Переяслав-хмельницький міськрайонний суд київської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяСправа № 359/2356/21
Провадження № 4-с/373/3/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 березня 2025 року м. Переяслав
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого судді Лебедя В.В.,
за участю секретаря судових засідань Мороз В.О.;
представника скаржника-адвоката Напрієнко М.В., стягувача ОСОБА_1 ;
розглянув у відкритому судовому засіданні скаргу ОСОБА_2 на рішення державного виконавця Бориспільського відділу державної виконавчої служби у Бориспільському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ),
ВСТАНОВИВ:
11.03.2025 до Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області надійшла заява від адвоката Напрієнко М.В. в інтересах боржника ОСОБА_2 , у якій просить визнати неправомірними та скасувати рішення державного виконавця Бориспільського ВДВС у Бориспільському районі Київської області ЦМУ МЮ (м. Київ) про відновлення виконавчого провадження № 66586756 від 26.02.2025 та про призначення виконавчих дій у виконавчому провадженні № 66586756 від 26.02.2025, зобов`язати державного виконавця Бориспільського ВДВС у Бориспільському районі Київської області ЦМУ МЮ (м. Київ) у виконавчому провадженні № 66586756 повернути виконавчий документ - ухвалу Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області по справі № 359/2356/21 від 04.02.2025; скасувати виконавчі дії, розпочаті з 26.02.2025.
У судовому засіданні представник скаржника-адвокат Напрієнко М.В. просила повернути скаргу за результатами розгляду аналогічної скарги начальником Бориспільського ВДВС у Бориспільському районі Київської області ЦМУ МЮ (м. Київ) Пироженко Л.І.
Стягувач не заперечував проти заяви представника боржника.
Суд, вислухавши думку сторін та інших учасників справи, дослідивши матеріали справи, вважає, що скаргу слід повернути заявнику без розгляду з огляду на таке.
Згідно із частиною першою статті 58 ЦПК України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Відповідно до частин першої, другої статті 60 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
У разі подання представником до суду заяви, скарги, клопотання він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження на момент подання відповідної заяви, скарги, клопотання (частина восьма статті 62 ЦПК України).
Відповідно до частин 1, 4 ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін, кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
У відповідності до ч. 3 ст. 13 ЦПК України учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.
Таким чином, сторони та учасники цивільного провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, визначений як засадами цивільного судочнства, так і процесуальними правами, що передбачені статтями 43, 64 ЦПК України.
За приписами частини четвертої статті 183 ЦПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
З огляду на диспозитивність цивільного судочинства, свободу розсуду в реалізації своїх процесуальних прав, суд вважає, що скаргу слід повернути заявнику без розгляду, що не позбавляє права повторно звернутись до суду із даним питанням в порядку, визначеному ст. 447-449 ЦПК України.
Керуючись статтями 183, 260 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Скаргу ОСОБА_2 на рішення державного виконавця Бориспільського відділу державної виконавчої служби у Бориспільському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), - повернути заявнику без розгляду.
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Київського апеляційного суду.
СУДДЯ: В.В. ЛЕБІДЬ
Суд | Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 19.03.2025 |
Оприлюднено | 21.03.2025 |
Номер документу | 125950604 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Лебідь В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні