УХВАЛА
Справа № 621/2737/21
Провадження 6/621/14/25
27 березня 2025 року м. Зміїв Харківської області
Зміївський районний суд Харківської області в складі:
головуючий суддя В Філіп`єва,
секретар судового засідання А.Девятерикової,
учасники справи:
заявник (стягувач) - ОСОБА_1 ,
боржник Зміївська ТЕС ПАТ "Центренерго",
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Зміїв Харківської області за відсутності учасників справи заяву ОСОБА_1 , боржник: Зміївська ТЕС ПАТ "Центренерго", про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню
ВСТАНОВИВ:
До суду звернувся ОСОБА_2 із заявою, в якій просить визнати виконавчий лист від 11.07.2022 року у справі №621/2737/21 про стягнення з Публічного акціонерного товариства "Центренерго" на користь ОСОБА_3 моральну шкоду в розмірі 10000,00 гривень таким, що не підлягає виконанню.
В обґрунтування заяви зазначено, що постановою Полтавського апеляційного суду від 16.03.2023 року у справі №621/2737/21 стягнуто з ПАТ "ЦЕнтренерго" моральної шокоди у розмірі 10000,00 гривень. На виконання судового рішення 11.07.2022 року було видано викнавчий лист. На теперішній час у стягувача ОСОБА_3 немає жодних матеріальних претензій до боржника, оскільки ним, як стягувачем, був прощений борг у розмірі 10000,00 гривень, про стягнення якого було зазначено у постанові Полтавського апеляційного суду від 16.03.2023 року у справі №621/2737/21, в зв`язку з чим стягувачем ОСОБА_4 була подана заява до Зміївського відділу державної виконавчої служби у Чугуївському районі Харківської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про повернення виконавчих документів (виконавчих листів) без виконання.
Ухвалою Зміївського районного суду Харківської області від 24.03.2025 року заяву прийнято до розгляду та призначено судове засідання.
Учасники справи у судове засідання не з`явилися. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином, причини неявки суду не повідомили.
Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст.432 ЦПК України, суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню. Суд розглядає заяву в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.
Зважаючи на те, що всі учасники судового розгляду в засідання не з`явилися, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного:
Виконання судових рішень у цивільних справах є складовою права на справедливий суд та однією з процесуальних гарантій доступу до суду, що передбачено статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Рішенням Зміївського районного суду Харківської області від 11.07.2022 року позовну заяву ОСОБА_1 до відокремленого підрозділуЗміївська тепловаелектрична станціяПублічного акціонерноготовариства "Центренерго" про визнання незаконним та скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди, задовольнити частково. Визнано незаконнимта скасувати наказ ЗміївськоїТЕС ПАТ"Центренерго" №564-к від 09.08.2021 року про звільнення позивача з посади начальника воєнізованої охорони. Поновлено ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на посаді начальника відділу відомчої воєнізованої охорони Зміївської теплової електричної станції ПАТ "Центренерго". Стягнуто з відповідача - Зміївська ТЕС ПАТ "Центренерго", код ЄДРПОУ 05471247, юридична адреса: Харківська область, Чугуївський район, смт.Слобожанське, Балаклійське шосе,2, на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 10.08.2021 по 11.07.2022 року в сумі 402243,51 (чотириста дві тисячі двісті сорок три гривні 51 коп) гривень з відрахуванням (утриманням) при виплаті податків, обов`язкових платежів та зборів, передбачених законодавством України. Стягнуто з відповідача - Зміївська ТЕС ПАТ "Центренерго", код ЄДРПОУ 05471247, юридична адреса: Харківська область, Чугуївський район, смт.Слобожанське, Балаклійське шосе, 2, на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , моральну шкоду в розмірі 80000,00 (вісімдесят тисяч) гривень. Стягнуто з відповідача - Зміївська ТЕС ПАТ "Центренерго", код ЄДРПОУ 05471247, юридична адреса: Харківська область, Чугуївський район, смт. Слобожанське, Балаклійське шосе,2, на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , судові витрати, що складаються з витрат на професійну правничу допомогу в розмірі 26950,00 (двадцять шість тисяч дев`ятсот п`ятдесят) гривень. Стягнуто з відповідача - Зміївська ТЕС ПАТ "Центренерго", код ЄДРПОУ 05471247, юридична адреса: Харківська область, Чугуївський район, смт. Слобожанське, Балаклійське шосе, 2, на користь держави судовий збір в сумі 908,00 (дев`ятсот вісім) гривень. Допущено негайневиконання судовогорішення щодопоновлення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на посаді з 10 серпня 2021 року та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу у межах суми стягнення за один місяць (а.с. ).
Постановою Полтавського апеляційного суду від 16.03.2023 року апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Центренерго" задоволено частково. Рішення Зміївського районного суду Харківської області від 11 липня 2022 року в частині стягнення моральної шкоди змінити, зменшивши розмір моральної шкоди із 80000,00 гривень до 10000,00 гривень. В іншій частині рішення залишено без змін.
Зміївським районнимсудом Харківськоїобласті видановиконавчий листпо справі№2-717/09 (а.с. 76).
Наслідком визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, відповідно до пункту 5 частини першої статті 39Закону України«Про виконавчепровадження» є закінчення виконавчого провадження.
Відповідно до ч.ч. 1, 2, 4 ст.432ЦПК України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню. Суд визнає виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню повністю або частково, якщо його було видано помилково або якщо обов`язок боржника відсутній повністю чи частково у зв`язку з його припиненням, добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин. Про виправлення помилки в виконавчому документі та визнання його таким, що не підлягає виконанню, суд постановляє ухвалу.
Верховний Суд зазначив в постанові від 16.01.2018 по справі № 755/15479/14-ц, що підстави для визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, умовно можна поділити на дві групи: процесуально-правові та матеріально-правові. До перших відносяться обставини, що свідчать про помилкову видачу судом виконавчого листа: - видача виконавчого листа за рішенням, яке не набрало законної сили (крім тих, що підлягають негайному виконанню); - коли виконавчий лист виданий помилково за рішенням, яке взагалі не підлягає примусовому виконанню; - видача виконавчого листа на підставі ухвали суду про затвердження мирової угоди, яка не передбачала вжиття будь-яких примусових заходів або можливості її примусового виконання і, як наслідок, видачі виконавчого листа; - помилкової видачі виконавчого листа, якщо вже після видачі виконавчого листа у справі рішення суду було скасоване; - видачі виконавчого листа двічі з одного й того ж питання у разі знайдення оригіналу виконавчого листа вже після видачі його дубліката; - пред`явлення виконавчого листа до виконання вже після закінчення строку на пред`явлення цього листа до виконання. До матеріально - правових підстав відносяться встановлені ст.ст.598-609Цивільного кодексуУкраїни (надалі ЦК України) загальні підстави припинення зобов`язань.
Отже, однією з підстав для визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, є відсутність обов`язку боржника у зв`язку з його добровільним виконанням (стаття 599 ЦК України).
Відповідно до ч. 1 статті82ЦПК України обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їхніх представників.
Визнання - це повідомлення стороною чи іншими особами, що беруть участь у справі, обставин, що підтверджують наявність чи відсутність фактів, які за законом повинні доводити друга сторона чи інші особи.
Процесуальним наслідком визнання в цивільному процесі однією зі сторін факту встановленим, є набуття фактом безспірного характеру і звільнення другої сторони від його доказування.
Частинами 1-3 статті 89ЦПК України визначено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Оскільки стягувач ОСОБА_2 зазначив, що не має матеріальних претензій до боржника - ПАТ "Зміївська ТЕС", оскільки сторони врегулювали правовідношення в добровідьному порядку, заява є обгрунтованою та підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.39-40 Закону України «Про виконавче провадження», ст.ст. 432, ч.2 ст. 247, ст. ст. 260-261, 352-354 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати виконавчий лист від 11.07.2022 року, виданий Зміївським районним судом Харківської області по справі №621/2737/21, про стягнення з відокремленого підрозділу Зміївська теплова електрична станція Публічного акціонерного товариства "Центренерго" на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , моральної шкоди в розмірі 10000,00 (десять тисяч) гривень - таким, що не підлягає виконанню.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Учасники справи, а також особи, які не брали участь у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку ухвалу повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду через Зміївський районний суд Харківської області протягом п`ятнадцяти днів з дня складання повної ухвали.
Повний текст ухвали складено та підписано 27.03.2025
Суддя В. Філіп`єва
Суд | Зміївський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2025 |
Оприлюднено | 28.03.2025 |
Номер документу | 126147654 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Зміївський районний суд Харківської області
Філіп'єва В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні