Справа № 202/1760/25
Провадження № 1-кс/202/1994/2025
ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД м.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
УХВАЛА
14 березня 2025 року м. Дніпро
Слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , перекладача ОСОБА_6 , розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого СУ Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області ОСОБА_7 , яке погоджено з заступником керівника Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_8 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №12025042230000053 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20.01.2025, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 115, ч. 1 ст. 121 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
Слідчий СУ Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області ОСОБА_9 звернулася до суду з клопотанням, погодженим з заступником керівника Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_8 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №12025042230000053 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20.01.2025, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 115, ч. 1 ст. 121 КК України.
В обґрунтування клопотання зазначає, що в провадженні слідчого управління Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025042230000053 20.01.2025, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 115, ч. 1 ст. 121 КК України.
20.01.2025 ОСОБА_4 затримано в порядку ст. 208 КПК України та в той же день йому повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 115, ч. 1 ст. 121 КК України.
Ухвалою слідчого судді Самарського районного суду
м. Дніпропетровська від 22.01.2024 до ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів, тобто до 20.03.2025 року.
Разом із тим, для завершення досудового розслідування у кримінальному провадженні необхідно: отримати та долучити до матеріалів кримінального провадження висновки призначених експертиз: судово-медичних, комплексної судової експертизи вибухових речовин, продуктів вибуху та пострілу, трасологічних та інших; отримати та долучити до матеріалів висновок амбулаторної судово-психіатричної експертизи, призначеної 27.02.2025;
провести тимчасовий доступ до медичної документації щодо проходження лікування ОСОБА_10 у КП «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова» ДОР»; по отриманій медичній документації провести судово-медичну експертизу для встановлення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень ОСОБА_10 ; провести тимчасовий доступ до інформації, яка перебуває у оператора мобільного зв`язку ПрАТ «ВФ Україна», за результатами отриманої інформації провести її огляд та аналіз; встановити та допитати працівників приймального відділення КП «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова» ДОР», які працювали 19.01.2025 та здійснювали прийом потерпілої ОСОБА_10 , коли її привіз ОСОБА_4 ; здійснити заходи щодо встановлення додаткових свідків та очевидців скоєного кримінального правопорушення; у повному обсязі зібрати матеріали, що характеризують підозрюваного ОСОБА_4 ; з урахуванням отриманих висновків експертиз надати належну правову кваліфікацію діям підозрюваного ОСОБА_4 , скласти та вручити останньому повідомлення про підозру в остаточній редакції; здійснити переклад матеріалів кримінального провадження; провести інші слідчі (розшукові) та процесуальні дії, в проведенні яких виникне необхідність.
Для виконання вказаного обсягу слідчих та процесуальних дій необхідний строк ще не менше двох місяців.
Здійснити слідчі (розшукові) та процесуальні дії, задля виконання яких необхідно продовжити строк досудового розслідування, перешкоджала особлива складність кримінального провадження, додатковий строк досудового розслідування, необхідний для збирання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, а також для завершення проведення експертиз.
На підставі викладеного, просить продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12025042230000053 до чотирьох місяців.
У судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та просив задовольнити.
Підозрюваний та захисник заперечували щодо продовження строку досудового розслідування. Захисник зазначав, що продовження строку досудового розслідування до трьох місяців є достатнім для проведення слідчих (розшукових) та процесуальних дій.
Заслухавши в судовому засіданні прокурора, підозрюваного, захисника, дослідивши матеріали, якими обґрунтовується клопотання слідчого, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню з таких підстав.
Для визначення необхідності продовження у кожному конкретному випадку строку здійснення досудового розслідування чинний КПК України скеровує до змісту однієї із основоположних засад кримінального судочинства розумності строків.
Під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об`єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень. Розумні строки не можуть перевищувати передбачені цим Кодексом строки виконання окремих процесуальних дій або прийняття окремих процесуальних рішень (ч.1ст.28КПК України).
Частина третя статті 28 КПК України встановлює критерії для визначення розумності строків кримінального провадження, якими, зокрема, є складність кримінального провадження (визначається з урахуванням кількості підозрюваних, обвинувачуваних та кримінальних правопорушень, щодо яких здійснюється провадження, обсягу та специфіки процесуальних дій, необхідних для здійснення досудового розслідування тощо), а також спосіб здійснення слідчим, прокурором, судом своїх повноважень.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 КПК прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.
Згідно матеріалів клопотання СУ Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12025042230000053 від 20.01.2025, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 115, ч. 1 ст. 121 КК України.
20.01.2025 ОСОБА_4 затримано в порядку ст. 208 КПК України та в той же день йому повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 115, ч. 1 ст. 121 КК України.
Ухвалою слідчого судді Самарського районного суду
м. Дніпропетровська від 22.01.2025 до ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів, тобто до 20.03.2025 року включно. Визначено, що грошова сума у розмірі - 605600 (шістсот п`ять тисяч шістсот гривень 00 копійок є достатньою для внесення її як застави). У разі звільнення ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з-під варти під заставу, покласти на нього обов`язки: 1) прибувати до слідчого, прокурора або суду за першим викликом для проведення процесуальних дій; 2) не відлучатися із м. Дніпро без дозволу слідчого, прокурора або суду; 3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання; 4) утримуватися від спілкування зі свідками, потерпілими та експертами у даному кримінальному провадженні; 5) здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну; 6) носити електронний засіб контролю. Зазначені обов`язки діятимуть два місяці з дня звільнення ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з-під варти під заставу.
Відповідно до положень ч. 6 ст. 12 КК України такий злочин є особливо тяжким. Строк досудового розслідування закінчується 20.03.2025, однак досудове розслідування вказаного кримінального провадження неможливо закінчити у визначений строк.
Під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки.
Прокурор зазначив, що досудове розслідування у цьому провадженні неможливо закінчити у зазначений строк, оскільки для цього необхідно провести низку слідчих та інших процесуальних дій для забезпечення повного дослідження обставин кримінального правопорушення.
Відповідно до частини 4 статті 219 КПК України строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому, загальний строк досудового розслідування не може перевищувати дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Частиною 2 статті 294 КПК України визначено, що якщо внаслідок складності провадження неможливо закінчити досудове розслідування з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку (дізнання) у строк, зазначений у пунктах 1 і 2 частини третьої статті 219 цього Кодексу, такий строк може бути продовжений прокурором у межах строку, встановленого пунктом 1 частини четвертої статті 219 цього Кодексу.
Згідно ч. 3 статті 294 КПК України якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 4 частини третьої статті 219 цього Кодексу, такий строк може бути продовжений у межах строків, встановлених пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу: 1) до трьох місяців - керівником окружної прокуратури, керівником обласної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступником Генерального прокурора; 2) до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником обласної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора; 3) до дванадцяти місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим із Генеральним прокурором чи його заступниками.
Відповідно до частини 1 статті 295-1 КПК України у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
При чому за змістом частини 5 цієї ж статті клопотання про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру може бути задоволено слідчим суддею, якщо слідчий доведе, що додатковий строк необхідний для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, або для проведення чи завершення проведення експертизи, за умови що ці дії не могли бути здійснені чи завершені раніше з об`єктивних причин, а також якщо досліджені під час вирішення цього питання обставини свідчать про наявність достатніх підстав вважати, що сталася подія кримінального правопорушення, яка дала підстави для повідомлення про підозру, та/або підозрюваний причетний до цієї події кримінального правопорушення.
Обґрунтовуючи клопотання щодо необхідності продовження строків досудового розслідування слідчий, посилається на необхідність проведення слідчих, розшукових та інших процесуальних дій. Зокрема, вказує на необхідність: отримати та долучити до матеріалів кримінального провадження висновки призначених експертиз: судово-медичних, комплексної судової експертизи вибухових речовин, продуктів вибуху та пострілу, трасологічних та інших; отримати та долучити до матеріалів висновок амбулаторної судово-психіатричної експертизи, призначеної 27.02.2025; провести тимчасовий доступ до медичної документації щодо проходження лікування ОСОБА_10 у КП «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова» ДОР»; по отриманій медичній документації провести судово-медичну експертизу для встановлення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень ОСОБА_10 ; провести тимчасовий доступ до інформації, яка перебуває у оператора мобільного зв`язку ПрАТ «ВФ Україна», за результатами отриманої інформації провести її огляд та аналіз; встановити та допитати працівників приймального відділення КП «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова» ДОР», які працювали 19.01.2025 та здійснювали прийом потерпілої ОСОБА_10 , коли її привіз ОСОБА_4 ; здійснити заходи щодо встановлення додаткових свідків та очевидців скоєного кримінального правопорушення; у повному обсязі зібрати матеріали, що характеризують підозрюваного ОСОБА_4 ; з урахуванням отриманих висновків експертиз надати належну правову кваліфікацію діям підозрюваного ОСОБА_4 , скласти та вручити останньому повідомлення про підозру в остаточній редакції; здійснити переклад матеріалів кримінального провадження; провести інші слідчі (розшукові) та процесуальні дії, в проведенні яких виникне необхідність.
Отже, слідчим суддею береться до уваги зазначені вище обставини як підстави, що обумовлюють необхідність продовження строку досудового розслідування.
Слідчий суддя вважає, що прокурором доведена необхідність продовження строку досудового розслідування, оскільки додатковий строк необхідний для проведення комплексу слідчих та процесуальних дій, зазначених слідчим у клопотанні; такі дії відповідають завданням кримінального провадження, докази отриманні внаслідок їх проведення можуть бути використані під час судового розгляду, а результат здійснення процесуальних дій сприятиме повноті досудового розслідування.
Кримінальне провадження здійснюється щодо особливо тяжкого злочину, зважаючи на характер та обставини події кримінального правопорушення, яке розслідується в даному кримінальному провадженні, враховуючи строк, протягом якого здійснюється досудове розслідування, а також мету продовження строку досудового розслідування - забезпечення завдань кримінального провадження, проведення повного, всебічного та об`єктивного досудового розслідування, встановлення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення та прийняття законного і обґрунтованого рішення з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура, слідчий суддя вважає необхідним продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні до чотирьох місяців, що буде достатнім для зазначених в клопотанні проведення слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій.
Отже, клопотання слідчого, погоджене з прокурором, підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 219, 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання слідчого СУ Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області ОСОБА_7 , яке погоджено з заступником керівника Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_8 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №12025042230000053 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20.01.2025, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 115, ч. 1 ст. 121 КК України - задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12025042230000053 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20.01.2025 за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 115, ч. 1 ст. 121 КК України, до чотирьох місяців.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2025 |
Оприлюднено | 19.03.2025 |
Номер документу | 125895337 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування |
Кримінальне
Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Бєсєда Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні