ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
25.03.2025 р. Справа № 914/890/25
Суддя Наталія Мороз,
розглянувши матеріали позовної заяви: Фермерського господарства «Марець», Львівська область, с. Верени
до відповідача: Відкритого акціонерного товариства «Кам`янка-Бузький комбікормовий завод», Львівська область, м. Кам`янка-Бузька
про визнання недійсним рішення
Встановив:
Позовну заяву подано Фермерським господарством «Марець» до Відкритого акціонерного товариства «Кам`янка-Бузький комбікормовий завод» про визнання недійсним рішення загальних зборів акціонерів ВАТ «Кам`янка- Бузький комбікормовий завод», яке оформлене протоколом від 11.02.2025.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, господарський суд дійшов висновку про необхідність залишення її без руху, з огляду на наступне.
Згідно з п.2 ч.1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Нормативно-правовим актом, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору є Закон України "Про судовий збір".
У відповідності до положень зазначеного Закону, судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Перевіривши подані заявником докази сплати судового збору, суд встановив, що до позовної заяви долучено квитанцію № 5ET9-K4DS-DRAE від 21.03.2025.
У вказаній квитанції у графі «Платник» зазначено: « 4149 6293 6804 0515», а в графі «Призначення платежу» вказано: судовий збір за позовом Фермерське господарство «МАРЕЦЬ» Господарський суд Львівської області.
У відповідності до п. 37 Інструкції про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затвердженої постановою правління Національного банку України від 29.07.2022 № 163, платіжна інструкція, оформлена платником в електронній або паперовій формі, повинна містити, зокрема, унікальний ідентифікатор платника або найменування/прізвище, власне ім`я, по батькові (за наявності), код платника та номер його рахунку.
Згідно зі ст. 2 ЗУ "Про судовий збір", платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Однак, у долученій до позовної заяви квитанції, інформація, з якої можна ідентифікувати платника судового збору відсутня.
Крім того, суд звертає увагу позивача, що у відповідності до вимог п.2 ч.3 ст.162 ГПК України, позовна заява повинна містити, зокрема, відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти сторін та інших учасників справи.
Проте, в порушення зазначених вимог позовна заява не містить інформацію щодо відомих номерів засобів зв`язку офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти позивача та відповідача або вказівку на те, що такі дані відсутні.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху у відповідності до положень ст. 174 ГПК України та надання позивачу строку для усунення вищеперелічених недоліків.
Згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 25.12.97р. №9-3П, не є порушенням права на судовий захист відмова суду у прийнятті позовної заяви та інших заяв, скарг, оформлених не у відповідності до чинного законодавства.
Суд зазначає, що відповідно до приписів ч. 3 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234 ГПК України, суд,
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву Фермерського господарства «Марець» до Відкритого акціонерного товариства «Кам`янка-Бузький комбікормовий завод» про визнання недійсним рішення залишити без руху, надавши позивачу строк 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення виявлених недоліків.
2. У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строк, передбачені ст.235 ГПК України.
Суддя Мороз Н.В.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 25.03.2025 |
Оприлюднено | 26.03.2025 |
Номер документу | 126085022 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин, з них |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Мороз Н.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні