32/567
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.230-31-34
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
справа № 32/567
20.11.07
За позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Національні електронні комунікації»
ДоТовариства з обмеженою відповідальністю «Алекс компанія груп»
Простягнення 832,00 грн.
Суддя Хрипун О.О.
Представники сторін:
Від позивача Павленко Н.Л. –предст.
Від відповідача не з'явилися
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом про стягнення з відповідача 832,00 грн. попередньої оплати. В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на невиконання відповідачем робіт, за які позивачем попередньо сплачені кошти.
Відповідач відзиву на позовну заяву не надав, повноважних представників у судове засідання не направив, про причини неявки представників суд належним чином не повідомив, жодних заяв та клопотань від сторони не надійшло.
Відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, Господарський суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
В липні 2007 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Національні електронні комунікації»та Товариство з обмеженою відповідальністю «Алекс компанія груп»дійшли згоди про укладення договору у спрощений спосіб, відповідно до якого відповідач зобов'язаний виконати демонтаж та монтаж офісних меблів, а позивач попередньо сплатити кошти за роботу та прийняти її.
Відповідно до п. 1 ст. 181 Господарського кодексу України господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів.
Згідно з ч. 2 ст. 205 Цивільного кодексу України правочин, для якого не встановлена обов'язкова письмова форма, вважається вчиненим, якщо поведінка сторін засвідчує їхню волю до настання відповідних правових наслідків.
Як вбачається з матеріалів справи, волевиявлення відповідача щодо укладення договору у спрощений спосіб виражене в рахунку-фактурі № 122 від 03.07.2007, яким відповідач підтвердив бажання виконати роботи по демонтажу та монтажу офісних меблів на замовлення позивача та зазначив ціну договору в розмірі 832,00 грн. (копії в матеріалах справи).
На такі дії відповідача позивач відреагував перерахуванням коштів платіжним дорученням № 238 на рахунок Товариства з обмеженою відповідальністю «Алекс компанія груп»в розмірі 832,00 грн. з призначенням платежу «Оплата за демонтаж та монтаж меблів офісних згідно рахунку № 122 від 03.07.2007»(документи в матеріалах справи), що в свою чергу, підтверджує волевиявлення позивача щодо бажання укладення правочину та настання відповідних правових наслідків.
З урахуванням викладено, суд вважає, що сторонами був укладений договір у спрощений спосіб з дотриманням всіх істотних умов господарського договору, та який породжує правові наслідки для обох сторін згідно чинного законодавства України.
Згідно з ч. 1 ст. 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Роботу, обумовлену договором, укладеним сторонами у спрощений спосіб, відповідач не виконав.
Згідно з ч. ч. 1 та 2 ст. 222 Господарського кодексу України, учасники господарських відносин, що порушили майнові права або законні інтереси інших суб'єктів, зобов'язані поновити їх, не чекаючи пред'явлення їм претензії чи звернення до суду. У разі необхідності відшкодування збитків або застосування інших санкцій суб'єкт господарювання чи інша юридична особа - учасник господарських відносин, чиї права або законні інтереси порушено, з метою безпосереднього врегулювання спору з порушником цих прав або інтересів має право звернутися до нього з письмовою претензією, якщо інше не встановлено законом.
З метою повернення грошових коштів 12.07.2007 позивачем на адресу відповідача направлено лист № 5-018/07.07 з вимогами повернути сплачені грошові кошти в розмірі 832,00 грн.
Судом встановлено, що відповідачем відповіді на лист від 12.07.2007 не надано, грошові кошти в розмірі 832,00 грн. позивачу не повернуті.
Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Статтею 629 Цивільного кодексу України встановлено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до загальних умов виконання зобов'язання, встановлених ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання повинно виконуватися належним чином згідно з умовами договору та вимогами Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов і вимог - згідно зі звичаями ділового обороту чи іншими вимогами, які звичайно ставляться. Недотримання таких вимог призводить до порушення зобов'язань.
Згідно зі статтею 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 611 Цивільного кодексу України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, припинення зобов'язання внаслідок односторонньої відмови від зобов'язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору.
Статтею 615 Цивільного кодексу України передбачено, що у разі порушення зобов'язання однією стороною друга сторона має право частково або у повному обсязі відмовитися від зобов'язання, якщо це встановлено договором або законом.
Договір про надання послуг може бути розірваний, у тому числі шляхом односторонньої відмови від договору, в порядку та на підставах, встановлених цим Кодексом, іншим законом або за домовленістю сторін (ч. 1 ст. 907 Цивільного кодексу України).
Право на одностороннє розірвання допускається лише у випадках, прямо встановлених у договорі або в законі (ст. 598 Цивільного кодексу України).
Відповідно до ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів»споживач має право відмовитися від договору про виконання робіт і надання послуг, якщо виконавець своєчасно не приступив до виконання договору або виконує роботу так повільно, що закінчити її у визначений термін стає неможливим.
Частина 1 ст. 33 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Згідно ч. 2 ст. 34 Господарського процесуального кодексу України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
З огляду на вищевикладене, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги позивача є законними, обґрунтованими, доведеними належними доказами, та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Державне мито, судові витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України покладаються на відповідача.
Керуючись ст. ст. 32-34, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Алекс компанія груп»(03115, м. Київ, вул. Феодори Пушиної, 23/25; код 33601342; рахунок № 26005004073401 в АКБ «ТАС –Коммерцбанк») на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Національні електронні комунікації»(03150, м. Київ, вул. Тверська, 6; код 32248089; рахунок № 26004300320901 в АБ «ТАС –Коммерцбанк»; МФО 300164) 832,00 грн. попередньої оплати, 102,00 грн. державного мита та 118,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання та може бути оскаржене у порядку та строки, визначені Господарським процесуальним кодексом України.
Суддя О.О. Хрипун
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2007 |
Оприлюднено | 16.01.2008 |
Номер документу | 1265350 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Хрипун О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні