Справа № 513/1039/24
Провадження № 1-кп/513/56/25
Саратський районний суд Одеської області
У Х В А Л А
08 квітня 2025 року Саратський районний суд Одеської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,
за участю:
прокурора ОСОБА_3 ,
представника потерпілого адвоката ОСОБА_4
обвинуваченого ОСОБА_5
захисника адвоката ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні у приміщенні Саратського районного суду Одеської області кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021162240000652 від 18.06.2021 року, за обвинуваченням
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Кулевча Саратського району Одеської області, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 15 ч. 2 ст. 185 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Саратського районного суду Одеської області перебуває кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021162240000652 від 18.06.2021 року, у відношенні ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч. 2 ст. 185 КК України.
Ухвалою суду від 03.09.2024 року у вищезазначеному кримінальному провадженні призначено підготовче судове засідання.
До суду надійшла позовна заява представника потерпілого Фермерського господарства «Кулевча», ЄДРПОУ 37232251, адвоката ОСОБА_4 про відшкодування майнової шкоди, отриманої внаслідок кримінального правопорушення, про визнання його цивільним позивачем у справі та прийняття цивільного позову до розгляду разом з обвинувальним актом, яку останній підтримав в судовому засіданні.
Прокурор у підготовчому судовому засіданні просив призначити судовий розгляд кримінального провадження на підставі обвинувального акту, у відкритому судовому засіданні, суддею одноособово. Вважає, що обвинувальний акт складений із дотриманням вимог ст. 291 КПК України, підстав для закриття кримінального провадження або повернення обвинувального акту прокурору, внесення подання про визначення підсудності, немає. Угоди між сторонами кримінального провадження не укладались. Не заперечує проти задоволення клопотання представника потерпілого про визнання цивільним позивачем Фермерського господарства «Кулевча» та прийняття цивільного позову до розгляду з обвинувальним актом.
Представник потерпілого адвокат ОСОБА_4 - проти призначення кримінального провадження до судового розгляду не заперечував, просив визнати його цивільним позивачем, прийняти цивільний позов до розгляду разом з обвинувальним актом. Захисник обвинуваченого адвокат ОСОБА_6 не заперечує проти задоволення клопотання.
Обвинувачений ОСОБА_5 підтримав думку адвоката.
Заслухавши думку учасників досудового розгляду кримінальної справи, суд прийшов до наступного висновку.
Кримінальне провадження підсудне Саратському районному суду Одеської області згідно правил підсудності, передбачених ст.ст. 32, 33 КПК України.
В ході проведення підготовчого судового засідання підстав для прийняття рішень, передбачених пунктами 1-4 частини третьої статті 314 КПК України судом не встановлено.
Обвинувальний акт затверджений прокурором і відповідає вимогам ст. 291 КПК України.
Підстави для повернення обвинувального акту відсутні.
Підстав для здійснення судового розгляду в закритому судовому засіданні та колегіально судом у складі трьох професійних суддів немає.
Підстав для призначення запасного судді в порядку передбаченому ст.320 КПК України судом не вбачається.
Визначено склад осіб, які братимуть участь у судовому розгляді.
Всі питання, пов`язані з підготовкою до судового розгляду, передбачені ст. 315 КПК України, вирішені.
Пунктом 4 ч.2 ст.315 КПК України встановлено, що під час підготовчого провадження, з метою підготовки до судового розгляду суд розглядає клопотання учасників судового провадження. Сторони кримінального провадження інших клопотань не заявили. Таким чином, у наявності достатні підстави для завершення підготовки до судового розгляду та для призначення даного кримінального провадження до судового розгляду.
Що стосується цивільного позову, то слід зазначити, що згідно статті 127 Кримінального процесуального кодексу України шкода, завдана кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням, може бути стягнута судовим рішенням за результатами розгляду цивільного позову в кримінальному провадженні.
Відповідно до ч.1 ст.128 КПК України, особа, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової та/або моральної шкоди, має право під час кримінального провадження до початку судового розгляду пред`явити цивільний позов до підозрюваного, обвинуваченого. Цивільним позивачем у кримінальному провадженні є фізична особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди (ст.61 КПК України). Цивільним позивачем може бути, як фізична так і юридична особа, яка визнана потерпілою в конкретному кримінальному провадженні. Відповідно до ч.2 ст.61 КПК України права та обов`язки цивільного позивача виникають з моменту подання позовної заяви органу досудового розслідування або суду. У відповідності до вимог ст.ст. 127, 128, 129 КПК України, обов`язок про відшкодування матеріальної та моральної шкоди вироком покладається на підозрюваного, обвинуваченого.
Враховуючи викладене, належить прийняти цивільний позов про відшкодування шкоди, завданої злочином, до спільного розгляду у даному кримінальному провадженні, визнавши одночасно цивільним позивачем та цивільним відповідачем сторін по справі.
В зв`язку з поданням цивільного позову роз`яснити учасникам положення статей 192-195 ЦПК України про право на подання відзиву на позовну заяву, пояснень, заперечень та інших заяв по суті позовних вимог, визначених статтею 174 ЦПК України.
На підставі викладеного, керуючись статтями 314,315,316,372 КПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Закінчити підготовче судове засіданні та призначити судовий розгляд кримінального провадження, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021162240000652 від 18.06.2021 року, за обвинуваченням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Кулевча Саратського району Одеської області, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 15 ч. 2 ст. 185 КК України до судового розгляду у відкритому судовому засіданні на 09-30 годину 19.05.2025 року.
У судове засідання викликати учасників судового провадження.
Розгляд кримінального провадження здійснюватиметься одноособовим складом суду: головуючим - суддею ОСОБА_1 .
Прийняти цивільний позов представника потерпілого адвоката ОСОБА_4 заявленого в інтересах ФГ «Кулевча» про відшкодування шкоди, завданої злочином, до спільного розгляду у даному кримінальному провадженні.
Визнати ФГ «Кулевча» цивільним позивачем у кримінальному провадженні №12021162240000652 від 18.06.2021 року.
Визнати ОСОБА_5 цивільним відповідачем у кримінальному провадженні №12021162240000652 від 18.06.2021 року.
Встановити відповідачеві п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи (позивачу). У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання копії відзиву (у разі його надіслання відповідачем) для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам ч.ч. 3-5 ст. 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи (відповідачу).
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив (у разі його надіслання позивачем) для подання заперечення, яке має відповідати вимогам ч.ч. 3-5 ст. 178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи (позивачу).
Копію ухвали направити учасникам судового провадження.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення та оскарженню не підлягає.
Згідно ч.5 ст.532 КПК України ухвали суду, які не можуть бути оскаржені, набирають законної сили з моменту їх оголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Саратський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2025 |
Оприлюднено | 10.04.2025 |
Номер документу | 126437131 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Саратський районний суд Одеської області
Миргород В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні