ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"03" березня 2025 р. м. Київ
Справа № 911/492/25
Суддя Ейвазова А.Р., розглянувши матеріали
за позовом Товариство з обмеженою відповідальністю «Альта Експерт»
(01103, м. Київ, Залізничне шосе, буд. 57)
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Травень 21»
(09114, Київська обл., Білоцерківський р-н., м. Біла Церква,
вул. Зенітного полку, буд.10 А)
про зобов`язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Альта Експерт» (далі позивач, ТОВ «Альта Експерт») звернулося до Господарського суду Київської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Травень 21» (далі відповідач, ТОВ «Травень 21») та просить:
- зобов`язати ТОВ «Травень 21» надати ТОВ «Альта Експерт» щомісячні акти прийому-передачі комунальних послуг (водопостачання (холодна та гаряча вода), водовідведення, електропостачання, газопостачання та опалення об`єкту суборенди), починаючи з 01.08.2024 з розрахунком їх вартості з розрахунками згідно рахунків постачальних організацій, а також рахунки на їх оплату згідно договору оренди нерухомого майна, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Шевченко І.Л. 06.07.2017 та зареєстрованого в реєстрі за №551 (з наступними змінами і доповненнями);
- зобов`язати ТОВ «Травень 21» забезпечити теплопостачанням частину нежитлової будівлі універсального магазину, літера «А-2» площею 4441кв.м, розташовану за адресою: Київська область, Білоцерківський район, м. Біла Церква, вул. Грибоєдова (нова назва вул. Зенітного полку), 10-а.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на порушення відповідачем зобов`язань за договором від 06.07.2017 №551 оренди нерухомого майна в частині передачі ТОВ «Альта Експерт» актів прийому-передачі комунальних послуг за місяць, у якому були спожиті послуги, рахунків та безперебійного забезпечення теплопостачання орендованих приміщень.
Ухвалою Господарського суду Київської області від 10.02.2025 відповідна позовна заява залишена без руху та позивачу встановлено строк для усунення виявлених недоліків - 10 днів з дня вручення такої ухвали.
Вказана ухвала доставлена до електронного кабінету позивача 12.02.2025 о 05:40.
В силу п.2 ч.6 ст.242 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) відповідна ухвала вважається врученою позивачу 12.02.2025.
21.02.2025 (сформовано в системі «Електронний суд» та направлено до суду після закінчення робочого часу суду 20.02.2025) у строк, встановлений зазначеною ухвалою, позивач подав заяву про усунення недоліків з додатками та доказами направлення такої заяви та додатків відповідачу та Товариству з обмеженою відповідальністю «Серпень 17».
Оскільки виявлені недоліки усунуто у встановлений строк, суд вважає за необхідне відкрити провадження у справі за поданим позовом.
В силу ст.12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказового або позовного (загального або спрощеного) провадження.
Як визначено ч.ч.1, 2 ст.247 ГПК України: у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи; у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Відповідна справа не входить до переліку справ, які не можуть бути розглянуті в порядку спрощеного позовного провадження. Поряд з цим, клопотань про розгляд відповідної справи в порядку спрощеного позовного провадження позивач разом з позовом не подавав.
Враховуючи категорію та ступінь складності справи, предмет спору, характер та об`єм поданих доказів, суд вважає, що відповідна справа підлягає розгляду в загальному позовному провадженні.
Відповідно до ч.1 ст.181 ГПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Зважаючи на викладене, суд вважає за необхідне призначити дату і час підготовчого засідання та встановити строки для вчинення певних процесуальних дій учасниками справи.
Також, до поданої позовної заяви позивач включив клопотання про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Товариство з обмеженою відповідальності «Серпень 17» (далі ТОВ «Серпень 17»).
В обґрунтування заявленого клопотання позивач посилається на те, що тривалий час за погодженням з відповідачем саме такій особі - ТОВ «Серпень 17» позивач здійснював компенсацію вартості комунальних послуг на підставі договору суборенди нерухомого майна від 06.07.2017, така особа виставляла рахунки і акти на компенсацію комунальних послуг замість власника об`єкту оренди відповідача у справі. Отже, позивач вважає, що рішення у справі може вплинути на права та обов`язки такої особи.
Розглянувши подане клопотання, дослідивши матеріали справи, суд вважає, його таким, що підлягає задоволенню, враховуючи наступне.
Так, відповідно до ч.1 ст.50 ГПК України: треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін; їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
В силу ч.2 вищенаведеної статті, якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Отже, з аналізу наведених норм вбачається, що обов`язковою умовою залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, є встановлення судом того, що рішення у справі може вплинути на права або обов`язки такої особи, яка не є стороною у справі, щодо однієї із сторін у справі. У такому випадку суд залучає відповідну особу/осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, про що постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи/осіб та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
У даній справі позивач стверджує, що у період з липня 2023 року по липень 2024 року ТОВ «Серпень 17» складало акти здачі-приймання робіт (надання послуг), направляло рахунки на оплату, відшкодування. Особою, яка уклала договори на надання комунальних послуг в орендованому приміщення, є ТОВ «Серпень 17» (ТОВ «Вересень 11»), рахунки якого за договором оренди мав сплачувати позивач, водночас, обов`язок щодо забезпечення надання таких послуг в орендованому приміщенні за договором оренди покладено на власника приміщень - ТОВ «Травень 21».
Отже, у випадку задоволення заявлених вимог, рішення у справі може вплинути на права відповідача щодо такої особи, у зв`язку з чим суд вважає за необхідне залучити до участі у справі ТОВ «Серпень 17» в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.
Як визначено ч.1 ст.172 ГПК України: позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення; таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Відповідно до ч.2 такої статті, такий самий обов`язок покладається на позивача у разі залучення судом до участі у справі іншого відповідача, заміни неналежного відповідача, залучення або вступу у справу третьої особи.
Разом з тим, враховуючи, що позовна заява з додатками та заява про усунення недоліків з додатками направлена ТОВ «Серпень 17», про що свідчать долучені позивачем до матеріалів справи квитанції про доставку документів до зареєстрованого Електронного кабінету користувача ЄСІТС від 04.02.2025 №2613601, 20.02.2025 №2745948, підстави зобов`язувати позивача повторно виконати такий обов`язок у суду відсутній.
Окрім того, для належної підготовки справи до судового розгляду суд вважає за необхідне визнати обов`язковою явку учасників справи в підготовче засідання.
Згідно ч.1 ст.120 ГПК України суд викликає учасників справи у судове засідання або для участі у вчиненні процесуальної дії, якщо визнає їх явку обов`язковою.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 50, 120-121, 176, 181, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1.Відкрити провадження у справі за поданою позовною заявою.
2.Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.
3.Залучити до участі у даній справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю «Серпень 17» (ідентифікаційний код 41945636; 09114, Київська обл., Білоцерківський р-н., м. Біла Церква, вул. Зенітного полку, буд. 10 А).
4.Призначити проведення підготовчого засідання на 02.04.2025 о 14:00.
Підготовче засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Київської області (м.Київ, вул. С.Петлюри, 16/108).
5.Викликати в підготовче засідання позивача, визнавши його явку в підготовче засідання обов`язковою.
У разі неможливості явки позивач має повідомити суд про причини неявки в підготовче засідання; у разі неявки позивача суд може залишити позов без розгляду.
6.Викликати в підготовче засідання відповідача, визнавши його явку в підготовче засідання обов`язковою.
Роз`яснити відповідачу, що він зобов`язаний повідомити про причини своєї неявки, а також те, що у випадку його неявки в підготовче засідання, суд може провести засідання за відсутності його представника та розглянути справу за наявними у ній доказами.
7.Викликати в підготовче засідання третю особу, визнавши її явку в підготовче засідання обов`язковою.
Роз`яснити третій особі, що вона зобов`язана повідомити про причини своєї неявки, а також те, що у разі її неявки в підготовче засідання, суд може провести засідання за відсутності її представника та розглянути справу за наявними у ній доказами.
8.Встановити строки для подання:
- відповідачу - відзиву на позов та доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються його заперечення, а також доказів направлення відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи - 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
- третій особі - пояснення щодо позову та відзиву з наданням доказів у підтвердження викладених у поясненні обставин та доказів направлення його копії з додатками іншим учасникам - 10 днів з дня отримання копій таких заяв по суті.
9.Роз`яснити учасникам справи, що:
-докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подала, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї;
-копії доказів, що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи; суд не бере до уваги докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними;
- докази, які раніше не додані до позовної заяви чи відзиву на неї, якщо інше не передбачено ГПК України, подаються через канцелярію суду або в судовому засіданні з клопотанням про їх приєднання до матеріалів справи;
- клопотання про витребування доказів судом надається у строки, визначені в чч.2, 3 ст.80, ст.81 ГПК України;
- письмові докази відповідно до ч.2 ст.91 ГПК України подаються в оригіналі або належним чином засвідченій копії.
- клопотання про продовження встановленого судом процесуального строку, в силу ч.2 ст.119 ГПК України, подається до закінчення такого строку.
10.Роз`яснити відповідачу, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи в силу ч.2 ст.178 ГПК України, а у разі ненадання копії відзиву на позов іншому учаснику справи постановити ухвалу про стягнення штрафу відповідно до п.4 ч.1 ст.135 ГПК України.
11.Повідомити, що у суду наявна технічна можливість проведення судових засідань в режимі відеоконференції.
12.Ухвалу направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо.
Інформацію по справі сторони можуть отримати на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет (http://court.gov.ua/fair/).
Суддя А.Р. Ейвазова
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 03.03.2025 |
Оприлюднено | 06.03.2025 |
Номер документу | 125587482 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі оренди |
Господарське
Господарський суд Київської області
Ейвазова А.Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні