Справа № 487/1817/25
Провадження № 1-кс/487/1954/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26.03.2025 року м. Миколаїв
Слідчий суддя Заводського районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Миколаєва клопотання слідчого відділу СУ ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 12021231090000150 від 05.04.2021, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 152, ч. 2 ст. 156 КК України про тимчасовий доступ до речей і документів
ВСТАНОВИВ:
24.03.2025 слідчий відділу СУ ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 , за погодженням з заступником начальника відділу захисту інтересів дітей та протидії домашньому насильству Херсонської обласної прокуратури ОСОБА_4 , звернувся до слідчого судді із зазначеним клопотанням, в якому просить надати дозвіл слідчому СУ ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 на тимчасовий доступ та можливість вилучити оригінал, або завірену відповідним чином копію історії хвороби на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка перебуває у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ХОР, код ЄДРПОУ НОМЕР_1 за адресою: АДРЕСА_1 . В цілях нерозголошення відомостей та можливості знищення речових доказів по даному кримінальному провадженню, просив розглянути дане клопотання без участі власників майна.
Клопотання слідчий обґрунтовує тим, що тимчасовий доступ до вказаних вище документів має суттєве значення для кримінального провадження, необхідний з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, які можуть бути використані як докази у даному кримінальному провадженні, а також для проведення судово-медичної експертизи.
До судового засідання слідчий не з`явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутність, клопотання підтримав, просив про його задоволення.
Відповідно до ст. 163 КПК України клопотання розглянуто без участі особи у володінні якої знаходяться речі та документи.
Дослідивши клопотання та докази, якими воно обґрунтовується, слідчий суддя дійшов до такого висновку.
Із матеріалів клопотання вбачається, що у провадженні СУ ГУНП в Херсонській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021231090000150 від 05.04.2021 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 152, ч. 2 ст. 156 КК України.
У ході досудового розслідування було допитано в якості потерпілої ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та в якості свідка ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ..
20.03.2025 надано запит до КУ Херсонської обласної ради « ІНФОРМАЦІЯ_4 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 за адресою: АДРЕСА_2 та отримано відповідь з якої вбачається, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у зазначеному закладі перебувала.
Відповідно до довідки з КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ХОР № НОМЕР_3 ОСОБА_5 має діагноз шизофренія, параноїдна форма, безперервно прогредієнтний перебіг, ремісія «С», помірно виражений змішаний тип дефекту.
У зв`язку з чим в ході досудового розслідування виникла необхідність у призначенні судової психолого-психіатричної експертизи з метою встановлення психолого-психіатричного стану ОСОБА_5 , для призначення якої виникла необхідність у вилученні особової справи останньої, яка перебуває у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ХОР, код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 .
Тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження який застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження (ст. 131 КПК України).
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Пунктом 2 ч. 1 ст. 162 КПК України встановлено, що відомості, які можуть становити лікарську таємницю, відносяться до охоронюваної законом таємниці, порядок доступу до якої регулюється положеннями ч. 5, 6 ст.163 КПК України, відповідно до яких слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; а також доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Частино 7 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Слідчим доведено наявність підстав, передбачених частинами 5, 6, 7 статті 163 КПК України.
За такого з огляду на суть кримінального правопорушення, за яким здійснено правову кваліфікацію кримінального провадження та обсяг слідчих дій, які необхідно вчинити для проведення повного та всебічного досудового розслідування, слідчий суддя дійшла висновку про те, що такий ступінь втручання щодо зазначених в клопотанні документів, виправдовує потреби досудового розслідування, а мети доступу без їх вилучення досягти не можливо, тому клопотання слідчого слід задовольнити.
Керуючись ст. 132, 159-166 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого відділу СУ ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 задовольнити.
Надати слідчому СУ ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 тимчасовий доступ до історії хвороби на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка перебуває у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ХОР, код ЄДРПОУ НОМЕР_1 за адресою: АДРЕСА_1 ., із подальшим її вилученням на час проведення експертного дослідження.
Ухвала дійсна до 26.04.2025 (включно).
Роз`яснити посадовим особам КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ХОР положення частини 1 статті 166 КПК України згідно з якими, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Заводський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2025 |
Оприлюднено | 28.03.2025 |
Номер документу | 126125146 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні