Рішення
від 15.04.2025 по справі 420/31796/24
ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 420/31796/24

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 квітня 2025 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді Дубровної В.А.,

при секретарі: Дитюку П.В.

за участю представників

позивача - Лісниченка Л.О.

відповідача - Локотей А.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «МС Корпорейшн» до Головного управління Державної податкової служби в Одеській області, до Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень,

встановив:

І. Зміст позовних вимог.

До суду з позовом звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю МС Корпорейшн (далі - позивач, ТОВ «МС Корпорейшн») до Головного управління Державної податкової служби в Одеській області (далі відповідач 1), Державної податкової служби України (далі відповідач 2), у якому, просить:

- визнати протиправними та скасувати рішення Голови комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Одеській області № 11359888/41460849 від 04.07.2024 року, № 11488835/41460849 від 25.07.2024 року, №11359891/41460849 від 04.07.2024 року, № 11488833/41460849 від 25.07.2024 року, № 11359893/41460849 від 04.07.2024 року, № 11359892/41460849 від 04.07.2024 року, № 11488834/41460849 від 25.07.2024 року, № 11359894/41460849 від 04.07.2024 року, № 11359890/41460849 від 04.07.2024 року, № 11359889/41460849 від 04.07.2024 року про відмову у реєстрації податкових накладних № 3 від 04.04.2024 року, № 8 від 08.04.2024 року, № 10 від 09.05.2024 року, № 15 від 09.04.2024 року, № 25 від 19.03.2024 року, № 47 від 25.04.2024 року, № 82 від 30.04.2024 року, № 2 від 03.06.2024 року, № 8 від 06.06.2024 року, № 17 від 13.06.2024 року.

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні № 3 від 04.04.2024 року, № 8 від 08.04.2024 року, №10 від 09.05.2024 року, № 15 від 09.04.2024 року, № 25 від 19.03.2024 року, № 47 від 25.04.2024 року, № 82 від 30.04.2024 року, № 2 від 03.06.2024 року, № 8 від 06.06.2024 року, № 17 від 13.06.2024 року, за датою їх подання до Єдиного реєстру податкових накладних.

II. Позиція позивача, заперечення відповідача.

На обґрунтування вказаних вимог позивач зазначає, що в межах господарської діяльності з виробництва виробів з паперу та картону, позивачем був укладений з покупцем ТОВ ПП ЗІП договір на виготовлення поліграфічної продукції № 11/18 від 15.02.2018 р. У відповідності до пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України та по факту здійсненні операцій з постачання товару на адресу ТОВ ПП ЗІП, що підтверджується видатковими накладними, позивачем були складено податкові накладні ( ПН) № 3 від 04.04.2024 року, № 8 від 08.04.2024 року, №10 від 09.05.2024 року, № 15 від 09.04.2024 року, № 25 від 19.03.2024 року, № 47 від 25.04.2024 року, № 82 від 30.04.2024 року, № 2 від 03.06.2024 року, № 8 від 06.06.2024 року, № 17 від 13.06.2024 року, та направлено їх для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Проте, реєстрація вказаних ПН була зупинена на підставі пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, оскільки дані коди УКТЗЕД/ДКПП товару/ послуги 4821 дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання. Позивач не погоджується з такими діями Відповідача, вказуючи, що з огляду на специфіку діяльності підприємства виробництво інших виробів з паперу та картону (код УКТЗЕД 17.29), вироблена продукція постачається за кодом 4821, а придбання матеріалів здійснюється ТОВ «МС Корпорейшн» за кодами товарів згідно УКТ ЗЕД: 3210, 3212, 3215, 3919, 3920, 8208, 8442, а відтак обсяг не може «...дорівнювати або перевищувати величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/ послуги...». Позивач виробляє дану продукцію на власних виробничих фондах, розміщених в орендованому у ТОВ «Холтов ЛТД» (код ЄДРПОУ 13880014) приміщенні згідно Договору оренди № 02/6 від 01.02.2018 р., доставка продукції здійснюється або вантажним транспортом (здебільшого сировина), або ТОВ «НОВА ПОШТА» (поставка готової продукції), у т.ч. на адресу ТОВ ПП «ЗІП», про що свідчать копії експрес накладних. Разом із Поясненнями № 2 та № 1 від 21 червня та 23 липня 2024 року (окремо по податковим накладним товарів за кодом 4821) про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних, реєстрацію яких зупинено, позивачем було надано усі первинні документи, а також документи що підтверджують постачання продукції. Всупереч поданим документам, відповідачем були прийняті рішення про відмову в реєстрації податкових накладних, які за позицією позивача не відповідають вимогам щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акту індивідуальної дії. З огляду на вказане та враховуючи, що надані Позивачем пояснення та документи контролюючий орган не взяв до уваги та оскаржуваними рішеннями відмовив у реєстрації податкових накладних (без зазначення в чому саме полягає невідповідність поданих документів чинному законодавству), що є свідченням невідповідності рішень контролюючого органу про зупинення реєстрації податкових накладних вимозі правової визначеності, що стало підставою звернення до суду.

31.10.2024 представником відповідача-1 надано до суду відзив на позов, за яким заперечує проти задоволення позову, вказуючи, що ТОВ «МС Корпорейшн» направило на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкові накладні № 3 від 04.04.2024; № 8 від 08.04.2024; № 10 від 09.05.2024; № 15 від 09.04.2024; № 25 від 19.03.2024; № 47 від 25.04.2024; № 82 від 30.04.2024; № 2 від 03.06.2024; № 8 від 06.06.2024; № 17 від 13.06.2024, проте згідно квитанцій з Єдиного вікна приймання звітності ДПС України реєстрація вказаних податкових накладних зупинена на підставі п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку та ТОВ «МС Корпорейшн» було запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній для розгляду питання прийняття рішення щодо реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної. На виконання п. 11 Порядків №1165 позивачем було подано до контролюючого органу Повідомлення № 1 від 21.06.2024 та Повідомлення № 2 від 23.07.2024 про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних, реєстрацію яких зупинено. Крім того, контролюючим органом було складено від 25.06.2024 Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання щодо реєстрації в ЄДПН податкових накладних у зв`язку з недостатньою кількістю документів, що були подані разом з повідомленнями. Проте, за висновком Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС в Одеській області надіслані позивачем пояснення на додані до них документи поза розумним сумнівом не можливо вважати достатніми для розкриття та підтвердження інформації, зазначених у направлених на реєстрацію податкових накладних. Оскільки Позивач не виконав вимоги ПК України та Порядку № 520 щодо підтвердження правомірності формування та подання податкових накладних, тому контролюючим органом було прийнято рішення про відмову в реєстрації вказаних податкових накладних.

07.11.2024 р. представником позивача надана відповідь на відзив, в якій вказує, що відповідачем жодним чином не спростовуються доводи Позивача щодо неможливості віднесення ТОВ «МС Корпорейшн» до п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Крім того, звертає увагу, що відповідачем у той же період, навіть у той же день проводилась реєстрація аналогічних податкових накладних з тим самим контрагентом, наприклад, податкова накладна № 46 від 25 квітня 2024 року щодо поставки етикетки була зареєстрована, натомість аналогічна накладна № 47 складена у той же день 25 квітня 2024 року на адресу того ж самого покупця з таким самим кодом товару (2821) вже була відхилена Відповідачем. Відтак, фактично Відповідач визнає дійсність господарської операції, проте вибірково блокує реєстрацію аналогічних податкових накладних.

15.11.2024 р. представником відповідача надано додаткові пояснення щодо застосування пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість, визначених у додатку № 1 до Порядку № 1165, вказуючи, що під час порівняння зазначених даних контролюючим органом було виявлено, що обсяг постачання товару/послуги 4821 , перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання. На виконання ухвали суду від 16.10.2024 р. надає копії протоколів комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було прийнято оскаржувані рішення про відмову у реєстрації податкових накладних.

26.11.2024 р. представником позивача надано додаткові пояснення, зокрема, щодо надання до контролюючого органу товарно-транспортних накладних, перевізником виступає ТОВ «Рабен Україна» без договору перевезення, то в оскаржуваних рішеннях відповідача не було вказано документи, що за його позицією унеможливлювало визначити, якого саме документу не вистачало відповідачу задля розблокування податкових накладних.

09.04.2025 р. представником позивача на виконання протокольної ухвали суду від 07.04.2025 року дані пояснення, згідно яким 25.06.2024 року на адресу Позивача були направлені повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень/та або документів, в яких знову було наведено повний перелік документів характерних для здійснення господарських операцій без уточнення якогось конкретного витребуваного документа. Звертає увагу суду, що у затребуваному переліку були також зазначені документи, які вже Відповідач отримував разом із поясненнями. На вказані запити Позивачем 02.07.2024 року було надано Повідомлення № 1 та додаткові документи, серед яких також була банківська виписка, факт надання якої заперечується Відповідачем.

09.04.20025 р. представником позивача на виконання протокольної ухвали суду від 07.04.2025 року надано Повідомлення ТОВ «МС Корпорейшн» № 1 від 02.07.2024 р. про подання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав у повному обсязі, просив його задовольнити.

В судовому засіданні представник відповідача підтримав заперечення, викладені у відзиві на позовну заяву, просив відмовити у задоволенні позову.

Відповідач-2 не скористався правом на подання відзиву на позов.

ІІІ. Процесуальні дії у справі.

Ухвалою суду від 16.10.2024 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України, якою передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Цією ж ухвалою зобов`язано ГУ ДПС в Одеській області разом з відзивом надати суду належним чином завірені копії документів зокрема: пояснення з доказами щодо застосування пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість, визначених у додатку № 1 до Порядку № 1165; протокол комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі якого було прийнято оскаржувані рішення про відмову у реєстрації податкової накладної; докази, які стали підставою для прийняття оскаржуваних рішень, у т.ч. квитанції, згідно яким реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинено, повідомлення про подання пояснень та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, документи довільного формату, додатки до повідомлення тощо (у разі їх не надання позивачем).

Ухвалою суду від 20.03.2025 року вирішено перейти до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін, призначено судове засідання на 28.03.2025 р.

Протокольною ухвалою суду від 28.03.2025 року оголошено перерву в судовому засіданні до 02.04.2025 року.

Протокольною ухвалою суду від 02.04.2025 року оголошено про перехід до стадії ухвалення судового рішення та його відкладення з метою проголошення судового рішення 07.04.2025 р. об 14 год. 00 хв.

Протокольною ухвалою суду від 07.04.2025 р. суд поновив судовий розгляд з метою з`ясування обставин, що потребують додаткової перевірки, та оголосив перерву в судовому засіданні до 10.04.2025 р. з метою отримання від сторін пояснення та докази надання позивачем додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних згідно повідомлення від 25.06.2024 р.

Протокольною ухвалою суду від 10.04.2025 року оголошено про перехід до стадії ухвалення судового рішення та його відкладення з метою проголошення судового рішення 15.04.2025 р. об 11 год. 30 хв.

IV. Обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин, з посиланням на докази, на підставі яких встановлені відповідні обставини.

ТОВ «МС Корпорейшн» код ЄДРПОУ 41460849, зареєстровано 14.07.2017, основним видом його діяльності за кодом КВЕД 17.29 Виробництво інших виробів з паперу та картону.

15.02.2018 р. між постачальником - ТОВ «МС Корпорейшн» та покупцем - ТОВ ПП ЗІП укладено договір № 11/18 на виготовлення поліграфічної продукції, відповідно до умов цього Договору Постачальник зобов`язується поставляти, а Покупець зобов`язується приймати та оплачувати поліграфічну продукцію (далі - Продукція) в асортименті і в кількості, згідно погоджених Сторонами заявок Покупця. Повне найменування Продукції, її кількість, асортимент та ціна визначаються у накладних на поставку Продукції. Розрахунки за цим Договором здійснюються в національній валюті України, шляхом банківського переказу грошових коштів на розрахунковий рахунок Постачальника. Платіж повинен бути здійснений не пізніше 7 (семи) календарних днів після дати приймання-передачі Продукції. Поставка Продукції здійснюється протягом 14 робочих днів для нового виду та 10 робочих днів для повторних замовлень з моменту отримання Постачальником заявки Покупця, в кількості та асортименті згідно затвердженої заявки (за наявності затвердженого Покупцем макета (макетів). ( пункти 1.1., 1.3., 2.4., 3.1 договору)

На виконання умов вказаного договору, ТОВ «МС Корпорейшн» на адресу покупця ТОВ ПП ЗІП здійснена поставка товару, зокрема

1) комплект ( етикетка та контретикетка) «TRIORA Фарба інтер`єрна що миється 14 кг», р-р 180*276 мм у кількості 5,07 тис. компл., про що складено видаткову накладну № 89 від 19.03.2024 року на суму 58 305,04 грн в т.ч. ПДВ 9 717,51 грн.

2) етикетка «Фарба White RUTA 1.4 кг», р-р 90*275 мм у кількості 10.2 тис. шт., комплект ( етикетка та контретикетка) Фарба White RUTA 4 кг», р-р 110*250 мм у кількості 10.32 тис. компл., комплект ( етикетка та контретикетка) Фарба White RUTA 7 кг», р-р 156*268 мм у кількості 10.1 тис. компл., про що складено видаткову накладну № 103 від 04.04.2024 року на суму 183 500,12 грн в т.ч. ПДВ 30 583,35 грн.

3) комплект «Грунт-концентрат 2 л ТМ RUTA», р-р 75*196 мм у кількості 2,1 тис. компл., комплект «Грунтовка акрилова 5 л ТМ RUTA», р-р 115*123 мм у кількості 10,44 тис. компл., етикетка «TRIORA Фарба інтер`єрна для стель та стін 1,4 кг», р-р 90*275 мм у кількості 10,5 тис. шт., етикетка «Фарба FACADE RUTA 1.4 кг», р-р 90*275 мм у кількості 10.34 тис. шт., про що складено видаткову накладну № 109 від 08.04.2024 року на суму 121 487,18 грн в т.ч. ПДВ 20 247,86 грн.

4) комплект ( етикетка та контретикетка) « Грунт концентрат , 1 л. ТМ RUTA», р-р 75*134,5 мм у кількості 5,13 тис. компл., комплект ( етикетка та контретикетка) «Фарба FACADE RUTA 14 кг», р-р 180*276 мм у кількості 5,08 тис. компл., комплект ( етикетка та контретикетка) «Фарба FACADE RUTA 4 кг», р-р 110*250 мм у кількості 10,2 тис. компл., про що складено видаткову накладну № 110 від 09.04.2024 року на суму 151,378,13 грн в т.ч. ПДВ 25 229,69 грн.

5) етикетка «Мальва скло рідке 1,3 л.», р-р 90*275 мм у кількості 10,24 тис. шт., комплект ( етикетка та контретикетка) «Мальва скло рідке 7 кг.», р-р 156*268 мм у кількості 10,08 тис. компл., про що складено видаткову накладну № 143 від 25.04.2024 року на суму 115 832,04 грн в т.ч. ПДВ 19 305,34 грн.

6) комплект ( етикетка та контретикетка) «TRIORA Фарба інтер`єрна що миється 14 кг», р-р 180*276 мм у кількості 7 тис. компл., комплект ( етикетка та контретикетка) «TRIORA Фарба гумова універсальна 3,5 кг», р-р 110*250 мм у кількості 7,05 тис. компл., комплект ( етикетка та контретикетка) «TRIORA Фарба гумова універсальна 6 кг», р-р 156*268 мм у кількості 3,06 тис. компл., комплект ( етикетка та контретикетка) «TRIORA Фарба гумова універсальна 12 кг», р-р 180*276 мм у кількості 7 тис. компл., про що складено видаткову накладну № 170 від 30.04.2024 року на суму 236 059,49 грн в т.ч. ПДВ 39 343,25 грн.

7) комплект ( етикетка та контретикетка) « TRIORA Mattlatex Фарба матова інтер`єрна 14 кг», р-р 180*276 мм у кількості 5,15 тис. компл., етикетка «TRIORA Beton Kontakt 1,4 кг, р-р 90*275 мм у кількості 2,14 тис. шт., етикетка «TRIORA Фарба фасадна акрилова 1,4 кг, р-р 90*275 мм у кількості 5,1 тис. шт., про що складено видаткову накладну № 180 від 09.05.2024 року на суму 108 150,02 грн в т.ч. ПДВ 18 025,00 грн.

8) комплект ( етикетка та контретикетка) «TRIORA Фарба інтер`єрна що миється 3,5 кг», р-р 110*250 мм у кількості 5,08 тис. компл., комплект ( етикетка та контретикетка) «TRIORA Фарба гумова універсальна 3,5 кг», р-р 110*250 мм у кількості 7,13 тис. компл., про що складено видаткову накладну № 213 від 03.06.2024 року на суму 85 463,62 грн в т.ч. ПДВ 14 243,94 грн.

9) етикетка « TRIORA Mattlatex Фарба матова інтер`єрна 1,4 кг», р-р 90*275 мм у кількості 3,2 тис. компл., комплект ( етикетка та контретикетка) « TRIORA Mattlatex Фарба матова інтер`єрна 3,5 кг», р-р 110*250 мм у кількості 3,1 тис. компл., комплект ( етикетка та контретикетка) « TRIORA Mattlatex Фарба матова інтер`єрна 7 кг», р-р 156*268 мм у кількості 3,08 тис. компл., комплект ( етикетка та контретикетка) «TRIORA Фарба інтер`єрна для стель та стін 14 кг», р-р 180*276 мм у кількості 7,1 тис. компл., комплект ( етикетка та контретикетка) Фарба White RUTA 14 кг», р-р 180*276 мм у кількості 7,1 тис. компл., про що складено видаткову накладну № 220 від 06.06.2024 року на суму 245 101,73 грн в т.ч. ПДВ 40 850,29 грн.

10) комплект ( етикетка та контретикетка) «TRIORA Фарба інтер`єрна що миється 7 кг», р-р 156*268 мм у кількості 10 тис. компл., про що складено видаткову накладну № 227 від 13.06.2024 року на суму 84 500,04 грн в т.ч. ПДВ 14 083,34 грн.

Внаслідок здійснення вказаних вище поставок, за правилами першої події (дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку) та на виконання вимог п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України, позивачем складено та надіслано засобами електронного зв`язку до Єдиного реєстру податкових накладних на реєстрацію наступні податкові накладні, зокрема,

- податкова накладна № 25 від 19.03.2024 року на загальну суму 58 305,04 грн;

- податкова накладна № 3 від 04.04.2024 року на загальну суму 183 500,12 грн;

- податкова накладна № 8 від 08.04.2024 року на загальну суму 121 487,18 грн,

- податкова накладна № 15 від 09.04.2024 року на загальну суму 151 378,13,

- податкова накладна № 47 від 25.04.2024 року на загальну суму 115 832, 04 грн,

- податкова накладна № 82 від 30.04.2024 року на суму 236 059,49 грн,

- податкова накладна № 10 від 09.05.2024 року на суму 108 150 ,02 грн,

- податкова накладна № 2 від 03.06.2024 року на загальну суму 85 463,62 грн.,

- податкова накладна № 8 від 06.06.2024 року на суму 245 101,73 грн,

- податкова накладна № 17 від 13.06.2024 року на загальну суму 84 500,04 грн.

29.03.2024 р. за результатами обробки ПН № 25 від 19.03.2024 р. відповідачем-2 направлено позивачу засобами електронного зв`язку квитанції № 9075953084 згідно якої реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинено відповідно до п. 201.16 ст.201 Податкового кодексу України, з підстав: Обсяг постачання товару/послуги 4821, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=.000%, "P"=0. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

30.04.2024 р. за результатами обробки ПН № 3 від 04.04.2024 р. відповідачем-2 направлено позивачу засобами електронного зв`язку квитанції № 9112269882 згідно якої реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинено відповідно до п. 201.16 ст.201 Податкового кодексу України, з підстав: Обсяг постачання товару/послуги 4821, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=.000%, "P"=0. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

30.04.2024 р. за результатами обробки ПН № 8 від 08.04.2024 р. відповідачем-2 направлено позивачу засобами електронного зв`язку квитанції № 9112241417 згідно якої реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинено відповідно до п. 201.16 ст.201 Податкового кодексу України, з підстав:Обсяг постачання товару/послуги 4821, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=.000%, "P"=0. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

30.04.2024 р. за результатами обробки ПН № 15 від 09.04.2024 р. відповідачем-2 направлено позивачу засобами електронного зв`язку квитанції № 9112276727 згідно якої реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинено відповідно до п. 201.16 ст.201 Податкового кодексу України, з підстав:Обсяг постачання товару/послуги 4821, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=.000%, "P"=0. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

15.05.2024 р. за результатами обробки ПН № 47 від 25.04.2024 р. відповідачем-2 направлено позивачу засобами електронного зв`язку квитанції № 9130654363 згідно якої реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинено відповідно до п. 201.16 ст.201 Податкового кодексу України, з підстав:Обсяг постачання товару/послуги 4821, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=.000%, "P"=0. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

15.05.2024 р. за результатами обробки ПН № 82 від 30.04.2024 р. відповідачем-2 направлено позивачу засобами електронного зв`язку квитанції № 9131573214 згідно якої реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинено відповідно до п. 201.16 ст.201 Податкового кодексу України, з підстав:Обсяг постачання товару/послуги 4821, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=.000%, "P"=0. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

04.06.2024 р. за результатами обробки ПН № 10 від 09.05.2024 р. відповідачем-2 направлено позивачу засобами електронного зв`язку квитанції № 9150713460 згідно якої реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинено відповідно до п. 201.16 ст.201 Податкового кодексу України, з підстав: Обсяг постачання товару/послуги 4821, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=.000%, "P"=0. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

21.06.2024 з метою подальшої реєстрації податкової накладної, позивачем через електронний кабінет направлено до контролюючого органу Повідомлення № 1 про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних, реєстрацію яких зупинено, а саме, № 3 від 04.04.2024; № 8 від 08.04.2024; № 10 від 09.05.2024; № 15 від 09.04.2024; № 25 від 19.03.2024; № 47 від 25.04.2024; № 82 від 30.04.2024, додавши 60 документів довільного формату. Так, у письмових поясненнях від 21.06.2024 р., серед іншого, зазначено що ТОВ «МС Корпорейшн» виробляє продукцію на власних виробничих фондах (Машина для гарячого тиснення і конгріва FD3030. серійний номер:17136С, 17136D; Машина для плоского трафаретного друку SRN3O3O, серійний номер: 17136А, 17136В; Машина для нарізки та висікання DK-320G), що були придбані у ТОВ "Поліграфпартнер" (код ЄДРПОУ 36506954), розміщених в орендованому у ТОВ «Холтов ЛТД» (код ЄДРПОУ 13880014) у приміщенні згідно Договору оренди № 02/6 від 01.02.2018р., доставка продукції здійснюється Автомобілем вантажний Пежо Експерт ВН2199НС, ТОВ «НОВА ПОШТА» або залученням перевізника. З метою здійснення господарської діяльності з виробництва інших виробів з паперу та картону, друкування іншої продукції ТОВ «МС Корпорейшн» закуповує сировину та матеріали, запасні частини, матеріали господарського призначення, малоцінні та швидкозношувані матеріали, основні засоби, орендує виробничі та складські площі, отримує послуги з перевезення. Реалізація товарів, робіт, надання послуг на території України оформлено видатковими накладними та актами виконаних робіт. ТОВ «МС Корпорейшн» реалізує етикетки та комплекти етикеток, послуги з друкарської підготовки (4821 Етикетки та ярлики з паперу або картону будь- які, надруковані або ненадруковані) ТОВ ПП «ЗІП» (код ЄДРПОУ 21875464) на підставі Договору на виготовлення та поставку поліграфічної продукції № 11/18 від 15.02.2018р. та згідно Статуту. Основні постачальниками матеріалів, задіяних у виробничому процесі є: ТОВ "ЮПМ УКРАЇНА" (код ЄДРПОУ 37950980), ПІДПРИЄМСТВО З ІНОЗЕМНИМИ ІНВЕСТИЦІЯМИ "ІТРАКО" (код ЄДРПОУ 24930652), ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ФОЛЬГА-СЕРВІС" (код ЄДРПОУ 40016440), ТОВ "ПРАЙМ-ПАК" (код ЄДРПОУ 36761872), ТОВ «АКТІВФОІЛ» (код ЄДРПОУ 36423564), ТОВ "ДРУКАРСЬКІ ФОРМИ" (код ЄДРПОУ 41322471), ТОВ ТРІН ПАК УКРАЇНА" (код ЄДРПОУ 41311480), ТОВ "КОМПАНІЯ СОФІ" (код ЄДРПОУ 36346548), ТОВ "ХОЛТОВ ЛТД" (код ЄДРПОУ 13880014), ТОВ «НОВА ПОШТА» (код ЄДРПОУ 31316718). Надає копії наступних документів, необхідних для розгляду питання щодо реєстрації податкової накладної: Договір оренди № 02/6 від 01.02.2018р. (ТОВ «ХОЛТОВ ЛТД»); Ф. 20-ОПП Повідомлення про об`єкти оподаткування або об`єкти, пов`язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність; Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків-фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за 1 кв-л 2024 р., Договору на виготовлення та поставку поліграфічної продукції № 11/18 від 15.02.2018р. (ТОВ ПП « 31П»); Картка рахунку 361 з ТОВ ПП «ЗІП» (код ЄДРПОУ 21875464) за період з 01.01.2024 по 31.05.2024 р., Видаткова накладна № 89 від 19.03.2024 р; Видаткова накладна № 103 від 04.04.2024р; Видаткова накладна № 109 від 08.04.2024р; Видаткова накладна № 110 від 09.04.2024р; Видаткова накладна № 143 від 25.04.2024р; Видаткова накладна № 170 від 30.04.2024р; Видаткова накладна № 180 від 09.05.2024р; Експрес накладна № 59001120774930 від 19.03.2024 р; Експрес накладна № 59001129577251 від 04.04.2024р; Експрес накладна № 59001131787596 від 08.04.2024р; Експрес накладна № 59001132351953 від 09.04.2024р; Експрес накладна № 59001141676215 від 25.04.2024р; Експрес накладна № 59001144360538 від 30.04.2024р; Експрес накладна № 590011493765544 від 09.05.2024р; Договір поставки продукції з постачальником з ТОВ "ЮПМ УКРАЇНА" № 59806/2022 від 10.06.2022 р.; Договір поставки продукції з постачальником з ПІДПРИЄМСТВО З ІНОЗЕМНИМИ ІНВЕСТИЦІЯМИ "ІТРАКО" № ОО/ДП-18-ОЗ від 01.02.2018 р.; Договір поставки продукції з постачальником з ПП "ФОЛЬГА-СЕРВІС" № 147/18Н від 01.03.2018 р.; Договір поставки продукції з постачальником з ТОВ "ПРАЙМ-ПАК" № 268 від 14.08.2019 р.; Договір поставки продукції з постачальником з ТОВ «АКТІВФОІЛ» № АФ230102 від 01.10.2022 р.; Договір поставки продукції з постачальником з ТОВ "ДРУКАРСЬКІ ФОРМИ" № 29/05/18 від 29.05.2018 р.; Договір поставки продукції з постачальником з ТОВ "ГРІЙ ПАК УКРАЇНА" № 38/10-18 від 30.10.2018 р.; Договір поставки продукції з постачальником з ТОВ "КОМПАНІЯ СОФІ" № 487 від 27.01.2020 р.; Договір на організацію перевезень з ТОВ «НОВА ПОШТА» від 28.04.2020 р.; ВН та ТТН на постачання продукції від ТОВ "ЮПМ УКРАЇНА" № 158 від 08.03.2024 р., та ТТН на постачання продукції від ПІДПРИЄМСТВО З ІНОЗЕМНИМИ ІНВЕСТИЦІЯМИ "ІТРАКО": № 5850 від 22.09.23, №6222 від 10.10.23, № 6709 від 01.11.23, №2128 від 18.04.24; ВН та ТТН на постачання продукції від ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ФОЛЬГА- СЕРВІС": № 3568 від 29.09.23, № 3577 від 02.10.23; ВН та ТТН на постачання продукції від ТОВ "ПРАЙМ-ПАК" № 2469 від 15.12.23; ВН та ТТН на постачання продукції від ТОВ «АКТІВФОІЛ» № 281 від 30.10.23; ВН та ТТН на постачання продукції від ТОВ "ДРУКАРСЬКІ ФОРМИ" № 692 від 15.03.24, № 893 від 03.04.24, № 1164 від 26.04.24; ВН та ТТН на постачання продукції від ТОВ "ГРІН ПАК УКРАЇНА" № 300 від 13.03.24; ВН та ТТН на постачання продукції від ТОВ "КОМПАНІЯ СОФІ" № 1900 від 12.04.24; Акти виконаних робіт з організації перевезення вантажів ТОВ «НОВА ПОШТА» № НП-011241674 від 20.03.2024, № НП-011403052 від 10.04.2024, № НП-011540739 від 30.04.2024, № НП-011592703 від 10.05.2024.

25.06.2024 головою Комісії ГУ ДПС в Одеській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних складено Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, у зв`язку з недостатньою кількістю документів, що були подані разом з повідомленнями: договорів, довіреностей, актів керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання- передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних первинних документів щодо: постачання; придбання; товарів; послуг; зберігання продукції; транспортування продукції; навантаження продукції; розвантаження продукції; складських документів; інвентаризаційні описи; рахунки-фактури; акти приймання-передачі товарів з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки; накладних; розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків.

02.07.2024 р. позивачем через електронний кабінет направлено до контролюючого органу Повідомлення № 1 про подання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію вище перелічених податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та 11 додатків, що підтверджується квитанцією № 2 щодо його прийняття ДПС.

Крім того, 04.07.2024 р. за результатами обробки ПН № 2 від 03.06.2024 р. відповідачем-2 направлено позивачу засобами електронного зв`язку квитанцію № 9183616899 згідно якої реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинено відповідно до п. 201.16 ст.201 Податкового кодексу України, з підстав:Обсяг постачання товару/послуги 4821, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=.000%, "P"=0. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

04.07.2024 р. за результатами обробки ПН № 8 від 06.06.2024 р. відповідачем-2 направлено позивачу засобами електронного зв`язку квитанції № 9183583287 згідно якої реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинено відповідно до п. 201.16 ст.201 Податкового кодексу України, з підстав:Обсяг постачання товару/послуги 4821, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=.000%, "P"=0. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

04.07.2024 р. за результатами обробки ПН № 17 від 13.06.2024 р. відповідачем-2 направлено позивачу засобами електронного зв`язку квитанції № 9183619258 згідно якої реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинено відповідно до п. 201.16 ст.201 Податкового кодексу України, з підстав:Обсяг постачання товару/послуги 4821, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=.000%, "P"=0. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

23.07.2024 з метою подальшої реєстрації податкової накладної, позивачем через електронний кабінет направлено до контролюючого органу Повідомлення № 2 про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних, реєстрацію яких зупинено, а саме, № 2 від 03.06.2024; № 8 від 06.06.2024; № 17 від 13.06.2024, додавши 61 документ довільного формату. Так, у поясненнях від 23.07.2024 р., серед іншого, зазначено, що з огляду па специфіку діяльності ТОВ «МС Корпорейшн» за основним КВЕД є 17.29 Виробництво інших виробів з паперу та картону (основний), вироблена продукція постачається за кодом УКТЗЕД 4821 Етикетки та ярлики з паперу або картону будь-які, надруковані або ненадруковані, тому причина блокування, як «різниця обсягу придбання такого товаре/послуги та обсягу його постачання, що відповіде п. І Критеріїв ризиковості здійснення операцій не може бути застосована, оскільки підприємство виробляє реалізовану продукцію самостійно. Основні постачальниками матеріалів, задіяних у виробничому процесі є: ТОВ "ЮПМ УКРАЇНА" (код ЄДРПОУ 37950980), ПІДПРИЄМСТВО З ІНОЗЕМНИМИ ІНВЕСТИЦІЯМИ "ІТРАКО" (код ЄДРПОУ 24930652). ТОВ "ДРУКАРСЬКІ ФОРМИ" (код ЄДРПОУ 41322471), ТОВ "ГРІН ПАК УКРАЇНА" (код ЄДРПОУ 41311480), ТОВ "КОМПАНІЯ СОФІ" (код ЄДРПОУ 36346548), ТОВ «НОВА ПОШТА» (код ЄДРГІОУ 31316718). ТОВ "ХОЛТОВ ЛТД" (код ЄДРПОУ 13880014). При цьому, надає копії наступних документів, необхідних для розгляду питання щодо реєстрації податкової накладної: Договір оренди № 02/6 від 01.02.2018р. (ТОВ «ХОЛТОВ ЛТД»), договір оренди устаткування № 15/5 від 15.05.2023 р. (ТОВ «ІНТЕРПРАЙС КОРПОРЕЙШН»); Ф. 20-ОПП Повідомлення про об`єкти оподаткування або об`єкти, пов`язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність; Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків-фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за 1 кв. 2024 р., Договору на виготовлення та поставку поліграфічної продукції № 11/18 від 15.02.2018р. (ТОВ ПП «ЗІП»); Видаткова накладна № 213 від 03.06.2024 р; Видаткова накладна № 220 від 06.06.2024р; Видаткова накладна №227 від 13.06.2024р; Експрес накладна № 59001163053553 від 03.06.2024 р; Експрес накладна № 59001164873907 від 06.06.2024р; Експрес накладна № 59001168699272 від І3.06.2024р: Наряд на виконання замовлення № 212/1 від 30.05.2024 Наряд на виконання замовлення № 212/2 від 30.05.2024, Наряд на виконання замовлення № 227/1 від 30.05.2024, Наряд на виконання замовлення № 220/1 від 06.06.2024, Наряд па виконання замовлення № 220/2 під 06.06.2024, Наряд на виконання замовлення № 220/3 від 06.06.2024, Наряд на виконання замовлення № 220/4 від 06.06.2024, Наряд на виконання замовлення № 220/5 від 06.06.2024, Банківська виписка б/н від 30.06.2024 р., Довідка про рух грошових коштів від контрагента № 1580-1501-20729-2024 від 30.06.2024 р., Доручення на отримання ТМЦ б/н від 15.01.2024 р., Сертифікат відповідності продукції № UА0.YT.060503-23 від 05.06.2023, Технічні вимоги до продукту № ТУ У 17.2-41460849-001 ;2019 від 10.04.2024, Висновок ДСЕЕ№ 12.2-18-3-2167 від 07.02.2020, Висновок ДСЕЕ № 12.2-18-3-4441 від 02.06.2022, Висновок ДСЕЕ № 12.2-18-3-4440 від 02.06.2022, Висновок ДСЕЕ№ 12.2-18-3-29820 від 30.12.2020, Висновок ДСЕЕ № 12.2-18-3-7879 від 14.04.2020, Договір поставки продукції з постачальником з ТОВ "ЮПМ УКРАЇНА" № 59806/2022 від 10.06.2022 р., Договір поставки продукції з постачальником з ПІДПРИЄМСТВО З ІНОЗЕМНИМИ ІНВЕСТИЦІЯМИ "ІТРАКО" № ОО/ДП-18-03 від 01.02.2018 р.; Договір поставки продукції з постачальником з ТОВ "ДРУКАРСЬКІ ФОРМИ" № 29/05/18 від 29.05.2018 р.; Договір поставки продукції з постачальником з ТОВ "ГРІН ПАК УКРАЇНА" № 38/10-18 від 30.10.2018 р.; Договір поставки продукції з постачальником з ТОВ "КОМПАНІЯ СОФІ" № 487 від 27.01.2020 р.; Договір на організацію перевезень з ТОВ «НОВА ПОШТА» від 28.04.2020 р.; ВН та ТТН на постачання продукції від ТОВ "ЮПМ УКРАЇНА" № 83 від 06.02.2024 р„ ТТН № UA-7244226 від 06.02.2024 р., № 240 від 12.04.2024 р ТТН № UA-7305884 від 12.04.2024 р., ВН та ТТН на постачання продукції від ПІДПРИЄМСТВО З ІНОЗЕМНИМИ ІНВЕСТИЦІЯМИ "ІТРАКО" ВН № 6615 від 27.10.23, експрес накладна № 20400358059956 від 27.10.2023 ВН № 2128 від 18.04.24, експрес накладна № 20400387661293 від 18.04.2024, ВН № 2159 від 19.04.24. експрес накладна № 20400387878120 від 19.04.2024, ВН та ТТН на постачання продукції від ТОВ "ДРУКАРСЬКІ ФОРМИ" № 1251 від 04.05.24, експрес накладна № 5900114732315 від 04.05.2024 № 1544 від 01.06.24, експрес накладна № 59001162102271 від 01.06.2024 № 1579 від 05.06.24, експрес накладна № 59001164223500 від 05.06.2024, ВН та ТТН на постачання продукції від ТОВ "ГРІН ПАК УКРАЇНА" № 337 від 22.03.24; ВН на постачання продукції від ТОВ "КОМПАНІЯ СОФІ" № 2021 від 19.04.24, експрес накладна № 59001 138373231 від 19.04.24; ВН та ТТН на постачання продукції від ТОВ «ПАКІНГ»: № 639 від 12.04.2024, ТТН№ 639Р від 12.04.2024 р., № 640 від 12.04.2024, ТТН № 640Р від 12.04.2024 р., акти виконаних робіт з організації перевезення вантажів ТОВ «НОВА ПОШТА» № НП-011896629 від 20.06.2024, № НП-011832282 від 10.06.2024, акт виконаних робіт/наданих послуг з оренди устаткування ТОВ «ІНТЕРПРАЙС КОРПОРЕЙШН» № 69 від 30.06.2024 р. Документи підготовлені з урахування раніше зазначених органами ДПІ зауважень та доповнено інформацією щодо формування технологічного процесу та витрат матеріалів на виготовлення продукції.

04.07.2024 року Комісією ГУ ДПС в Одеській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних прийнято рішення про відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в ЄРПН, зокрема,

- № 11359888/41460849 про відмову у реєстрації податкової накладної № 10 від 09.05.2024;

- № 11359891/41460849 про відмову у реєстрації податкової накладної № 3 від 04.04.2024;

- № 11359893/41460849 про відмову у реєстрації податкової накладної № 8 від 08.04.2024;

- № 11359892/41460849 про відмову у реєстрації податкової накладної № 15 від 09.04.2024;

- № 11359894/41460849 про відмову у реєстрації податкової накладної № 25 від 19.03.2024;

- № 11359890/41460849 про відмову у реєстрації податкової накладної № 47 від 25.04.2024;

- № 11359889/41460849 про відмову у реєстрації податкової накладної № 82 від 30.04.2024.

Підставою відмови за вказаними рішеннями контролюючим органом зазначено ненаданням / частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку,

Крім того, 25.07.2024 року Комісією ГУ ДПС в Одеській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних прийнято рішення про відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в ЄРПН, зокрема,

- № 11488835/41460849 про відмову у реєстрації податкової накладної № 2 від 03.06.2024;

- № 11488833/41460849 про відмову у реєстрації податкової накладної № 8 від 06.06.2024;

- № 11488834/41460849 про відмову у реєстрації податкової накладної № 17 від 13.06.2024.

Підставою відмови за вказаними рішеннями контролюючим органом зазначено надання платником податку копії документів, складених з порушенням законодавства.

08.08.2024 року позивачем було оскаржено до Комісії центрального рівня ДПС України рішення Комісії регіонального рівня № 11488835/41460849 про відмову у реєстрації податкової накладної № 2 від 03.06.2024, № 11488833/41460849 про відмову у реєстрації податкової накладної № 8 від 06.06.2024, № 11488834/41460849 про відмову у реєстрації податкової накладної № 17 від 13.06.2024.

15.08.2024 року рішеннями Комісії центрального рівня з питань зупинення реєстрації податкових накладних/ розрахунку коригування в ЄРПН №51769/41460849/2; № 51856/41460849/2; №51832/41460849/2 за результатами розгляду вказаних скарг ТОВ «МС Корпорейшн» рішення Комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкових накладних № 2 від 03.06.2024, № 8 від 06.06.2024, № 17 від 13.06.2024 в ЄРПН залишено без змін, у зв`язку з ненадання платником податку копiй первинних документiв щодо постачання/придбання товарiв/послуг, зберiгання i транспортування, навантаження, розвантаження продукцiї, складських документiв (iнвентаризацiйнi описи), у тому числi рахунки-фактури/iнвойси, акти приймання-передачi товарiв (робiт, послуг) з урахуванням наявностi певних типових форм та галузевої специфiки, накладних.

Не погодившись з вказаними рішеннями комісії регіонального рівня з питань зупинення реєстрації податкових накладних/ розрахунку коригування в ЄРПН про відмову в реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, позивач звернувся до суду з вказаним позовом.

V. Норми права, які застосував суд.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Положеннями ПК України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі - ПК України) передбачено, зокрема, -

- Єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами. ( підпункт 14.1.60 пункту 14.1 статті 14 ПК України).

- центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику ( пункт 20.2. статі 20 ПК України);

- об`єктом оподаткування є операції платників податку з: постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, ; постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу . ( підпункти а, б пункту 185.1 стаття 185 ПК України);

- датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. ( абзаци перший - третій пункту 187.1 статті 187 ПК України);

- при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. ( абзац перший пункту 201.10 статті 201 ПК України);

- податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. ( абзац другий пункту 201.10 статті 201 ПК України);

на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін ( п.201.1. ст. 201 ПК України);

- при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. ( абзац 1 пункту 201.10 ст. 201 ПК України);

- підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня. ( абзац 5 п. 201.10. ст. 201 ПК України);

- якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин. ( абзац 10 пункту 201.10 статті 201 ПК України);

- реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України. ( пункт 201.16. ст. 201 ПК України);

Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. № 1246 , в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 р. № 34, чинній на момент виникнення спірних правовідносин (далі - Порядок № 1246) передбачено, зокрема,

- у цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні: податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації ( абзаци 1-2 пункту 2 Порядку № 1246);

- після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки, зокрема, наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування ( абзац 10 пункту 12 Порядку № 1246);

- за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція). ( пункт 13 Порядку № 1246);

- квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС. ( пункт 14 Порядку № 1246).

- податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. ( пункт 19 Порядку № 1246).

Механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, права та обов`язки їх членів визначено постановою Кабміну України від 11 грудня 2019 року № 1165 "Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних", яка з 01 лютого 2020 року набрала чинності ( далі - Порядок № 1165), зокрема, -

- податкові накладні/розрахунки коригування (крім розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, складеної на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості хоча б одного з товарів/послуг їх постачальнику, та розрахунків коригування, складених на неплатника податку, за винятком розрахунку коригування, визначеного підпунктом 7 цього пункту), що подаються для реєстрації в Реєстрі, перевіряються щодо відповідності таким ознакам безумовної реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (далі - ознаки безумовної реєстрації). (абзац 1 пункту 3 Порядку № 1165 в редакції Постанови КМ № 1154 від 12.10.2022)

- у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі. ( пункт 4 Порядку №1165)

- платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2). Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3). ( пункт 5 Порядку № 1165)

- у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено та/або подано податкову накладну/розрахунок коригування для реєстрації в Реєстрі, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація такої податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється. ( абзац 1 пункту 6 Порядку № 1165)

- у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної / розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної / розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється. ( пункт 7 Порядку № 1165)

- платник податку отримує інформацію щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, через електронний кабінет. ( пункт 8 Порядку №1165).

- у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації. ( пункт 10 Порядку №1165).

- у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної / розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації. ( пункт 11 Порядку №1165);

- комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. ( абзац другий пункту 25 цього Порядку № 1165);

- комісія регіонального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Мінфіном. (абзац перший пункту 26 Порядку №1165);

- комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні) (пункт 44 Порядку № 1165).

Додатком № 3 до Порядку № 1165 визначені Критерії ризиковості здійснення операцій, зокрема, обсяг постачання товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовним кодом такого товару, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов`язань, яку/який подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі за відсутності такого товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовного коду товару у врахованій таблиці даних платника податку. ( пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1154 від 12.10.2022; в редакції Постанов КМ № 1428 від 23.12.2022, № 574 від 02.06.2023)

Механізм прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України визначає Порядок прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 року № 520, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 13.12.2019 за № 1245/34216, в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин ( далі - Порядок № 520), зокрема, -

- прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня). ( пункт 2 Порядку № 520).

- у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі. ( пункт 4 Порядку № 520).

- перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:

договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні ( абзац четвертий пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 19 від 12.01.2023)

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством. ( пункт 5 Порядку № 520).

- письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування. Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)). ( пункт 6 Порядку № 520).

- письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

За результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку:

або приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;

або направляє повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та / або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (далі - Повідомлення), за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/ розрахунку коригування;

або приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у разі надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.

Додаткові письмові пояснення та копії документів, зазначені в абзаці шостому цього пункту, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06 червня 2017 року № 557, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 серпня 2017 року за № 959/30827 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 01 червня 2020 року № 261).

За результатами розгляду поданих додаткових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем їх отримання, приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного абзацом шостим цього пункту. ( пункт 9 Порядку № 520 в редакції Наказу Міністерства фінансів № 19 від 12.01.2023).

- Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення;

та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства. ( пункт 10 Порядку № 520 в редакції Наказу Міністерства фінансів № 19 від 12.01.2023)

- Рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку. (пункт 12 Порядку № 520).

Додатком № 1 до Порядку № 520 затверджена форма Рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, згідно з Наказом Міністерства фінансів № 19 від 12.01.2023).

VI. Оцінка суду.

З аналізу наведених вище правових норм вбачається обов`язок платника податку на додану вартість скласти податкову накладну на дату виникнення податкових зобов`язань та зареєструвати таку податкову накладну в ЄРПН, а також чітко встановлений алгоритм поведінки контролюючого органу, а саме, щодо перевірки податкової накладна на відповідність ознакам безумовної реєстрації, автоматизованого моніторингу відповідності податкової накладної/розрахунку коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, а також показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.

У разі коли за результатами моніторингу встановлено відповідність господарської операції хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції (за виключенням випадку, коли податкова накладна направлена на реєстрацію платником податку, який відповідає хоча б одному показнику позитивної податкової історії), реєстрація податкової накладної (розрахунку коригування) зупиняється.

При зупиненні реєстрації податкової накладної (розрахунку коригування) платнику податків надсилається квитанція, у якій в обов`язковому порядку зазначається, крім іншого, критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку, а також пропозиція надати пояснення та копії документів, необхідні для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Отже, дотримання процедури перевірки податкової накладна на відповідність ознакам безумовної реєстрації, здійснення моніторингу відповідності податкової накладної/розрахунку коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, а також показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, зупинення їх реєстрації та подальша реалізація його управлінських функцій, у даному випадку прийняття рішення про відмову у реєстрації податкових накладних є обставинами, які входять до предмета доказування у справах цієї категорії.

Спірність питання у даній справі полягає у правомірності рішень, прийнятих регіональною комісією ГУ ДПС в Одеській області про відмову в реєстрації податкових накладних в ЄРПН з підстав:

1) надання платником податку копій документів, складених з порушенням законодавства,

2) ненаданням / частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку.

Надаючи правову оцінку оскаржуваним рішенням відповідача-1 з огляду на обґрунтованість позовних вимог та заперечень відповідача-1, суд враховує наступне.

Як встановлено судом та не заперечується відповідачем-1, відповідно до умов договору від 15.02.2018 р. № 11/18, укладеного між постачальником - ТОВ «МС Корпорейшн» та покупцем - ТОВ ПП ЗІП на виготовлення поліграфічної продукції, позивачем була здійснена поставка вказаної продукції, про що свідчать вищенаведені видаткові накладні.

За правилом першої події (дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання товару платником податку) на виконання вимог п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України, ТОВ «МС Корпорейшн» складено та надіслано засобами електронного зв`язку до ЄРПН на реєстрацію ПН № 25 від 19.03.2024 р., № 3 від 04.04.2024 року,№ 8 від 08.04.2024 року,№ 15 від 09.04.2024 року,№ 47 від 25.04.2024 року,№ 82 від 30.04.2024 року,№ 10 від 09.05.2024 року,№ 2 від 03.06.2024 року,№ 8 від 06.06.2024 року, № 17 від 13.06.2024 року.

За отриманими від ДПС України квитанціями від 29.03.2024 р., 30.04.2024 р., 15.05.2024р., 04.06.2024 р., 04.07.2024 р. відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація вказаних ПН зупинена, оскільки платник податку відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку, оскільки дані коди УКТЗЕД/ДКПП товару/ послуги 4821 дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання Позивачем.

Як вбачається зі змісту пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій додатку № 3 Порядку №1165, в редакції чинній на момент зупинення реєстрації спірних ПН, то для того, аби встановити наявність у господарській операції такої ознаки, мають існувати визначені цим пунктом передумови, а також для підтвердження відповідності господарської операції вказаному критерію, слід навести обґрунтований розрахунок за цим критерієм, якому відповідає платник податку, чого вимагає пункт 11 Порядку №1165.

Як встановлено судом та не заперечується відповідачем-1, основним видом діяльності Позивача є виробництво інших виробів з паперу та картону (код УКТЗЕД 17.29). Згідно Порядку ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної від 21 травня 2012 р. № 428: група 48: Папір i картон; вироби з паперової маси, паперу або картону, код 4821 Етикетки та ярлики з паперу або картону будь-які, надруковані або ненадруковані.

В судовому засіданні представник позивача пояснив, що з метою здійснення господарської діяльності, а саме: Виробництво інших виробів з паперу та картону, друкування іншої продукції, ТОВ «МС КОРПОРЕЙШН» закуповує сировину та матеріали, запасні частини, матеріали господарського призначення, малоцінні та швидкозношувані матеріали, основні засоби, орендує виробничі та складські площі, отримує послуги з перевезення. Придбання матеріалів здійснюється за кодами товарів згідно УКТ ЗЕД: 3210, 3212, 3215, 3919, 3920, 8208, 8442. А відтак, стверджував, що з огляду на специфіку діяльності підприємства вироблена продукція постачається за кодом 4821, тож обсяг не може «...дорівнювати або перевищувати величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/ послуги...», оскільки продукція за кодом 4821 виробляється Позивачем самостійно.

Разом з тим, відповідачем-1 під час розгляду справи вказані обставини не були спростовані, вимога суду надати пояснення з доказами щодо застосування пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість, визначених у додатку № 1 до Порядку № 1165 відповідачами не виконана.

З огляду на викладене, відповідачами не наведено обґрунтування того, що обсяг постачання товару/послуги за кодом 4821 перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання.

А відтак, віднесення господарської операції на виготовлення поліграфічної продукції, укладеної між постачальником - ТОВ «МС Корпорейшн» та покупцем - ТОВ ПП ЗІП до критерію, визначеного пунктом 1 Критеріїв ризиковості господарських операцій є недоведеним контролюючим органом та відповідно необґрунтованим.

Щодо стосується не зазначення у квитанції, які саме документи слід надати платнику податків та чого мають стосуватися пояснення такого платника податків для того, аби реєстрація податкової накладної стала можливою, то таким чином сформована квитанція не відповідає вимогам що визначені пунктом 11 Порядку №1165.

Верховний Суд у постанові від 05 січня 2021 року у справі № 640/11321/20 зауважив, що хоча затверджена Порядком № 1165 форма рішення і не передбачає конкретизації підстав у разі відповідності пунктам 1-8 критеріїв ризиковості платника податку, вказана обставина не скасовує обов`язок податкового органу необхідності доказування, передбаченого частиною другою статті 77 КАС України.

Верховний Суд у постановах від 14.12.2022 у справі № 560/11825/21 (ЄДРСР 107878016), від 16.02.2023 у справі № 380/7648/22 (ЄДРСР 109063942) виснував, що у випадку загальної вказівки щодо необхідності подати документи у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної платник податків перебуває у стані правової невизначеності, що позбавляє його можливості надати контролюючому органу необхідний саме в розумінні суб`єкта владних повноважень пакет документів, а для контролюючого органу, відповідно, створюються передумови для можливого прояву негативної дискреції - прийняття необґрунтованого рішення про відмову у реєстрації податкової накладної.

Отже, формальне зазначення у квитанціях пропозиції надання пояснень та копій документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній/розрахунку коригування для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН дають підстави позивачу самостійно визначати перелік необхідних документів, що в подальшому виключає посилання відповідача на їх недостатність чи неповноту та спростовує доводи про недостатність документів поданих позивачем.

При цьому, перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, визначено пунктом 5 цього Порядку.

Даний перелік документів, необхідних для розгляду комісією регіонального рівня питання про прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН є орієнтовним та може відрізнятись для кожної конкретної господарської операції з урахуванням специфіки діяльності платника податків, особливостей здійснення господарської операції (наприклад, поставка, товару, робіт або послуг), події, за якою складено податкову накладну (дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг або дата отримання платником податку товарів/послуг) тощо.

Тобто, перелік документів, необхідних для розгляду комісією регіонального рівня питання про прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН є загальним і повинен диференціюватися в залежності від того, яка господарська операція покладена в основу виникнення податкових зобов`язань з ПДВ, тобто узгоджуватися з вимогами п.185.1 ст.185 ПК України.

Саме за результатами детального дослідження змісту документів (в тому числі договору), наданих на підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній, імовірним є формування висновків щодо можливості чи неможливості реєстрації є ЄРПН податкової накладної, реєстрація якої була зупинена згідно із відповідною квитанцією.

У постанові від 03.11.2021 у справі № 360/2460/20 (ЄДРСР 100789179) Верховний Суд за наслідками аналізу положень Порядку №520 зазначив, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної до реєстрації в ЄРПН прямо залежить від чіткого визначення податковим органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків із зазначенням необхідності надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не довільно, на власний розсуд.

Аналогічна позиція також висловлена у постанові Верховного Суду від 29.06.2022 у справі 380/5383/21 (ЄДРСР 105024835).

Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суд.

Матеріалами справи підтверджується, що оскільки в надісланих позивачу квитанціях про зупинення реєстрації спірних ПН не було зазначено конкретного переліку документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію спірних ПН в ЄРПН, то позивача спонукало позивача надати контролюючому органу копії документів на власний розсуд, з врахуванням особливостей здійснюваної господарської операції.

Зокрема, судом встановлено, а відповідачем-1 не заперечується, що на виконання п. 11 Порядку № 1165 та у відповідності п. 4 Порядку № 520, позивачем було подано до контролюючого органу:

- Повідомлення № 1 від 21.06.2024 про подання пояснень та копія документів щодо податкових накладних № 3 від 04.04.2024; № 8 від 08.04.2024; № 10 від 09.05.2024; № 15 від 09.04.2024; № 25 від 19.03.2024; № 47 від 25.04.2024; № 82 від 30.04.2024, додавши 60 документів довільного формату.

- Повідомлення № 1 від 02.07.2024 р. про подання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію вище перелічених податкових накладних в Єдиному реєстрі 7 податкових накладних та 11 документів довільного формату.

- Повідомлення № 2 від 23.07.2024 про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних, реєстрацію яких зупинено, а саме, № 2 від 03.06.2024; № 8 від 06.06.2024; № 17 від 13.06.2024, додавши 61 документ довільного формату.

У наданих до вказаних повідомлень пояснень, позивач, серед іншого, зазначає, що з огляду на специфіку діяльності ТОВ МС Корпорейшн за основним КВЕД є 17.29 Виробництво інших виробів з паперу та картону (основний), вироблена продукція постачається за кодом УКТЗЕД 4821 Етикетки та ярлики з паперу або картону будь-які, надруковані або ненадруковані, тому причина блокування, як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. І Критеріїв ризиковості здійснення операцій не може бути застосована, оскільки підприємство виробляє реалізовану продукцію самостійно. При цьому, перелічує основних постачальників матеріалів, задіяних у виробничому процесі, договори оренди майна, устаткування, повідомлення про об`єкти оподаткування або об`єкти, пов`язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність; Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків-фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за 1 кв. 2024 р., договірні, первинні та банківські документи на підтвердження виконання господарської операції № 11/18 від 15.02.2018 р. з покупцем поліграфічної продукції - ТОВ ПП ЗІП.

Зі змісту документів, наданих позивачем як до контролюючого органу, так і до суду, перелік яких наведено у розділі IV. «Обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин, з посиланням на докази, на підставі яких встановлені відповідні обставини» вбачається, що позивач доводить наявність у нього договірних відносин з його контрагентом- покупцем поліграфічної продукції - ТОВ ПП «ЗІП», господарській операцію з яким контролюючим органом яку віднесено до ризикових за пунктом 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.

Незважаючи на надані пояснення та додані, у т.ч. додаткові документи, що підтверджують наведені у поясненнях факти, відмовляючи у реєстрації спірних податкових накладних № 3 від 04.04.2024; № 8 від 08.04.2024; № 10 від 09.05.2024; № 15 від 09.04.2024; № 25 від 19.03.2024; № 47 від 25.04.2024; № 82 від 30.04.2024, відповідач-1 в оскаржуваних рішеннях посилається на ненаданням / частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку,

Крім того, відмовляючи у реєстрації спірних податкових накладних № 2 від 03.06.2024; № 8 від 06.06.2024; № 17 від 13.06.2024, відповідач-1 в оскаржуваних рішеннях посилається на надання платником податку копій документів, складених з порушенням законодавства, проте жодним чином не конкретизував, які з поданих позивачем копій документів складені/оформлені із порушенням законодавства, та у чому полягають ці порушення.

Разом з тим, зазначення в оскаржуваних рішеннях загальною фразою «ненаданням/частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів» та « копії документів, складених з порушенням законодавства» не дає чіткого розуміння обставин, за яких було прийнято негативне для платника податку рішення.

Крім того, з наданих відповідачем-1 Протоколів засідання Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ( додаток № 4) щодо розгляду пояснень та копій документів, поданих позивачем, також не вбачається жодного обґрунтування підстав прийняття оскаржуваних рішень у зв`язку з «ненаданням / частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів» та надання « копії документів, складених з порушенням законодавства»

Вказане на думку суду свідчить про не додержання податковим органом вимог пунктів 44, 46 Порядку № 1165 в частині розгляду пояснень та копій документів, поданих платником податку щодо податкової накладної, реєстрацію якої зупинено.

Щодо зазначення відповідачем-1 у відзиві на позов про надання позивачем до контролюючого органу документів, які не завірені неналежним чином, а саме, договір про надання послуг з організації перевезення відправлень від 28.02.2018; заява про приєднання до Договору від 12.02.2020; заява про приєднання від 04.10.2018, що стало підставою для відмови у реєстрації податкових накладних № 3 від 04.04.2024 року, № 8 від 08.04.2024 року, №10 від 09.05.2024 року, № 15 від 09.04.2024 року, № 25 від 19.03.2024 року, № 47 від 25.04.2024 року, № 82 від 30.04.2024 року через надання « копії документів, складених з порушенням законодавства», то суд вважає, що вказані доводи не ґрунтується на доказах, які у розумінні статті 74 КАС України є допустимими, якими у даному випадку є протокол засідання Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ( додаток № 4).

З аналогічних підстав суд не приймає до уваги аргументу відповідача-1 про те, що в пакеті документів поданому на розгляд комісії регіонального рівня не надано заявку покупця, як того передбачає п. 1.1 Договору № 11/18, рахунок-фактура, протокол розбіжностей, замовлення та рахунку на оплату відповідно до умов п. 1.2 договору поставки № 59806/2022 від 10.06.2022 р., документи, підтверджуючі походження обладнання для виконання замовлення; документи, підтверджуючі походження поліграфічних матеріалів, платіжні документи, як підтвердження факту оплати за товар/ послугу; договір перевезення з ТОВ «РАБЕН Україна», який виступає перевізником у наданих до податкового органу товарно-транспортних накладних.

При цьому, представник позивача в судовому засіданні стверджував, що позивач надав Відповідачу усі документи на підтвердження реальності здійснення господарської операції за якими були податкові накладні подані до реєстрації, проте у повідомленні про необхідність надання документів не було вказано будь-якої конкретики щодо документа, який на думку Відповідача потрібно було надати, тому надав документи та в черговий раз додаткові документи на власний розсуд.

В контексті вказано суд зауважує, що відповідно до вищенаведених положень пункту 187.1 статті 187 ПК України датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше, у даному випадку, це дата відвантаження товарів. ( абзаци перший - третій пункту 187.1 статті 187 ПК України).

З матеріалів справи судом встановлено, що спірні податкові накладні складені позивачем за наслідком відвантаження товарів за видатковими накладними, а відтак з настання вказаної події, яка зумовлює виникнення податкових зобов`язань, як постачальника товару, у позивача виник обов`язок щодо складення податкової накладної, яка підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Суд підкреслює, що при вирішенні питання щодо реєстрації податкової накладної завдання суду полягає у перевірці наявності достатніх документів для спростування сумнівів контролюючого органу про ризиковість здійснених операцій, а також чи такі документи були надані контролюючому органу і наскільки обґрунтовані підстави для відмови у врахуванні таких при прийнятті рішення про відмову у реєстрації податкової накладної, тобто акцент покладено саме на перевірку обґрунтованості прийняття рішення про відмову у реєстрації.

У постановах від 12.11.2019 у справі №816/2183/18, від 21.05.2019 у справі №0940/1240/18, від 18.02.2020 у справі № 360/1776/19, від 27.04.2020 у справі №360/1050/19, від 18.06.2020 у справі №824/245/19-а Верховний Суд наголошував на тому, що здійснення моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства. Здійснення моніторингу не повинно підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій податкового органу.

З огляду на вказане суд не погоджується з позицією відповідача-1, що в межах даних спірних правовідносин обов`язок довести реальність господарської операції та підтвердити її належними документами покладається виключно на Позивача, оскільки всі сумніви та протиріччя контролюючого органу щодо дотримання позивачем вимог податкового законодавства України під час здійснення господарської діяльності повинні досліджуватися шляхом проведення перевірок такого платника податків, за умови наявності підстав для її проведення визначених ПК України, а не шляхом блокування реєстрації податкових накладних.

За загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.

Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.

Відповідний правовий висновок викладено в постанові Верховного Суду від 23 жовтня 2018 року у справі №822/1817/18.

Прозорість адміністративних процедур є ефективним запобіжником державному свавіллю. Вмотивоване рішення демонструє особі, що вона була почута, дає стороні можливість апелювати проти нього. Лише за умови прийняття обґрунтованого рішення може забезпечуватися належний публічний та, зокрема, судовий контроль за адміністративними актами суб`єкта владних повноважень.

Про дотримання контролюючим органом вимог обґрунтованості під час прийняття відповідного акта індивідуальної дії свідчитиме належна мотивація його висновку, зокрема зі встановленням обставин, що мають значення для реєстрації податкової накладної, а також за умови посилання на докази, якими такі обставини обґрунтовані, із зазначенням причин їх прийняття чи відхилення.

Не наведення мотивів прийнятих рішень не дає змоги суду встановити дійсні підстави та причини, за яких цей орган дійшов саме таких висновків, надати їм належну правову оцінку, та встановити законність, обґрунтованість, пропорційність прийнятого рішення.

При цьому, суд зауважує, що на вирішення питання щодо правомірності оскаржуваних рішень про відмову у реєстрації ПН впливає й той факти, що недотримання податковим органом вимог законодавства на етапі зупинення реєстрації щодо оформлення квитанції прямо вказує на те, що рішення, яке прийняте на наступному етапі, тобто рішення Комісії про відмову у реєстрації ПН, теж не є законним.

Підсумовуючи вищенаведене та враховуючи, що спірні податкові накладні складені позивачем відповідно до положень пункту 187.1 статті 187 ПК України та в межах господарської операції, які є об`єктом оподаткування, а відповідачами не доведено правомірність зупинення реєстрації податкових накладних та обґрунтованість прийняття рішень про відмову в їх реєстрації, суд дійшов висновку, що оскаржувані рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних є протиправними та підлягають скасуванню.

Щодо вимоги позивача про зобов`язання Державну податкову службу України зареєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних датою їх подання на реєстрацію.

Згідно частини 3 статті 245 КАС України у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов`язати суб`єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

Згідно пунктів 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. № 1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення).

Внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку.

Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням.

Отже, реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрацію якої попередньо було зупинено, є повноваженням ДПС України.

У цьому випадку, зобов`язання відповідача-2 (ДПС України) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних подану позивачем податкову накладну датою її фактичного надходження є дотриманням судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений, та належним способом захисту порушеного права.

Зважаючи на те, що судом встановлено протиправність рішень відповідача-1 щодо відмови у реєстрації спірних податкових накладних, то, відповідно, вимога позивача про зобов`язання ДПС України її зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних днем їх подання на реєстрацію, є також обґрунтованою та підлягає задоволенню.

Згідно з усталеною практикою Європейського суду з прав людини, зокрема у рішенні у справі "Серявін та інші проти України" від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відображено принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 9 грудня 1994 року, серія A, № 303-A, п.29).

VII. Висновок суду.

Згідно із ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб`єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. ( ч. 2 ст. 77 КАС України).

Згідно зі ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємозв`язок доказів у їх сукупності.

Надавши оцінку всім доказам в сукупності, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов висновку про задоволення позову.

VIII. Розподіл судових витрат.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступає відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Як встановлено судом, при зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір в сумі 24 224, 00 грн., що підтверджується платіжною інструкцією №277 від 11 жовтня 2024 року.

Враховуючи, що за результатами розгляду справи суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, тому судовий збір у розмірі 24 224, 00 грн. підлягають стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС в Одеській області, у складі якого утворено Комісію, що прийняла оскаржувані рішення, які судом визнані протиправними та скасовані.

Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 143, 242-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України,

вирішив:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "МС Корпорейшн" (вул. 4-й Аеропортовський, буд. 3, офіс 3, м. Одеса, 65033, ЄДРПОУ 41460849) до Головного управління Державної податкової служби в Одеській області (вул. Семінарська, буд. 5, м. Одеса, 65044, ЄДРПОУ 44069166), до Державної податкової служби України (пл. Львівська, буд. 8, м. Київ, 04053, ЄДРПОУ 43005393), про визнання протиправними та скасування рішень задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати рішення Голови комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Одеській області № 11359888/41460849 від 04.07.2024 року, № 11488835/41460849 від 25.07.2024 року, №11359891/41460849 від 04.07.2024 року, № 11488833/41460849 від 25.07.2024 року, № 11359893/41460849 від 04.07.2024 року, № 11359892/41460849 від 04.07.2024 року, № 11488834/41460849 від 25.07.2024 року, № 11359894/41460849 від 04.07.2024 року, № 11359890/41460849 від 04.07.2024 року, № 11359889/41460849 від 04.07.2024 року про відмову у реєстрації податкових накладних № 3 від 04.04.2024 року, № 8 від 08.04.2024 року, № 10 від 09.05.2024 року, № 15 від 09.04.2024 року, № 25 від 19.03.2024 року, № 47 від 25.04.2024 року, № 82 від 30.04.2024 року, № 2 від 03.06.2024 року, № 8 від 06.06.2024 року, № 17 від 13.06.2024 року.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні № 3 від 04.04.2024 року, № 8 від 08.04.2024 року, №10 від 09.05.2024 року, № 15 від 09.04.2024 року, № 25 від 19.03.2024 року, № 47 від 25.04.2024 року, № 82 від 30.04.2024 року, № 2 від 03.06.2024 року, № 8 від 06.06.2024 року, № 17 від 13.06.2024 року, за датою їх подання до Єдиного реєстру податкових накладних.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС в Одеській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "МС Корпорейшн" судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 24 224, 00 (двадцять чотири тисячі двісті двадцять чотири гривні 00 копійок) гривень.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст рішення проголошено судом 15 квітня 2025 року.

Суддя В.А. Дубровна

СудОдеський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення15.04.2025
Оприлюднено17.04.2025
Номер документу126623894
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо реалізації податкового контролю