ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29607, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1, e-mail: inbox@km.arbitr.gov.ua, тел.(0382)71-81-84
У Х В А Л А
"09" квітня 2025 р.Справа № 924/776/24 м. Хмельницький
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Виноградової В.В., розглянувши матеріали заяви Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області з грошовими вимогами до боржника, у справі
за заявою комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради
про банкрутство комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради
за участю представників:
Головного управління ПФУ у Хмельницькій області: Підкапка Л.П. згідно довіреності від 12.02.2022
АТ Національна акціонерна компанія Нафтогаз України: Саранюк В.М. згідно довіреності від 12.12.2023
ліквідатора: Перепелиці В.В.
боржника: не з`явився
Теофіпольської селищної ради: Віркун Т.В. - згідно із витягом ЄДРЮОФОПГФ
В засіданні оголошено скорочену (вступну та резолютивну частини ухвали).
встановив: ухвалою Господарського суду Хмельницької області від 07.10.2024, зокрема, відкрито провадження у справі №924/776/24 про банкрутство комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради (вул. Свободи, буд. 25, смт Теофіполь, Хмельницький район, Хмельницька область; код 14151286), введено мораторій на задоволення вимог кредиторів комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради, введено процедуру розпорядження майном комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради строком на 170 календарних днів, розпорядником майна комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради призначено арбітражного керуючого Гриценка Ігоря Івановича, призначено попереднє засідання на 28.11.2024 (в якому оголошувались перерви. на 09.12.2024, 10.12.2024).
На виконання вищезазначеної ухвали суду з метою виявлення кредиторів боржника та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника 07.10.2024 оприлюднено повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради.
Ухвалою суду від 10.12.2024, зокрема, визначено розмір та перелік визнаних судом вимог кредиторів до боржника, що підлягають внесенню розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради, а саме: грошові вимоги Акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" в сумі 562326,82 грн; грошові вимоги Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області в сумі 539389,11 грн, призначено підсумкове засідання на 27.01.2025, яке відкладалось на 12.02.2025, 19.02.2025, 12.03.2025, 24.03.2025.
Постановою Господарського суду Хмельницької області від 24.03.2025, зокрема, припинено процедуру розпорядження майном комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради, визнано комунальне підприємство "Тепловик" Теофіпольської селищної ради банкрутом, відкрито відносно комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради ліквідаційну процедуру на строк, що не може перевищувати 12 місяців, ліквідатором комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради призначено арбітражного керуючого Перепелицю Василя Володимировича, визначено строк виконання всіх грошових зобов`язань комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради таким, що настав 24.03.2025, припинено нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута.
Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області звернулось до Господарського суду Хмельницької області із заявою з грошовими вимогами до боржника (від 31.12.2024), в якій просить визнати вимоги кредитора Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області до боржника в сумі 549889,31 грн та включити їх до реєстру вимог кредиторів.
В обґрунтування заявлених кредиторських вимог Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, посилаючись на ст. 72 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", ст. 1205 ЦК України, постанову КМ України від 04.02.2023 № 95 "Деякі питання капіталізації платежів у випадках ліквідації страхувальників", Порядок капіталізації платежів до Фонду соціального страхування України у випадку ліквідації страхувальників, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 04.12.2019. № 986, зазначає, що кредиторські вимоги до боржника визначаються сплатою капіталізованих платежів, які виникли внаслідок сплати страхових виплат ОСОБА_1 , який будучи працівником боржника, отримав травму внаслідок нещасного випадку на виробництві, що стався 21.11.2003.
Ухвалою суду від 14.01.2025 заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області з грошовими вимогами в розмірі 549889,31 грн до боржника - комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради прийнято до розгляду в засіданні суду на 27.01.2025, яке в подальшому відкладалось.
Від ліквідатора - арбітражного керуючого Перепелиці В.В. надійшло повідомлення про розгляд кредиторських вимог (від 07.04.2025) в якому зазначив, що грошові вимоги Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області нараховані обґрунтовано, визнаються ліквідатором банкрута та підлягають включенню до реєстру вимог кредиторів КП "Тепловик" Теофіпольської селищної ради.
В засіданні представник ГУ ПФУ в Хмельницькій області підтримав подану заяву, просив її задоволити з підстав наведених у заяві. Також письмово повідомив, зокрема, що боржник перебуває на обліку В головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області з 27.02.19915.
Ліквідатор - арбітражний керуючий Перепелиця В.В. підтримав позицію викладену у повідомленні про розгляд вимог кредитора.
КП "Тепловик" Теофіпльської селищної ради письмових пояснень щодо заявлених грошових вимог не надав.
Як вбачається з поданих матеріалів, під час виконання посадових обов`язків 21.11.2023 працівником комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради ОСОБА_1 стався нещасний випадок, про що складено акт розслідування нещасного випадку та акт №1 про нещасний випадок від 25.11.2003.
Згідно висновку медико-соціальної експертної комісії (виписка із акту-огляду МСЕК серії АБ №0042448 від 16.10.2019) ОСОБА_1 внаслідок трудового каліцтва було встановлено третю групу інвалідності (довічно), визначено ступінь втрати професійної працездатності в розмірі 45%.
У розрахунку витрат на відшкодування шкоди потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання ГУ ПФУ у Хмельницькій області щодо страхувальника КП "Тепловик" визначено суму капіталізованих платежів на відшкодування щомісячної страхової виплати щодо потерпілого - ОСОБА_1 в розмірі 549889,31 грн..
Судом враховується, що відповідно до ч. 6 ст. 12 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство (неплатоспроможність) у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Кодексом України з процедур банкрутства.
Згідно з ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до абз. 13 ч. 1 ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника, а також адміністратор за випуском облігацій, який відповідно до Закону України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки" діє в інтересах власників облігацій, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.
Грошове зобов`язання (борг), згідно абз. 5 ч. 1 ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства це зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов`язань боржника, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов`язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов`язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) розмір грошових зобов`язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви.
Положеннями ч. 4 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає заяви з вимогами поточних кредиторів, які надійшли до господарського суду після офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом. Заяви з вимогами поточних кредиторів розглядаються господарським судом у порядку черговості їх надходження. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд своєю ухвалою визнає чи відхиляє (повністю або частково) вимоги таких кредиторів. Вимоги поточних кредиторів погашаються в порядку черговості, визначеної статтею 64 цього Кодексу.
Відповідно до п. 2 ч. 1 та абз. 1, 2 ч. 4 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів, у другу чергу задовольняються: вимоги із зобов`язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров`ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування України за громадян, які застраховані в цьому фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов`язань із сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово, з повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування України, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб`єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників).
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування" уповноваженим органом управління в системі загальнообов`язкового державного соціального страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку є Пенсійний фонд України.
У пункті 6 частини першої статті 72 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що джерелами формування коштів Пенсійного фонду є капіталізовані платежі, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ч. 2 ст. 1205 Цивільного кодексу України у разі ліквідації юридичної особи платежі, належні потерпілому або особам, визначеним статтею 1200 цього Кодексу, мають бути капіталізовані для виплати їх потерпілому або цим особам у порядку, встановленому законом або іншим нормативно-правовим актом.
Згідно із ч. 1 ст. 30 Закону України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування" страховими виплатами є грошові суми, які виплачуються застрахованому чи особам, які мають на це право, у разі настання страхового випадку.
У пункті 10 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування" надано визначення страхових випадків:- за соціальним страхуванням від нещасного випадку - нещасний випадок на виробництві або професійне захворювання (у тому числі встановлене чи виявлене у період, коли потерпілий не перебував у трудових відносинах з підприємством, на якому він захворів), що спричинили застрахованому професійно зумовлену фізичну чи психічну травму; нещасний випадок, що стався, або професійне захворювання, яке виникло внаслідок порушення застрахованим нормативних актів про охорону праці; - за соціальним страхуванням у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності - подія, з настанням якої виникає право застрахованої особи, членів її сім`ї або іншої особи на отримання відповідно до цього Закону страхових виплат.
Згідно із ч. 7 ст. 30 Закону України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування" страхові виплати складаються із: щомісячної страхової виплати втраченої заробітної плати (або відповідної її частини) залежно від ступеня втрати потерпілим професійної працездатності (далі - щомісячна страхова виплата);
Постановою Кабінету Міністрів України від 04.02.2023 №95 "Деякі питання капіталізації платежів у випадках ліквідації страхувальників" установлено, що капіталізація платежів у випадках ліквідації (зокрема у зв`язку з банкрутством) страхувальника для задоволення вимог, що виникли із його зобов`язань внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров`ю застрахованих осіб, здійснюється до Пенсійного фонду України у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 №986.
Частиною 1 Порядку капіталізації платежів до Фонду соціального страхування України у випадку ліквідації страхувальників, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 № 986 (далі - Порядок) встановлено, що відповідно до цього Порядку здійснюється капіталізація платежів до Фонду соціального страхування України у випадках ліквідації (зокрема у зв`язку з банкрутством) страхувальника для задоволення вимог, що виникли із його зобов`язань внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров`ю застрахованим особам.
Згідно з п. 2 Порядку, термін "капіталізація платежів" означає визначення суми грошових зобов`язань страхувальника у випадку його ліквідації, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров`ю застрахованим особам, які належить сплатити до Фонду соціального страхування України для забезпечення страхових виплат і витрат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.
Відповідно до п. 3 Порядку, капіталізація платежів проводиться щодо кожної застрахованої особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідних подальших платежів для забезпечення страхових виплат і витрат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності. Під час капіталізації платежів враховуються заробітна плата потерпілого, відсоток втрати професійної працездатності, витрати на догляд за потерпілим, на реабілітацію, протезування, придбання транспортних засобів, види соціальної допомоги відповідно до медичного висновку, одноразова допомога в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого, а також інші виплати, передбачені законодавством.
Пунктом 4 Порядку передбачено, що капіталізація платежів перед застрахованими особами або перед особами, визначеними у статті 41 Закону України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування", розраховується на період, що визначається як різниця між середньою очікуваною тривалістю життя для чоловіків і жінок у країні та віком особи на момент її проведення, та обчислюється щодо кожного платежу таким чином: щомісячні страхові виплати втраченого заробітку - з урахуванням середньомісячного заробітку та ступеня втрати професійної працездатності; витрати на догляд за потерпілим відповідно до медичного висновку - згідно з нормами, встановленими нормативно-правовими актами.
Відповідно до п. 8 Порядку, у кредиторських вимогах Фонду соціального страхування України до страхувальника, щодо якого розпочато ліквідацію, зазначається сума грошових зобов`язань, обчислена з урахуванням кожного платежу, що підлягає капіталізації.
Відповідно до розрахунку витрат на відшкодування шкоди потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання ГУ ПФУ у Хмельницькій області щодо страхувальника КП "Тепловик" та розрахунку грошових вимог визначено суму капіталізованих платежів на відшкодування щомісячної страхової виплати щодо потерпілого - ОСОБА_1 в розмірі 549889,31 грн. Разом з тим у розрахунках враховано підстави нарахування капіталізованих платежів, ступінь втрати працездатності, термін втрати працездатності, щомісячні суми виплат, середню очікувану тривалість життя.
Заперечень щодо підстав та сум нарахування капіталізованих платежів суду не подано, як і доказів на спростування заявлених грошових вимог.
Відповідно до ст.ст. 73, 74 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Враховуючи вищенаведене у сукупності, суд приходить до висновку, що заява Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області з грошовими вимогами до комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради в сумі 549889,31 грн капіталізації платежів є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню, а відповідні грошові вимоги підлягають визнанню судом сумі 549889,31 грн капіталізації платежів із віднесенням у другу чергу вимог кредиторів.
Крім того, п. 1 ч. 1 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що витрати, пов`язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді, підлягають задоволенню у першу чергу вимог кредиторів.
Таким чином, витрати кредитора, пов`язанні зі сплатою судового збору за подання до суду заяви з грошовими вимогами у розмірі 4844,80 грн відносяться в першу чергу задоволення вимог кредиторів.
Керуючись ст.ст. 9, 45, 47, 48, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В :
Заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання кредиторських вимог до боржника на загальну суму 549889,31 грн задовольнити.
Визнати грошові вимоги Головного управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області (вул. Г. Чекірди, 10, м. Хмельницький, код 21318350) до боржника - комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради (вул. Свободи, буд. 25, смт Теофіполь, Хмельницький район, Хмельницька область; код 14151286) в сумі 549889,31 грн (п`ятсот сорок дев`ять тисяч вісімсот вісімдесят дев`ять гривень 31 коп) - друга черга задоволення вимог кредиторів, а також 4844,80 грн витрат по сплаті судового збору - перша черга задоволення вимог кредиторів.
Ліквідатору включити вимоги Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області до реєстру вимог кредиторів.
Ухвала набирає законної сили 09.04.2025 та може бути оскаржена в порядку та строки передбачені ст.ст. 255-257 ГПК України до Північно - західного апеляційного господарського суду.
Повну ухвалу складено 09.04.2025.
СуддяВиноградова В.В.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 09.04.2025 |
Оприлюднено | 11.04.2025 |
Номер документу | 126500776 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Виноградова В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні