Шевченківський районний суд міста києва
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяСправа № 761/26370/22
Провадження № 1-кп/761/1459/2025
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 квітня 2025 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1
за участю прокурора - ОСОБА_2
обвинувачених - ОСОБА_3 ,
захисника - ОСОБА_4
при секретарі - ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду матеріали кримінального провадження №12017100100009222 від 03.08.2017 року по обвинуваченню:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с.Петропавлівка, Саратського району, Одеської області, українки, громадянки України, з середньою освітою, не працюючої, заміжньої, маючої на утриманні малолітню дитину, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаюча за адресою АДРЕСА_2 , раніше не судимої,
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця с.Августівка, Біляєвського району, Одеської області, українця, громадянина України, з середньою освітою, не працюючого, одруженого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_3 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_4 , раніше судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України,
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Шевченківського районного суду м.Києва перебувають матеріали кримінального провадження №12017100100009222 від 03.08.2017 року по обвинуваченню ОСОБА_7 та ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України.
Ухвалою Шевченківського районного суду м.Києва від 18.12.2024 року відносно обвинуваченої ОСОБА_3 було застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у певний період доби.
В судовому засіданні прокурор ОСОБА_2 заявив суду клопотання про продовження строку дії запобіжного заходу у виді домашнього арешту в визначений період доби, відносно обвинуваченої ОСОБА_3 . Своє клопотання прокурор мотивує тим, що підставою застосування запобіжного заходу у виді домашнього арешту до обвинуваченого згідно ст. 177, ст. 194 КПК України є наявність обґрунтованого обвинувачення у вчиненні злочину, який є тяжким кримінальним злочином, передбачений ч.3 ст.185 КК України, а також наявність ризиків, у зв`язку з тим, що обвинувачена може здійснити дії, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме переховуватись від суду. На думку прокурора менш суворі запобіжні заходи не зможуть забезпечити уникнення зазначених ризиків та забезпечити виконання покладених на обвинуваченого обов`язків, у зв`язку з чим є достатні підстави для продовження застосування такого виду запобіжного заходу, як домашній арешт у визначений період часу. Разом з тим, повідомив, що обвинувачений ОСОБА_6 вибув з ДУ «Одеський слідчий ізолятор» та просив суд постановити ухвалу з метою встановлення місця знаходження обвинуваченого.
Обвинувачена ОСОБА_3 у судовому засіданні при задоволенні клопотання про продовження відносно неї запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту у певний період доби та постановлення ухвали про встановлення місця перебування обвинуваченого ОСОБА_6 не заперечувала.
Захисник ОСОБА_4 у судовому засіданні при задоволенні клопотання про продовження відносно обвинуваченої ОСОБА_3 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту у певний період доби та постановлення ухвали про встановлення місця перебування обвинуваченого ОСОБА_6 не заперечував.
Суд, заслухавши клопотання прокурора, вислухавши думки учасників кримінального провадження, вивчивши матеріали кримінального провадження, дійшов наступних висновків.
Відповідно до ч. 3 ст. 331 КПК України за наявності клопотань суд під час судового розгляду зобов`язаний розглянути питання доцільності продовження запобіжного заходу до закінчення двомісячного строку з дня його застосування. За результатами розгляду питання суд своєю вмотивованою ухвалою скасовує, змінює запобіжний захід або продовжує його дію на строк, що не може перевищувати двох місяців.
Стаття 181 КПК України передбачає, що домашній арешт полягає в забороні обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі. Ухвала про обрання запобіжного заходу в вигляді домашнього арешту передається для виконання органу внутрішніх справ за місцем проживання обвинуваченого. Відповідно до ч. 6 цієї ж статті строк дії ухвали слідчого судді про тримання особи під домашнім арештом не може перевищувати двох місяців. У разі необхідності строк тримання особи під домашнім арештом може бути продовжений за клопотанням прокурора.
Відповідно до ч. 1 ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Разом з тим, відповідно до ч.1 ст.179 КПК України особисте зобов`язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов`язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов`язки, передбачені ст. 194 КПК України.
Як вбачається з матеріалів кримінального провадження, ухвалою Шевченківського районного суду м.Києва від 18.12.2024 року відносно обвинуваченої ОСОБА_3 було застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у певний час доби.
Суд, заслухавши доводи прокурора, обвинувачених та захисника, вивчивши матеріали кримінального провадження вважає, що обвинуваченій слід продовжити строк застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, з врахуванням наявності ризиків передбачених п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України, які наявні на час розгляду справи судом, що підтверджують самі матеріали кримінального провадження, зокрема судом встановлено, що ОСОБА_3 обвинувачується у вчиненні тяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі строком до 6 років, тому є підстави вважати, що обвинувачена може переховуватись від суду з метою уникнення відповідальності за вчинене, у разі доведеності її вини.
Таким чином, суд вважає за можливе продовжити обвинуваченій строк дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту у певний період доби, враховуючи, що прокурором доведено наявність ризиків передбачених у п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України, що є пропорційним тому ступеню небезпеки, ризики якого залишилися у кримінальному провадженні та саме такий вид запобіжного заходу буде достатнім для забезпечення виконання обвинуваченою своїх процесуальних обов`язків у даному кримінальному провадженні, із покладанням на неї обов`язків передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України.
Разом з тим, як вбачається з повідомлення прокурора, обвинувачений ОСОБА_6 вибув з ДУ «Одеський слідчий ізолятор», до суду не з`являється, актуальна адреса його проживання, так само, як і номер його телефону суду не відомі.
Відповідно до ч. 3 ст. 333 КПК України, у разі, якщо під час судового розгляду виникне необхідність у встановленні обставин або перевірці обставин, які мають істотне значення для кримінального провадження, і вони не можуть бути встановлені або перевірені іншим шляхом, суд за клопотанням сторони кримінального провадження має право доручити органу досудового розслідування провести певні слідчі (розшукові) дії. У разі прийняття такого рішення суд відкладає судовий розгляд на строк, достатній для проведення слідчої (розшукової) дії та ознайомлення учасників судового провадження з її результатами.
Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги необхідність встановлення обставин, які мають істотне значення для кримінального провадження, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання прокурора ОСОБА_2 про доручення органу досудового розслідування встановлення місцезнаходження обвинуваченого.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 176-178, 181, 193-199, 201, 205, 331, 369-372, 376 333, 372, 375 КПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора Шевченківської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_2 про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту обвинуваченій ОСОБА_3 - задовольнити.
Продовжити обвинуваченій ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 строк дії запобіжного заходу у виді домашнього арешту у певний період доби, заборонивши залишати місце свого проживання за адресою: АДРЕСА_2 , з 22 години 00 хвилин по 06 годину 00 хвилин наступної доби, за виключенням необхідності отримання медичної допомоги або/та випадків необхідності прибуття до укриття чи бомбосховища обумовленого сиреною та/або повідомленням «Повітряна тривога».
На підставі ч. 5 ст. 194 КПК України покласти на обвинувачену ОСОБА_3 , наступні обов`язки:
-прибувати до суду за кожним викликом, вимогою та визначеною ними періодичністю;
- не відлучатися з Одеської області без дозволу слідчого, прокурора або суду;
-повідомляти прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
-здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
Строк дії ухвали про тримання обвинуваченої під домашнім арештом визначити до 07 червня 2025 року, включно.
Контроль за виконанням ухвали покласти на органи Національної поліції за місцем проживання обвинуваченої ОСОБА_3 , а також прокурора у кримінальному провадженні.
Клопотання прокурора Шевченківської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_2 про доручення органу досудового розслідування провести слідчі (розшукові) дії з метою встановлення місця знаходження обвинуваченого ОСОБА_8 - задовольнити.
Доручити Шевченківському управлінню поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві, здійснити слідчі (розшукові) дії по встановленню місцезнаходження обвинуваченого:
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_3 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_4 .
Про виконання ухвали негайно повідомити суд.
Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора у кримінальному провадженні №12017100100009222, направивши йому копію ухвали.
Ухвала в цій частині може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Києва протягом п`яти днів з дня її оголошення - в частині продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, в іншій частині ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили із моменту її винесення і підлягає негайному виконанню.
Суддя ОСОБА_9
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 09.04.2025 |
Оприлюднено | 14.04.2025 |
Номер документу | 126541981 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Трубніков А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні