Справа № 503/2008/24
Провадження № 2-о/503/22/25
УХВАЛА
про призначення судово-психіатричної експертизи
28 лютого 2025 року м. Кодима
головуючого судді - Калашнікової Т.О.,
присяжногоНовіцького В.Т.,
присяжноїЛепетко Т.П.,
при секретарі судового засіданняПоліковській О.І.,
за участю:
представника особи щодо якого розглядається справа про визнання її недієздатною ОСОБА_1 адвоката Сонька В.В.,
розглядаючи у відкритому судовому засіданні в залі суду в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою представника заявника-адвоката Баки В.В., який діє в інтересах ОСОБА_2 , заінтересована особа Слобідська селищна рада Подільського району Одеської області, особа,стосовно якоїрозглядається справапро визнанняїї недієздатною ОСОБА_1 , про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Кодимського районного суду Одеської області перебуває цивільна справа за заявою представника заявника-адвоката Баки В.В.,який діє в інтересах ОСОБА_2 , заінтересована особа Слобідська селищна рада Подільського району Одеської області про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна.
До канцелярії суду надійшла заява представника заявника ОСОБА_2 - адвоката Баки В.В. про призначення у даній цивільній справі судово-психіатричної експертизи для визначення психічного стану його брата ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
У судовезасідання заявникта йогопредставник не з`явилися.Від представниказаявника адвоката Баки В,В. досуду надійшлаписьмова заява, в якій він просив вирішувати питання щодо призначення експертизи у його відсутність.
Представник Слобідської селищної ради Подільського району Одеської області до суду також не з`явився та надіслав заяву, в якій не заперечував проти призначення експертизи та просив вирішити це питання у його відсутність.
Адвокат Сонько В.В. також не проти призначення судово-психіатричної експертизи у даній цивільній справі для визначення психічного стану його довірителя.
Враховуючи положення ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступного.
За змістом частини 1статті 39 Цивільного кодексу України, фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.
Згідно з п. 7 постанови Пленуму Верховного Суду України від 28 березня 1972 року №3 «Про судову практику в справах про визнання громадянина обмежено дієздатним чи недієздатним» із змінами та доповненнями, в справах про поновлення дієздатності є обов`язковим проведення судово-психіатричної експертизи, яка призначається за ухвалою судді. Громадянина може бути поновлено в дієздатності лише при наявності висновку судово-психіатричної експертизи про значне поліпшення його стану здоров`я або видужання.
Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 103 ЦПК Українисуд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов, а саме, для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.
Згідност. 21 Закону України «Про психіатричну допомогу», судово-психіатрична експертиза в цивільних справах призначається і проводиться на підставах та в порядку, передбачених законами та прийнятими відповідно до них іншими нормативно-правовими актами.
Відповідно до ч. 1ст. 298 ЦПК України, суд, за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Згідно абз. 1 п. 4 постанови пленуму ВСУ №3 від 28.03.1972 року «Про судову практику в справах про визнання громадянина обмежено дієздатним чи недієздатним», судово-психіатрична експертиза призначається у справах про визнання громадянина недієздатним.
Вирішуючи питання про призначення судово-психіатричної експертизи, суд виходить з вимогст. 105 ЦПК України, яка встановлює, що призначення експертизи судом є обов`язковим за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.
З огляду на наведене, суд дійшов висновку, що заява адвоката Баки В.В. підлягає задоволенню, оскільки проведення судово-психіатричної експертизи має значення для правильного вирішення даної справи.
Відповідно до п. 5 ч. 1ст. 252 ЦПК України, суд може за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі, у разі призначення судом експертизи.
Оскільки, для проведення судово-психіатричної експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.
Керуючись ст. ст.103 - 105,252,253,258-260,293,298 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву представника заявника-адвоката Баки В.В., який діє в інтересах ОСОБА_2 , про призначення судово-психіатричної експертизи задовольнити.
Призначити судово-психіатричну експертизу у цивільній справі за заявою представника заявника-адвоката Баки В.В., який діє в інтересах ОСОБА_2 , заінтересована особа Слобідська селищна рада Подільського району Одеської області, особа,стосовно якоїрозглядається справапро визнанняїї недієздатною ОСОБА_1 , про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна.
На вирішення експертизи поставити наступні питання:
1.Чи страждає ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , психічним захворюванням?
2.Чи здатний ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними?
Проведення експертизи доручити Одеській Філії судових експертиз Державної установи "Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України" (65006, м. Одеса, вул. Воробйова, 9).
Направити для проведення експертизи матеріали цивільної справи № 503/2008/24, провадження № 2-о/503/72/24; оригінал амбулаторної картки №017841 хворого із Слобідської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Комунального підприємства «Кодимський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Кодимської міської ради Подільського району Одеської області, виданої на ім`я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на 48-х аркушах.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків за ст. ст.384,385 КК України.
Судові витрати у відповідності до ч. 2ст. 299 ЦПК Українивідносяться на рахунок держави.
Якщо під час проведення судової експертизи будуть встановлені обставини, що мають значення для правильного вирішення спору, з приводу яких експерту не були поставлені питання, зобов`язати та надати можливість експерту у висновку викласти свої міркування і доводи щодо цих обставин.
Провадження у цивільній справі № 503/2008/24 зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала в частині зупинення провадження може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного суду Одеської області протягом 15 днів з дня її проголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження, а в разі оскарження після розгляду справи апеляційним судом, якщо ухвалу не буде скасовано.
Суддя: Т.О. Калашнікова
Присяжні: В.Т. Новіцький
Т.П.Лепетко
Суд | Кодимський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2025 |
Оприлюднено | 07.03.2025 |
Номер документу | 125611325 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Кодимський районний суд Одеської області
Калашнікова Т. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні