Ухвала
від 09.04.2025 по справі 533/948/24
КОМСОМОЛЬСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №533/948/24

Провадження №2-о/534/105/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 квітня 2025 рокум. Горішні Плавні

Комсомольський міський суд Полтавської області в складі головуючого судді Морозова В.Ю., присяжних Неклеги С.А., Копитіної І.О., за участю секретаря судового засідання Хвіст Т.В., представника заінтересованої особи Юрченко А.В., заінтересованих осіб: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ,

розглянувши у закритому судовому засіданні справу за заявою Органу опіки та піклування в особі Виконавчого комітету Козельщинської селищної ради, заінтересовані особи: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , Комунальне некомерційне підприємство «Козельщинська центральна лікарня» Козельщинської селищної ради про визнання фізичної особи недієздатною та призначення опікуна,

у с т а н о в и в :

Орган опіки та піклування в особі Виконавчого комітету Козельщинської селищної ради звернувся до суду з заявою в якій прохає визнати ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку с. Єньки Хорольського району Полтавської області, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , недієздатною.

Встановити опікунство щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Єньки Хорольського району Полтавської області, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 та призначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , її двоюрідного онука, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , її опікуном на підставі подання органу опіки та піклування.

Згідно з ч. 4 та 5 ст. 63 ЦК України опікун або піклувальник призначаються переважно з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов`язки опікуна чи піклувальника. Фізичній особі може бути призначено одного або кількох опікунів чи піклувальників.

При призначенні опікуна важливі і обов`язково повинні враховуватися особисті приязні взаємини між опікуном і підопічним, що забезпечить нормальне життєзабезпечення підопічного. Можливість особи здійснювати повноваження опікуна перевіряється органом опіки та піклування, який висловлює пропозиції про доцільність призначення опікуна.

Частиною першою статті 300 ЦПК України передбачено, що суд, ухвалюючи рішення про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи (у тому числі обмеження або позбавлення права неповнолітньої особи самостійно розпоряджатися своїми доходами) чи визнання фізичної особи недієздатною, встановлює над нею відповідно піклування або опіку і за поданням органу опіки та піклування призначає їй піклувальника чи опікуна.

Відповідно до ч. 2, 3ст. 294 ЦПК Україниз метою з`ясування обставин справи суд може за власною ініціативою витребувати необхідні докази. Справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.

Керуючись ст.ст. 260, 294 ЦПК України, суд

п о с т а н о в и в :

Зобов`язати заінтересовану особу ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та/або його представника надати суду:

-докази того, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , постійно проживає в родині ОСОБА_1 та ОСОБА_2 ;

-докази того, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 доглядають і піклуються про ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

-докази із зазначенням підстав, що ОСОБА_2 не може виконувати обов`язки опікуна, оскільки під її піклуванням перебуває її рідна племінниця ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , тощо з посиланням на законодавство;

-докази непрацевлаштування ОСОБА_1 або його працевлаштування, графік роботи, яку роботу виконує, з якою періодичністю, довідку про доходи, докази сплати періодичних платежів, наявність чи відсутність нерухомого майна, коштовного рухомого майна, майна, від якого отримує прибуток і розмір такого прибутку;

-докази, які містять відомості щодо судимостей (їх відсутність), ОСОБА_1 , згода неповнолітніх членів сім`ї щодо призначення опікуна;

-акт обстеження умов проживання ОСОБА_1 , документи, що підтверджують право власності (користування) на нерухомість, де проживає ОСОБА_1 .

Встановити строк виконання ухвали для заінтересованої особи ОСОБА_1 т/або його представника не пізніше 01.05.2025 року.

Відкласти судове засідання на 11 год. 00 хв. 06.05.2025 року.

Роз`яснити особам від яких витребовуються докази, що згідно ч.7 ст.84 ЦПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

Копію ухвали направити (надати) заінтересованій особі ОСОБА_1 та його представнику.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її проголошення суддею.

Суддя В`ячеслав МОРОЗОВ

Присяжні: Світлана НЕКЛЕГА

Ірина КОПИТІНА

СудКомсомольський міський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення09.04.2025
Оприлюднено11.04.2025
Номер документу126470299
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною

Судовий реєстр по справі —533/948/24

Ухвала від 09.04.2025

Цивільне

Комсомольський міський суд Полтавської області

Морозов В. Ю.

Ухвала від 12.03.2025

Цивільне

Комсомольський міський суд Полтавської області

Морозов В. Ю.

Ухвала від 27.11.2024

Цивільне

Комсомольський міський суд Полтавської області

Морозов В. Ю.

Ухвала від 24.10.2024

Цивільне

Комсомольський міський суд Полтавської області

Морозов В. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні