ЧЕРКАСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Провадження № 11-кп/821/151/25 Справа № 705/6087/15-к Категорія: нововиявлені обставиниГоловуючий у І інстанції ОСОБА_1 Доповідач в апеляційній інстанції ОСОБА_2
УХВАЛА
26 лютого 2025 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Черкаського апеляційного суду в складі:
головуючого судді ОСОБА_2
суддів ОСОБА_3 , ОСОБА_4
секретаря судового засіданняОСОБА_5 за участі: прокурораОСОБА_6 ,
засудженого ОСОБА_7 (в режимі відеоконференції)
захисника ОСОБА_8
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси клопотання засудженого ОСОБА_7 про відмову від захисника ОСОБА_8 та призначення йому іншого захисника за призначенням,
в с т а н о в и л а :
Під час апеляційного розгляду 26 лютого 2025 року засуджений ОСОБА_7 заявив клопотання про відмову від захисника ОСОБА_8 , оскільки в нього з захисником не співпадають погляди щодо обраної позиції захисту та заявив клопотання про призначення йому іншого захисника за рахунок держави.
Відповідно до п.3 ч.3 ст. 42, ст. 54 КПК України обвинувачений має право на відмову від захисника в будь-який момент кримінального провадження.
Згідно п. 1,2 ч. 1 ст. 49 КПК України суд зобов`язаний забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні якщо відповідно до вимог ст. 52 цього Кодексу участь захисника є обов`язковою, обвинувачений заявив клопотання про залучення захисника, але за відсутності коштів чи з інших об`єктивних причин не може його залучити самостійно.
Заслухавши думку учасників судового провадження, дослідивши матеріали кримінального провадження в межах, необхідних для прийняття відповідного рішення, колегія суддів вважає, що з метою забезпечення права засудженого ОСОБА_7 на захист, його клопотання про відмову від захисника ОСОБА_8 підлягає до задоволення, оскільки між ними не узгоджена спільна позиція щодо способу захисту засудженого, а також необхідно призначити засудженому ОСОБА_7 захисника через Північний міжрегіональний центр з надання безоплатної правничої допомоги, на виконання вимог ст. 49 КПК України.
Керуючись ст. 42, 49, 54, 418, 419 КПК України, колегія суддів
у х в а л и л а :
Прийняти відмову засудженого ОСОБА_7 від адвоката ОСОБА_8 .
Доручити Північному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги призначити засудженому ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адвоката для здійснення захисту за призначенням та забезпечити його прибуття в судове засідання, відкладене на 11 годину 40 хвилин 19 березня 2025 року.
Копію ухвали направити директору Північного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги для виконання.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її оголошення і оскарженню не підлягає.
Головуючий
Судді
Суд | Черкаський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.02.2025 |
Оприлюднено | 28.02.2025 |
Номер документу | 125459572 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях |
Кримінальне
Черкаський апеляційний суд
Биба Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні