Ухвала
від 19.03.2025 по справі 591/2417/25
ЗАРІЧНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.СУМ

Справа № 591/2417/25 Провадження № 2-о/591/40/25

У Х В А Л А

про залишення без руху

19 березня 2025 року

Суддя Зарічного районного суду м. СумиНіколаєнко О.О., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа: Сумський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Сумській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про встановлення факту батьківства, -

ВСТАНОВИВ:

Заявник ОСОБА_1 , звернувся до суду з вказаною заявою та просить:

-встановити юридичний факт, що ОСОБА_2 , є батьком ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

-внести зміни до актового запису № 1005 від 17 травня 2006 року про народження ОСОБА_1 , орган державної реєстрації актів цивільного стану, що склав актовий запис Відділ реєстрації актів цивільного стану Сумського міського управління юстиції Сумської області, змінивши в графі «батько» - « ОСОБА_3 » на « ОСОБА_2 ». Інші дані дитини про народження та матір залишити без змін.

Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України передбачено, що справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.

За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.

Вказана заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Як роз`яснено у пункті 15 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року № 5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», суд розглядає заяви про встановлення факту батьківства в разі смерті особи, яку заявник вважає батьком дитини. Заяви про встановлення фактів батьківства чи визнання батьківства розглядаються судом, якщо у свідоцтві про народження певна особа не вказана батьком дитини і можуть бути подані матір`ю, опікуном чи піклувальником дитини чи самою дитиною після досягнення повноліття.

Зазначене кореспондується з пунктом 7 постанови Пленум Верховного Суду України від 15 травня 2006 року № 3 «Про застосування судами окремих норм СК України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», де вказано, що у разі смерті чоловіка, який не перебував у шлюбі з матір`ю дитини, або смерті жінки, котра вважалась матір`ю останньої, факт їхнього батьківства (материнства) може бути встановлено за рішенням суду в окремому провадженні. Заяви про встановлення факту як батьківства, так і материнства суд приймає до розгляду, якщо запис про батька (матір) дитини в Книзі реєстрації народжень учинено згідно зі ст. 135 СК України. Із заявою про встановлення факту батьківства до суду мають право звернутися матір, опікун (піклувальник) дитини, особа, яка її утримує та виховує, а також сама дитина, котра досягла повноліття. Усі вони беруть участь у справі як заявники, а органи опіки та піклування й інші особи (залежно від обставин справи) як заінтересовані особи.

Справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб (стаття 294 частина 4 ЦПК України).

Заявником не залучено до участі у справі матір ОСОБА_4 .

Також, заявником не повідомлено, чи є інші особи, на права і обов`язки яких може вплинути прийняте у даній справі рішення, зокрема, інші родичі та члени сім`ї загиблого ОСОБА_2 , які можуть бути його спадкоємцями. У випадку наявності таких осіб слід залучити їх до участі у справі в якості заінтересованих осіб.

Крім того, з матеріалів заяви вбачається, що ОСОБА_2 перебував на військовій службі, однак, заявник не залучає до участі у справі в якості заінтересованої особи Міністерство оборони України, хоча на його права може вплинути рішення суду у даній справі.

Таким чином, заявнику слід визначитися із колом заінтересованих осіб у цій справі, на права та обов`язки яких вплине прийняте судом рішення, або надати підтвердження відсутності таких осіб.

Незалучення до участі в справі особи, яка повинна бути обов`язково залучена - може свідчити про необґрунтованість заявлених вимог із відповідними правовими наслідками.

Заявнику необхідно уточнити суб`єктний склад осіб, які беруть участь у справі.

За таких обставин, заява підлягає залишенню без руху з наданням заявнику десятиденного строку для усунення вказаних недоліків.

Керуючись ст.ст.175,176,177,185,294,300 ЦПК України, -

У Х В А Л И В :

Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту батьківства залишити без руху, надавши строк десять днів з дня вручення заявнику ухвали для виправлення недоліків, вказаних в мотивувальній частині ухвали.

Роз`яснити заявнику, що у випадку невиконання вимог даної ухвали заява вважатиметься неподаною та буде повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.О. Ніколаєнко

СудЗарічний районний суд м.Сум
Дата ухвалення рішення19.03.2025
Оприлюднено24.03.2025
Номер документу125993820
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —591/2417/25

Ухвала від 02.04.2025

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Ніколаєнко О. О.

Ухвала від 19.03.2025

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Ніколаєнко О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні