Справа № 1306/5014/2012 Головуючий у 1 інстанції Курус Р.І.
Провадження № 22-ц/811/3072/24 Доповідач в 2-й інстанції Ніткевич А. В.
УХВАЛА
25 березня 2025 року Львівський апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого - судді Ніткевича А.В.,
суддів: Бойко С.М., Копняк С.М.,
секретаря Гаврилюк Я.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові цивільну справу за апеляційною скаргою представника ОСОБА_1 - адвоката Попів-Кішко Роксолани Йосипівни на рішення Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 19 червня 2012 року в складі судді Курус Р.І. в справі за позовом ОСОБА_2 до Довжанської Гірської сільської ради Дрогобицького району Львівської області про визнання права власності на нерухоме майно по спадкуванню за законом, -
встановив:
У червні 2012 року позивач ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Довжанської Гірської сільської ради Дрогобицького району Львівської області про визнання права власності на нерухоме майно по спадкуванню за законом.
Вимоги обґрунтовував тим, що його батьку ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , належав житловий будинок АДРЕСА_1 , вступив в управління спадковим майном, оскільки після смерті батька проживав в зазначеному будинку, утримував його в належному стані. Звернувшись у нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини, отримав відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки на вказаний будинок належним чином не оформлено право власності. Просить позов задовольнити, визнати за ним право власності на спірне спадкове майно.
Рішенням Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 19 червня 2012 року позов задоволено.
Визнано за ОСОБА_2 право власності на житловий будинок, загальною площею 56,1 кв.м., в т.ч. житловою 30,7 кв.м., з господарськими спорудами, який знаходиться на АДРЕСА_1 по спадкуванню за законом спадкоємцем І черги після смерті батька ОСОБА_3 , яка сталась ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення оскаржила ОСОБА_1 , як особа, яка не брала участі у справі, однак вважає, що рішення суду впливає на її права та інтереси, як співвласника будинку, відтак судом вирішено питання щодо її прав на спірне майно.
Звертає увагу на те, що обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач покликався на те, що інших спадкоємців після смерті батька немає, однак є зведеною сестрою позивача ОСОБА_2 , відтак вони дітьми ОСОБА_4 1914 р.н., яка була головою домогосподарства, тому порушені її права, як спадкоємця.
Просить скасувати Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 19 червня 2012 року та ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позову.
19.03.2025адвокат Попів-КішкоР.Й.повідомила апеляційнийсуд проте,що ОСОБА_1 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , долучила копію свідоцтва про смерть Серія НОМЕР_1 , з якого слідує, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 у віці 83 років.
Учасники справи будучи повідомленими про час та місце розгляду справи, в судове засідання 25 березня 2025 року не прибули, не повідомили суд про причину неявки.
На переконання колегії суддів, матеріалів справи достатньо для розгляду заяви по суті, а тому вважає за можливе відповідно до ч. 2 ст. 372 ЦПК України розглядати справу за відсутності осіб, що не з`явилися.
За відсутності всіх осіб, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу технічними засобами не здійснюється.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, суд прийшов такого висновку.
Зупинення провадження у справі - це тимчасове припинення судом учинення процесуальних дій під час судового розгляду з визначених у законі об`єктивних підстав, які перешкоджають подальшому розгляду справи і передбачити усунення яких неможливо.
Межі зупинення провадження у справі не повинні призводити до зменшення розумного строку розгляду справи, відтак суд повинен виходити з того, що тяганина при вирішенні цивільних справ вважається грубим порушенням цивільно-процесуального законодавства та є неприпустимою.
Питання зупинення провадження у справі врегульовано у Главі 8 Розділу ІІІ ЦПК України.
Зокрема, статтями 251-252ЦПК України передбачено підстави за яких суд зобов`язаний або може зупинити провадження у справі.
Суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі смерті фізичної особи, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво (пункт 1 частина 1 статті 251 ЦПК України).
Згідно із п. 1 частини 1 статті 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктами 1, 3 частини першої статті 251 цього Кодексу, - до залучення до участі у справі правонаступника.
Відповідно до статті 55 ЦПК України у разі смерті фізичної особи, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони на будь-якій стадії судового процесу; усі дії, вчинені в цивільному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, які він замінив.
Таким чином, процесуальне правонаступництво - це заміна сторони або третьої особи (правопопередника) іншою особою (правонаступником) у зв`язку із вибуттям із процесу суб`єкта спірного або встановленого рішенням суду правовідношення, за якої до правонаступника переходять усі процесуальні права та обов`язки правопопередника і він продовжує в цивільному судочинстві участь останнього.
Як беззаперечно вбачається з матеріалів справи, апелянтка ОСОБА_1 , як особа, яка не брала участі у справі № 1306/5014/2012, оскаржувала рішення Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 19 червня 2012 року, яким задоволено позов ОСОБА_2 до Довжанської Гірської сільської ради Дрогобицького району Львівської області про визнання права власності на нерухоме майно по спадкуванню за законом.
Апеляційним судом встановлено, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 у віці 83 років, що підтверджується копією свідоцтва про смерть Серія НОМЕР_1 , актовий запис № 268.
До складу спадщини ОСОБА_1 входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавиці на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок її смерті (ст.1218 ЦК України).
Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (ч. 1 ст. 1270 ЦК України).
З огляду на те, що спірні правовідносини допускають правонаступництво, оскільки не відносяться до тих, які в силу ст. 1219 ЦК України є особистими і відносно яких правонаступництво недопустиме, а строк для прийняття спадщини після смерті апелянти ОСОБА_1 не закінчився і коло правонаступників на даний час ще не визначено, провадження у справі необхідно зупинити до залучення до участі у справі правонаступників спадкодавці ОСОБА_1 , які приймуть спадщину у встановленому законом порядку.
Керуючись ст.ст. 251, 253, 261, 367 ЦПК України, суд,-
постановив:
Провадження у справі за апеляційною скаргою представника ОСОБА_1 - адвоката Попів-Кішко Роксолани Йосипівни на рішення Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 19 червня 2012 року в складі судді Курус Р.І. в справі за позовом ОСОБА_2 до Довжанської Гірської сільської ради Дрогобицького району Львівської області про визнання права власності на нерухоме майно по спадкуванню за законом зупинити до залучення до участі у справі правонаступників померлої ІНФОРМАЦІЯ_4 апелянтки ОСОБА_5 .
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання, може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Повний текст ухвали складений 25 березня 2025 року.
Головуючий: А.В. Ніткевич
Судді: С.М. Бойко
С.М. Копняк
Суд | Львівський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.03.2025 |
Оприлюднено | 31.03.2025 |
Номер документу | 126172565 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: |
Цивільне
Львівський апеляційний суд
Ніткевич А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні