Справа №: 398/859/25
провадження №: 1-кс/398/286/25
УХВАЛА
Іменем України
"26" лютого 2025 р. слідчий суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в приміщенні суду в м. Олександрія клопотання дізнавача, погоджене прокурором, про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.02.2025 року за №12025121180000031, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшло клопотання слідчого про надання тимчасового доступу до речей і документів, а саме: документів та відомостей, що становлять банківську таємницю, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », по банківському рахунку № НОМЕР_1 та у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » по банківському рахунку № НОМЕР_2 , з можливістю вилучення їх копій.
Учасники кримінального провадження, належним чином повідомлені про час, дату та місце розгляду клопотання, в судове засідання не з`явилися. АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » свого представника в судове засідання не направили.
Відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст.131КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Пунктом 5 частини 2 статті 131КПК України передбачений такий вид заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів.
За змістом ст.159КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Пунктом 5 частини 1 статті 162КПК України передбачено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Статтею 60 Закону України«Про банкиі банківськудіяльність» передбачено, що банківською таємницею є інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку. Зокрема, банківською таємницею є відомості про банківські рахунки клієнтів, операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійснені ним угоди.
Відповідно до ст. 62Закону України«Про банкита банківськудіяльність» інформація щодо юридичних і фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками з письмового дозволу власника такої інформації або за рішенням суду.
Інформація, на тимчасовий доступ до якої наполягає слідчій, відповідно до п. 5 ч. 1 ст.162КПК України належить до охоронюваної законом таємниці.
Відповідно до ч. 5 ст.163КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Згідно з ч. 6 ст.163КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч. 7 ст.163КПК України слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Слідчим суддею встановлено, що 17 лютого 2025 року слідчим органом розпочато кримінальне провадження №12025121180000031, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, а саме: 17.02.2025 року ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , знайшов в соціальній мережі «Фейсбук» оголошення про продаж дров, зв`язався з продавцем за тел. НОМЕР_3 та домовився про їх купівлю, після чого з тел. НОМЕР_4 йому надійшло повідомлення з реквізитами для оплати. ОСОБА_3 перерахував через додаток « ІНФОРМАЦІЯ_4 » з банківського рахунку № НОМЕР_1 на банківський рахунок № НОМЕР_2 грошові кошти в сумі 7600,00 грн. Дрова ОСОБА_3 не отримав, невідома особа на зв`язок не виходить.
В ході досудового розслідування допитано потерпілого ОСОБА_3 , який повідомив, що він шукав де купити дрова для обігріву будинку і його тітка, знайшовши оголошення в соціальній мережі «Фейсбук» про продаж дров, дала номер телефону вказаного в оголошенні. Зателефонувавши за номером телефону НОМЕР_3 домовився про купівлю дров та потім з телефону НОМЕР_4 йому приходили ціни на дрова та їх види на суму 7600,00 грн. Оскільки він не міг користуватись « ІНФОРМАЦІЯ_5 », то переслав кошти зі своєї картки № НОМЕР_5 , відкритої в « ІНФОРМАЦІЯ_6 » на картку своєї падчерки ОСОБА_4 в сумі 3000,00 грн. 17.02.2025 року о 12:49 год падчерка зі своєї картки на рахунок № НОМЕР_2 перерахувала 7600,00 грн. Після того, як він написав, що гроші перерахував і почувши що машина з дровами виїхала, зв`язок з продавцем припинився та дрова йому так і не привезли.
В ході досудового розслідування встановлено, що з банківського рахунку ОСОБА_4 № НОМЕР_1 , відкритому в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на банківський рахунок № НОМЕР_2 , відкритому в філії Дніпропетровське обласне управління АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », було перераховано грошові кошти в сумі 7600,00 грн, призначення платежу «дрова», що підтверджується відповідною платіжною інструкцією №6С7В-1570-НСНЕ-ЕА від 17.02.2025 року.
Отже, слідчий суддя приходить до висновку про наявність достатніх підстав вважати, що вказана у клопотанні інформація, має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у цьому кримінальному провадженні. Крім того, слідчим доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
За таких обставин, клопотання підлягає задоволенню в частині надання тимчасового доступу до документів з можливістю вилучення їх копій.
В той же час, не підлягає задоволенню клопотання в частині зобов`язання АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » надати копії документів, оскільки відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними та зробити їх копії.
Керуючись ст. ст. 159, 160, 162, 163, 164, 166, 372 КПК України, слідчий суддя
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання старшого дізнавача СД Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_5 погоджене прокурором Олександрійської окружної прокуратури Кіровоградської області ОСОБА_6 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.02.2025 року за №120251180000031, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, задовольнити частково.
Надати дізнавачам СД Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області: старшому дізнавачу СД старшому лейтенанту поліції ОСОБА_5 , дізнавачу СД лейтенанту поліції ОСОБА_7 , т.в.о. начальника СД старшому лейтенанту поліції ОСОБА_8 , заступнику начальника СД капітану поліції ОСОБА_9 , дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які містять банківську таємницю та знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ) з можливістю вилучення (виїмки) їх копій, а саме:
- документів щодо відкриття банківського рахунку НОМЕР_1 ;
- відомостей щодо підключення банківського рахунку НОМЕР_1 до системи дистанційного керування каналами зв`язку, інформації про ІР адреси, з яких здійснювалось управління зазначеним рахунком в період часу з 00 год. 00 хв. 15.02.2025 року до 00 год. 00 хв. 21.02.2025 року;
- документів про рух коштів по банківському рахунку НОМЕР_1 в період часу з 00 год. 00 хв. 15.02.2025 року до 00 год. 00 хв. 21.02.2025 року;
- фото- та відеозаписів камер спостереження у відділеннях, філіях банку чи банкоматах, де здійснювалось зняття готівкових коштів з рахунку НОМЕР_1 в період часу з 00 год. 00 хв. 15.02.2025 року до 00 год. 00 хв. 21.02.2025 року.
Надати дізнавачам СД Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області: старшому дізнавачу СД старшому лейтенанту поліції ОСОБА_5 , дізнавачу СД лейтенанту поліції ОСОБА_7 , т.в.о. начальника СД старшому лейтенанту поліції ОСОБА_8 , заступнику начальника СД капітану поліції ОСОБА_9 , дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які містять банківську таємницю та знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 , юридична адреса: АДРЕСА_2 ) з можливістю вилучення (виїмки) їх копій, а саме:
- документів щодо відкриття банківського рахунку НОМЕР_2 ;
- відомостей щодо підключення банківського рахунку НОМЕР_2 до системи дистанційного керування каналами зв`язку, інформації про ІР адреси, з яких здійснювалось управління зазначеним рахунком в період часу з 00 год. 00 хв. 15.02.2025 року до 00 год. 00 хв. 21.02.2025 року;
- документів про рух коштів по банківському рахунку НОМЕР_2 в період часу з 00 год. 00 хв. 15.02.2025 року до 00 год. 00 хв. 21.02.2025 року;
- фото- та відеозаписів камер спостереження у відділеннях, філіях банку чи банкоматах, де здійснювалось зняття готівкових коштів з рахунку НОМЕР_2 в період часу з 00 год. 00 хв. 15.02.2025 року до 00 год. 00 хв. 21.02.2025 року.
В іншій частині клопотання відмовити.
Ухвала діє протягом двох місяців з дня її постановлення.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 26.02.2025 |
Оприлюднено | 27.02.2025 |
Номер документу | 125422184 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Авраменко О. В.
Кримінальне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Авраменко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні