УХВАЛА
17 березня 2025 року м. Чернігів справа № 927/1516/23
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Моцьора В.В., розглянувши матеріали заяви від 07.03.2025 Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Формат-М", код ЄДРПОУ 38676941, проспект Калініна, буд. 52, оф. 5, м. Дніпро, 49064
до ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1
про покладення на керівника боржника солідарної відповідальності за вимогами кредиторів
у справі
за заявою кредитора: Товариства з обмеженою відповідальністю "Зорі Обмачева", код ЄДРПОУ 40141589, адреса: 16700, Чернігівська обл., Прилуцький район, місто Ічня, вул. Швидченка, буд. 36
до боржника: Фермерського господарства "Щурівське",
код ЄДРПОУ 37528722, вул. Київська, 6, м. Звягель, Житомирська область, 11707, (попереднє місцезнаходження: вул. Коцюбинського, буд. 33, с. Щурівка, Ічнянський район, Чернігівська область, 16753)
учасники провадження у справі:
розпорядник майна - арбітражний керуючий Кучак Юрій Федорович, свідоцтво №149 від 18.02.13, а/с9, м. Київ, 03035 e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_2 , ід. код НОМЕР_2
кредитор: Приватне підприємство "Лубнимаш", код ЄДРПОУ 37504303, проспект Володимирський, 110/1, м. Лубни, Полтавська область, 37500
кредитор: Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія Формат-М", код ЄДРПОУ 38676941, проспект Калініна, буд. 52, оф. 5, м. Дніпро, 49064
кредитор: Головне управління ДПС у Житомирській області, вул. Тютюнника Юрка, буд. 7, м. Житомир, 10003
про відкриття провадження у справі про банкрутство
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Господарського суду Чернігівської області перебуває справа про банкрутство Фермерського господарства "Щурівське".
Ухвалою суду від 25.02.2025 задоволено клопотання арбітражного керуючого Кучака Ю.Ф. від 24.02.2025 про продовження строку процедури розпорядження майном; продовжено строк процедури розпорядження майном боржника на два місяці до 04.05.2025; призначено підсумкове засідання суду на 23.04.2025 о 10:00.
10.03.2022 до Господарського суду Чернігівської області від Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Формат-М" надійшла заява від 07.03.2025 про покладення на керівника боржника - Тимошенка Володимира Станіславовича солідарної відповідальності за вимогами кредиторів.
В обґрунтування заяви посилається на те, що керівник господарства - ОСОБА_1 порушив вимоги ч.6 ст. 34 КУзПБ, не звернувся до господарського суду в місячний строк із заявою про відкриття провадження у справі банкрутство при наявності ознак неплатоспроможності.
Згідно з ч. 1 ст. 3 Господарського процесуального кодексу України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Кодексу України з процедур банкрутства, а також міжнародних договорів, згоду на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
За приписами ст. 20 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема: справи про банкрутство та справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого відкрито провадження у справі про банкрутство, у тому числі справи у спорах про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів про визначення та сплату (стягнення) грошових зобов`язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також спорів про визнання недійсними правочинів за позовом контролюючого органу на виконання його повноважень, визначених Податковим кодексом України.
Відповідно до ч. 9 ст. 30 Господарського процесуального кодексу України, справи, передбачені пунктами 8 та 9 частини першої статті 20 цього Кодексу, розглядаються господарським судом за місцезнаходженням боржника.
Відповідно до приписів ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про відшкодування шкоди та/або збитків. завданих боржником; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.
Склад учасників розгляду спору визначається відповідно до Господарського процесуального кодексу України.
Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення.
Заяви (позовні заяви) учасників провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) або інших осіб у спорах, стороною в яких є боржник, розглядаються в межах справи про банкрутство (неплатоспроможність) за правилами спрощеного позовного провадження.
Позивач має право в позовній заяві заявити мотивоване клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження. Якщо суд за результатами розгляду клопотання позивача дійде висновку про розгляд справи в порядку загального позовного провадження, він зазначає про це в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Суддя, відповідно до частин 6, 7, 8 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України, з метою визначення місця проживання (перебування) фізичної особи ОСОБА_1 отримав відповідь з Єдиного державного демографічного реєстру, згідно з якою місце реєстрації останнього: АДРЕСА_1 .
Заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Формат-М" відповідає вимогам, встановленим ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України. Підстави для повернення заяви або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.
Про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, у якій в тому числі зазначає за якими правилами позовного провадження буде розглядатись справа (частина 2 статті 176 ГПК України).
Враховуючи приписи ст. 7 КУзПБ, суд дійшов висновку розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Керуючись ст. 7, 34 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 176, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Формат-М" від 07.03.2025 до ОСОБА_1 про покладення на керівника боржника солідарної відповідальності за вимогами кредиторів прийняти та приєднати до матеріалів справи.
2. Визнати ОСОБА_1 учасником у справі про банкрутство.
3. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, з урахуванням особливостей, визначених Кодексом України з процедур банкрутства.
4. Встановити ОСОБА_1 строк не пізніше 15 календарних днів з дня вручення даної ухвали відповідно до ст. 165, 251 ГПК України надати відзив на заяву та докази, які підтверджують викладені у відзиві обставини, надіславши одночасно копію відзиву з доказами позивачу; докази такого направлення надати суду до початку судового засідання.
Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
5. Запропонувати заявнику у п`ятиденний строк з дня отримання відзиву подати до суду відповідь на відзив відповідно до ст. 166, 251 ГПК України, надіславши одночасно копію даної відповіді на відзив відповідачу; докази такого направлення надати суду до початку судового засідання.
6. Запропонувати відповідачу у п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив відповідно до ст. 167, 251 ГПК України надати заперечення, в яких викласти свої пояснення, міркування, аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів і мотиви їх визнання або відхилення; одночасно надіслати копію заперечень позивачу та третім особам; докази такого направлення надати суду до початку судового засідання.
7. Звернути увагу учасників справи на те, що:
- за приписами частини 8 статті 80 ГПК України докази не подані у встановлений законом або судом строк до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
При цьому, з огляду на зміст частини 9 вказаної статті, копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи;
- згідно з частиною 2 статті 207 ГПК України заяви та клопотання, які без поважних причин не будуть подані в строк, визначений судом, суд залишає без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://cn.arbitr.gov.ua/sud5028/.
Документи по справі можуть бути направлені на електронну адресу Господарського суду Чернігівської області: e-mail: inbox@cn.arbitr.gov.ua; засоби зв`язку: факс 77-44-62, тел. 676-311.
Суддя В.В. Моцьор
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 17.03.2025 |
Оприлюднено | 19.03.2025 |
Номер документу | 125875951 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Моцьор В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні