ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
17 березня 2025 року м.Черкаси Справа №925/225/25
Суддя Господарського суду Черкаської області Зарічанська З.В., розглянувши матеріали позовної заяви Автокооперативу "Дружба", ідентифікаційний код 22791887, вул. Одеська,26а, м. Черкаси, 18029,
до відповідача - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 ,
про стягнення 82 147,40 грн,
УСТАНОВИЛА:
10.03.2025 до Господарського суду Черкаської області надійшла позовна заява Автокооперативу "Дружба" з вимогою стягнути з ОСОБА_1 заборгованість в сумі - 82 147,40 грн, в т. ч.: - основного боргу - 40 907 грн; - 3% річних - 2 521 грн; - пені - 29 218,71 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на думку позивача, відповідач нехтує своїм обов`язком члена кооперативу щодо своєчасної сплати членських внесків, розмір яких визначався рішеннями кооперативу. Правовими підставами позову є ст. 2, 12 Закону України "Про кооперацію", ст. 509, 525 Цивільного кодексу України.
Розглянувши зазначену позовну заяву, суддя дійшла висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки, ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) визначено вимоги щодо змісту позовної заяви та документів, які додаються до позовної заяви, які не повністю дотримано позивачем.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
На першій сторінці позовної заяви позивач зазначає найменування позивача - Автокооператив "Дружба" та ідентифікаційний код - 22791887. Проте, відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за ідентифікаційним кодом 22791887 зареєстровано юридичну особу - Гаражно - будівельний кооператив "Зірочка-1".
Вказаним позивач порушив вимоги п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України.
Відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Всупереч вказаній вимозі позивач не зазначає щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
У позовній заяві позивач зазначає, що станом на 01.01.2022 за ОСОБА_1 обліковується заборгованість перед кооперативом на загальну суму 10 374 грн.
Розраховуючи заборгованість відповідача позивач нараховує розмір членського внеску та орендну плату за землю. Водночас, позивач додає до позовної заяви лист вих. №20 від 21.12.2024 в якому зазначає, що відповідач протягом тривалого часу не сплачує членські внески, встановлені за рішенням загальних зборів, а сплачує лише вартість орендної плати землі.
Отже, в порушення норм п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України позивач не надає обґрунтованого розрахунку заборгованості станом на 01.01.2022 та пояснень щодо нарахувань орендної плати в той час, як позивачем в листі зазначено, що зобов`язання в частині сплати орендної плати за землю відповідачем виконувалось.
Суд зазначає, що якщо відповідачем вказана фізична особа, яка не є підприємцем, суд відкриває провадження протягом п`яти днів з дня отримання судом у порядку, передбаченому частиною восьмою цієї статті, інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - відповідача.
Згідно ч. 6-8 ст. 176 ГПК України у разі якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, що не є підприємцем, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.
Інформація про місце проживання (перебування) фізичної особи має бути надана протягом п`яти днів з моменту отримання відповідним органом реєстрації місця проживання та перебування особи відповідного звернення суду.
Суддя з метою визначення підсудності може також користуватися даними Єдиного державного демографічного реєстру.
Встановивши, що відповідачем по даній справі є фізична особа, яка не є підприємцем, суд здійснив запит до Єдиного державного демографічного реєстру та отримав відповідь №1187871 від 11.03.2025 про те, що за параметром пошуку - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 особу не знайдено.
11.03.2025 судом здійснено запит до Центру надання адміністративних послуг м. Черкаси, відповідно до якого надійшла відповідь про те, що відповідно до наявної в департаменті інформації ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 з 24.06.1994 до 27.10.2006.
12.03.2025 судом здійснено запит до Державної міграційної служби України, відповідно до якого 17.03.2025 надійшла відповідь про те, що за наявною в ДМС інформацією, відомостей щодо місця проживання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 не встановлено.
Відповідно до ч. 10 ст. 176 ГПК України якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи, суд вирішує питання про відкриття провадження у справі. Подальший виклик такої особи як відповідача у справі здійснюється через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України - суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 2 ст. 174 ГПК України - в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За ч. 3-4 ст. 174 ГПК України - якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст. 162, 172, 174, 176, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИЛА:
Позовну заяву Автокооперативу "Дружба" залишити без руху.
У строк, який не перевищує десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, позивачу усунути недоліки позовної заяви, а саме надати суду:
- на виконання п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України зазначення правильного ідентифікаційного коду позивача;
- на виконання п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- на виконання п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України обґрунтований розрахунок сум заборгованості станом на 01.01.2022; пояснення щодо нарахування орендної плати або докази її сплати.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Господарський суд повідомляє, що реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі. Особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, можуть подати процесуальні, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі ВИКЛЮЧНО за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, з використанням власного електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги", якщо інше не передбачено цим Кодексом. (абз. 1, 2 ч. 8 ст. 6 Господарського процесуального кодексу України)
Копію ухвали надіслати позивачу за допомогою системи "Електронний суд".
Суддя Зоя ЗАРІЧАНСЬКА
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 17.03.2025 |
Оприлюднено | 20.03.2025 |
Номер документу | 125910518 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин, з них |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Зарічанська З.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні