Ухвала
від 15.04.2025 по справі 909/1059/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 909/1059/17 (909/356/25)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

15.04.2025 м. Івано-Франківськ

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Неверовської Л. М., розглянувши у межах справи про банкрутство Приватного акціонерного товариства "Інвестиційна компанія "Енерго-Проект" заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Флексіс" про усунення недоліків (вх.№6044/25 від10.04.2025) заяви про покладення субсидіарної відповідальності на засновників або керівника боржника від 21.03.2025 (вх.№2444/25 від 24.03.2025) у справі

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Флексіс"

до відповідача 1: ОСОБА_1 ;

відповідача 2: ОСОБА_2 ;

відповідача 3: ОСОБА_3 ;

відповідача 4: ОСОБА_4 ;

відповідача 5: ОСОБА_5 ;

відповідача 6: ОСОБА_6 ;

відповідача 7: ОСОБА_7 ;

відповідача 8: ОСОБА_8 ;

відповідача 9: ОСОБА_9 ;

відповідача 10: ОСОБА_10 ;

відповідача 11: ОСОБА_11 ;

відповідача 12: ОСОБА_12 ;

відповідача 13: ОСОБА_13 ,

про покладення субсидіарної відповідальності у розмірі 338131699,85 грн за зобов`язаннями Приватного акціонерного товариства Інвестиційна Компанія Енерго-Проект у зв`язку з доведенням до банкрутства на відповідачів та солідарне стягнення з відповідачів на користь Приватного акціонерного товариства „Інвестиційна Компанія Енерго-Проект 338131699,85 грн,

встановив: в провадженні Господарського суду Івано-Франківської області перебуває справа про банкрутство ПрАТ "Інвестиційна компанія "Енерго-Проект".

21.03.2025 представником Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Флексіс" подано заяву про покладення субсидіарної відповідальності на засновників або керівника боржника (вх.№2444/25 від 24.03.2025), в якій просить суд покласти субсидіарну відповідальність у розмірі 338131699,85 грн за зобов`язаннями Приватного акціонерного товариства "Інвестиційна Компанія "Енерго-Проект" у зв`язку з доведенням до банкрутства на: ОСОБА_1 ; ОСОБА_2 , ОСОБА_5 ; ОСОБА_12 ; ОСОБА_6 ; ОСОБА_8 ; ОСОБА_3 ; ОСОБА_7 ; ОСОБА_4 ; ОСОБА_11 ; ОСОБА_9 ; ОСОБА_10 ; ОСОБА_13 . Стягнути солідарно з: ОСОБА_1 ; ОСОБА_2 ; ОСОБА_5 ; ОСОБА_12 ; ОСОБА_6 ; ОСОБА_8 ; ОСОБА_3 ; ОСОБА_7 ; ОСОБА_4 ; ОСОБА_11 ; ОСОБА_9 ; ОСОБА_10 ; ОСОБА_13 грошові кошти у розмірі 338131699,85 грн на користь Приватного акціонерного товариства "Інвестиційна Компанія "Енерго-Проект".

Ухвалою суду від 27.03.2025 заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Флексіс" про покладення субсидіарної відповідальності на засновників або керівника боржника від 21.03.2025 (вх.№2444/25 від 24.03.2025) у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства "Інвестиційна компанія "Енерго-Проект" залишено без руху.

10.04.2025 до суду від Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Флексіс" надійшла заява про усунення недоліків (вх.№6044/25).

Розглянувши заяву та додані до неї документи, суд вважає за необхідне прийняти заяву про покладення субсидіарної відповідальності на засновників або керівника боржника, до розгляду.

Частиною 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Частиною 3 ст. 174 ГПК України передбачено, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до Господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Як вбачається з поданої заяви та доданих до неї документів, Товариством з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Флексіс" усунуто недоліки допущені при подані заяви про покладення субсидіарної відповідальності.

Відповідно до ч. 1 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.

Згідно ч. 2 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника. Склад учасників розгляду спору визначається відповідно до Господарського процесуального кодексу України. Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення.

Заяви (позовні заяви) учасників провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) або інших осіб у спорах, стороною в яких є боржник, розглядаються в межах справи про банкрутство (неплатоспроможність) за правилами спрощеного позовного провадження.

Позивач має право в позовній заяві заявити мотивоване клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження. Якщо суд за результатами розгляду клопотання позивача дійде висновку про розгляд справи в порядку загального позовного провадження, він зазначає про це в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Згідно з ч. 3 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

З урахуванням вказаних положень, а також враховуючи категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, суд дійшов висновку, що справа №909/1059/17 (909/356/25) підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.

Також, разом із заявою позивачем подано клопотання про витребування доказів (вх.№3077/25 від 10.04.2025), в якому просить суд витребувати у Верховної Ради України інформацію про те, хто саме був помічником народного депутата України VIII скликання ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_1 на будь-яких засадах; витребувати у Центрального відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції копію свідоцтва про народження, Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження ОСОБА_14 ІНФОРМАЦІЯ_2 в м. Коломия, Івано-Франківської області; витребувати у Центрального відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції копію свідоцтва про народження, Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 в м. Івано-Франківськ; витребувати у Центральний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) копію актового запису, або витяг з реєстру з актів цивільного стану громадян про шлюб ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Розглянувши клопотання про витребування доказів, суд зазначає наступне.

Частиною 1 статті 81 Господарського процесуального кодексу України визначено, що учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

У відповідності до частини 2 статті 81 Господарського процесуального кодексу України, у клопотанні повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; 5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.

Враховуючи предмет спору та обставини, які входять до предмету доказування в даній категорії спорів, суд дійшов до висновку про те, що наведені позивачем докази не входять до предмету доказування у даній справі, тому у суду відсутні підстави для витребування вказаних доказів.

Керуючись статтями 12, 176, 234, 235, 247, Господарського процесуального кодексу України та ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Прийняти позовну заяву про покладення субсидіарної відповідальності на засновників або керівника боржника до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

3. Підготовче засідання призначити на 13.05.2025 о 12:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Івано-Франківської області за адресою: вул.Грушевського 32, м. Івано-Франківськ, 76018, зал судових засідань № 5.

4. Відмовити у задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Флексіс" про витребування доказів (вх.№3077/25 від 10.04.2025)

5. Відповідачам надати: відповідно до ст. 165 ГПК України документально-обґрунтований відзив на позов, всі письмові докази, що підтверджують заперечення проти позову у п`ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі та доказ направлення копії відзиву позивачу.

6. Відповідачі мають право надати суду - заперечення на відповідь позивача (у разі їх подання) протягом п`яти днів з дня отримання та подати суду докази направлення позивачу.

7. Позивачу надати: відповідно до ст. 166 ГПК України відповідь на відзив (у випадку його подання) протягом п`яти днів з дня його отримання та доказ направлення відповідачам.

8. Зобов`язати учасників процесу письмово повідомити суд до початку підготовчого засідання про наявність обставин, зазначених у ч. 2 ст. 182 ГПК України.

9. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 ГПК України документи, що підтверджують повноваження представників та паспорт.

10. Роз`яснити відповідачам, що в разі ненадання у встановлений судом строк без поважних причин відзиву та заперечення на відповідь на відзив, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Суд роз`яснює сторонам що відповідно до ст. 118 ГПК України право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку. Заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

11. Учасники справи можуть отримувати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою://court.gov.ua/fair/sud5010/ та на веб-сторінці Єдиного державного реєстру судових рішень за веб-адресою http://reyestr.court.gov.ua/.

Учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів, через підсистему (модуль) відеоконференцзв`язку (ВКЗ) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС), за допомогою свого Електронного кабінету в ЄСІТС, а також подавати до суду процесуальні, інші документи, вчиняти інші процесуальні дії в електронній формі через свій Електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами.

12. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Ухвалу підписано 15.04.2025.

Суддя Неверовська Л. М.

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення15.04.2025
Оприлюднено16.04.2025
Номер документу126605555
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: майнові спори, стороною в яких є боржник, з них: спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна

Судовий реєстр по справі —909/1059/17

Ухвала від 22.04.2025

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Неверовська Л. М.

Ухвала від 21.04.2025

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Матущак Олег Іванович

Ухвала від 15.04.2025

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Неверовська Л. М.

Ухвала від 04.04.2025

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Неверовська Л. М.

Ухвала від 27.03.2025

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Неверовська Л. М.

Ухвала від 27.03.2025

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Неверовська Л. М.

Ухвала від 28.10.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Неверовська Л. М.

Ухвала від 24.10.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Неверовська Л. М.

Ухвала від 14.10.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Неверовська Л. М.

Ухвала від 08.02.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Неверовська Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні