Постанова
від 24.03.2025 по справі 924/776/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29607, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"24" березня 2025 р.Справа № 924/776/24м. Хмельницький

Господарський суд Хмельницької області у складі судді Виноградової В.В., розглянувши матеріали справи

за заявою комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради

про банкрутство комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради

за участю представників:

Головного управління ДПС у Хмельницькій області: Щавінська Т.А. - згідно із витягом ЄДРЮОФОПГФ

АТ Національна акціонерна компанія Нафтогаз України: Саранюк В.М. згідно довіреності від 12.12.2023

розпорядника майна: Гриценко І.І.

боржника: не з`явився

Теофіпольської селищної ради: Віркун Т.В. - згідно із витягом ЄДРЮОФОПГФ

Постанова виноситься 24.03.2025, оскільки підсумкове засідання 27.01.2025 відкладалося на 12.02.2025, 19.02.2025, 12.03.2025, 24.03.2025.

У засіданні оголошено скорочену (вступну і резолютивну частини) постанову.

встановив: ухвалою Господарського суду Хмельницької області від 07.10.2024, зокрема, відкрито провадження у справі про банкрутство комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради (вул. Свободи, буд. 25, смт Теофіполь, Хмельницький район, Хмельницька область; код 14151286); введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника; введено процедуру розпорядження майном боржника строком на 170 календарних днів та призначено розпорядника майна - арбітражного керуючого Гриценка І.І.; вжито заходи щодо забезпечення вимог кредиторів; призначено попереднє засідання суду на 28.11.2024.

На виконання вищезазначеної ухвали суду з метою виявлення кредиторів боржника 22.01.2024 здійснено офіційне оприлюднення повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради за номером публікації 74229.

За визначенням ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника, а також адміністратор за випуском облігацій, який відповідно до Закону України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки" діє в інтересах власників облігацій, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на за явлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

На адресу суду від Акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" 29.10.2024 надійшла заява з грошовими вимогами до боржника загальний розмір яких складає 557482,02 грн, з них 139140,61 грн пені, 67617,05 грн 3% річних, 348622,36 грн інфляційних втрат, 2102,00 грн витрат на сплату судового збору у справах позовного провадження та також 48440 грн судового збору за подання заяви з грошовими вимогами.

Ухвалою Господарського суду Хмельницької області від 01.10.2024 заяву АТ "НАК Нафтогаз України" з грошовими вимогами до боржника призначено до розгляду в судовому засіданні, зобов`язано розпорядника майна боржника розглянути заяву АТ "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" (від 29.10.2024) з грошовими вимогами до боржника і надати суду документально підтвердженні та нормативно обґрунтовані письмові пояснення щодо визнання або відхилення кредиторських вимог Акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України".

Ухвалою суду від 09.12.2024 заяву Акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" з грошовими вимогами до боржника в розмірі 557482,02 грн задоволено. Визнано грошові вимоги Акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" до боржника - комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради в сумі 562326,82 грн, з яких: 418341,41 грн (11710,08 грн 3% річних, 1944,28 грн інфляційних втрат, 6453,97 грн витрат на сплату судового збору у позовному провадженні) четверта черга задоволення вимог кредиторів, 139140,61 грн (пеня) шоста черга задоволення вимог кредиторів та 4844,80 грн (витрати по сплаті судового збору за подану заяву) перша черга задоволення вимог кредиторів.

Від Головного управління ДПС у Хмельницькій області на адресу суду надійшла заява (з врахуванням уточнення) з грошовими вимогами до боржника в розмірі 539389,11 грн, з яких 26499,16 грн. основний платіж, 402638,49 грн штрафні санкції, 110251,46 грн пеня.

Ухвалою суду від 11.11.2024 заяву Головного управління ДПС у Хмельницькій області (від 04.11.2024) з грошовими вимогами до боржника прийнято до розгляду в попередньому засіданні господарського суду, зобов`язано розпорядника майна боржника розглянути заяву Головного управління ДПС у Хмельницькій області (від 04.11.2024) з грошовими вимогами до боржника і надати суду документально підтвердженні та нормативно обґрунтовані письмові пояснення щодо визнання або відхилення кредиторських вимог Головного управління ДПС у Хмельницькій області.

Ухвалою суду від 10.12.2024 заяву Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області з грошовими вимогами до боржника в розмірі 539389,11 грн задоволено. Визнано грошові вимоги Головного управління ДПС у Хмельницькій області до боржника - комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради в сумі 539389,11 грн, з яких: з яких: 26499,16 грн (основний платіж) - 3 черга задоволення вимог кредиторів, 512889,95 грн (402638,49 грн штрафні санкції, 110251,46 грн пеня) - 6 черга задоволення вимог кредиторів, а також 6056,00 грн витрат по сплаті судового збору - перша черга задоволення вимог кредиторів.

Від розпорядника майна надійшли повідомлення про результати розгляду вимог кредиторів, а саме: АТ "НАК "Нафтогаз України" на суму 562327,62 грн та ГУ ДПС у Хмельницькій області на суму 539389,11 грн.

Ухвалою суду від 10.12.2024 визначено розмір та перелік визнаних судом вимог кредиторів до боржника, що підлягають внесенню розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради, а саме: грошові вимоги Акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" в сумі 562326,82 грн, з яких: 418341,41 грн (11710,08 грн 3% річних, 1944,28 грн інфляційних втрат, 6453,97 грн витрат на сплату судового збору у позовному провадженні) - четверта черга задоволення вимог кредиторів, 139140,61 грн (пеня) - шоста черга задоволення вимог кредиторів та 4844,80 грн (витрати по сплаті судового збору за подану заяву) - перша черга задоволення вимог кредиторів, грошові вимоги Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області в сумі 539389,11 грн, з яких: 26499,16 грн. (основний платіж) - третя черга задоволення вимог кредиторів, 512889,95 грн. (штрафні санкції, пеня) - шоста черга задоволення вимог кредиторів, 6056,00 грн витрат по сплаті судового збору за подану заяву - перша черга задоволення вимог кредиторів; визначено дату проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів 30.12. 2024; призначено підсумкове засідання на 27.01.2025. Підсумкове засідання відкладалось на 12.02.2025, 19.02.2025, 12.03.2025, 24.03.2025.

Арбітражним керуючим Гриценком І.І. надіслано суду звіти розпорядника майна КП "Тепловик" Теофіпольської селищної ради від 07.11.2024, від 20.11.2024, уточнений звіт від 20.11.2024, звіти розпорядника (уточнені), звіт за жовтень від 21.01.2025, звіт за листопад від 21.01.2025, звіт за грудень від 21.01.20205, звіт за січень від 07.02.2025.

У зазначених звітах, зокрема, повідомлено, що з метою виявлення активів боржника направлено запити до відповідних установ та отримано відповіді; розпорядником майна за участі боржника розглянуто грошові вимоги кредиторів, що були заявлені в конкурсній процедурі (АТ НАК "Нафтогаз України, ГУ ДПС в Хмельницькій області), про проведення інвентаризації, визначено вартість активів, розмір дебіторської заборгованості, відсутність залишку коштів на рахунках; зроблено висновок, що фінансово-майновий стан боржника має ознаки критичної неплатоспроможності, а задоволення вимог кредиторів можливе лише через ліквідаційну процедуру.

Також розпорядником майна надіслано суду матеріали інвентаризації (протокол інвентаризаційної комісії від 24.10.2024, інвентаризаційні описи необоротних активів, запасів, акти про результати інвентаризації грошових коштів, про результати розрахунків з дебіторами і кредиторами, інвентаризації наявності зареєстрованого (пайового) капіталу, аналіз фінансово-майнового стану (уточнений), повідомлення про розгляд вимог кредиторів, аналіз (від 24.01.2025) фінансово-майнового стану (підсумковий).

31.12.2024 від Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області на адресу суду надійшла заява (від 31.12.2024) про грошові вимоги кредитора до боржника, в якій просить визнати кредиторські вимоги до боржника на загальну суму 549889,31 грн, які виникли як загальний обрахунок капіталізованих платежів перед ГУ ПФУ внаслідок отримання травми працівником боржника внаслідок нещасного випадку на виробництві. Ухвалою суду від 14.01.2025 зазначену заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області прийнято до розгляду в засіданні суду, яке призначене на 27.01.2025 та в подальшому відкладалось. Розпорядником майна надіслано повідомлення про розгляд вимог кредиторів від 14.01.2025 в якому зазначив про відповідність грошових вимог ГУ ПФУ в Хмельницькій області.

17.01.2025 на адресу суду від розпорядника майна арбітражного керуючого Гриценка І.І. надійшли, зокрема, матеріали проведення зборів кредиторів (протокол зборів кредиторів КП "Тепловик" Теофіпольської селищної ради від 10.01.2025, клопотання розпорядника майна про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого Гриценка І.І.).

Також, 24.01.2025 від арбітражного керуючого Гриценка І.І. надійшов аналіз фінансово-майнового стану (підсумковий) (від 24.01.2025) .

Від боржника, 26.01.2025 надійшли пояснення у справі (від 26.01.2025), в яких просить незадовільняти подані арбітражним керуючим клопотання про визнання боржника банкрутом, про відкриття ліквідаційної процедури, призначення арбітражного керуючого Гриценка І.І. ліквідатором та призначити загальні збори кредиторів КП "Тепловик" для розгляду питання про процедуру санації боржника.

Ухвалою суду від 27.01.2025 задоволено клопотання представника Теофіпольської селищної ради Віркун Т.В. (від 24.01.2025) про залучення до участі у справі №924/1354/22 в якості представника власника боржника-комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради .

Розпорядником майна на адресу суду направлено повідомлення від 06.02.2025 про збори кредиторів з порядком денним щодо розгляду проекту санації КП "Тепловик" Теофіпольської селищної ради, заяву Теофіпольської седищної ради про участь у санації від 03.02.2025, заяву - пропозицію Теофіпольської селищної ради (від 05.02.2025) щодо можливості погашення боргу до 01.06.2025, без врахування неустойки.

17.02.2025 від розпорядника майна надійшов протокол зборів кредиторів КП "Тепловик" Теофіпольської селищної ради від 14.02.2025, яким не схвалено та відхилено план санації боржника та зобов`язано скликати комітет кредиторів.

17.02.2025 від кредитора акціонерне товариство Національна акціонерна компанія Нафтогаз України на адресу суду надійшла, зокрема, вимога про скликання комітету кредиторів (від 17.02.2025).

Від кредитора акціонерного товариства Національна акціонерна компанія Нафтогаз України 07.03.2025 надійшло клопотання, в якому з огляду на рішення комітету кредиторів від 03.03.2025, просить скоротити процедуру розпорядження майном боржника, визнати боржника банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру, ліквідатором боржника призначити Перепелицю В.В. та залишити без розгляду клопотання про призначення арбітражного керуючого Гриценка І.І. ліквідатором боржника.

До клопотання долучено протокол засідання комітету кредиторів КП "Тепловик" Теофіпольської селищної ради від 03.03.2025, відповідно до якого, зокрема, було вирішено звернутися до Господарського суду Хмельницької області з клопотанням про скорочення процедури розпорядження майном, визнати боржника банкрутом, відкрити відносно боржника ліквідаційну процедуру, звернутись до суду з клопотанням про призначення ліквідатором у справі арбітражного керуючого Перепелицю В.В., уповноважити голову комітету кредиторів подати відповідні заяви до суду.

На адресу суду 03.03.2025 від арбітражного керуючого Перепелиці Василя Володимировича, надійшла заява (від 27.02.205) арбітражного керуючого про участь у справі про банкрутство, в якій арбітражний керуючий надав згоду на участь в справі №924/776/24 в якості розпорядника майна/керуючого санацією/ліквідатора.

Від Теофіпольської селищної ради надійшли додаткові пояснення у справі (від 18.03.2025), в яких посилаючись, зокрема, на договір №122/1340 про організацію взаєморозрахунків від 23.12.2021 стверджує, що грошові вимоги АТ "НАК "Нафтогаз України" до боржника повинні бути змінені, оскільки не відповідають дійсності.

Від арбітражного керуючого Гриценка І.І. на адресу суду надійшло повідомлення (уточнене) про розгляд вимог кредитора (від 19.03.2025), в якому розпорядник майна, з огляду на виявлення договору №122/1340 про організацію взаєморозрахунків від 23.12.2021, вважає за необхідне переглянути суму вимог АТ "НАК "Нафтогаз україни", які підлягають включенню до реєстру вимог кредиторів в наступній черговості: 4844,80 грн перша черга; 108,33 грн четверта черга; 26308,99 грн шоста черга.

Представник кредитора - АТ "НАК "Нафтогаз України" висловив заперечення щодо вищенаведених дій розпорядника майна, звертаючи увагу на їх безпідставності. Також у письмових поясненнях (від 14.03.2025, від 17.03.2025), посилаючись зокрема на чинність ухвали суду від 09.12.2024, якою визнано грошові вимоги АТ "НАК "Нафтогаз України" зазначає, що арбітражний керуючий намагається домогтися змінити та переоцінити обставини, факти встановлені судом, їх правову оцінку, крім того, вважає, що договір від 23.12.2021 №122/1340 жодним чином не впливає на грошові вимоги кредитора, заявлені у даній справі.

З приводу зазначеного, судом враховується, що положення Кодексу України з процедур банкрутства не містять повноважень, процедури подання розпорядником майна уточненого повідомлення про розгляд вимог кредиторів за наявності чинної ухвали суду якою визнано грошові вимоги кредитора до боржника, які попередньо були визнані розпорядником майна, та, відповідно, розгляду судом таких повідомлень і перегляду визнаних грошових вимог.

Відповідно до ч. 1 ст. 49 Кодексу України з процедур банкрутства у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації) або закривається провадження у справі.

Частиною 3 ст. 49 Кодексу України з процедур банкрутства регламентовано, що у підсумковому засіданні господарський суд ухвалює одне з таких судових рішень, зокрема: ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому цим Кодексом; постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство.

Завдання підсумкового засідання суду полягає у з`ясуванні ознак банкрутства та наявності можливості визначення наступної судової процедури і подальшого здійснення провадження у справі (аналогічна правова позиція викладена у постанові Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 22.04.2021 у справі №918/420/16, від 08.06.2022 у справі №904/6691/20).

У свою чергу, наявність підстав для прийняття відповідного рішення, передбаченого ч. 3 ст. 49 Кодексу України з процедур банкрутства, встановлюється методом дослідження вчинених розпорядником майна дій, визначених ч. 3 ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства, під час процедури розпорядження майном.

Частиною 1 ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що під розпорядженням майном розуміється система заходів щодо нагляду та контролю за управлінням і розпорядженням майном боржника з метою забезпечення збереження, ефективного використання майнових активів боржника, здійснення аналізу його фінансового стану, а також визначення наступної процедури (санації чи ліквідації).

Частиною 3 ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено обов`язки розпорядника майна під час процедури розпорядження майном, зокрема, проведення аналізу фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності боржника та становища на ринках боржника; виявлення (за наявності) ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства.

Так, розпорядником майна надано звіти про виконану роботу в процедурі розпорядження майном боржника за період з листопада 2024 року по січень 2025, зокрема щодо вчинення дій по виявленню майна боржника, розгляд грошових вимог кредиторів.

У звітах розпорядником майна зазначено, що вимоги щодо виплати заробітної плати відсутні, встановити суми заборгованості з виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів та відшкодування шкоди заподіяної здоров`ю та життю громадян не можливо; загальна сума заявлених кредиторських вимог складає 2270565,79 грн. Повідомлено, що з метою виявлення активів боржника було направлено запити до установ, які реєструють майно та майнові права.

У відповідь на запити розпорядника майна отримано інформацію, зокрема про наявність в КП "Тепловик" Теофіпольської селищної ради: нерухомого майна, а саме три земельні ділянки на праві постійного користування (згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно); однієї одиниці транспортних засобів - легковий автомобіль ЛУАЗ 969 ДНЗ 2753 ХМА (згідно повідомлення регіонального сервісного центру РСЦ МВС в Хмельницькій області); одна одиниця сільськогосподарської техніки-самохідне шасі Т-16 (згідно повідомлення Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів); про наявну дебіторська заборгованість за розрахунками з бюджетом в розмірі 55,5 тис. грн., надання акту опису податкової застави, до якого увійшло дві одиниці рухомого майна: самохідне шасі Т-16 та легковий автомобіль ЛУАЗ 969 ДНЗ 2753 ХМА (згідно повідомлення Головного управління ДПС у Хмельницькій області); про відсутність: цивільних повітряних суден (згідно повідомлення Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України); діючих ліцензій (згідно повідомлення Державної інспекції архітектури та містобудування України); спеціальних дозволів на користування надрами відсутні (згідно повідомлення Державної служби геології та надр України); чинних ліцензій (згідно повідомлення Державної служби України з безпеки на транспорті); зерна на зернових складах (згідно повідомлення ДП Держреєстри України); повітряних суден (згідно повідомлення Управління підтримання льотної придатності); зареєстрованих тварин (згідно повідомлення ДП "Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин"); спеціальних дозволів (згідно повідомлення Державного агентства водних ресурсів України); серед власників пакетів голосуючих акцій (згідно повідомлення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України); об`єктів державного майна на балансі (згідно повідомлення РВ ФДМУ по Вінницькій та Хмельницькій областях); дозволів користування надрами (згідно повідомлення Державна служба геології та надр України); зареєстрованого залізничного транспорту (згідно повідомлення АТ "Укрзалізниця" Філія "Головний інформаційно-обчислювальний центр); риболовних суден (згідно повідомлення Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм); великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, підіймальних споруд, парових і водогрійних котлів, посудин, що працюють під тиском, трубопроводів пари та гарячої води (згідно повідомлення Головного управління держпраці у Хмельницькій області). Зазначено крім того, що згідно повідомлення Хмельницького центру зайнятості за КП "Тепловик" Теофіпольської селищної ради заборгованість відсутня; згідно повідомлення Відділу примусового виконання рішень ЦМУ МЮ (м. Київ) за КП "Тепловик" Теофіпольської селищної ради на примусовому виконанні перебувають п`ять рішень; згідно повідомлення Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області за КП "Тепловик" Теофіпольської селищної ради земельні ділянки відсутні; згідно повідомлення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області заборгованість зі сплати страхових внесків, фінансових санкцій та пені на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування за КП "Тепловик" Теофіпольської селищної ради відсутня.

Повідомлено про проведену інвентаризацію активів боржника, за результатами якої визначено загальну вартість необоротних активів в сумі 33594,87 грн, розмір дебіторської заборгованості - 55382,40 грн, відсутність коштів на рахунках, відсутність іншого майна.

Зроблено висновок, що фінансово - майновий стан КП "Тепловик" Теофіпольської селищної ради має ознаки критичної неплатоспроможності, відновлення платоспроможності боржника не можливе, задоволення вимог кредиторів можливе лише в ліквідаційні процедурі.

Згідно з абз. 11 ч. 3 ст. 44 Кодексу розпорядник майна зобов`язаний не пізніше двох місяців з дня відкриття провадження у справі про банкрутство провести інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість.

Розпорядником майна надано докази проведення інвентаризації майна боржника (протокол інвентаризаційної комісії від 24.10.2024, інвентаризаційний опис необоротних активів від 24.10.2024, інвентаризаційний опис запасів від 24.10.2024, акт про результати інвентаризації грошових коштів від 24.10.2024, акт про результати звірки розрахунків з дебіторами і кредиторами від 24.10.2024, акт інвентаризації наявності зареєстрованого (пайового) капіталу від 24.10.2024) в яких зазначено балансову вартість необоротних активів 33594,87 грн, дебіторська заборгованість 55382,40 грн, кредиторська заборгованість 2711810,41 грн, відсутність коштів на рахунках.

Розпорядником майна складено аналіз фінансового-майнового стану КП "Тепловик " Теофіпольської селищної ради, в якому зокрема зроблено висновок, що фінансовий стан боржника має ознаки критичної неплатоспроможності (зупинення платежів, що триває понад три місяці, наявність значної суми непогашених боргових зобов`язань, строк сплати яких настав, наявність значної суми непогашених штрафів пені, визнаних судовими рішеннями), про відсутність можливості відновлення платоспроможності боржника та можливість задоволення вимог кредиторів тільки в ліквідаційній процедурі.

Отже, з врахуванням наведеного, згідно поданого звіту розпорядника майна та проведеного ним фінансового аналізу, зобов`язання, тобто борги перед кредиторами перевищують загальну суму активів боржника на дату проведення аналізу, фінансовий стан підприємства має ознаки поточної неплатоспроможності та відповідає законодавчому визначенню боржника, який не спроможний виконати свої грошові зобов`язання перед кредиторами. Арбітражний керуючий вважає, що відновлення платоспроможності боржника не можливе, задоволення вимог кредиторів можливе лише за рахунок коштів отриманих від повернення та реалізації майна боржника в ліквідаційній процедурі у разі його виявлення.

Щодо зацікавленості підприємством сторонніми інвесторами (санаторами) судом враховується, що Теофіпольська селищна рада в листі від 24.01.2025 №122/02-33, як засновник боржника, виявила бажання здійснити погашення вимог кредиторів у межах проведення процедури санації.

Розпорядником майна арбітражним керуючим Гриценком І.І. було складено план санації КП "Тепловик" Теофіпольської селищної ради від 05.02.2025. Розгляд проекту даного плану санації було включено до порядку денного зборів кредиторів.

Відповідно до протоколу зборів кредиторів КП "Тепловик" Теофіпольської селищної ради від 14.02.2025 кредиторами план санації не схвалено.

При цьому відповідно до ч. 7 ст. 52 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд постановляє ухвалу про затвердження плану санації боржника, якщо: план санації схвалений всіма класами конкурсних кредиторів, розмір та/або порядок задоволення вимог яких змінені планом санації порівняно з умовами, які були б застосовані у разі введення процедури ліквідації; план санації схвалений класом забезпечених кредиторів; розмір задоволених вимог кредиторів, які проголосували проти схвалення плану санації, не буде меншим у процедурі санації, ніж розмір вимог, який був би задоволений у разі введення процедури ліквідації.

Судом враховано та матеріали справи свідчать, що арбітражним керуючим вжито можливих заходів для виявлення майна боржника. Недостатність майна, за рахунок якого можна було б відновити платоспроможність боржника підтверджується відповідними листами, довідками, витребуваними розпорядником майна та наявними в матеріалах справи.

Крім того, відповідно до абз. 8 ч. 3ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства розпорядник майна зобов`язаний скликати збори і комітет кредиторів та організовувати проведення їх засідань.

Протягом 10 днів з дня постановлення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду розпорядник майна письмово повідомляє кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів, уповноважену особу працівників боржника та уповноважену особу засновників (учасників, акціонерів) боржника про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення (абз. 1 ч. 1 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства).

Частиною 5 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення, зокрема про: визначення кількісного складу та обрання членів комітету кредиторів; звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство; інші питання, передбачені цим Кодексом, у тому числі віднесені до компетенції комітету кредиторів.

Протокольне рішення зборів кредиторів про утворення та склад комітету кредиторів подається до господарського суду (ч. 7 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства).

Згідно з наявним у матеріалах справи протоколом зборів кредиторів, збори кредиторів відбулись 10.01.2025.

Як вбачається з протоколу зборів кредиторів від 10.01.2025, було прийнято рішення зобов`язати арбітражного керуючого звернутись до Господарського суду Хмельницької області з клопотанням про визнання КП "Тепловик" Теофіпольської селищної ради банкрутом, про відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором арбітражного керуючого Гриценка І.І.

В подальшому відповідно до рішення зборів кредиторів КП "Тепловик" Теофіпольської селищної ради, оформленого протоколом від 14.02.2025, кредиторами було не схвалено план санації, зобов`язано розпорядника майна скликати комітет кредиторів із визначеним переліком питань порядку денного.

Відповідно до протоколу засідання комітету кредиторів від 03.03.2025, комітетом кредиторів прийнято рішення про звернення до Господарського суду Хмельницької області з клопотанням про скорочення процедури розпорядження майном боржника, визнання КП "Тепловик" Теофіпольської селищної ради банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, про призначення ліквідатором арбітражного керуючого Перепелицю В.В. та залишення без розгляду раніше поданого клопотання про призначення ліквідатором ГриценкаІ.І. та уповноважено представника АТ "НАК "Нафтогаз" звернутися до суду з відповідними клопотаннями.

Від представника кредитора АТ "НАК "Нафтогаз України" 07.03.2025 надійшло клопотання, в якому з огляду на рішення комітету кредиторів від 03.03.2025 просив, зокрема, визнати КП "Тепловик" Теофіпольської селищної ради банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру, ліквідатором боржника призначити Перепелицю В.В. та залишити без розгляду клопотання про призначення ліквідатором арбітражного керуючого Гриценка І.І..

Представники кредиторів в засіданні підтримали вищезазначені прийняті рішення.

Відповідно до ч.1 ст. 58 Кодексу України з процедур банкрутства у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру. Суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов`язаний здійснити ліквідацію боржника. Цей строк не може перевищувати 12 місяців.

Дослідивши матеріали справи, господарський суд прийшов до висновку, що майновий та фінансовий стан боржника підтверджує той факт, що останній не в змозі самостійно ліквідувати борг перед кредиторами, а тому погашення заборгованості має відбуватися не інакше, як через процедуру ліквідації відповідно до норм Кодексу України з процедур банкрутства. Неспроможність боржника задовольнити визнані грошові вимоги кредиторів підтверджено матеріалами справи.

З огляду на викладене, рішення зборів кредиторів та комітету кредиторів, суд вважає за належне припинити процедуру розпорядження майном комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради (30602, Хмельницька обл., Хмельницький р-н, смт. Теофіполь, вул. Свободи, буд. 25, код 14151286) та повноваження арбітражного керуючого Гриценка Ігоря Івановича як розпорядника майна, визнати банкрутом комунальне підприємство "Тепловик" Теофіпольської селищної ради та відкрити ліквідаційну процедуру на строк, що не може перевищувати 12 місяців.

З дня ухвалення господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов`язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов`язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов`язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Кодексом; скасовуються арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, члени виконавчого органу (керівник) банкрута звільняються з роботи у зв`язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (органу, уповноваженого управляти майном) майна банкрута (ч. 1 ст. 59 Кодексу).

Разом з тим, судом враховується, що зняття заборон та арештів із майна боржника в порядку ст. 59 КУзПБ є безумовним, стосується будь-яких органів і посадових осіб, у тому числі реєстраційних та правоохоронних органів. (Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 14.03.2018 у справі № Б-5022/1359/2011).

Враховуючи зазначене суд дійшов висновку про скасування всіх арештів, накладених на майно комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради та інших обмежень щодо розпорядження майном боржника.

Згідно з частиною 1 ст.60 Кодексу України з процедур банкрутства, у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Кодексом, з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України.

До суду 17.01.2025 від арбітражного керуючого Гриценка І.І. надійшло клопотання (від 17.01.2025) про участь у справі як ліквідатором КП "Тепловик" Теофіпольської селищної ради, в якій він відповідно до рішення зборів кредиторів просить суд призначити його ліквідатором боржника.

Також 07.03.2025 на адресу суду від арбітражного керуючого Перепелиці В.В. надійшла заява (від 27.02.2025) про участь у справі про банкрутство, в якій зазначає що не підпадає під обмеження встановлені Кодексом України з процедур банкрутства. Наявність права на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) підтверджено копією свідоцтва №1356 від 22.07.2013.

Суд звертає увагу, що відповідно до вимог абз. 2 ч. 1 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства, арбітражний керуючий для виконання повноважень ліквідатора призначається господарським судом за клопотанням комітету кредиторів.

На засіданні комітету кредиторів (03.03.2025) було прийнято рішення про звернення до Господарського суду Хмельницької області з клопотанням про призначення ліквідатором у справі №924/776/24 про банкрутство КП "Тепловик" Теофіпольської селищної ради арбітражного керуючого Перепелицю В.В. (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №1356 від 22.07.2013) та залишення без розгляду клопотання про призначення ліквідатором арбітражного керуючого Гриценка І.І.

З відповідним клопотанням (від 07.03.2025) до суду звернувся уповноважений комітетом кредиторів представник АТ "НАК "Нафтогаз України".

Враховуючи рішення прийняте на засіданні комітету кредиторів (від 03.03.2025), клопотання комітету кредиторів (від 07.03.2025) про призначення арбітражного керуючого Перепелицю В.В ліквідатором КП "Тепловик" Теофіпольської селищної ради, заяву (від 27.02.2025) арбітражного керуючого Перепелиці В.В. про участь у справі про банкрутство як ліквідатора та вимоги ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства, суд вважає за належне призначити ліквідатором КП "Тепловик" Теофіпольскої селищної ради арбітражного керуючого Перепелицю Василя Володимировича (36039, м. Полтава, вул. Шевченка, 52; свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1356 від 22.07.2013). З огляду на вищевикладене, клопотання арбітражного керуючого Гриценка Ігоря Івановича про призначення його ліквідатором комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради (від 17.01.2025) залишається без задоволення.

У статті 61 Кодексу України з процедур банкрутства визначено повноваження ліквідатора, зокрема, ліквідатор не менш як один раз на місяць подає комітету кредиторів звіт про свою діяльність, інформацію про фінансовий стан і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та під час проведення ліквідаційної процедури, про використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів, ліквідатор зобов`язаний на вимогу господарського суду та державного органу з питань банкрутства надавати необхідні відомості щодо проведення ліквідаційної процедури.

Суд звертає увагу на те, що згідно ч. 2 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства протягом 15 днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов`язані передати бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов`язків відповідні посадові особи банкрута несуть зобов`язання щодо відшкодування збитків, завданих таким ухиленням. Ліквідатор має право замовити виготовлення дублікатів печатки та штампів у разі їх втрати.

Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства, з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов`язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, господарський суд здійснює офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-порталі судової влади України.

Керуючись ст. ст. 48, 49, 58, 59 Кодексу України з процедур банкрутства, суд

П О С Т А Н О В И В :

Припинити процедуру розпорядження майном комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради (вул. Свободи, буд. 25, смт Теофіполь, Хмельницький район, Хмельницька область; код 14151286).

Припинити повноваження розпорядника майна арбітражного керуючого Гриценка Ігоря Івановича (36008, м. Полтава, а/с №9; свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1216 від 04.07.2013).

Визнати комунальне підприємство "Тепловик" Теофіпольської селищної ради (вул. Свободи, буд. 25, смт Теофіполь, Хмельницький район, Хмельницька область; код 14151286) банкрутом.

Відкрити відносно комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради (вул. Свободи, буд. 25, смт Теофіполь, Хмельницький район, Хмельницька область; код 14151286) ліквідаційну процедуру на строк, що не може перевищувати 12 місяців.

Ліквідатором комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради (вул. Свободи, буд. 25, смт Теофіполь, Хмельницький район, Хмельницька область; код 14151286) призначити арбітражного керуючого Перепелицю Василя Володимировича (36039, м. Полтава, вул. Шевченка, 52, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1356 від 22.07.2013).

Строк виконання всіх грошових зобов`язань комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради (вул. Свободи, буд. 25, смт Теофіполь, Хмельницький район, Хмельницька область; код 14151286) вважати таким, що настав 24.03.2025.

Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута.

Скасувати арешти, накладені на майно комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради (вул. Свободи, буд. 25, смт Теофіполь, Хмельницький район, Хмельницька область; код 14151286), та інші обмеження щодо розпорядження майном боржника.

З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов`язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному вебпорталі судової влади України.

Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном.

Протягом 15 днів з дня призначення ліквідатора посадові особи комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради (вул. Свободи, буд. 25, смт Теофіполь, Хмельницький район, Хмельницька область; код 14151286) зобов`язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору.

Зобов`язати ліквідатора до завершення ліквідаційної процедури забезпечити виконання дій та заходів, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства, та за результатами роботи по ліквідації підприємства-банкрута до 24.03.2026 надати суду звіт ліквідатора про виконану роботу та ліквідаційний баланс банкрута відповідно до вимог статті 65 Кодексу України з процедур банкрутства.

Дата набрання постановою законної сили 24.03.2025. Постанова може бути оскаржена у строки та порядку, встановлені ст. ст. 256, 257 ГПК України.

Повна постанова складена 27.03.2025.

Суддя В.В. Виноградова

СудГосподарський суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення24.03.2025
Оприлюднено28.03.2025
Номер документу126150515
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи