ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про перехід до розгляду справи за правилами загального
позовного провадження та призначення підготовчого засідання
15 квітня 2025 року м. Житомир справа № 240/5425/25
категорія 106030000
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Шуляк Л.А.,
розглянувши у письмовому провадженні адміністративної справи за позовом Національної академії внутрішніх справ до ОСОБА_1 про стягнення коштів,
встановив:
До Житомирського окружного адміністративного суду звернулась Національна академія внутрішніх справ із позовом, в якому просить: стягнути з ОСОБА_1 (на користь НАВС (IВАN UА188201720313251001201000175 в ДКС України, МФО 820172, код ЄДРПОУ 08751177) 65 951,81 грн. (шістдесят п`ять тисяч дев`ятсот п`ятдесят одна грн. 81 коп.).
Ухвалою суду від 05.03.2025 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників справи.
Представником позивача заявлено клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження та в режимі відеоконференції.
Згідно із ч. 3 ст. 12 КАС України, загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Частинами 6 та 7 статті 262 КАС України передбачено, що суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін:
1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу;
2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.
В свою чергу, дослідивши предмет позовної заяви суд зазначає, що відсутні підстави для призначення розгляду справи у загальному позовному провадженні.
Дослідивши матеріали справи, зважаючи на обраний позивачем спосіб захисту, обсяг та характер доказів у справі, суд дійшов висновку необхідність призначення справи до судового розгляду у відкритому судовому засіданні з повідомленням сторін.
Щодо клопотання представника відповідача про здійснення подальшого розгляду справи поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів, суд зазначає наступне.
Відповідно до пункту 2 частини третьої статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), учасники справи мають право, зокрема, брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом.
Згідно з частиною першою статті 195 КАС України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
За частиною другою статті 195 КАС України учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Рішенням Вищої ради правосуддя 17.08.2021 № 1845/0/15-21 затверджено положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - Положення).
Відповідно до пункту 49 підрозділу 3 розділу ІІІ Положення для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.
Проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів здійснюється із використанням сервісу "Система захищеного відеоконференцзв`язку з судом" (посилання в мережі Інтернет - https://vkz.court.gov.ua), шляхом попередньої реєстрації та входу до сервісу через підсистему "Електронний суд".
Враховуючи вищевикладене, у зв`язку з наявністю у Житомирського окружного адміністративного суду технічної можливості щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції (із використанням сервісу "Система захищеного відеоконференцзв`язку з судом"), суд вважає за можливе провести наступне судове засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням сервісу "Система захищеного відеоконференцзв`язку з судом" та подальші судові засідання в межах вказаної справи.
Керуючись ст. ст. 12, 243, 248, 256, 260 КАС України, суд, -
ухвалив:
В задоволенні клопотання представника відповідача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження відмовити.
Клопотання представника відповідача про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції задовольнити.
Подальший розгляд адміністративної справи №240/5425/25 здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін в судовому засіданні призначеному на 05.05.2025 о 14:00 год. у приміщенні Житомирського окружного адміністративного суду за адресою: м. Житомир, вул.Бориса Лятошинського, 5, зал №3 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів із використанням сервісу "Система захищеного відеоконференцзв`язку з судом" та всі подальші засідання при необхідності за участю представника позивача.
Участь у засіданні в режимі відеоконференції братиме представник відповідача.
Копію даної ухвали та повістки про виклик до суду надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Л.А.Шуляк
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2025 |
Оприлюднено | 17.04.2025 |
Номер документу | 126621219 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо звільнення з публічної служби, з них |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Шуляк Любов Анатоліївна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Шуляк Любов Анатоліївна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Шуляк Любов Анатоліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні