28.02.2025 Справа № 756/14470/24
Унікальний номер 756/14470/24
Номер провадження 2/756/1293/25
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 лютого 2025 року м. Київ
Оболонський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді - Шролик І.С.,
секретаря судового засідання - Лисенко Д.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Комфорт Резіденсис» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за несплачені житлово-комунальні послуги,
УСТАНОВИВ:
У листопаді 2024 року позивач ТОВ «Комфорт Резіденсис» звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з ОСОБА_1 заборгованість за несплачені житлово-комунальні послуги за період з 10 серпня 2021 року по 30 вересня 2024 року в розмірі 409903,58 грн., з урахуванням інфляційних витрат, 3% річних, пені, за утримання квартир АДРЕСА_2 . Стягнути з відповідача судові витрати.
В обґрунтування заявлених вимог вказує, що ОСОБА_1 є власником квартир АДРЕСА_2 , отже й споживачем житлово-комунальних послуг Вказані квартири знаходиться в будинку, який перебуває на балансі ТОВ «Комфорт Резіденсис» та знаходиться на його обслуговуванні.
Станом на 30 вересня 2024 року згідно розрахунку ТОВ «Комфорт Резіденсис» за адресою АДРЕСА_5 наявна заборгованість за спожиті житлово-комунальні послуги за період з 10 серпня 2021 року по 30 вересня 2024 року, які складаються з: основного боргу - 142726,20 грн.; інфляційні втрати по боргу - 18019,66 грн.; три відсотки річних - 5736,60 грн., пеня - 3355,35 грн.; по квартирі № 309 наявна заборгованість за спожиті житлово-комунальні послуги за період з 20 серпня 2021 року по 30 вересня 2024 року, які складаються з: основного боргу - 196063,35 грн.; інфляційні втрати по боргу - 30428,05 грн.; три відсотки річних - 8891,76 грн., пеня - 4682,61 грн, яку позивач просить суд стягнути на свою користь.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 18 листопада 2024 року справу передано на розгляд головуючому судді Шролик І.С.
Ухвалою суду від 22 листопада 2024 року відкрито провадження у справі, призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, визначено відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.
Ухвалою суду від 22 листопада 2024 року відмовлено в задоволенні заяви позивача про забезпечення позову.
В судове засідання представник позивача не з`явився, про розгляд справи повідомлений судом належним чином. Через канцелярію суду представник позивача подав заяву, в якій зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить проводити розгляд справи без його участі на підставі наявних в матеріалах справи доказах, та не заперечує проти заочного розгляду справи.
Відповідач в судове засідання не з`явився, про розгляд справи повідомлений судом належним чином. Клопотання про відкладення розгляду справи до суду відповідач не надіслав, про причину неявки суд не повідомив, відзив та інші заяви з процесуальних питань від нього до суду не надходили.
Відповідно до ч. 8 ст. 178 ЦПК України в разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Згідно положень ч. 1 ст. 280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Враховуючи наявність у справі достатніх матеріалів про права та обов`язки сторін та те, що представник позивача проти заочного розгляду справи не заперечує, суд, на підставі ч. 1 ст. 280 ЦПК України та відповідно до ч. 1 ст. 281 ЦПК України, постановив ухвалу про заочний розгляд справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши докази в їх сукупності суд приходить до висновку про задоволення позовних виходячи з наступного.
Відповідно до вимог ст. 263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню цивільного судочинства, визначеному цим Кодексом. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені у судовому засіданні.
Відповідно до вимог статей 76-79 ЦПК України доказуванню підлягають обставини (факти), які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у учасників справи, виникає спір. Доказування по цивільній справі, як і судове рішення не може ґрунтуватися на припущеннях.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено, що з 2015 року ТОВ «КОМФОРТ РЕЗІДЕНСИС» є балансоутримувачем будинку АДРЕСА_4 та надає послуги з утримання будинку та прибудинкової території співвласникам багатоквартирного будинку за вказаною адресою, відповідно до актів прийому-передачі (а.с.44-57).
Згідно витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності №374340434 від 15 квітня 2024 року та №374327190 від 5 квітня 2024 року, ОСОБА_1 на праві приватної власності належать дві квартири під АДРЕСА_2 (а.с.39-41).
10 серпня 2021 року між ТОВ «КОМФОРТ РЕЗІДЕНСИС» та ОСОБА_1 укладено тимчасовий договір про компенсацію витрат за надані житлово-комунальні послуги.
Відповідно до п. 1.6 договору, «Послуги» означають житлово-комунальні послуги: постачання холодної та гарячої води, водовідведення, електропостачання, опалення, утримання будинку, споруд та прибудинкової території, які спрямовані на забезпечення належних умов перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинку і спорудах, відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, перелік та порядок надання яких визначений цим договором.
Згідно п. 2.1 договору, протягом всього строку дії договору ТОВ «КОМФОРТ РЕЗІДЕНСИС» приймає на себе зобов`язання надавати ОСОБА_1 житлово-комунальні послуги, передбачені п. 1.6 договору. ОСОБА_1 приймає на себе зобов`язання прийняти послуги та компенсувати витрати ТОВ «КОМФОРТ РЕЗІДЕНСИС», пов`язані з наданням ОСОБА_1 вищевказаних житлово-комунальних послуг (а.с.58-66).
Згідно заяви ОСОБА_1 , у день підписання договору, 10 серпня 2021 року, останній повідомив ТОВ «Комфорт Резіденсис» про початок виконання ремонтних робіт у квартирі, що підтверджується відповідною заявою (а.с.67).
За умовами укладеного договору, з врахуванням початку ремонтних робіт, позивач взяв на себе зобов`язання оплати житлово-комунальних послуг у розмірі 50,75 грн. за 1 кв.м площі квартири (послуги з утримання будинку, споруд, прибудинкової території - 22,22 грн., забезпечення правопорядку, вивезення будівельного сміття - 28,53 грн.).
Крім того, за послугу тимчасового доступу (до укладення індивідуального договору з постачальником) квартири позивача до електромережі будинку оплата складала 1,50 грн. за кожний використаний кВт.
Також позивач зобов`язався сплачувати 40,45 грн. на місяць у якості компенсації оренди та обслуговування земельної ділянки, прилеглої до прибудинкової території, що знаходиться у користуванні мешканців будинку.
Оплату комунальних послуг (опалення, водопостачання та водовідведення) позивач зобов`язався здійснювати у відповідності до показників засобів обліку, згідно тарифів затверджених органом місцевого самоврядування.
Стосовно компенсації витрат за надані житлово-комунальні послуги щодо квартири №309 договір між сторонами не укладався.
У відповідності до ст. 322 ЦК України, власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно з ч. 1 ст. 1 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», співвласник багатоквартирного будинку (співвласник) - власник квартири або нежитлового приміщення у багатоквартирному будинку.
Частка співвласника - частка, яку становить площа квартири та/або нежитлового приміщення співвласника у загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку.
У відповідності до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», власники квартир та нежитлових приміщень є співвласниками спільного майна багатоквартирного будинку.
Статтею 7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» визначено, що співвласники крім іншого зобов`язані: забезпечувати належне утримання та належний санітарний, протипожежний і технічний стан спільного майна багатоквартирного будинку; забезпечувати технічне обслуговування та у разі необхідності проведення поточного і капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку; виконувати рішення зборів співвласників; своєчасно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги.
Кожний співвласник несе зобов`язання щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку пропорційно до його частки співвласника.
Таким чином, згідно із зазначеними нормами споживачі зобов`язані оплатити житлово-комунальні послуги, які були їм надані. Водночас, відсутність договору про надання житлово-комунальних послуг не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі.
Відсутність укладеного договору про надання житлово-комунальних послуг не виключає обов`язок відповідачів оплачувати житлово-комунальні послуги, а у випадку ухилення від виконання такого обов`язку нести відповідальність в порядку, встановленому законом.
Відповідна правова позиція сформульована у Постановах Верховного Суду України від 06 листопада 2019 року у справі № 642/2858/16 (провадження № 61-26204св18), від 13 листопада 2019 року у справі № 686/14833/15-ц (провадження № 61-26205св18).
Отже, ухилення ОСОБА_1 від укладення договору на житлово-комунальні послуги щодо квартири № 309 не звільняє його від обов`язку оплати таких послуг.
З 01 березня 2022 року, через триваючу військову агресією російської федерації проти
України, ініціативною групою співвласників спільно з ТОВ «КОМФОРТ РЕЗІДЕНСИС», враховуючи численні, неконтрольовані та поспішні випадки залишення квартир у будинку їх мешканцями без належного перекриття комунікацій, що загрожувало випадками затоплення, займання невимкнених електроприладів, та іншими негативними наслідками, для безпеки та збереження майна усіх співвласників будинку, було вирішено тимчасово обмежити передачу частини комунальних послуг (електроенергія, водопостачання) до усіх квартир та нежитлових приміщень, крім квартир мешканці яких підтвердили свою присутність у будинку. Після того, як мешканець квартири надавав інформацію про перебування у будинку, доступ інженерних мереж до квартири відновлювався.
Враховуючи прийняті міри, та застосовані обмеження, усі власники квартир що не підтвердили своє перебування у будинку, були переведені з 01 березня 2022 року на зменшену плату за послуги з утримання будинку, споруд, прибудинкової території, забезпечення правопорядку, що не передбачала проживання в будинку, використання внутрішньобудинкових мереж, та становила 28,10 грн за 1 кв.м площі квартири у відповідності до вартості затверджених груп послуг, у відповідності до Наказу ТОВ «КОМФОРТ РЕЗІДЕНСИС» №01-23 від 10 січня 2021 року (а.с.68).
Крім того за березень 2023 року усім співвласникам здійснений перерахунок вартості послуг та додатково зменшено плату, враховуючи ту обставину, що у березні надання послуг здійснювалося у особливому режимі.
Таким чином, за березень 2022 року, ОСОБА_1 з врахуванням перерахунку вартості послуг було нараховано 25,78 грн., за 1 кв.м площі квартири (з яких послуги з утримання будинку, споруд, прибудинкової території становили 22,22 грн., а забезпечення правопорядку 3,56 грн.).
З 01 квітня 2022 року надання послуг відновилося у повному обсязі і плата становила 28,10 грн. за 1 кв.м площі квартири (послуги з утримання будинку, споруд, прибудинкової території - 22,22 грн., забезпечення правопорядку - 5,88 грн.).
21 вересня 2022 року проведено збори співвласників багатоквартирного будинку, на яких визначено ТОВ «Комфорт Резіденсис» Управителем багатоквартирного будинку за адресою: АДРЕСА_4 з наданням всіх функцій та повноважень з управління багатоквартирним будинком та прибудинковою територією; затверджено редакцію договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком та узгоджено договору управління будинком (а.с.80-83).
Відповідно до витягу з Протоколу зборів співвласників будинку, складеного 06 січня 2023 року, через масштабні ракетні атаки на енергосистему України, було проведено позачергові збори співвласників багатоквартирного будинку, на яких крім іншого вирішено внести зміни до Договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком від 21 вересня 2022 року в частині додаткових внесків до резервного фонду у розмірі 12 000,00 грн. за 1 квартиру для придбання, встановлення та підключення в будинку потужних генераторів, а також в частині підвищення з 01 лютого 2023 року вартості послуг з управління багатоквартирним будинком для квартир (а.с.122-131).
Згідно витягу з Протоколу зборів співвласників будинку, складеного 20 грудня 2023 року, було підвищено з 01 лютого 2024 року вартість послуг з управління багатоквартирним будинком для квартир. Також співвласниками було вирішено скасувати групи послуг «початкова» та «повна», об`єднавши їх у групу послуг «базова».
Таким чином, квартири Відповідача, що отримували житлово-комунальні послуги за групою «початкова», у зв`язку із її скасуванням, з 01 лютого 2024 року були переведені на групу послуг «базова» у відповідності до рішення зборів співвласників (а.с.138-154).
25 червня 2024 року, через збільшення вартості електроенергії, було проведено позачергові збори співвласників багатоквартирного будинку, на яких вирішено підвищити з 01 липня 2024 року вартість послуг з управління багатоквартирним будинком для квартир (а.с.156-160).
Таким чином, для квартир № 309 та № 337 у період з серпня 2021 року по січень 2023 року вартість послуг утримання будинку та прибудинкової території, додаткових послуг та вартість послуг управління Будинком становила: 50,75 грн. за 1 кв.м. квартири (ремонтний тариф); 28,10 грн. за 1 кв.м. квартири (початковий тариф без проживання, без використання інженерних мереж будинку).
У період з 01 лютого 2023 року по 31 січня 2024 року вартість послуг управління Будинком для квартир № 309 та № 337 становила: 32,16 грн. за 1 кв.м. квартири (початковий тариф без проживання, без використання інженерних мереж будинку).
У період з 01 лютого 2024 року по 30 червня 2024 року вартість послуг управління Будинком для квартир № 309 та № 337 становила: 44,25 грн. за 1 кв.м. квартири (базовий тариф).
Крім того, відповідно до витягу з затвердженим КМДА у Розпорядження № 47 від 17 січня 2018 року, ОСОБА_1 як власник квартир у Будинку мав обов`язок оплати опалення місць загального користування за тарифом 1 311,96 грн. за 1 Гкал (а.с.165-167).
Також, ОСОБА_1 , як власник квартир, мав обов`язок компенсації різниці вартості газу у опалювальному періоді 2021-2022 року, у відповідності до рішення зборів співвласників, що оформлено Протоколом зборів співвласників від 25 вересня 2021 року (168-170).
Крім того, ОСОБА_1 , як власник квартир, у відповідності до умов договору мав обов`язок компенсації спожитої електроенергії (1,68 грн. за 1 кВт), доступу до електромережі (1,50 грн. за 1 кВт), водопостачання та водовідведення (30,38 грн. за 1 м 3 ), за квартирними приладами обліку комунальних послуг, у відповідності до затверджених тарифів.
У відповідності до умов договору відповідач мав обов`язок компенсації у розмірі 40,45 грн. на місяць, оренди та обслуговування земельної ділянки площею 0,4565 Га, прилеглої до прибудинкової території, що входить до системи благоустрою Будинку.
З наданого позивачем розрахунку від 30 вересня 2024 року слідує, що заборгованість ОСОБА_1 за спожиті житлово-комунальні послуги за період з 10 серпня 2021 року по 30 вересня 2024 року по квартирам № 309 та №337 складає 416052,13 грн., які складаються з: основого боргу - 338789,55 грн.; інфляційна складова боргу - 48447,71 грн.; три відсотки річних - 14628,36 грн., пеня - 8037,96 грн. (а.с. 31-32).
Відповідно до ч. 2 ст. 11 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», - вартість послуг з управління багатоквартирним будинком визначається за рішенням зборів співвласників (загальних зборів об`єднання співвласників багатоквартирного будинку) і згодою управителя та зазначається у договорі з управителем.
Згідно з ч. 5 ст. 11 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», - Якщо зборами співвласників прийнято рішення про укладення договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, такий договір (зміни до нього) підписується співвласником (співвласниками), уповноваженим (уповноваженими) на це рішенням зборів співвласників. Такий договір підписується на умовах, затверджених зборами співвласників, та є обов`язковим для виконання всіма співвласниками.
Основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов`язки, регулюються Законом України «Про житлово-комунальні».
За визначенням, наданим у ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», житлово-комунальні послуги це результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», до житлово-комунальних послуг належать:1) житлові послуги - послуги з управління багатоквартирним будинком; 2) комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачене право споживача одержувати своєчасно та належної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством і умовами укладених договорів. Водночас, відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 7 цього Закону такому праву прямо відповідає обов`язок споживача оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.
Згідно ч. 1 ст. 6 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» учасниками правовідносин у сфері надання житлово-комунальних послуг є споживачі (індивідуальні та колективні), управитель, виконавці комунальних послуг.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", індивідуальний споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.
Згідно ч. 1 ст. 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором.
Згідно із ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», відповідач є споживачем житлово-комунальних послуг і відповідно до п. 7 «Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків», затверджених Постановою Кабінету міністрів України від 08 жовтня 1992 року № 572 в редакції Постанови КМУ № 45 від 24.01.2006 р. із наступними змінами та доповненнями, зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Відповідно до ст. 509 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої особи (кредитора) певну дію, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Зобов`язання виникають із підстав, встановлених статтею 11 ЦК України. Відповідно до цієї статті підставою виникнення цивільних прав та обов`язків є договори та інші правочини; цивільні права та обов`язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства.
Отже, позивач і відповідач є сторонами у зобов`язанні, а згідно із статтею 526 ЦК України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього та, інших актів цивільного законодавства.
ОСОБА_1 несвоєчасно та не в повному обсязі сплачує за надані житлово-комунальні послуги, допустив заборгованість з їх оплати.
Згідно зі ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
За приписами ч. 1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Положеннями ч. 1 ст. 625 ЦК України визначено, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом (ч. 2 ст. 625 ЦК України).
За змістом ч. 2 ст. 625 ЦК нарахування інфляційних витрат на суму боргу та трьох процентів річних входять до складу грошового зобов`язання і є особливою мірою відповідальності боржника (спеціальний вид цивільно-правової відповідальності) за прострочення грошового зобов`язання, оскільки виступають способом захисту майнового права та інтересу, який полягає у відшкодуванні матеріальних втрат (збитків) кредитора від знецінення грошових коштів внаслідок інфляційних процесів та отримання компенсації (плати) від боржника за користування утримуваними ним грошовими коштами, належними до сплати кредиторові.
Втрати ТОВ «Комфорт Резіденсис» від інфляції унаслідок неналежного виконання Іфей Ченом зобов`язань з оплати житлово-комунальних послуг складають 48447,71 грн., три проценти річних від простроченої суми - 14628,36 грн. а пеня - 8037,96 грн., які підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.
За таких обставин суд дійшов висновку про задоволення позову та стягнення з ОСОБА_1 на користь ТОВ «Комфорт Резіденсис» заборгованості по оплаті за житлово-комунальні послуги за квартири №309 та №337 у розмірі 338789,55 грн., інфляційних втрат у сумі 48447,71 грн., трьох відсотків річних у сумі 14628,36 грн. та пені - 8037,96 грн.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з наступного.
Відповідно до приписів ст. 133 ЦПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат пов`язаних з розглядом справи, належать в тому числі витрати, пов`язані з витребуванням доказів та пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.
У відповідності до ч. 1 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 141 ЦПК України, судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються, у разі задоволення позову - на відповідача.
Відповідно до платіжних інструкцій № 4163 від 06 листопада 2023 року, №4582 від 12 квітня 2024 року та № 5151 від 30 жовтня 2024 року позивачем при зверненні з даною позовною заявою було сплачено судовий збір на загальну суму в розмірі 6148,55 грн. (а.с. 28-30).
Відповідно до ст. 141 ЦПК України суд стягує з відповідача на користь позивача, понесені та документальнопідтверджені витрати по сплаті судового збору у сумі 6148,55 грн.
Керуючись статтями 12, 76 - 81, 89, 140-141, 263-265, 279, 280 - 282, 284, 354 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Комфорт Резіденсис» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за несплачені житлово-комунальні послуги - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_1 , адреса АДРЕСА_5 )на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Комфорт Резіденсис» (місцезнаходження: м. Київ, просп. Оболонський, 26, код ЄДРПОУ 37480529) заборгованість за спожиті житлово-комунальні послуги за утримання квартир АДРЕСА_2 , яка утворилася станом на 30 вересня 2024 року та складається з: основного боргу - 338789,55 грн.; інфляційна складова боргу - 48447,71 грн.; три відсотки річних - 14628,36 грн., пеня - 8037,96 грн., а всього - 416052,13 грн. (чотириста шістнадцять тисяч п`ятдесят дві гривні тринадцять копійок).
Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_1 , адреса АДРЕСА_5 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Комфорт Резіденсис» (місцезнаходження: м. Київ, просп. Оболонський, 26, код ЄДРПОУ 37480529) витрати по сплаті судового збору в розмірі 6148,55 грн. (шість тисяч сто сорок вісім гривень п`ятдесят п`ять копійок).
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку. Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Апеляційна скарга позивачем подається до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст судового рішення складено 28 лютого 2025 року.
Суддя І.С. Шролик
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2025 |
Оприлюднено | 06.03.2025 |
Номер документу | 125598314 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Оболонський районний суд міста Києва
Шролик І. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні