18.03.2025
Справа № 642/5848/24
Провадження № 2/642/1591/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 березня 2025 року Ленінський районний суд м.Харкова в складі:
головуючого - судді Пашнєва В.Г.,
за участю секретаря Хахоєвої О.Р.,
представника позивача Хан А.О.,
представника відповідача Дзюба І.М.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в м. Харкові зустрічний позов ТОВ «Підприємство з експлуатації і обслуговування житлових будинків «Олександрівський» про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості про надання експлуатаційних та посередницьких послуг, -
встановив:
В провадженні Ленінського районного суду м. Харкова перебуває вищевказана цивільна справа.
11.11.2024 відповідачТОВ ПЕОЖБ «Олександрівський» адвокат Дєюба І.М. подав зустрічний позов до ОСОБА_1 заборгованості про надання експлуатаційних та посередницьких послуг.
Ухвалою Ленінського районного суду м. Харкова від 09.12.2024 року у прийнятті зустрічної позовної заяви було відмовлено.
Постановою Харківського апеляційного суду м. Харкова від 10.02.2025 року ухвалу Ленінського районного суду м. Харкова від 09.12.2024 року скасовано, справу направлено для продовження розгляду до суду першої інстанції.
В судовому засіданні засідання представник відповідача ТОВ ПЕОЖБ «Олександрівський» адвокат Дєюба І.М. просила прийняти зустрічну позовну заяву до спільного розгляду з первісним позовом.
Представник ОСОБА_1 адвокат Хан А.О. покладався на розсуд суду.
Суд, вивчивши матеріали зустрічного позову, суд зазначає таке вважає, що клопотання про прийняття зустрічного позову підлягає задоволенню.
Конституцією України закріплено право кожного на судовий захист (стаття 55) та передбачено, що юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини,щовиникаютьу державі(стаття124),астаттею18ЗаконуУкраїни«Про судоустрійістатуссуддів» визначено,щосудизагальної юрисдикціїспеціалізуютьсянарозгляді цивільних,кримінальних,господарських,адміністративнихсправ,атакожсправ про адміністративні правопорушення.
Суди мають враховувати, що забезпечення кожному права на справедливий суд та реалізація права особи на судовий захист мають здійснюватися з урахуванням норм Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а також практики Європейського суду з прав людини, які відповідно до статті 17 «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» застосовуються судами при розгляді справ як джерело права.
Відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції 1950року кожен при вирішенні спору щодо його цивільних прав та обов`язків має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом (стаття 8 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).
Право кожної особи на захист свого права у разі його порушення, невизнання або оспорювання, а також на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства закріплено статтею 15 Цивільного кодексу України. Право на захист виникає з певних підстав, якими виступають порушення цивільного права, його невизнання чи оспорювання.
Зміст конституційного права особи на звернення до суду за захистом своїх прав визначений статтею 16 Цивільного кодексу України, відповідно до приписів якої, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу, при цьому, способами захисту цивільних прав і інтересів можуть бути: визнання права; визнання правочину недійсним; припинення дії, яка порушує право; відновлення становища, яке існувало до порушення; примусове виконання обов`язку в натурі; зміна правовідношення; припинення правовідношення; відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; відшкодування моральної (немайнової) шкоди; визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.
Відповідно до частини 1 статті 3 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому законом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
За положенням статті 4 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України.
Згідно із ст.49 ч. 2 ЦПК України, крім прав та обов`язків, визначених устатті 43цього Кодексу, позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог),відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог)на будь-якій стадії судового процесу; позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження; відповідач має право подати зустрічний позов у строки, встановлені цим Кодексом.
За приписами ч. 2, 3ст.193 ЦПК України, зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову. Вимоги за зустрічним позовом ухвалою суду об`єднуються в одне провадження з первісним позовом.
Зустрічна позовна заява відповідає вимогамст.175 ЦПК України.
Передбачених ЦПК України підстав для залишення зустрічної позовної заяви без руху, її повернення судом не встановлено.
Суд вважає за необхідне прийняти до спільного розгляду зустрічний позов, оскільки ці позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, оскільки вони виникають з одних правовідносин, а тому суд вважає необхідним для більш швидкого і правильного розгляду виниклого спору між сторонами прийняти зустрічний позов до спільного розгляду з первісним.
Керуючись ст.ст.193, 260 ЦПК України,-
ухвалив:
Вимоги за зустрічним позовом ТОВ «Підприємство з експлуатації і обслуговування житлових будинків «Олександрівський» про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості про надання експлуатаційних та посередницьких послуг - об`єднати в одне провадження з первісним позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Підприємство з експлуатації і обслуговування житлових будинків «Олександрівський», про захист прав споживача, припинення дії договорів та зобов`язання нарахування по договорам.
Копію ухвали надіслати відповідачу за зустрічним позовом, роз`яснивши право надати відзив на зустрічний позов відповідно дост.178 ЦПК Україниу строк п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про прийняття зустрічного позову, та додати до відзиву докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтується заперечення. Відповідно до вимог ч. 4 ст.178, ст.191 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Позивач за зустрічним позовом має право подати відповідь на відзив протягом розумного строку, який не повинен перевищувати 5 днів з дня отримання відзиву, відповідно до вимог ст. 179 ЦПК України.
Відповідач за зустрічним позовом також має право подати заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень протягом 5 днів з дня вручення відповіді на відзив, відповідно до вимог ст. 180 ЦПК України.
Учасники справи мають право надати відповідь на такі пояснення до закінчення підготовчого засідання.
Призначитипідготовчезасіданняна 14 квітня 2025 року на 09 год. 30 хв. в приміщенні Ленінського районного суду м. Харкова.
Попередити сторони, що у разі неподання ними заяв по суті справи, зазначених у ст.ст. 178-180 ЦПК України, справа буде розглянута судом за наявними у ній матеріалами.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://court.gov.ua/sud2024/
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий
Суд | Ленінський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2025 |
Оприлюднено | 20.03.2025 |
Номер документу | 125934170 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів» |
Цивільне
Ленінський районний суд м.Харкова
Пашнєв В. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні