СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 1-кп/759/396/25
ун. № 759/17263/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 березня 2025 року м.Київ
Святошинський районний суд м. Києва в складі:
головуючої судді ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні запит суб`єкта у сфері онлайн - медіа «ІНФОРМАЦІЯ_2» ОСОБА_3 на присутність під час судового засідання та здійснення відеофіксації у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 62023100110000088 від 23.06.2023 стосовно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с. Мурафа Шаргородського район Вінницької області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України,
за участю: прокурора ОСОБА_5 , обвинуваченого ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_6 ,
встановив:
На розгляді суду перебуває вищевказане кримінальне провадження.
18 березня 2025 року від суб`єкта у сфері онлайн - медіа «ІНФОРМАЦІЯ_2» ОСОБА_3 (ідентифікатор у Реєстрі суб`єктів у сфері медіа: НОМЕР_1) надійшов запит на присутність під час судового засідання та здійснення відеофіксації , у якому останній просить надати дозвіл на присутність представників медіа у судовому засіданні та здійснення відеофіксації судового провадження.
Прокурор в судовому засіданні зазначив, що для забезпечення гласності та відкритості судового розгляду кримінального провадження, вважає за необхідне надати дозвіл на зйомку судового засідання під час розгляду даного кримінального провадження.
Сторона захисту з огляду на стадію судового провадження (допит свідків) заперечила проти здійснення відеозйомки судового засідання.
Суд, вислухавши думку учасників процесу, приходить до такого висновку.
Відповідно до ч. 4 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» особи, присутні в залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, встановлених законом. Трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду.
Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання і здійсненні учасниками судового процесу їхніх процесуальних прав. Суд може визначити місце в залі судових засідань, з якого має проводитися фотозйомка, відеозапис.
Отже, проведення фото та відеозйомки в суді дозволено законом, але з певними обмеженнями.
Згідно зі ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод судове рішення проголошується публічно, але преса і публіка можуть бути не допущені в зал засідань протягом усього судового розгляду або його частини в інтересах моралі, громадського порядку чи національної безпеки в демократичному суспільстві, якщо того вимагають інтереси неповнолітніх або захист приватного життя сторін, або - тією мірою, що визнана судом суворо необхідною, - коли за особливих обставин публічність розгляду може зашкодити інтересам правосуддя.
В силу положень ч. 6 ст. 27 КПК України кожен, хто присутній в залі судового засідання, може вести стенограму, робити нотатки, використовувати портативні аудіозаписуючі пристрої. Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, транслювання судового засідання по радіо і телебаченню, а також проведення звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури допускаються на підставі ухвали суду, що приймається з урахуванням думки сторін та можливості проведення таких дій без шкоди для судового розгляду.
Отже, право на проведення відеозапису у залі судового засідання не є абсолютним і може бути обмежене, якщо це може зашкодити інтересам правосуддя. Разом з тим, будь-яке обмеження вводиться лише на той строк, який є необхідним для досягнення передбаченої законом мети.
Так, стаття 346 КПК України забороняє присутність свідків у залі судового засідання до їх допиту. Суд вживає заходів, щоб допитані та недопитані свідки не спілкувались між собою.
Суд вважає, що здійснення відеозйомки допиту свідків під час розгляду справи по суті може вплинути на показання недопитаних свідків.
Крім того, проведення відеозйомки може призвести до того, що недопитані у судовому засіданні свідки зможуть дізнатися щодо показань свідків, які вже були допитані у судовому засіданні, що є порушенням вимог ст. 346 КПК України.
Таким чином, проведення відеозйомки не допускається, якщо це може зашкодити нормальному перебігу судового засідання та призвести до порушення прав та законних інтересів сторін та інших учасників кримінального провадження.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає доцільним надання дозволу на відеозйомку судових засідань за виключенням відеозйомки процесуальних дій - допиту свідків.
В силу норм КПК України, суд зобов`язаний забезпечити гласність та відкритість судового розгляду кримінального провадження, відтак суд вважає, що запит суб`єкта у сфері онлайн - медіа «ІНФОРМАЦІЯ_2» ОСОБА_3 підлягає частковому задоволенню.
Керуючись ст. 6 Конвенції про захист прав та основоположних свобод людини, ст. 17, 27 КПК України, ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», суд
постановив:
Надати суб`єкту у сфері онлайн - медіа «ІНФОРМАЦІЯ_2» ОСОБА_3 дозвіл на проведення відеозйомки в залі судового засідання під час розгляду кримінального провадження № 62023100110000088 від 23.06.2023 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, за виключенням відеозйомки процесуальної дії - допиту свідків.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її проголошення.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.03.2025 |
Оприлюднено | 20.03.2025 |
Номер документу | 125943748 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою |
Кримінальне
Святошинський районний суд міста Києва
Кравець В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні