Єдиний унікальний номер 341/2000/24
Номер провадження 2-о/341/51/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 березня 2025 року місто Галич
Галицький районний суд Івано-Франківської області у складі:
- головуючого судді - Гаполяка Т. В.,
- присяжних - Оніщук Н.Б.,
- Палагнюк М.М.,
- секретаря судового засідання - Зельманович М.П.,
за участю:
- заявника - ОСОБА_1 ,
- особи, щодо якої розглядається заява - Алдошин А.М.,
- адвоката особи, щодо якої розглядається заява - ОСОБА_2 ,
розглянувши в режимі відеоконференції справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , Виконавчий комітет Бурштинської міської ради, про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна,-
ВСТАНОВИВ:
Представниця адвокатка Шевчук-Філімон Н.М. в інтересах довірителя ОСОБА_1 звернулася до суду із вищезазначеною заявою.
Відповідно до частини 2 статті 77 ЦПК України, предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до вимог частини 1 статті 298 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Як вбачається зі змісту пункту 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про визнання громадянина обмежено дієздатним чи недієздатним» судово-психіатрична експертиза призначається у справах про визнання громадянина недієздатним.
Відповідно до пункту 1 Порядку проведення судово-психіатричних експертиз, затвердженогонаказом Міністерства охорони здоров`я № 397 від 08 жовтня 2001 року, судово-психіатрична експертиза призначається судом і проводиться за його відповідним рішенням з метою відповіді на питання, що виникають під час провадження адміністративних, кримінальних та цивільних справ з приводу психічного стану особи.
Таким чином, з метою встановлення психічного стану ОСОБА_3 , а також її здатності усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, необхідні спеціальні знання, суд вважає, що у даній справі необхідно призначити судово-психіатричну експертизу.
Згідно із пункту 5 частини 1 статті 252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках призначення судом експертизи.
Приймаючи до уваги, що проведення необхідних досліджень та виготовлення висновку експерта займе тривалий час, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі на час проведення експертизи.
На підставі викладеного, керуючись статями 252,298 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Призначити у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , Виконавчий комітет Бурштинської міської ради, про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, судово-психіатричну експертизу на вирішення якої поставити наступні запитання:
1.Чи хворіє ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , психічним захворюванням?
2. Чи здатна ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за станом здоров`я усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними?
Проведення експертизи доручити експертам Івано-Франківськоїфілії судовихекспертиз Державноїустанови «Інститутсудової психіатріїМіністерства охорониздоров`яУкраїни» (вул. Медична, 15, м. Івано-Франківськ, 76014).
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за статями 384,385 КК України.
Відповідно до вимог частини 2 статті 299 ЦПК України, судові витрати за проведення експертизи відносяться на рахунок держави.
Для проведення експертизи надіслати експертам копію ухвали та матеріали цивільної справи.
Зобов`язати заявника забезпечити явку ОСОБА_3 до Івано-Франківськоїфілії судовихекспертиз Державноїустанови «Інститутсудової психіатріїМіністерства охорониздоров`яУкраїни» (вул. Медична, 15, м. Івано-Франківськ, 76014).
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала суду в частині зупинення провадження по справі набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Івано-Франкіського апеляційного суду.
СуддяТарас ГАПОЛЯК
Присяжні Наталія ОНІЩУК
Мар`яна ПАЛАГНЮК
Суд | Галицький районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 24.03.2025 |
Оприлюднено | 26.03.2025 |
Номер документу | 126079853 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Галицький районний суд Івано-Франківської області
ГАПОЛЯК Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні