горілчаний завод «Чернігівська горілка", що в разі не усунення всіх недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із заявою.
4. Копію даної ухвали надіслати: заявнику, учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та не підлягає оскарженню.
Вебадреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/
Суддя В.В. Моцьор
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 25.02.2025 |
Оприлюднено | 26.02.2025 |
Номер документу | 125391719 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Моцьор В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні