Ухвала
від 17.03.2025 по справі 522/1621/24
КРОПИВНИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Кропивницький апеляційнийсуд

№ провадження 11-кп/4809/277/25 Головуючий у суді І-ї інстанції ОСОБА_1

Категорія 258-3 Доповідач в колегії апеляційного суду ОСОБА_2

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.03.2025 року. Кропивницький апеляційнийсуд колегієюсуддів судовоїпалати зрозгляду кримінальнихсправ ускладі:

головуючого судді ОСОБА_2 ,

суддів: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,

розглянула у порядку письмового провадження у м. Кропивницькому кримінальне провадження за апеляційною скаргою обвинуваченого ОСОБА_5 на вирок Приморського районного суду м. Одеси від 02.09.2024, яким

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м. Одеси, одруженого, маючого малолітню доньку, 2014 року народження, раніше не судимого, офіційно не працевлаштованого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,

визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 258-3ч.1Кримінального КодексуУкраїни та призначено йому покарання у виді 14 (чотирнадцяти) років позбавлення волі, з конфіскацією всього майна,

ВСТАНОВИЛА:

Відповідно до вироку суду першої інстанції ОСОБА_5 , будучи членом терористичної організації «ЛНР», увійшов до силового блоку вказаної терористичної організації, а саме - до не передбаченого законами України збройного формування, НОМЕР_1 батальйону територіальної оборони « ІНФОРМАЦІЯ_2 », яке є структурним підрозділом терористичної організації «ЛНР», сформованим керівниками організації для насильницького підтримання незаконної влади на тимчасово окупованих територіях Луганської області, та має організаційну структуру військового типу, вчинивши тим самим участь у терористичній організації, а також організаційне та інше сприяння діяльності терористичної організації.

В судовому засіданні головуюча суддя ОСОБА_2 , заявила самовідвід, з підстав, передбачених п. 4 ч. 1 ст. 75 КПК України, в якій посилається на те, що з 2001 року до 2013 рік вона працювала на посаді судді в Совєтському районному суді міста м. Макіївка та Харцизькому міському суді Донецької області. У 2013 році призначена на посаду судді Апеляційного суду Кіровоградської області (наразі Кропивницький апеляційний суд).

На даний час території Луганської та Донецької області є тимчасово окупованими. Зараз на тимчасово окупованій території знаходяться її близькі родичі, які не мають можливості її покинути, тому вважає, що участь у цьому кримінальному провадженні може створити загрозу їх життю та здоров`ю, оскільки відомості про кримінальне провадження будуть перебувати у загальному доступі.

Крім того, наявність даних обставин може в подальшому викликати сумніви в учасників справи в її неупередженості в даному провадженні.

Враховуючи зазначене вважає, що подальший розгляд справи та ухвалення судового рішення у цій справі порушуватиме право учасників кримінального провадження на розгляд кримінального провадження повноважним та встановленим законом судом, а також існують обставини, які у стороннього спостерігача можуть викликати сумнів у неупередженості судді.

Розглянувши вказану заяву про самовідвід та дослідивши матеріали справи за поданим клопотанням, апеляційний суд дійшов наступного висновку.

Суддя, здійснюючи правосуддя, є незалежним та керується верховенством права (ст. 129 Конституції України, ч. 1 ст. 6 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).

Підстави для відводу судді передбачені ст. ст. 75, 76 КПК України.

Згідно зі ст. 75 КПК України слідчий суддя, суддя або присяжний не може брати участь у кримінальному провадженні: 1) якщо він є заявником, потерпілим, цивільним позивачем, цивільним відповідачем, близьким родичем чи членом сім`ї слідчого, прокурора, підозрюваного, обвинуваченого, заявника, потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача; 2) якщо він брав участь у цьому провадженні як свідок, експерт, спеціаліст, представник персоналу органу пробації, перекладач, слідчий, прокурор, захисник або представник; 3) якщо він особисто, його близькі родичі чи члени його сім`ї заінтересовані в результатах провадження; 4) за наявності інших обставин, які викликають сумнів у його неупередженості; 5) у випадку порушення встановленого частиною третьою статті 35 цього Кодексу порядку визначення слідчого судді, судді для розгляду справи. Також відповідно до ст. 76 цього Кодексу не допускається повторна участь судді в кримінальному провадженні.

Наведений перелік підстав для відводу судді є вичерпним.

Згідно з ч. 5 ст. 80 КПК України відвід повинен бути вмотивованим.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожна людина має право при визначенні її громадянських прав і обов`язків або будь-якого кримінального обвинувачення проти неї на справедливий і відкритий розгляд впродовж розумного терміну незалежним і безстороннім судом, створеним відповідно до закону.

Як встановлює п. 2.5. Бангалорських принципів поведінки суддів від 19.05.2006 року, схвалених Резолюцією Економічної та Соціальної Ради ООН 27 липня 2006 року № 2006/23, суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього не є можливим винесення об`єктивного рішення у справі, або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в неупередженості судді.

Враховуючи викладене та беручи до уваги обставини, зазначені у заяві судді ОСОБА_2 про самовідвід, для уникнення будь-яких, навіть щонайменших, сумнівів у неупередженості судді чи будь-яких інших сумнівів в об`єктивному вирішенні справи, а також з метою сприяння підвищенню рівня довіри громадськості до судів, суд вважає, що є підстави для самовідводу, передбачені п. 4 ч. 1 ст. 75 КПК України, а відтак, заява про самовідвід є обґрунтованою та підлягає до задоволення.

Керуючись ст. ст. 75, 80, 81 КПК України, апеляційний суд,

П О С Т А Н О В И В:

Заяву головуючої судді ОСОБА_2 про самовідвід від участі у розгляді кримінальне провадження за апеляційною скаргою обвинуваченого ОСОБА_5 на вирок Приморського районного суду м. Одеси від 02.09.2024 -задовольнити.

Матеріали судової справи передати на автоматизований розподіл для визначення іншого судді в порядку ст. 35 КПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді:

ОСОБА_2 ОСОБА_3 ОСОБА_4

СудКропивницький апеляційний суд
Дата ухвалення рішення17.03.2025
Оприлюднено18.03.2025
Номер документу125871578
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти громадської безпеки Створення терористичної групи чи терористичної організації

Судовий реєстр по справі —522/1621/24

Ухвала від 08.04.2025

Кримінальне

Кропивницький апеляційний суд

Бондарчук Р. А.

Ухвала від 08.04.2025

Кримінальне

Кропивницький апеляційний суд

Бондарчук Р. А.

Ухвала від 20.03.2025

Кримінальне

Кропивницький апеляційний суд

Бондарчук Р. А.

Ухвала від 20.03.2025

Кримінальне

Кропивницький апеляційний суд

Бондарчук Р. А.

Ухвала від 17.03.2025

Кримінальне

Кропивницький апеляційний суд

Ткаченко Л. Я.

Ухвала від 06.03.2025

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Антонюк Наталія Олегівна

Ухвала від 17.02.2025

Кримінальне

Одеський апеляційний суд

Котелевський Р. І.

Ухвала від 17.02.2025

Кримінальне

Одеський апеляційний суд

Котелевський Р. І.

Ухвала від 05.02.2025

Кримінальне

Одеський апеляційний суд

Котелевський Р. І.

Ухвала від 28.10.2024

Кримінальне

Одеський апеляційний суд

Котелевський Р. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні