Іваничівський районний суд волинської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяСправа № 156/235/25
Провадження № 2-о/156/24/25
Рядок статзвіту № 7
УХВАЛА
про прийняття заяви до розгляду та
відкриття провадження у справі
03 березня 2025 року сел.Іваничі
Суддя Іваничівського районного суду Волинської області Федечко М. О., вирішуючи питання про прийняття заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, перевіривши виконання вимог ст. 306-307 ЦПК України у справі № 156/235/25 за заявою
ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 ), представник заявника Просимців Андрій Романович (адреса: АДРЕСА_2 ),
Заінтересовані особи: Володимирський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Володимирському районі Волинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (місцезнаходження: 44700, вул. І. Франка, 2, м. Володимир, Володимирський район, Волинська область), Поромівська сільська рада (місцезнаходження: 45311, вул. Центральна, 1-б, с. Поромів, Володимирський район, Волинська область)
про оголошення особи померлою,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 через свого представника Просимціва А.Р. звернувся в суд із заявою про оголошення особи померлою.
Частиною 3 ст. 294 ЦПК України передбачено, що справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Згідно з правилами ст. 19 ЦПК України (предметна юрисдикція) та ст. 30-32 ЦПК України (територіальна юрисдикція), справа підлягає розгляду Іваничівським районним судом Волинської області.
Зазначена заява подана з додержанням вимог статей 175, 177 та 306 ЦПК України. Заявником додано документи, що підтверджують сплату судового збору. Відсутні підстави, визначені статтями 185-186 ЦПК України, для залишення заяви без руху, повернення заяви чи відмови у відкритті провадження у справі.
Справа підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства за правилами окремого провадження, тому є всі підстави для відкриття провадження в справі і призначення її до розгляду.
Згідно зч.1ст.307ЦПКУкраїни суд до початку розгляду справи встановлює осіб (родичів, співробітників тощо), які можуть дати свідчення про фізичну особу, місцеперебування якої невідоме, а також запитує відповідні організації за останнім місцем проживання відсутнього (житлово-експлуатаційні організації, органи реєстрації місця проживання осіб або органи місцевого самоврядування) і за останнім місцем роботи про наявність відомостей щодо фізичної особи, місцеперебування якої невідоме.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
З метою з`ясування обставин справи суд може за власною ініціативою витребувати необхідні докази (ч. 2 ст. 294 ЦПК України).
Також, з метою належного встановлення судом всіх обставин у справі, суд вважає потрібним визнати явку заявника ОСОБА_1 у даній справі обов`язковою.
З метою всебічного і повного розгляду справи суддя вважає необхідним відповідно до ч. 2 ст. 294, ч. 1 ст. 307 ЦПК України витребувати від відповідних органів інформацію про наявність відомостей щодо фізичної особи, місце перебування якої невідоме, задовольнити клопотання заявника.
Заявник також подав заяву про допит свідка ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .
Згідно ч. 1 ст. 91 ЦПК виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 308 ЦПК України суд розглядає справу за участю заявника, свідків, зазначених у заяві, та осіб, яких сам суд визнає за потрібне допитати.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що заяву ОСОБА_1 про оголошення фізичної особи померлою слід прийняти до розгляду, відкрити провадження, викликати для допиту свідків, а також витребувати від відповідних органів інформацію про наявність відомостей щодо фізичної особи, місце перебування якої невідоме.
Керуючись ст.ст.187-192, 260, 261, 293, 294, 305-308, 353 ЦПК України, суддя-
п о с т а н о в и в :
1. Прийняти заяву та відкрити провадження у справі № 156/235/25 за заявою ОСОБА_1 , представник заявника ОСОБА_4 , заінтересовані особи: Володимирський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Володимирському районі Волинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, Поромівська сільська рада про оголошення фізичної особи померлою.
2. Розгляд справи проводити відповідно до ч. 4 ст. 293 ЦПК України у складі одного судді і двох присяжних.
3. Судове засідання для розгляду заяви призначити на 10:00 год. 25 березня 2025 року. Засідання відбудеться у приміщенні Іваничівського районного суду Волинської області за адресою: вул. Незалежності, буд. 16 сел. Іваничі, Володимирський район, Волинська область, 45300.
4.Направитизаінтересованим особамкопію заявиз копіямидоданих донеї документів.Заінтересованіособи додня судовогозасідання маютьправонадіслати досуду поясненняна заявуі всідокази,що підтверджуютьзаперечення протизаяви вразі наявності,та вцей жестрок надіслатизаявникові копіюпояснень тадоданих донихдокументів. Роз`яснити заінтересованій особі, що в разі ненадання пояснень у встановлений строк без поважних причин суд має право вирішити справу за наявними в ній матеріалами.
5. Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі.
6. Про час та місце розгляду справи повідомити учасників справи.
7.Визнати явкузаявника ОСОБА_1 в судовезасідання,обов`язковою. Роз`яснити, що згідно п. 3 ч. 2, ч. 3 ст. 43 ЦПК України, учасники справи зобов`язані з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою. У випадку невиконання учасником справи його обов`язків суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
8. Зобов`язати заявника ОСОБА_1 забезпечити явку у судове засідання свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .
На підставі ч. 2 ст. 294 ЦПК України витребувати:
1)зІваничівської державноїнотаріальної конториВолодимирського районуВолинськоїобласті, інформацію про відкриття спадкової справи до майна ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , останнє відоме місце проживання: АДРЕСА_3 , вчинення особою дій, які підлягають нотаріальному посвідченню, реєстрації, за період із 1995 по 2025 роки.
2) з Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43000, вул. Кравчука, 22в, м. Луцьк, Волинська область) наступну інформацію:
індивідуальні відомості про застраховану особу в Реєстрі застрахованих осіб (форма OK-5) відносно ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , останнє відоме місце проживання АДРЕСА_3 , починаючи з 1995 року по даний час;
чи нараховувались та чи отримувались ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , останнє відоме місце проживання АДРЕСА_3 , будь-які виплати за період з 01 січня 1995 року по теперішній час;
чи здійснювалися (чи припинялись) нарахування ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , будь-які виплати, якщо таке припинення здійснювалося вказати його дату i підстави.
- про останнє місце роботи ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , останнє відоме місце проживання АДРЕСА_3 ;
3) з Відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання УДМС України у Волинській області відомості про реєстрацію місця проживання та інші персональні дані, що містяться в реєстрі територіальної громади/Єдиному державному демографічному реєстрі щодо ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , останнє відоме місце проживання АДРЕСА_3 ;
4)з Державної прикордонної служби України (м. Київ, вул. Володимирська, 26, 01601) інформацію чи здійснювався виїзд за межі України у будь-якому напрямку громадянином України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,останнє відомемісце проживання АДРЕСА_3 , з 1995 року;
5) з ДержавноїподатковоїслужбиУкраїни уВолинськійобласті (адреса: 43000, Київський Майдан, 4, м. Луцьк, Волинська область) інформацію про доходи ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , останнє відоме місце проживання АДРЕСА_3 , за період з 1995 року по теперішній час;
6) з слідчого відділення Володимирського районного відділуполіції ГУНП у Волинськійобласті (44700, м. Володимир, вул. Соборна, 6, Волинська область) інформацію:
- чи заводилося кримінальне провадження за фактом безвісного зникнення гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,останнє відомемісце проживання АДРЕСА_3 , у разі наявності такого - надати відомості про результати кримінального провадження.
- результати розшуку гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , останнє відоме місце проживання АДРЕСА_3 ;
7)з Волинського обласного центру зайнятості (вулиця Богдана Хмельницького, 3а, Луцьк, Волинська область, 43000) інформацію щодо перебування на обліку та/або зняття з обліку гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , останнє відоме місце проживання АДРЕСА_3 ;
8)з Володимир -Волинського відділудержавної реєстраціїактів цивільногостану уВолодимирському районіВолинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (вулицяІвана Франка,2А,м.Володимир,Волинськаобласть,44700) інформацію про наявність актових записів:
-щодо смерті гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , останнє відоме місце проживання АДРЕСА_3 ;
-щодо актових записів щодо зміни ним прізвища, реєстрації шлюбу, дітей, перевірку провести з 01.01.1995 року по теперішній час;
9)з Акціонерного товаристваКомерційнийбанк"Приватбанк" інформацію про перебування з 01 січня 1995 року на обліку в якості клієнта банку (кредитор, вкладник, боржник, зайомщик, тощо) гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , останнє відоме місце проживання АДРЕСА_3 ;
10)з Акціонерного товариства"ДержавнийощаднийбанкУкраїни" інформацію про перебування з 01 січня 1995 року на обліку в якості клієнта банку (кредитор, вкладник, боржник, зайомщик, тощо) гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , останнє відоме місце проживання АДРЕСА_3 ;
11)з Публічного акціонерноготовариства "РайффайзенБанк Аваль" інформацію про перебування з 01 січня 1995 року на обліку в якості клієнта банку (кредитор, вкладник, боржник, зайомщик, тощо) гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , останнє відоме місце проживання АДРЕСА_3 ,;
12)з Управління соціальногозахисту населенняВолодимирської райдержадміністрації (44701, вулиця Івана Франка, 8, Володимир, Волинська область) відомості про надання гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , останнє відоме місце проживання АДРЕСА_3 , статусу як внутрішньо переміщеної особи;
13) з ІНФОРМАЦІЯ_2 інформацію про те, чи не перебуває та не перебував з 01 січня 1995 року громадянин України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , останнє відоме місце проживання АДРЕСА_3 , на обліку як військовослужбовець ЗСУ, у складах добровольчих батальйонів, які приймають участь у бойових діях та приймали участь у бойових діях в зоні ООС (АТО).
13) з Поромівської сільської ради, Володимирського району Волинської області інформацію:
- про осіб, які є близькими родичами гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , останнє відоме місце проживання АДРЕСА_3 ;
- про осіб, які фактично проживали та були зареєстрованими за адресою: АДРЕСА_3 , починаючи з 1995 року по даний час.
Вказані документи направити суду до 24 березня 2025 року.
9.Роз`яснити, що будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
10. Повідомити учасників справи про наявність в Іваничівському районному суді Волинської області технічної можливості для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Роз`яснити учасникам справи їхнє право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему, для чого учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
11. Суд направляє судові рішення, судові повістки, судові повістки - повідомлення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, в порядку, визначеному ЦПК України, Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Особі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
12. У судове засідання для розгляду справи по суті викликати осіб, які беруть участь у справі.
13. Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб - адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://iv.vl.court.gov.ua/sud0303/gromadyanam/csz/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя М. О. Федечко
Суд | Іваничівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 03.03.2025 |
Оприлюднено | 05.03.2025 |
Номер документу | 125545251 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою |
Цивільне
Іваничівський районний суд Волинської області
Федечко М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні