Ухвала
від 27.03.2025 по справі 347/314/25
КОСІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 347/314/25

Провадження № 1-кс/347/227/25

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.03.2025 м.Косів

Косівський районний суд Івано-Франківської області в складі:

слідчої судді ОСОБА_1 ,

секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Косів клопотання слідчого СВ Косівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області капітана поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів по кримінальному провадженні відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025096190000014 від 07.02.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.358 КК України, -

в с т а н о в и в:

Слідчий СВ Косівського РВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 звернувся в суд із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів по кримінальному провадженню за №12025096190000014 від 07.02.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.358 КК України.

В обґрунтування клопотання слідчий посилається на те, що Кримінальне провадження розпочате за повідомленням сектору кримінальної поліції Косівського РВП ГУНП в Івано-Франківській області та згідно наданої інформації встановлено, що у ході моніторингу дотримання вимог законодавства про охорону праці та охорону здоров`я виявлено, що під час проходження профілактичних медичних оглядів працівниками окремих виробництв, професій та організацій, до роботи яких не можуть бути допущені особи, хворі на інфекційні хвороби, спричинені порушення порядку складання, видачі і використання офіційних документів, визначеного порядком проведення обов`язкових профілактичних медичних оглядів та видачі особистих медичних книжок.

Зокрема встановлено, що порушення чинного законодавства України імовірно були допущені під час проходження профілактичного медичного огляду працівників ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , під час складання, видачі та використання відповідних документів.

Аналізом чинного законодавства України встановлено наступне:

Згідно Порядку проведення обов`язкових профілактичних медичних оглядів та видачі особистих медичних книжок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №559 від 23.05.2001:

6. Роботодавець забезпечує ведення журналу реєстрації особистих медичних книжок, де зазначаються номер, серія, дата видачі книжки, прізвище, ім`я та по батькові її власника.

10. Особиста медична книжка видається працівникові тільки для проходження медичного огляду, після чого вона підлягає поверненню роботодавцеві, який забезпечує зберігання цієї книжки. В окремих випадках, коли зберігання особистої медичної книжки у роботодавця є недоцільним або неможливим, допускається її зберігання у працівника.

11. Для проведення обов`язкового періодичного медичного огляду роботодавець складає за погодженням з відповідним головним державним санітарним лікарем список працівників, які повинні пройти цей огляд. Копія списку передається до закладу або установи охорони здоров`я, де проводитиметься цей огляд. У разі проведення попереднього (до прийняття на роботу) обов`язкового медичного огляду роботодавець направляє закладу чи установі охорони здоров`я відповідного листа.

12. Усі результати обстеження, що проводяться лікарями-спеціалістами (у тому числі лабораторних, клінічних та інших досліджень), обов`язково заносяться до особистої медичної книжки.

Згідно Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом МОЗ №246 від 21.03.2007:

2.2. Заклади державної санітарно-епідеміологічної служби щорічно за заявкою роботодавця (його представника), за участю представника первинної профспілкової організації або уповноваженої працівниками особи визначають категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду та до 1 грудня складають Акт визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду за формою, зазначеною у додатку 1.

2.3. На підставі Акта визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, роботодавець складає протягом місяця у чотирьох примірниках поіменні списки працівників, які підлягають періодичним медичним оглядам, за формою, зазначеною у додатку 2 на паперовому та електронному носіях, узгоджує їх у санітарно-епідеміологічній станції. Один примірник списку залишається на підприємстві (у відповідальної за організацію медогляду посадової особи), другий - надсилається до закладів охорони здоров`я, третій - до закладу державної санітарно-епідеміологічної служби, четвертий - до робочого органу виконавчої дирекції Фонду.

2.4. Для проведення попереднього (періодичних) медичного огляду працівників роботодавець повинен укласти або вчасно поновити договір з закладом охорони здоров`я та надати йому список працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду.

Відповідно до Інструкції щодо заповненняформи первинної облікової документації № 1-ОМК «Особиста медична книжка», затвердженої наказом МОЗ України №150 від 21.02.2013:

2. Форма № 1-ОМК видається особі у разі відсутності протипоказань для зайняття відповідним видом діяльності та наявності обов`язкових профілактичних щеплень.

4. На титульній сторінці форми № 1-ОМК зазначаються прізвище, ім`я та по батькові оглянутої особи.

4.6. Форма № 1-ОМК підписується керівником та засвідчується печаткою закладу охорони здоров`я.

4.5. У пункті 5 проставляються число, місяць, рік проведення медичного огляду.

Ураховуючи вищенаведене, з метою проведення всебічного, повного та неупередженого досудового розслідування у кримінальному провадженні необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, які можуть містити інформацію про вчинення кримінального правопорушення під час проходження профілактичних медичних оглядів працівниками ІНФОРМАЦІЯ_4 , видачі і складання відповідних документів та їх використання.

Такими документами є:

- накази директора ІНФОРМАЦІЯ_4 про організацію проведення в 2023 та 2024 роках обов`язкових профілактичних медичних оглядів працівниками закладу;

- журнали реєстрації особистих медичних книжок, у якому зазначені номер, серія, дата видачі книжок у 2024 році - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та в 2023 році - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ;

- поіменні списки працівників ІНФОРМАЦІЯ_4 , які повинні були пройти періодичні медичні огляди в 2023 та 2024 роках;

- акти визначення категорій працівників ІНФОРМАЦІЯ_4 , які підлягали профілактичним оглядам в 2023, 2024 роках;

- графіки проходження профілактичних оглядів працівниками ІНФОРМАЦІЯ_4 в 2023, 2024 роках;

- договори із закладами охорони здоров`я про проведення профілактичних оглядів працівників ІНФОРМАЦІЯ_4 , що були чинні в 2023, 2024 роках;

- особисті медичні книжки 2024 року ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та 2023 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Зазначені документи зберігаються в ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ).

Необхідність вилучення вказаних документів має значення для досудового розслідування, оскільки дані документи можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні. Крім того, вони необхідні для проведення судових експертиз, а також відомості, які містяться в тому числі в цих документах, стануть підставою для прийняття кінцевого процесуального рішення у даному кримінальному провадженні.

Необхідність вилучення саме оригіналів вищезазначених документів, обґрунтована тим, що до них імовірно було внесено неправдиві відомості, у зв`язку з чим з метою ідентифікації виконавців рукописних текстів, підписів у кримінальному провадженні повинна бути призначена почеркознавча експертиза. А відповідно до наказу Міністерства юстиції України №53/5 від 08.10.1998, «Про затвердження Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень», для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів надаються оригінали документів.

Не отримання тимчасового доступу до вказаних документів негативно вплине на хід проведення досудового розслідування та неможливість прийняття кінцевого рішення.

Зазначені документи не є речами, до яких заборонено доступ за ст. 161 КПК України.

Отримана інформація, надасть змогу встановити фактичні обставини та підлягатиме використанню у доказуванні, а тому вказаний захід забезпечення є доцільним, співмірним та відповідає завданням кримінального провадження.

Дане клопотання відповідає вимогам ст. 160 КПК України.

В судове засідання слідчий та прокурор не з`явились, що не перешкоджає розгляду клопотання по суті.

Суд перевірив надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, та дослідивши докази по даних матеріалах, вважає, що клопотання слід задоволити з наступних підстав.

В силу ст. 131 КПК України, одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів. А згідно ст. 132 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч.1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

У матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вищенаведена інформація має суттєве значення для встановлення місця вчинення кримінального правопорушення, обставин його вчинення, правильної кваліфікації. Іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів неможливо.

Зазначені документи не є документами, до яких заборонено доступ, відповідно до ст. 161 КПК України.

Згідно ч. 2 ст. 163 КПК України - якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Необхідність вилучення вказаних документів має значення для досудового розслідування, оскільки дані документи можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні. Крім того, вони необхідні для проведення судових експертиз, а також відомості, які містяться в тому числі в цих документах, стануть підставою для прийняття кінцевого процесуального рішення у даному кримінальному провадженні.

За наведених підстав клопотання слідчого підлягає задоволенню.

Строк тимчасового доступу до речей і документів встановити 30 днів.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 132, 160, 163-164 КПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

Клопотання задоволити.

Надати тимчасовий доступ із можливістю вилучення документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ), а саме:

- наказів директора ІНФОРМАЦІЯ_4 про організацію проведення в 2023 та 2024 роках обов`язкових профілактичних медичних оглядів працівниками закладу;

- журналів реєстрації особистих медичних книжок, у якому зазначені номер, серія, дата видачі книжок у 2024 році - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та в 2023 році - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ;

- поіменних списків працівників ІНФОРМАЦІЯ_4 , які повинні були пройти періодичні медичні огляди в 2023 та 2024 роках;

- актів визначення категорій працівників ІНФОРМАЦІЯ_4 , які підлягали профілактичним оглядам в 2023, 2024 роках;

- графіків проходження профілактичних оглядів працівниками ІНФОРМАЦІЯ_4 в 2023, 2024 роках;

- договорів із закладами охорони здоров`я про проведення профілактичних оглядів працівників ІНФОРМАЦІЯ_4 , що були чинні в 2023, 2024 роках;

- особисті медичні книжки 2024 року ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та 2023 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Виконання ухвали доручити: слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні слідчому слідчого відділення Косівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , заступнику начальника слідчого відділення Косівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області ОСОБА_6 , слідчому слідчого відділення Косівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області ОСОБА_7 , старшому слідчому слідчого відділення Косівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області ОСОБА_8 .

Строк дії ухвали - становить 30 днів з дня постановлення ухвали.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів може бути постановлена ухвала про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідча суддя: ОСОБА_1

СудКосівський районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення27.03.2025
Оприлюднено28.03.2025
Номер документу126138663
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —347/314/25

Ухвала від 17.04.2025

Кримінальне

Косівський районний суд Івано-Франківської області

КРИЛЮК М. І.

Ухвала від 17.04.2025

Кримінальне

Косівський районний суд Івано-Франківської області

КРИЛЮК М. І.

Ухвала від 17.04.2025

Кримінальне

Косівський районний суд Івано-Франківської області

КРИЛЮК М. І.

Ухвала від 17.04.2025

Кримінальне

Косівський районний суд Івано-Франківської області

КРИЛЮК М. І.

Ухвала від 17.04.2025

Кримінальне

Косівський районний суд Івано-Франківської області

КРИЛЮК М. І.

Ухвала від 04.04.2025

Кримінальне

Косівський районний суд Івано-Франківської області

КРИЛЮК М. І.

Ухвала від 03.04.2025

Кримінальне

Косівський районний суд Івано-Франківської області

КРИЛЮК М. І.

Ухвала від 27.03.2025

Кримінальне

Косівський районний суд Івано-Франківської області

КРИЛЮК М. І.

Ухвала від 27.03.2025

Кримінальне

Косівський районний суд Івано-Франківської області

КРИЛЮК М. І.

Ухвала від 27.03.2025

Кримінальне

Косівський районний суд Івано-Франківської області

КРИЛЮК М. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні