ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
18.03.2025 м. Івано-ФранківськСправа № 909/679/24Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Максимів Т. В., секретар судового засідання Масловський А.Ю. розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Софтекс-ІФ" про грошові вимоги до ТОВ "КОСТАНЗА" (вх. №7948/24 від 10.09.2024) у справі
за заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробниче торгівельне об`єднання "Український національний продукт"
до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю "КОСТАНЗА"
про банкрутство
за участю:
1.Представник боржника - Серт Олександр Володимирович,
2.Представник кредитора ТОВ "Галінтеренерго"- Бабій Андрій Миколайович,
3.Представник кредитора ТОВ "Львівенергоресурс" - Куриленко Олександра Артемівна,
4.Представник кредитора Karpaty Chemical B.V. - Бабій Володимир Вікторович,
5.Представник кредитора ПрАТ НЕК "Укренерго" - Карплюк Павло Миколайович,
6.Представник кредитора КП "Калуська енергетична компанія" - Бондар Роман Вікторович,
7.Представник кредитора ТОВ "Газорозподільні мережі України"- Сенів Ольга Василівна,
8.Представник кредитора АТ "Прикарпаттяобленерго"- Курник Оксана Андріївна,
9.Представник кредитора ТОВ "Нафтогаз Трейдинг" - Саранюк Василь Миколайович,
10.Представники кредитора Калуського відділу ДВС - Куйбіда Оксана Ігорівна, 11.Представник кредитора ДП "Укрвугілля"- Царенко Євген Петрович,
12. Представник кредитора ТОВ "Карпатнафтохім"- Марчак Мирослав Петрович, Серпутько Ярослав Сергійович,
13.Представник кредитора ТОВ "Інтел Енерго" - Бешуля Костянтин Сергійович,
14.Представник кредитора ГУ ДПС в Івано-Франківській області - Гаврилець Олексій Богданович
встановив: Товариство з обмеженою відповідальністю "Виробниче торгівельне об`єднання "Український національний продукт" звернулося до Господарського суду Івано-Франківської області з заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "КОСТАНЗА".
13.08.2024 суд постановив, зокрема відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "КОСТАНЗА"; оприлюднити на офіційному вебпорталі судової влади України оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "КОСТАНЗА" .
14.08.2024 о 16:24 на офіційному вебпорталі судової влади України опубліковано оголошення за номером публікації 73838 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність Товариства з обмеженою відповідальністю "Костанза".
10.09.2024 Товариство з обмеженою відповідальністю "Софтекс-ІФ" подало заяву про грошові вимоги до ТОВ "КОСТАНЗА" в сумі 26 386 грн 94 коп. (вх. №7948/24).
15.10.2025 суд постановив подану ТОВ "Софтекс-ІФ" заяву прийняти до розгляду в попередньому засіданні.
07.01.2025 арбітражний керуючий подав Повідомлення про результати розгляду грошових вимог ТОВ "Софтекс-ІФ" вх.№202/25.
18.03.2025 в попереднє судове засідання заявник не з"явився, причин нез"явлення суду не повідомив; представник боржника та присутні в судовому засіданні 18.03.2025 представники кредиторів щодо розгляду грошових вимог без участі заявника та їх задоволення не заперечили.
Розглянувши заяву ТОВ "Софтекс-ІФ" про грошові вимоги до боржника, заслухавши представника боржника, дослідивши матеріали заяви, суд зазначає таке.
Згідно з ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до положень статті 1 Кодексу України з процедур банкрутства, грошовим зобов`язанням є зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України.
Отже, законодавцем не обмежено перелік підстав, з яких виникають грошові зобов`язання боржника перед кредиторами. Такими підставами можуть бути укладені боржником договори (правочини), грошові зобов`язання зі сплати податків та зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, які виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти, позики тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях.
До грошових зобов`язань боржника законодавець також відносить будь-які виражені у грошовій формі зобов`язання, які виникають в силу інших підстав, передбачених законодавством, за винятком неустойки (штрафу, пені) та інших фінансових санкцій, визначених на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника-юридичної особи, що виникли з такої участі (абзац 5 частини першої статті 1 КУзПБ).
Абзац 11 ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства визначає, що кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника, а також адміністратор за випуском облігацій, який відповідно до Закону України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки" діє в інтересах власників облігацій, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.
Згідно з ч.1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
В межах встановленого ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства строку до суду з кредиторськими вимогами до боржника звернувся кредитор - ТОВ "Софтекс-ІФ".
Зі змісту ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства вбачається, що кредитор, звертаючись до господарського суду з відповідною заявою, самостійно визначає розмір своїх кредиторських вимог, підтверджує їх відповідними документами. До обов`язків суду при розгляді відповідних заяв входить саме перевірка їх обґрунтованості та наявності документів, що підтверджують відповідні вимоги.
Завданням господарського суду у попередньому засіданні є перевірка заявлених до боржника грошових вимог конкурсних кредиторів, які можуть підтверджуватися або первинними документами (угодами, накладними, рахунками, актами виконаних робіт тощо), що свідчать про цивільно-правові відносини сторін та підтверджують заборгованість боржника перед кредитором, або рішенням юрисдикційного органу, до компетенції якого віднесено вирішення такого спору.
Як вбачається з поданої заяви, 27.04.2024 ТОВ "Софтекс -ІФ" та ТОВ "КОСТАНЗА" уклали договір про постачання програмної продукції у вигляді доступу до онлайн-сервісів та оновлень № OU-004350/113 (далі - договір), відповідно до пункту 1.1. якого предметом договору є поставка постачальником програмної продукції покупцю згідно додатку №1 у вигляді доступу до онлайн -сервісів та оновлень автоматизованих систем (Програмна продукція).
Відповідно до п.4.3. договору, оплата Програмної продукції здійснюється покупцем шляхом оплати на підставі рахунків постачальника після підписання Акта приймання - передачі Програмної продукції в електронному вигляді.
Цей договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами та діє до 31.12.2024, але в будь якому випадку до повного виконання сторонами своїх зобов"язань згідно договору (п.6.1.).
На виконання умов договору заявник надав боржнику доступ до онлайн -сервісів та оновлень автоматизованих систем на суму 20 100 грн 00 коп., що підтверджується підписаними сторонами актами приймання -передачі Програмної продукції в електронному вигляді № СФ-409 від 31.05.2024, №СФ-371 від 10.06.2024, №СФ-498 від 30.06.2024, № СФ-455 від 08.07.2024, №СФ-543 від 09.08.2024, копії яких долучені до поданої заяви.
В порушення умов договору боржник надані послуги не оплатив, внаслідок чого виникла заборгованість в сумі 20 100 грн 00 коп.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України, договір є підставою виникнення цивільних прав та обов`язків. Цивільні права і обов`язки виникають як з передбачених законом договорів, так і з договорів, не передбачених законом, але таких, що йому не суперечать.
Договір, відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України, є обов`язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Цивільного Кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
За своєю правовою природою укладений між сторонами договір є договором про надання послуг.
Відповідно до ст. 901 Цивільного кодексу України передбачено, що за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Суд зазначає, що згідно з договором про надання послуг важливим є не сам результат, а дії, які до нього призвели. З урахуванням наведених особливостей необхідно зазначити, що стаття 177 Цивільного кодексу України серед переліку об`єктів цивільних прав розглядає послугу як самостійний об`єкт, при цьому її характерною особливістю, на відміну від результатів робіт, є те, що послуга споживається замовником у процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності виконавцем. Тобто, характерною ознакою послуги є відсутність результату майнового характеру, невіддільність від джерела або від одержувача та синхронність надання й одержання послуги.
Згідно з ч. 1 ст. 903 Цивільного кодексу України встановлено, що якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
Якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін) - ст. 530 Цивільного кодексу України.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 611 Цивільного кодексу України У разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом п.3. ч.1.ст.611 ЦК України.
Згідно з ч. 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з врахуванням встановлено індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності (ст.86 ГПК України).
Факт порушення боржником свого зобов`язання щодо оплати наданих послуг підтверджується матеріалами справи, визнаний арбітражним керуючим та не заперечується боржником, тому грошові вимоги заявника в сумі 20 100 грн 00 коп. обґрунтовані та належать до визнання.
Суд, враховуючи суму заборгованості та настання строку оплати наданих послуг, перевірив правильність нарахування кредитором 3 % річних за період з 01.06.2024 до 13.08.2024 в сумі 74 грн 74 коп. та інфляційних втрат за період червень 2024 року - липень 2024 року в сумі 156 грн 20 коп. та визнає їх згідно із розрахунком кредитора, який є обґрунтованим та арифметично правильним.
Крім того, Товариство з обмеженою відповідальністю "Софтекс-ІФ" за подання заяви про грошові вимоги кредитора до боржника сплатило судовий збір в сумі 6056 грн відповідно до платіжної інструкції №3940 від 09 вересня 2024 року, який також належить до визнання.
Черговість задоволення вимог кредиторів визначена статтею 64 Кодексу України з процедур банкрутства.
Згідно з абз. 5 п. 1 ч. 1 зазначеної вище норми, у першу чергу задовольняються: витрати, пов`язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства, у четверту чергу задовольняються вимоги кредиторів, не забезпечені заставою.
За наведених обставин та правових норм, грошові вимоги ТОВ "Софтекс-ІФ" до боржника ТОВ "КОСТАНЗА" суд визнає в сумі 20 330 грн 94 коп., які належать внесенню розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів ТОВ "КОСТАНЗА" в четверту чергу та 6056 грн витрат на оплату судового збору в першу чергу.
В судовому засіданні 18.03.2025 суд проголосив вступну та резолютивну частини цієї ухвали.
Керуючись ст. 1, 2, 60, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Софтекс-ІФ" про грошові вимоги до ТОВ "КОСТАНЗА" в сумі 26386 грн 94 коп. (вх. №7948/24 від 10.09.2024) задовольнити.
Визнати грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Софтекс-ІФ" (вул. Короля Данила, буд.30-А, кв. офіс 4, м.Івано-Франківськ, 76018, код 33645180) до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "КОСТАНЗА" (вул.Велика Васильківська, буд.114, офіс 1, м.Київ, 03150, код ЄДРПОУ 39822094), які належать до задоволення та внесення до реєстру вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "КОСТАНЗА" в четверту чергу в сумі 20 330 (двадцять тисяч триста тридцять) грн 94 коп., а також 6056 (шість тисяч п"ятдесят шість) грн витрат на оплату судового збору у першу чергу.
Розпоряднику майна Товариства з обмеженою відповідальністю "КОСТАНЗА" :
- внести до реєстру вимог кредиторів відомості про кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов`язаннями, черговість задоволення кожної вимоги.
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її прийняття та може бути оскаржена у порядку та строки, визначені статтями 256, 257 Господарського процесуального кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства.
Ухвала не може бути оскаржена окремо від ухвали господарського суду, постановленої за результатами попереднього засідання.
Дата підписання: 27.03.2025
Суддя Т.В. Максимів
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2025 |
Оприлюднено | 28.03.2025 |
Номер документу | 126149100 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні