Справа № 175/1217/25
Провадження № 1-кс/175/393/25
У ХВ АЛ А
іменем України
12 березня 2025 року селище Слобожанське Дніпровського
району Дніпропетровської області
Слідчий суддя Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання слідчого СВ Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_2 погоджене з прокурором Донецької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони ОСОБА_3 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025052390000119 від 25.01.2025 за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286-1 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів,-
В С Т А Н О В И В:
Клопотанням, поданим на розгляд слідчому судді, слідчий СВ Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_2 порушує питання про надання тимчасового доступу до речей і документів, котрі знаходяться у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » м Краматорськ, з можливістю їх вилучення, а саме:
-довідки, виписки, медичну карту амбулаторного хворого та рентгенівські знімки на ім`я ОСОБА_4 , що був доставлений до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » м. Краматорськ у зв`язку з тілесними ушкодженнями, що були отримані ним внаслідок даної ДТП.
Надати право здійснити тимчасовий доступ до вказаної інформації старшому слідчому СВ Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_2 , або будь-якій іншій уповноваженій особі на підставі доручення слідчого в порядку ст. 40 КПК України. Матеріалами клопотання підтверджено, нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням у вказаному кримінальному провадженні здійснюється Донецькою спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 24.01.2025 приблизно о 22:20 год. водій ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в стані алкогольного сп`яніння, керуючи транспортним засобом автомобілем Suzuki Grand Vitara р.н. НОМЕР_1 разом з пасажирами ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 рухався проїзною частиною вул. Магістральна в м. Краматорськ в напрямку від вул. Олекси Тихого до вул. Якіра. Рухаючись у вказаному напрямку водій ОСОБА_5 виїхав за межі проїзної частини на праве узбіччя та вчинив наїзд на опору ЛЕМ. Внаслідок ДТП пасажири ОСОБА_4 та ОСОБА_6 отримали тілесні ушкодження.
Враховуючи те, що для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, а саме необхідне проведення судово-медичної експертизи стосовно отриманих в результаті вчинення кримінального правопорушення ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 тілесних ушкоджень. Для проведення цієї експертизи експертам ІНФОРМАЦІЯ_5 » необхідно надати медичні документи, а саме довідки, виписки, медичну карту амбулаторного хворого та рентгенівські знімки на ім`я ОСОБА_4 , що був доставлений до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » м. Краматорськ у зв`язку з тілесними ушкодженнями, що були отримані ним внаслідок даної ДТП.
Інформація, щодо діагнозу ОСОБА_4 міститься в медичних документах на ім`я останнього, а саме довідках, виписках, медичній карті амбулаторного хворого, та рентгенівських знімках, які знаходяться у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » м Краматорськ. Проведення тимчасового доступу до зазначених речей і документів дасть змогу отримати відомості, які у своїй сукупності з іншими доказами у кримінальному провадженні можуть мати суттєве значення для встановлення його обставин.
Без отримання вищезазначеної інформації, на даний час, неможливо повно встановити обставини, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, згідно ст. 91 КПК України, зокрема, обставини події кримінального правопорушення, послідовності дій осіб, які імовірно причетні до вчинення кримінального правопорушення, встановленні винних осіб та механізму вчинення злочину.
Крім того, обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо отримати іншим способом, окрім як шляхом тимчасового доступу до документів.
Вказані зразки біологічних рідин неможливо отримати в інший спосіб, ніж здійсненням до них у передбаченому КПК України порядку, оскільки згідно п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України, у них можуть міститися відомості, які становлять охоронювану законом лікарську таємницю. Беручи до уваги викладене вище і неможливість отримати відомості в інший спосіб, та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до вказаної інформації.
Частиною 2 ст. 91 КПК України передбачено, що доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження. Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій, а також шляхом проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Згідно зі ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ст. 132 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що:
1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора;
3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей та документів, як один із заходів забезпечення кримінального провадження, полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі та документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їхні копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей та документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч.5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Частиною 6 ст. 163 КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Клопотання, яке надійшло до суду відповідає вимогам ст. 160 КПК України.
З наданих суду документів вбачається, що існує обґрунтована підозра вчинення кримінального правопорушення такого ступеню тяжкості, що може бути підставою для застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ.
Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою ст. 163 КПК України, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
З урахуванням вищенаведених обставин, слідчий суддя вважає, що інформація та документи, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, можуть перебувати у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » м Краматорськ і мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та відомості, які містяться в цих документах, у сукупності з іншими речами і документами, можуть бути використані як докази, що виправдовує застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження.
На переконання слідчого судді, сторона кримінального провадження довела можливість використання вказаних речей і документів як доказів та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Керуючись ст. ст. 93, 131, 132, 159-164 КПК України, слідчий суддя,
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання слідчого СВ Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_2 погоджене з прокурором Донецької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони ОСОБА_3 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025052390000119 від 25.01.2025 за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286-1 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити.
Надати слідчому Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_2 дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які містять законом охоронювану таємницю та зберігаються у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » м. Краматорськ, за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення медичних документів, а саме: довідок, виписок, медичної карти амбулаторного хворого, та рентгенівських знімків на ім`я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , якого 24.01.2025 було доставлено до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » м. Краматорськ для надання медичної допомоги.
Зобов`язати представників КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » м. Краматорськ, за адресою: АДРЕСА_1 , надати для вилучення медичні документи, а саме: довідки, виписки, медичну картку амбулаторного хворого, та рентгенівські знімки на ім`я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , якого 24.01.2025 доставили до вказаного вище закладу охорони здоров`я.
Водночас, слідчий суддя зазначає, що надання дозволу на тимчасовий доступ до документів невизначеному колу осіб в порядку ст.ст. 40, 41 КПК України , та особам, що не мають повноважень на вчинення таких дій, не узгоджується з вимогами кримінального процесуального Закону.
Строк дії ухвали до 12 квітня 2025 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 12.03.2025 |
Оприлюднено | 13.03.2025 |
Номер документу | 125769126 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Шаповалова І. С.
Кримінальне
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Шаповалова І. С.
Кримінальне
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Шаповалова І. С.
Кримінальне
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Шаповалова І. С.
Кримінальне
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Ребров С. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні