Справа № 677/373/25
Провадження № 1-а/677/31/25
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
04 квітня 2025 року м. Красилів
Суддя Красилівського районного суду Хмельницької області Шовкун В.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Адміністративної комісії Щиборівської сільської ради про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення № 14 від 13.09.2023 року, -
ВСТАНОВИВ:
До Красилівського районного суду Хмельницької області звернувся ОСОБА_1 з позовом до Адміністративної комісії Щиборівської сільської ради про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення № 14 від 13.09.2023 року.
Ухвалою суду від 10.03.2025 позовну заяву залишено без руху та встановлено 10-ти денний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.
На виконання вимог ухвали суду, позивачем подано заяву, в якій позивач фактично дублює позовні вимоги та обставини справи, які привели до пропущення строків звернення до суду з даним позовом, при цьому доказів, на підтвердження вказаних обставин суду не надав, а саме, не надано доказів про те, що залишив позовну заяву без розгляду в травні 2024 року, оскільки чекав на відповідь на подану ним скаргу від 06.02.2024 року.
Разом з цим, суд вказані доводи не прийняв та залишив позов без руху. Нових обґрунтованих доводів поважності пропуску строків звернення до суду позивач не надав.
У постанові від 11.04.2024 року у справі № 990/330/23 Велика Палата Верховного суду виснувала, що хоча частина восьма ст. 169 КАС України і передбачає право повторного звернення до адміністративного суду в разі повернення позовної заяви, але разом з тим це не виключає необхідності дотримання встановленого законом порядку відповідного звернення. Тож, якщо позов подано з пропуском установленого законом строку звернення до суду, позивач має обґрунтувати поважність причин, з яких строк був пропущений (у тому числі, якщо це стосується поведінки учасника справи чи його представника, яка передувала відповідному зверненню), з підтвердженням підстав для поновлення строку належними доказами, а суд першої інстанції, у свою чергу, повинен з`ясувати, чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення з позовом поважними.
Аналогічні висновки вказані у постанові Великої Палати Верховного суду від 14 листопада 2024 року у справі № 990/246/24.
Черговість подачі позовних заяв не повинна свідчити про зловживання стороною наданих законодавством процесуальних обов`язків.
Водночас, встановлені обставини свідчать про те, що первинний позов із спірними позовними вимогами був поданий уже з пропуском строку звернення до суду (оскільки про оскаржуване рішення позивач дізнався у січні 2024 року, 04 березня 2024 року позивач звернувся з позовом, де йому поновили строки для звернення.
При цьому, процесуальна поведінка позивача не була добросовісною, оскільки у справі № 677/390/24 позовна заява була повернута (ухвалою суду від 29.05.2024 року) на підставі його особистої заяви про залишення його позову без розгляду. І лише після повернення позовної заяви у цій справі позовна заява із аналогічними вимогами була подана до суду знову, аж 06.03.2025 року.
У постанові Верховного Суду від 20 березня 2024 року у справі № 560/14349/23 зазначено, що причина пропуску строку звернення до суду може вважатися поважною, якщо вона відповідає одночасно усім таким умовам: 1) це обставина або кілька обставин, яка безпосередньо унеможливлює або ускладнює можливість вчинення процесуальних дій у визначений законом строк; 2) це обставина, яка виникла об`єктивно, незалежно від волі особи, яка пропустила строк; 3) ця причина виникла протягом строку, який пропущено; 4) ця обставина підтверджується належними і допустимими засобами доказування.
Проте інші підстави для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними відсутні.
Позивач не вказав, які саме об`єктивні поважні (непереборні) причини унеможливили його звернення до суду у встановлений процесуальним законодавством строк. Також не наведено змістовних і вагомих доводів щодо вчинення ним всіх необхідних і можливих дій, які вказують на бажання реалізувати свої процесуальні права з метою їх захисту в судовому порядку.
Оскільки позовна заява не містить належних доказів на підтвердження усунення недоліків, які викладені в ухвалі суду від 10.03.2025 року, суд доходить висновку, що позовна заява підлягає поверненню.
Відповідно до п. 1 ч. 4, ч. 5ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства Українипозовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк, у зв`язку з чим позовна заява підлягає поверненню позивачеві.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню позивача до суду з подібним позовом після того, як перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Керуючись статтями169,171,243,248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Адміністративної комісії Щиборівської сільської ради про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення № 14 від 13.09.2023 року - повернути позивачеві.
Роз`яснити позивачеві, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію ухвали разом з матеріалами позовної заяви надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Суддя
Суд | Красилівський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2025 |
Оприлюднено | 08.04.2025 |
Номер документу | 126381452 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів |
Адміністративне
Красилівський районний суд Хмельницької області
Шовкун В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні