1-кс/532/151/2025
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 березня 2025 р. м. Кобеляки
Слідчий суддя Кобеляцького районного суду Полтавської області ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , захисника власника майна ТОВ «Транспортна компанія «Магнат» - адвоката ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кобеляки клопотання про арешт майна в кримінальному провадженні № 12025170470000138,
Встановив:
24 березня 2025 року до Кобеляцького районного суду Полтавської області надійшло клопотання слідчого СВ відділення поліції № 2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області, погоджене начальником Кобеляцького відділу Решетилівської окружної прокуратури, про арешт майна в кримінальному провадженні № 12025170470000138.
У клопотанні ставиться питання про накладення арешту на вантажний автомобіль марки «DAF» д.н.з. НОМЕР_1 та ВАЗ 2121 д.н.з. НОМЕР_2 з позбавленням права на їх відчуження, розпорядження, знищення, перетворення та користування, до скасування арешту майна або проведення необхідних слідчих дій у встановленому КПК України порядку, залишивши їх на зберігання на території відділення поліції № 2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області.
Слідчий СВ відділення поліції № 2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 у судовому засіданні клопотання підтримав та прохав задовольнити. Крім того, зазначив, що на вилучених під час проведення огляду місця події транспортних засобах зафіксовані сліди злочину, необхідні для проведення судових експертиз.
Захисник власника майна ТОВ «Транспортна компанія «Магнат» - адвокат ОСОБА_4 в судовому засіданні заперечувала проти задоволення клопотання про арешт майна, оскільки арешт на транспортний засіб марки «DAF» д.н.з. НОМЕР_1 та заборона його використання призведе до втручання до підприємницької діяльності законного власника та фактично позбавить його права розпоряджатись та користуватись належним майном, що не є виправданим заходом кримінального провадження. В разі проведення в кримінальному провадженні слідчих дій, автомобіль будуть надавати. Крім того, водій цього автомобіля перебуває на лікарняному, а сам транспортний засіб припаркований біля житлового будинку водія.
Слідчий суддя, заслухавши доводи сторін, дослідивши клопотання і долучені до нього документи, дійшов до таких висновків.
Слідчим суддею встановлено, що 22.03.2025 року в місті Кобеляки по вул. Павла Загребельного поблизу будинку № 15 Полтавського району Полтавської області водій автомобіля марки ВАЗ 2121 д.н.з. НОМЕР_2 ОСОБА_5 разом з пасажирами ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, допустив зіткнення з припаркованим на автодорозі вантажним автомобілем марки «DAF» д.н.з. НОМЕР_1 з причепом Wielton д.н.з. НОМЕР_3 . У результаті ДТП, водій ОСОБА_5 та пасажир ОСОБА_7 отримали тілесні ушкодження.
Відомості про дану подію внесено до ЄРДР № 12025170470000138 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286-1 КК України.
23.03.2025 року проведено огляд місця події, під час якого було вилучено вантажний автомобіль марки «DAF» д.н.з. НОМЕР_1 з причепом «Wielton» д.н.з. НОМЕР_3 та автомобіль марки ВАЗ 2121 д.н.з. НОМЕР_2 .
Транспортні засоби визнано речовими доказами в кримінальному провадженні.
Відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_4 власником вантажного автомобіля марки «DAF» д.н.з. НОМЕР_1 з причепом «Wielto» д.н.з. НОМЕР_3 є ТОВ «Транспортна компанія «Магнат».
Згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_5 , власником автомобіля марки ВАЗ 2121 д.н.з. НОМЕР_2 є ОСОБА_8 .
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Арешт майна накладається з метою збереження речових доказів (п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України).
Згідно ч. 1 ст. 167 КПК України, тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у ч. 2 цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення, або його спеціальну конфіскацію в порядку, встановленому законом.
Частина 2 вказаної статті передбачає, що тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони: 1) підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; 2) призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення; 3) є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом; 4) одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.
Згідно ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Таким чином, вантажний автомобіль марки «DAF» д.н.з. НОМЕР_1 та ВАЗ 2121 д.н.з. НОМЕР_2 , є тимчасово вилученим майном, на яке, у відповідності до ч. 5 ст. 171 КПК України, потрібно накласти арешт з метою їх подальшого використання під час проведення експертних досліджень та слідчих дій, унеможливлення втрати слідів злочину.
З метою проведення належного досудового розслідування, зокрема, проведення в справі експертиз, слідчий суддя вважає за необхідне залишити вантажний автомобіль марки «DAF» д.н.з. НОМЕР_1 та ВАЗ 2121 д.н.з. НОМЕР_2 на зберігання на території відділення поліції № 2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області за адресою: м. Кобеляки, вул. Шевченка, 17 Полтавського району Полтавської області.
Таким чином, клопотання про арешт майна необхідно задовольнити повністю.
Керуючись статтями 170-173, 175, 309, 395 КПК України, слідчий суддя, -
Постановив:
Клопотання слідчого СВ відділення поліції № 2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про арешт майна в кримінальному провадженні № 12025170470000138 - задовольнити повністю.
Накласти арешт на вантажний автомобіль марки «DAF» д.н.з. НОМЕР_1 та ВАЗ 2121 д.н.з. НОМЕР_2 з позбавленням права на їх відчуження, розпорядження, знищення, перетворення та користування, до скасування арешту майна у встановленому КПК України порядку, залишивши їх на зберігання на території відділення поліції № 2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області.
Копію ухвали направити слідчому СВ відділення поліції № 2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , прокурору Кобеляцького відділу Решетилівської окружної прокуратури в Полтавській області ОСОБА_9 .
Ухвала про арешт майна негайно виконується слідчим СВ відділення поліції № 2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 .
Роз`яснити, що згідно ст. 174 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.
Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
На ухвалу слідчого судді може бути подана апеляційна скарга до Полтавського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя
Суд | Козельщинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 25.03.2025 |
Оприлюднено | 01.04.2025 |
Номер документу | 126203313 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Кобеляцький районний суд Полтавської області
Омельченко І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні