Ухвала
від 26.02.2025 по справі 455/1123/24
СТРИЙСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 455/1123/24

Провадження № 1-кс/455/83/2025

У Х В А Л А

26 лютого 2025 року м. Старий Самбір

Слідчий суддя Старосамбірського районного суду Львівської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВ відділення поліції №1 Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області (надалі СВ ВП №1 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області) ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні №12024141320000265 від 06.05.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 190 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий СВ ВП №1 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Старосамбірського відділу Самбірської окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_4 , звернулася до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, в межах кримінального провадження №12024141320000265, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.05.2024.

Мотивуючи клопотання, слідчий посилається на те, що 06.05.2024 до ВП №1 Самбірського РВП ГУ НП у Львівській області надійшла письмова заява від ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , про те, що невідома особа 05.05.2024 шахрайським способом заволоділа її грошовими коштами в сумі 33000 грн., які були списані з її банківської картки « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_1

Відомості про вчинення кримінального правопорушення за вказаною заявою, відповдно да вимог частин 1, 4 статті 214 КПК України, було внесено 06.05.2024 до ЄРДР за №12024141320000265 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 190 КК України.

Допитана як потерпіла ОСОБА_6 пояснила, що 05.05.2024 о 14.01 год. на її мобільний телефон з номером НОМЕР_2 надішло смс-повідомлення наступного змісту: «05.05.24 14.01 Card: 5-313* MOBILE ІНФОРМАЦІЯ_3 », перейшовши за яким відкрилося діалогове вікно в додаток « ІНФОРМАЦІЯ_4 ». Після чого потерпіла заходила в додаток, ввівши логін та пароль, переконалася, що всі її кошти на місці. В подальшому о 14.09 год. їй прийшло повідомлення про переказ коштів на суму 2000 грн. з її картки « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_1 . ОСОБА_7 намагалася зайти в додаток, але він вже був заблокований. Тоді вона заблокувала свою банківську картку через оператора гарячої лінії « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». Після цього виявила на телефоні 16 повідомлень про перерахування коштів на суму 2000 грн. та одне на суму 1000 грн. Дані перерахування відбувалися в період часу з 14:09 год. до 14:14 год. 05.05.2024, внаслідок чого було знято кошти в сумі 33 000 грн.

З метою повного, всебічного та об`єктивного проведення досудового розслідування, притягнення винних до кримінальної відповідальності, перевірки відомостей, які мають значення для кримінального провадження виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, які зберігаються у володільця інформації АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_3 ), за адресою: АДРЕСА_2 , а саме документів про рух коштів по рахунку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » НОМЕР_4 , банківській картці НОМЕР_1 , яка належить ОСОБА_5 за період часу з 23:59 год. 04.05.2024 по 00:00 год. 06.05.2024 із зазначенням повних даних рахунку (картки), на яку було здійснено перерахунок коштів, банк власника рахунку (картки), фінансовий номер телефону, призначення платежу, повні анкетні дані особи, на яку відкритий рахунок (картка), місце здійснення операції, подальший рух (перераховування або зняття готівкою) з вказаних рахунків грошових коштів, а також документів, які містять інформацію про реєстрацію у системі Інтернет-банкінгу, IP адреси чи інші ідентифікуючі ознаки пристроїв, з яких здійснювався вхід із зазначенням дати, часу та місця (GPS-координат) входу в обліковий запис, дій, які вчинялись у обліковому записі, у тому числі відомостей про здійснені платежі, а також фото та відео матеріалів, що підтверджують подальше зняття даних коштів, з можливістю їх викопіювання у філії Львівське обласне управління АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованої за адресою: АДРЕСА_3 (код ЄРДПОУ НОМЕР_5 ).

В той же час інформація, яка знаходиться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » відноситься до охоронюваної законом таємниці та не може бути отримана у інший спосіб.

Дослідження копій банківських документів може мати доказове значення у даному кримінальному провадженні.

Беручи доуваги вищевикладенеє достатніпідстави вважати,що такідокументи знаходятьсяу володінніАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_3 ), розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , викопіювання документів можливе у філії Львівське обласне управління АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованої за адресою: АДРЕСА_3 (код ЄРДПОУ НОМЕР_5 ).

Слідчий просить задовольнити клопотання і постановити ухвалу про надання слідчим СВ ВП №1 Самбірського РВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_3 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 дозволу на тимчасовий доступ до зазначених вище речей і документів, які становлять банківську таємницю.

Правова кваліфікація частина 4 статті 190 КК України.

Слідчий та прокурор в судове засідання не з`явилися, хоча належним чином повідомлялися про час і місце судового засідання, що згідно положень статті 163 КПК України не є перешкодою для його розгляду, між тим в клопотанні міститься прохання про здійснення розгляду без їхньої участі та без фіксації технічними засобами, а тому, вважаю за можливе розглянути таке за їхньої відсутності.

ПредставникАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в судове засідання не з`явився, про час та місце слухання клопотання повідомлявся належним чином.

У відповідності до положень статті 26 КПК України сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.

Зважаючи на ці положення закону та враховуючи принцип диспозитивності, суд визнав можливим прийняти рішення по суті клопотання у відсутність осіб, які не з`явилися, оскільки їх не прибуття не перешкоджає розгляду клопотання на підставі наданих доказів.

Фіксування процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час розгляду питання слідчим суддею не здійснюється, що відповідає положенням частини четвертої статті 107 КПК України.

Згідно з частиною 1 статті 131 КПК України заходи забезпеченнякримінального провадженнязастосовуються зметою досягненнядієвості цьогопровадження.Пунктом 5 частини 2 статті 131 КПК України визначено, що тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження.

Відповідно до частини 1 статті 132 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Згідно вимогстатті 159КПК України,тимчасовий доступдо речейі документівполягає унаданні сторонікримінального провадженняособою,у володінніякої знаходятьсятакі речіі документи,можливості ознайомитисяз ними,зробити їхкопії тавилучити їх(здійснитиїх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Частиною 1 статті 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Положеннями частини 5 статті 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно пункту 5 частини 1 статті 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать, зокрема, відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Відповідно до положень частини 6 статті 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється у порядку, визначеному законом.

Згідно статті 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність» відомості про банківські рахунки клієнтів, операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, є банківською таємницею.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність» передбачено розкриття банківської таємниці на підставі рішення суду.

Перевіривши наданіматеріали клопотання,включаючи витягз Єдиногореєстру досудовихрозслідувань щодокримінального провадження,у рамкахякого булоподано клопотання,та,дослідивши доказипо данихматеріалах,вважаю,що слідчимдоведена наявністьдостатніх підставвважати,що інформація,яка міститьсяв документах,що перебуваютьу володінніАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »(код ЄРДПОУ НОМЕР_3 ), розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , може мати доказове значення, бути використана як доказ причетності певної особи до вчинення кримінального правопорушення та дозволить проводити подальші слідчі дії із даною особою.

За наведених обставин, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню.

Крім того, суд роз`яснює, що відповідно до частини 1 статті 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів, слідчий суддя, суд має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання, вилучення зазначених речей та документів.

На підставі викладеного, керуючись статтями 40-1, 159, 160, 162-164 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшогослідчого СВвідділення поліції№1Самбірського районноговідділу поліціїГоловного управлінняНаціональної поліціїу Львівськійобласті ОСОБА_3 про наданнятимчасового доступудо інформації,яка міститьохоронювану закономтаємницю,у кримінальномупровадженні №12024141320000265 від 06.05.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 190 КК України, задовольнити.

Надати (забезпечити) дозвіл слідчим СВ відділення поліції №1 Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області капітану поліції ОСОБА_8 , старшому лейтенанту поліції ОСОБА_9 , капітану поліції ОСОБА_10 , ст. слідчому СВ майору поліції ОСОБА_3 , слідчому капітану поліції ОСОБА_11 , лейтенанту поліції ОСОБА_12 , лейтенанту поліції ОСОБА_13 , на тимчасовий доступ до речей і документів, які становлять банківську таємницю, а саме до документів, які зберігаються у володільця інформації АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_3 ), розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , а саме: документів, про рух коштів по рахунку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » НОМЕР_4 , банківській картці НОМЕР_1 , яка належить ОСОБА_5 , за період часу з 23:59 год. 04.05.2024 по 00:00 год. 06.05.2024, із зазначенням повних даних рахунку (картки), на яку було здійснено перерахунок коштів, банк власника рахунку (картки), фінансовий номер телефону, призначення платежу, повні анкетні дані особи, на яку відкритий рахунок (картка), місце здійснення операції, подальший рух (перераховування або зняття готівкою) з вказаних рахунків грошових коштів, а також документів, які містять інформацію про реєстрацію у системі Інтернет-банкінгу, IP адреси чи інші ідентифікуючі ознаки пристроїв, з яких здійснювався вхід із зазначенням дати, часу та місця (GPS-координат) входу в обліковий запис, дій, які вчинялись у обліковому записі, у тому числі відомостей про здійснені платежі, а також фото та відео матеріалів, що підтверджують подальше зняття даних коштів, з можливістю їх викопіювання у філії Львівське обласне управління АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованого за адресою: АДРЕСА_3 (код ЄРДПОУ НОМЕР_5 ).

Строк дії ухвали до 22.04.2025.

У випадку невиконання ухвали суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів, може постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудСтрийський міськрайонний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення26.02.2025
Оприлюднено27.02.2025
Номер документу125418885
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —455/1123/24

Ухвала від 26.02.2025

Кримінальне

Старосамбірський районний суд Львівської області

Клімченко М. І.

Ухвала від 09.05.2024

Кримінальне

Старосамбірський районний суд Львівської області

Клімченко М. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні