Справа № 525/1602/24
Провадження № 2/525/139/2025
У Х В А Л А
18.03.2025 селище Велика Багачка
Великобагачанський районний суд Полтавської області у складі:
головуючої судді Прасол Я.В.,
секретаря судових засідань Хоменка М.М.,
з участю позивача ОСОБА_1 ,
представника позивача адвоката Валенка Р.І.,
представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Онупко Н.П.,
розглянувши у підготовчому засіданні в залі суду в селищі Велика Багачка Полтавської області матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 , представник позивача адвокат Валенко Роман Іванович, до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Виконавчий комітет Великобагачанської селищної ради Миргородського району Полтавської області, як орган опіки та піклування,
у с т а н о в и в:
У провадженні суду перебуває дана цивільна справа.
Ухвалою суду від 24.12.2024 відкрито загальне позовне провадження у справі та призначено підготовче засідання на 29.01.2025. Копію позовної заяви з додатками направлено відповідачу та третій особі, встановлено строк для подання відзиву на позов, та письмових пояснень, здійснені виклики учасників справи в порядку, передбаченому ЦПК України. У подальшому підготовче засідання у справі неодноразово відкладалось з поважних причин.
У ході проведення підготовчого провадження по справі представник позивача адвокат Валенко Р.І. подав на адресу суду клопотання про виклик та допит у судовому засіданні свідків ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та неповнолітнього свідка ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Представник позивача та позивач у підготовчому засіданні підтримали заявлене клопотання, просили його задовольнити.
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_7 не заперечувала проти заявленого клопотання.
Відповідач ОСОБА_2 у підготовче засідання не з`явилась, про місце, дату та час його проведення повідомлена належним чином.
Відповідно до ч. 1 ст. 189 ЦПК України, завданням підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Коло питань, які вирішуються на підготовчому засіданні визначено положеннями ст. 197 ЦПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 200 ЦПК України, у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті.
Відповідно до ст. 12 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Відповідно до ч. ч. 1, 5, 6 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Свідком може бути кожна особа, якій відомі будь-які обставини, що стосуються справи ( ч. 1 ст. 69 ЦПК України).
Відповідно до положень ч. 1 ст. 91 ЦПК України, виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи.
В ухвалі про відкриття провадження у справі або в іншій ухвалі, якою суд вирішує питання про виклик свідка, суд попереджає свідка про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду ( ч. 4 ст. 91 ЦПК України).
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до переконання, що заявлені стороною позивача клопотання підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 91, 189, 200 ЦПК України,
п о с т а н о в и в:
Клопотання представника позивача адвоката Валенка Романа Івановича задовольнити.
Викликати у судове засідання та допитати, як свідків:
- ОСОБА_3 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ;
- ОСОБА_4 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_2 ;
- ОСОБА_5 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_3 ;
- неповнолітнього ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_4 .
Допит неповнолітнього свідка провести за обов`язкової присутності представника органу опіки та піклування, без присутності сторін та їх представників.
Повнолітніх свідків, відповідно до положень ч. 4 ст. 91 ЦПК України попередити про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Я.В. Прасол
Суд | Великобагачанський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2025 |
Оприлюднено | 21.03.2025 |
Номер документу | 125967873 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Великобагачанський районний суд Полтавської області
Прасол Я. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні