Ухвала
від 06.03.2025 по справі 645/672/25
ФРУНЗЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 645/672/25

Провадження № 2/645/1127/25

У Х В А Л А

06 березня 2025 р. м. Харків

Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі

головуючого судді Лисенко О.О.,

за участі секретаря судового засідання Селіверстової Д.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові питання призначення в режимі відеоконференції судового засідання поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Третій відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про виключення з актового запису про народження дитини даних про батька дитини, -

в с т а н о в и в :

У провадженні суду перебуває вищевказана цивільна справа.

04.03.2025 через систему «Електронний суд» представником позивача ОСОБА_1 - адвокатом Масловим С.С. подано клопотання про участь у судових засіданнях у режимі відеоконференції поза приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

В обґрунтування клопотання зазначає, що мешкає у м. Дніпро, в сталій в Україні обстановці в умовах воєнного стану досить проблематичним та небезпечним є переміщення по території України, у зв`язку з чим просить провести судові засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів представником позивача.

Розгляд клопотання проводиться без повідомлення та виклику учасників справи.

Розглянувши подане клопотання, перевіривши матеріали справи, суд дійшов наступного.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Частиною 3 статті 212 ЦПК України визначено, що учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Рішення Вищої ради правосуддя №1845/0/15-21 від 17.08.2021 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - Положення). Рішення Вищої ради правосуддя № 977/0/15-23 від 12.10.2023 затверджено Зміни до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

У пункті 2 Положення зазначено, що положення визначає порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема підсистеми відеоконференцзв`язку.

Згідно із п. 45 Положення підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує можливість користувачам брати участь у засіданнях інших органів та установ системи правосуддя в режимі відеоконференції. Особливості порядку проведення таких засідань можуть встановлюватися відповідними органами та установами системи правосуддя.

Відповідно до п. 46 Положення за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Пунктом 49 Положення передбачено, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.

Суд може постановити ухвалу про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначений день і час).

У Фрунзенському районному суді м. Харкова є технічна можливість для проведення судових засідань в режимі відеоконференції з використанням програми ВКЗ підсистеми «Електронний суд», а саме: наявність обладнання та можливість його використання. Таким чином, участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції є правом учасника справи, встановленим чинним законодавством, та жодним чином не порушує прав інших учасників судового процесу, у тому числі не порушує ст. 21 Конституції України, якою встановлено, що усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах, права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.

Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

З урахуванням викладеного, у зв`язку з наявністю у суду технічної можливості щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення програми ВКЗ підсистеми «Електронний суд», суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання представника позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

На підставі викладеного, керуючись ст. 212, 260, 261 ЦПК України, суд -

у х в а л и в :

Клопотання представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Маслова С.С. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції - задовольнити.

Судове засідання по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Третій відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про виключення з актового запису про народження дитини даних про батька дитини, призначене на 06 березня 2025 року о 14:00 годині та усі подальші засідання провести в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою Електронного кабінету програми ВКЗ підсистеми «Електронний суд» із власних технічних засобів згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів), представником позивача - адвокатом Масловим Сергієм Семеновичем (РНОКПП НОМЕР_1 , електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_1 , моб.тел. НОМЕР_2 .

Роз`яснити представнику позивча, що ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Відеоконференція буде проведена за допомогою програмного забезпечення програми ВКЗ підсистеми «Електронний суд».

Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції сторонам необхідно:

- використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення;

- попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою www.court.gov.ua та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам;

- зайти та авторизуватися в Системі за 10 хвилин до часу судового засідання;

- активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи;

- очікувати запрошення секретаря до участі в судовому засіданні.

Попередити сторони, що підтвердження особи учасника відбувається шляхом його авторизації в Системі із застосуванням електронного підпису. Система не дає можливості участі в судовому засіданні у режимі відеоконференції неавторизованим учасникам.

Попередити сторони про необхідність забезпечення участі у конференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму).

Ухвала оскарженню не підлягає.

Копію ухвали надіслати учасникам справи для відома та виконання.

Суддя О.О. Лисенко

СудФрунзенський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення06.03.2025
Оприлюднено10.03.2025
Номер документу125629664
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —645/672/25

Ухвала від 14.05.2025

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Лисенко О. О.

Ухвала від 01.05.2025

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Лисенко О. О.

Ухвала від 06.03.2025

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Лисенко О. О.

Ухвала від 06.03.2025

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Лисенко О. О.

Ухвала від 17.02.2025

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Лисенко О. О.

Ухвала від 07.02.2025

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Лисенко О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні